Коментари - Лекарствата в Европа: Цени, които убиват пациентите, особено в малките държави | dnes.dir.bg
назад

Лекарствата в Европа: Цени, които убиват пациентите, особено в малките държави

В редица страни от ЕС липсват животоспасяващи медикаменти. А цените на някои са толкова високи, че никой не може да си ги позволи. Защо е така? И защо в по-големите и богати държави медикаментите често са по-евтини?

Обратно в новината
| Автор: DW

Коментари - Лекарствата в Европа: Цени, които убиват пациентите, особено в малките държави | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Който е хранел някакви илюзии, че ЕС е демократична организация чиято цел е свобода равенство и братство е меко казано силно заблуден. Тази организашиика, може да отделя стотици милиарди за да продължава избиването на хора в една война, но съвсем не се интересува от живота на свойте граждани, нито от тяхното бъдеще да не говориме за жизнения им стандарт. Най важното са пеавите банани, жизненото пространство на кокошките, изпусканите газове от кравите и ежедневния грабеж на европейските граждани! Англичаните разбраха това и се спасиха! А що се касае до децата и техния живот, той няма особена стойност в ЕС...ами родителите да се оправят, ако могат...

да сте роби на корпорациите - сега що ревете!?

Нали се плащат здравни застраховки и има здравна каса?! Държавата къде е, че оставя пациентите сами да си плащат?! Цената за развитие на тези медикамнети е десетки до стотици милиони, някои струват и милиард, докато излязат на пазара. Законодателството е нправено така, че да е много скъпва разработката, за да може само големите компании да са в състояние да платят за клиничните проучвания. Ето това е резултатът - вместо достъпни лекарства, стават десет пъти по-скъпи. Голямата вина е в закона за клиничните проучвния. Трета фаза се плаща от проучващата фирма, вместо клиниката да се плаща от касата, понеже така или иначе се лекуват пациенти. Т.е. проучващата фирма влага стотици милиони, за да лекува пациенти и да събере данни. Натрупания разход трябва да се възстанови от продажбите на медикамента. Иначе следва фалит със задължение към банка или към акционери, което е престъпление. Никой не казва каква е причината за тези цени! Ето каза ви. Един обикновен учен в университет не може да стигне до пазара с разход няколко милиона и лекарството да излезе евтино на пазара. Законът селектира само богатите компании да платят стотици милиони. Пак казвам, че в трета фаза, която е преди пазара, законът изисква ЦЯЛОТО лечение на пациентите от клиничното проучване, които са хиляди, да се плати от инвеститор. Вместо здравната система да си плаща с парите, които са именно за лечение на пациенти, което всъщност е тежката част от проучването. От това страда медицината, страдат пациентите. А касите си правят оглушка и се пишат едни статии по измислени тези в популярна форма.

Статията е меко казано цинична. Къде сме ние в нея? Или сме толкова под дъното, „че даже не си заслужава да ни споменават!

Излиза според статията че в БГ кочината се радваме на едНА ОТ НАЙ ДОБРИТЕ ЗДРАВНИ СИСТЕМИ в Европата. Което разбира се е гнусна лъжа, на здравеопазване се раздват само велможи, политици и техните приближени, имащи достъп до добрите лекари и болници. В 3/4 от Провинцията положението в болниците е катастрофално, нито качествена диагностика нито терапия, липса на елементарна техника, липса на специалисти, незаинтересованост, меркантилност, арогантност, безумно скъпи лекарства, в които отгоре на всичко активното вещество е силно разредено и действието им е редуцирано до степен на неефективност, да не кажа плацебо ефект