"Край на цифровото номадство": Изграждат високоскоростен интернет в над 200 "сиви зони" у нас (снимки)
Мобилните оператори чрез своите предаватели ще пренесат сигнала до слабонаселените места в 140 общини
Обратно в новинатаКоментари - "Край на цифровото номадство": Изграждат високоскоростен интернет в над 200 "сиви зони" у нас (снимки) | Днес.dir.bg
Коментари
Това си плаче за кзк, ама и там "наши" калинки как без търг как само на "избрани" фирми как само на монополистите на пазара как даром с "обещанието" че и на "другите" ще дадем С две думи баба Пенка ще има "гигабит", но няма да има пари за "гигабит", а "бедните" монополи с едни 500 000 000 напред - така се прави бизнес в България
На 17 км от Варна хората нямат сигнал в домовете си, за какъв интернет говорим?! Ама си плащат за това.. И двата оператора са на този хал. Те не осигуряват качество на основната си услуга...
Номадството е да си независим от мястото и сега като се появи интернет на нови места, ще е началото на цифровото номадство - хора, зависещи от добрата връзка, ще могат да си позволят незаисимост от установеното работно място. Ще може да са са цифрови номади. Политици-двойкаджии.
Важното е да се харчи държавна пара... е вярно трябва да е дадем и на монополистите... яхти имат да си купуват
На тия корумпираните няма ли кой да им обясни че "цивровото номадство" всъщност е прехвръляне на специалисти за работа от където им е удобно по Интернет. Чрез предоставяне на високо скоростен Интернет до слабо населени места, това циврово номадство ще бъде насърчено, а не прекъснато. То бива бива неадекватност... Като оня с "белия хакер"
Понеже в цифровото робство, което се готви навсякъде трябва да участват всички, без изключение!
Масони, селяне малеее. Неграмотни, малее лее. Като матряла малее леее. Дигитален номад е човек, който пътува свободно, докато работи дистанционно, използвайки информационни и комуникационни технологии като интернет. Такива хора обикновено имат минимални материални притежания и работят дистанционно във временни жилища, хотели, кафенета, обществени библиотеки, споделени работни пространства или превозни средства за отдих, използвайки безжичен интернет, смартфони или мобилни точки за достъп до интернет.
Мислех че термина цифров номад значи нещо съвсем друго ама кой съм аз да споря с високипоставените експерти дето не правят разлика между бит и байт. Начело с оня дето мери електричеството в гигабайти( банкянския)
Кокошките и свинете. Шефовете казаха в Давос. Управление с ИИ. Нет зиро. Дигитална дистопия. Те знаят, че като ви удари мизерията, ще се юрнете да си гледате кокошки и прасенца. За това им пречат кравичките и овцете. Никога не е имало по-сатанистки режим от последната итерация на болшевико-фашизма на банкерската мафия. Намаляне драстично на населението е целта. Бавничко ще ви стане ясно, че има две класи. Тази на 0000001 процент господари и слугите им от ложички, орденчета и другата на амолек и гоим. Автоматизация. Безработица. Тоталитарен контрол. Следене. Анти човешки закони. И горди продажници като тези на снимчицата. Селектирани по критерии за продажност и некадърност. Процеса е глобален, и видимо от Рюте и Бербок, ако си свиня и съсипваш гражданите си те качват по веригата нагоре. А дали това е конспирация? Не е. Дори и бившият съветник на Колин Пауъл - Полковник Уилкинсън, призна в ефир, че е срещал тези хора, за които нет зиро е култ, а избиването ни цел. СПЕТЕ ОЩЕ. С нежен глас в Била, докато гледате растящите цени и еквивалента им в ЕВРО, ще ви обясняват, че това е единственото ви бъдеще. Вие сте победители, в битката с разума си.
Народа има една приказка "Всичко Мара втасала та интернета и останал" пълна пе..де..растия от поредниет боклуци управляващи държвата и гледащи колко да прилапат. Вън
Това би било е една от най-разумните инвестиции, правени скоро в България, ако не се окрадат парите. Отдавна без сигурен и стабилен интернет няма икономика. Подозирам, обаче, че ще закопаят малко оптични кабели и изненадващо няма да им стигнат парите. И коментиращите тук да не се заблуждават. Цената на приличен оптичен кабел е до 100 долара на километър максимум. Или общо около 1 милион лева за тези 7000 километра. За оборудване, да речем, да отидат още 9 милиона при невероятни надценки. 10 милиона е масрафа максимум. Почти всичко друго ще бъде "усвоено" от строителните фирми и "споделено" с политиците. Който от пишещите тук си мисли, че тези пари ще бъдат "профукани" за технологии, много дълбоко се заблуждава. Ще бъдат профукани точно както и парите за каквато и да е друга инфраструктура, по същите схеми.
Явно на доста високо ниво не се знае значението на определени термини! Край, вика, на цифровото номадство. А цифров номад е човек, който не е зависим от физическа локация за онлайн бизнеса си. Моля, четете преди да се изказвате нелепо пред всички!
Това се прави с цел когато въведат цифровото евро да ви го турят по-качествено и да нямате мърдане от концлагера, ама това ще го разберете по-нататък. Затова става въпрос за оптична мрежа, която ще се ползва след това за мобилен нет.
Срам и позор сте Боклуци Давате пари на най богатите а уж щяхте да помагате на малкият и среден бизнес
Мисирите прости едно читаво заглавие не могат да напишат. После искат дарения за качествена и независима журналистика ... Смешки.
Ако на някой в тия забутани места му трябва интернет, той ще си вземе Старлинк. И това ще са единици. Защо ще се дава половин МИЛИАРД за окабеляване (през пръсти) на такива места, дето нямат ток и вода ? И хора? И пътища нямат. Ама давай ще имали интернет. Кой ще го ползва ????
То не трябва само да се направи мрежа, а и да се поддържа. Да ви питам от кого ще вземете пари за поддръжката в следващите години, ако в селата има по 3 абонати.
Тооо ракия нема, тя хлеб купила... Напрвете първо магистрала Хемус ...нали трее да стигнем до тези места, дето ша пускате нета.
И как точно избрахте трите мобилни оператора да си доизградят инфраструктурата и мрежата за сметка на парите от плана за възстановяване? Това си е тяхно задължение и работа и тяхна инвестиция! Как пък не намерихте някой от другите големи оператори а точно дадохте парите на тия? Страшна работа сте, далавераджийска.
В кирливия Евросъюз се изсипват Ниагари евра за щуротии. Правило №1: да откраднем де що може, при това - с най-голямата лъжица. В "сивитие зони" влизат ли здравеопазването или образованието? Оптичен интернет за села, в които виждат лекар по-рядко от НЛО или училището е закрито отдавна или превърнато в обор от некъв "бизнесмен" с пробити *ашаци? Тук иде реч за почти половин милиард лева.
Демек ще дадат на мобилните оператори един 400 млн. лева, за да си пуснат услуги в село дето има по 15 човека на кръст и то в застаряваща възраст. А парите ще дойдат от националния план за възстановяване и устойчивост... Браво поредното източване на държавата
Повишете изискванията към изграждащата се и вече изградената комуникационна инфраструктура! Навсякъде висят кабели и жици, все едно сме в арабския свят! Всеки пуска кабел върху кабел без да маха предишния. Грозна работа. Гнус ме е да поглеждам нагоре между уличните стълбове.
голяма нужда от бърз нет някъде си - Мъск и Старлинк имаха и още имат много добра оферта. Да, плащаш стотина лева на месец за това, но не закопава милиони цялата страна чрез ЕС фондовете до някое село (бих се басирал, че ще са от тези с правата и свободите), облагодетелствайки мобилните оператори основно и някои местни калинки покрай пускането на кабелите. По такива слабо населени места хората масово нямат вода лятото, токът често е такъв, че уредите им горят на няколко месеца, при мокър сняг падат стълбове и хич няма ток, пътища често са наистина зле, и то невинаги заради дупки, а стеснени заради растителност да кажем, а такива цивилизационни екстри като болница и училище са доволно далеч. Разбирам, че трябва да се тръгне от нещо, ако искат да развиват такива райони, но дали точно нет е най-важното?
Защо ми е висикоскоростен интернет с оптичен кабел на село, където ел жиците са допотопни от миналия век и тока спира при вятър, дъжд и сняг? Първо оправете електроразпределението, но няма как, защото го приватизирахте и сега няма сила способна да помръдне частника да инвестира. Но какви ли да очакваме от тия на снимката, без нито един ден трудов стаж в реалната икономика, само в НПО и институции и партии.
Интерференция с комуникациит€ на €фкит€ оти в договора за поддръжка н€ са включени честотит€ на такива абдали като ВАЗ€
Това на кого е нужно? В село с по две баби, високоскоростен интернет? Или ще подарим едни 400 милиона на картела на мобилните оператори
Хората гладуват , не пържат кифтета , а карат на закуски . Но "нашите фирми" интернет ще ви докарат . Вода няма , тока спира и е скъп , пътища няма ! Пари разпределят по техните фирми.
една инвестиция от която няма никакъв обществен смисъл или полза, а само вреди, и то колко много! кой ще се върне в тая кочина като гледат какво крадене върви? къде е националният интерес като бетонират чуждите монополи и им пълнят гушите за да изнесат печалбата от нашите данъци? има безброй по-доходоносни идеи за инвестиране на толкова много пари в реални неща, с които да се отворят работни места и да се печелят пари. кой ще дойде да инвестира като вижда как се прави бизнеса?! е да, всъщност може да дойдат секакви проксита на ВТБ капитал и какви ли не "таваришчи" схемаджии и крадци от блатната кочина на североизток, таман като се наредят на масата до тия свини от снимката, ще си квичат в хор и ще се питат - абе що намаляват абонатите ни, къде изчезнаха?!
Гига Далаваера... операторите си надграждат мрежите, а на всичко отгоре безплатно, защото държавата дава пари... Комунизъм в действие.
Дотук добре, но има много зони с малки населени места, в които мобилните оператори нямат добро покритие, поради липса на търговска изгода. Какво ще стане в тези зони/населени места???
За къде и за какво да се харчат тези пари? Може би за регионите които са без постоянно елестричество и вода през по-голямата част от годината, където проблема е само намирането на парите? Може би за ремонт на пътища по участъци които отцепват доста хора от големите градове? Не не не не! По добре на операторите, които преди година решиха, че ще нарушават договорите си с клиентите си за да ги принудят да плащат повече. И какво? О за високоскоростен интернет. Защото Виваком специално не изкупи почти всички малки оператори за интернет и телевизия в цяла България. Да точно те най-много им трябва тези пари, макар че заедно с другите оператори на два пъти за 8 месеца увеличиха цените си с по два лева. Линейката няма да може да дойде заради скапаният път ама поне ще има хубав интернет. Когато има електричество и когато това електричество не изпържи цялата мрежа за Н-ти път.
Баба Дона сега как ще млати катеричока в ОнлиФенс и ще докарва х30 върху пенсията от Мърсуване Онлайн! :)))
Това е прекрасна инициатива, но не е достатъчно, за да живееш в слабонаселените места. Необходимо е до тях да има хубави пътища, както и вода. И аз искам цяло лято да си работя дистанционно от вилата, но водата пет дни я няма и след това два часа я има.
Подаръци за монополите, връщане на процент обратно като рушвет . А хората ще купуват и ползват стар Линк, защото поне няма да ги мамят с мутренски договори
Всъщност, със общите пари - ще спонсорират големите оператори, така че да изядат малките в тези населени места и после да стане монопол, както е с ЕРП-тата. България ще бъде разделена на няколко района.