Спестяванията нарастват
Растежът на финансовото богатство се забавя до 2% годишно, но остава положителен въпреки нарастващото влияние на кризата в България.
Обратно в новинатаКоментари - Спестяванията нарастват | Днес.dir.bg
Коментари
На нас от Industry Watch не ни изнася решение, което да се приложи последователно в големите икономики при евентуална системна криза данъкоплатците няма да плащат за рисковете, поети от банковия сектор Ми как? Кой ще плаща? Искаме бонуси, че фалирахме!!!
статиятаСаркози и Браун искат нов финансов ред Когато има кризи, цената им се плаща от данъкоплатците, докато акционерите и сътрудниците на финансовите институции се ползват от всички предимства при възстановяването на икономиката, отбелязват те.....може би ще намерим начин да гарантираме, че при евентуална системна криза данъкоплатците няма да плащат за рисковете, поети от банковия сектор, изтъкват двамата политици.
Daaa, i ti se pochuvstvuva zaduljen da me oprovergaesh che az sum po-prostia - Thank you.
Има някои хора, за които не е ясно кое е поваче при тях - простотията или наглостта . Признанието ти, че си прост, ме развълнува и даже разнежи. Но простаците и наглеците трябва да бъдат преследвани и настигани! :-) Но да си жив и здрав и ти поне 100г, па и поваче! А кой колкото изкарва - ако е законно - и той да е жив и здрав! Пожелавам ти го и на теб!
Имаше една статистическа заигравка: българите средно статистически ядяли пиле с ориз! Какво се оказва, обаче - половината българи ядяли само пиле, останалите - само ориз :-)) хахаха Ситуацията със спестяванията е подобна!!! Спестявания има, ама запитвали ли сте кои спестяват и колко са тия спестовници :-))
Плачи! Не му знам името на тоя, но съм го виждал и чувал! Можем да го сравним с Любка Качакова или Каролев - специялист под 0 -ниво ти казвам!!!
Да - теб има предвид - Do 4 Vesko (09.12.2009 г. 17:57ч.) . То с такивакато теб разправия няма. А да спрем да спамим - ти де:-) Да не се притисняваш - не, нямам жилище, получено от къщата на дядо си. Но имам 4 жилища във Варна и една вила над св Константин и Елена. Така че - споко. И то е защото имам ерудирана съпруга, а и аз съм както ти казах 47г програмист със своя фирма и имам не малко колеги в нея (забележи какво казвам - имам колеги - а не наример давам хляб) Но ставаше дума за родната ми къща. Предлагам ти да не спамим повече!
E posledno imash li jilishte ili ne? Ti taka kakto obiasnaviash ne se razbira imash li aprartament v tazi kooperacia ili na drugo miasto i kolko si platil za nego? Taia kusta veroitano e bila stara i edva li e struvala poveche ot 10 000 barbar sus zemiata. A edin apartament daje i prez 1984 struvashe poveche ot 10 000 lv. Taka che ako si dobil apartament za nekva stara kushta si na dalavera.
Кой мръсник лъже ? На кой му капят сополите ? В статията няма име !!! Моля опомнете се и не полудявайте от рано. Кризата сега започва. Да не излизаме луди от нея. Аман от злоба. Като няма срещу кого да я насочим и почваме срещу 1 снимка за фон :D :D. Не знам да се смея ли...
Момко, аз не плача. На мен потекат ли ми сълзи - значи съм се озверил напълно и следва бой! Затова просто обяснявам моето мнение. Ама за такива като теб ще повторя отново. ПИША БАВНО, ТА ДА ТИ Е ЛЕСНО ДА ЧЕТЕШ. Да - взеха ми къщичката и ми дадоха 26000 лева. Обезщетиха ме с жилище в кооперацията на цена 30000лв - т.е. къщата ми изчезна.(на мен ми платиха земята по 4 лв - аз на тях обратно - по 16лв за отстъпено право на строеж, ако изобщо нещо разбираш) 25г никой не ще да строи (другите в кооперацията де, ама да не задълбаваме, защо така, че цяла политикономика ще навъртим) Така че не плача, а споделям защо хората се демотивират. Имам нещо да кажа и го казвам - крив ли съм, прав ли съм - ни знам. А ти пък за какво се палиш - още повече не разбирам! (Абе разбирам - хората са с много различни виждания по нашите земи и то е защото все още мното комунисти безнаказано се навъртат тук) Сподели нещо по темата, aко имаш какво, и вземи се научи да пишеш на кирилица най-после....пфу!
Лъже момъкът, че му пращят ушите! Я, кажи ни сега, кой спестява??? Разкрий механизма на населението, че все сме капо!
То диващините в нашата икономика и държава скоро няма да свършат, а в пенсионната система грам доверие нямам. Хич не ми е до пестене, ама не ставам за търговец и човек не мога да погледна в очите като му вземам пари, а трябва да си осигуря някакъв сносен живот та за това ми е пестенето - за инвестиции някакви макар и не големи. Пенсия може да не видя от Родината си, на която най-почтено се издължавам до стотинка за всичко. Какво се нещо окраде та и пенсионните осигуровки ще се окрадат. ДУМИТЕ ЖИЗНЕН СТАНДАРТ НЕ СЪМ ГИ ЧУВАЛ СКОРО - Я ДА ВИ ГИ ПРИПОМНЯ БЕ ГОСПОДА УПРАВЛЯВАЩИ. ЗА ТЯХ САМО ДУМИ ВИ ХОДИМ НА ИЗБОРИТЕ. НЕ ЗАЩОТО СМЕ ПАТРИОТИ. КОЙ ПАТРИОТ ЩЕ ГЛАСУВА ЗА НЕКАДЪРНИ МОШЕНИЦИ.
На какъв % от българитеспестявания нарастват , най вероятно на работодателите ,защото използваха кризата за да намалят заплатите на работниците
Веско, напълно добронамерени са думите ти и в голяма степен са верни, ама за едно друго време и за един друг свят - свят на елементарна почтеност и здрава икономическа логика. Сега е друго време - някои за една нощ се оправиха до 10 поколение и са безнаказани. А ти пести! Разни финансови магесници - не само в България, а и по целия свят , правят чудни неща , а всички плащаме и страдаме! Наказани няма или поне не достатъчно (това последното за по света). Пък ти пести!! Човек се демотивира и не ще да се труди като кърт. Дядо ми беше спретнал една къщичка и ми казваше Дедко, спестил съм ти 10 000 лева - една лимонада не изпиваше човека и си отиде на 67г. Това какво е, дядо, много ли е, малко ли е - питах аз, че бях дете и не бях на ясно (сега съм 47г мъж) .Ами една къща е - казваше ми той и сега си давам сметка, че е било така. Ама не би. Комунистите направиха ЖСК на местото на къщата на дядо ми и вече 25г всичко е на кота 0 и няма ни власт, ни сила, която да накара някой там да си изпълни задълженията. А същите комунисти ме обезщетиха със жилище там!!! 2-3 бързи деноминации превърнаха парите за една къща в пари за едни джапанки. И сега аз какво да направя ?? Да започна като него отново. Не, мерси! НЕ И ПРЕДИ НЯКОЙ ДА СИ ПЛАТИ ЗА ЗОЛУМИТЕ И ДА СЕ ВЪВЕДЕ РЕД !! Мечти-и-и...
Спестяването е от възраждането в кръвта на българина. Добре е това и за държавата, а банките да не прекаляват с кредитите, че от тях ни е кризата. Аман от жилища и цените им - по спокойно бе хора има и други инвестиции, и по-доходни, и по-сигурни от жилището, ама нали и то ни е традиция. Спестявайте докато сте на работа, а ако не знаете как се инвестира просвещавайте се, защото след 20 год. капитализъм трябваше да сме се научили. Това е капитализма като спестяваш и инвестираш си го обръщаш сам на социализъм - последното за носталгиците. Запретнете ръкави и работете, а и не вярвайте много като става дума за пари и инвестиции.
Това са пълни тъпотии. Аз не познавам човек дори от т.нар. средна класа (колкото и да е условно това понятие в България), който да може да живее без кредити, а какво остана и да спестява. Този образ има някаква далавера, за да повдига духа на гладния народ...
какви спестявания виждате бе с 300 лв заплата какво да спестя тя не стига за месеца за храна ток и лекарства
След време ще се почувстваш още по-спокойна,като разбереш ,че със спестяванията си ще можеш да си купиш един чифт обувки или един хляб.Иначе си права,човек може без много неща. По този начин мисли и министър Дянков. Само че още не е разбрал,че ние можем без него и без патрона му Дон Балон.
съставено от пълни тъпанари, щом туй първобитното им е анализатор, пишещ доклади колко е богато населението! Лични активи в България: Финансово богатство и пазар на жилища, четвърто тримесечие на 2009 година. .. Ей, анализатота от фотото, можеш и да им изброиш поименно, кои са точно населението !
Е това е повече от логично, кризата още не е ударила силно, давайки време на всеки да се осъзнае и да спре да харчи за глупости и да спестява, както казваше бай Тошо, лека му пръст, да се снишава и притаява докато мине бурята
Ти, мръснико! Дето обясняваше на хората как кв. м. застроена площ трябва да е 1500 - 2000 Е? Сега обясняваш за спестяванията! Че какса се увеличили спрямо какво? СПЕСТЯВАНИЯТА Н СА СЕ УВЕЛИЧИЛИ, А КРДИТИРАНЕТО Е НАМАЛЯЛО! СМЕШНИК!
От месец юни спестявам / с променлив успех, но все пак го правя ! / и установих,че мога и без тези 50-100 лв .....всеки месец . Но поне се чуствам по-спокойна......
НА КАКВА БАЗА СА СМЯТАНИ ЖИЛИЩАТА? АКО СА НА 1100 Е ДА, НО ЦЕНИТЕ СА ОКОЛО 500-600 Е! ТОГАВА ЩЕ СЕ ОКАЖЕ ЧЕ СМЕ ОБЕДНЯЛИ! ТОЯ Е ЕГАТИ ЛЪЖЛЬОТО! МИСЛЯ, ЧЕ ПРЕДИ ВРЕМЕ НЯКОЙ ВЪВ ФОРУМА ПРЕДЛОЖИ ДА БЪДЕ СЪДЕН ЗА ПОДВЕЖДАЩИ ИНФОРМАЦИИ!