Трета жертва на коронавируса у нас, случаите вече са 94 (видео)
Готвачка от Бургас се е заразила в Банско, мъж, който също е работил там, е в болницата в Разлог
Обратно в новинатаКоментари - Трета жертва на коронавируса у нас, случаите вече са 94 (видео) | Днес.dir.bg
Коментари
Много сте готини всички дето коментирате тук, сигурни, че като си млад и здрав и си 100% имунизиран срещу вируса! И трябва животът ти да си продължи, все едно няма нищо и хората дето умират, щели да умрат и без това! В Италия възрастта на починалите, доста се снижи! Това едно! Второ, не се знае колко от вас са изкарали пневмонии като деца, които оставят траен отпечатък върху белите ви дробове, съответно сте изключително податливи срещу подобни вируси! Трето родителите ви, видимо здрави, бабите и дадовците ви, също видимо здрави, не се знае с колко хронични болести са, уголемен далак, уголемен черен дроб, проблеми с жлъчката или бъбреците, това не означава нищо, ако не боледуваш, ако си здрав, но ако срещнеш Корона вируса, нещата сериозно загрубяват! Така че спазвайте мерките за безопасност и не си търсете белята с коментари от сорта, ми той/тя щял да умре и без Корона вируса!
Ако е 40 процента верен, да обръщат резултата и ще е 60 процента верен! Съвета давам без пари.
Пътят е следния - правиш двустранна пневмония, интубират те, умираш. Докторите в Италия добре го описаха и няма значение млад, стар, дори и споортист - с двустранна пневмония не остава какво да вкарва въздух в кръвта. Рентгеновата снимка показва тотална фиброза. Вчера обявиха, че нямат и антиеирусни препарати, защото нищо не било ясно и те да не се набутат не купували. Ми купете по два три от всеки и опитвайте. В Китай пробваха всичко възможно, даже и традиционна медицина. 100 пацуиента има общо и по-малко от половината са в болнично лечение. ОПитвайте сега, за да създадете някакъв вариант, след седмица ще са повече, и повече, и повече... И в къщи си имаме легло, в което да пукнем без респиратор, ЕСМО и лекарства.
Могат и го Правят! Къде са ГЕРБ троловете или са на новините за Радев да плюят, или им казаха да мирясат, че скандала с Държ.Резерв май ще ги гътне /прати на оня свят/!
Тази жена е на 80 г с инсулт, престанете да пишете 3-та жертва на вируса да стресирате хората..Не ви е срам медийте...То бива ю, бива ама прекалихте.
Днес в София движението беше оживено!!! Вчера едно заведение в младост 1 а - работеше!! Отвън масичка и хората си пийват биричка. Майки с деца на площадките.
Болни под карантина колко умрели с това ни занимават и нито дума за Държавния резерв дали има в него нещо или е отдавна опразнен от "наши" фирми по аптеките няма маски чакат се а маските които трябва да са в Държавния резерв къде са
Тия само ни пудрят мозъците колко са загрижени за Хората А в същност се грижат за собствените си джобове!!!
Що пък да ми е широко около врата? Когато съм можел съм спестявал, за тези "черните дни", не може да харчиш всичко до стотинка, за да имаш абсолютно всичко от рекламите, така не е правилно да се живее и определено не е много разумно! Определено не съм дори от средната класа, но поне мога да мисля и да преценявам риска с двама много възрастни родители!
За прости хора, простотия! Те не мислят за последиците а още по малко разсъждават трезво за елементарното развитие на епидемия. Но няма да избягат от удара който им готвят. Е той ще ги довърши.
Правителството е виновно! Виновно е, че не забрани туристите, пристигащи в България, виновно е, че не затвори границите още когато се разбра, че инфекцията е стигнала до Европа. Закъснели мерки и сега жална ни майка!
Китайското правителство официално препоръчва лечение с високи дози витамин С - потърси инфо и ще намериш, а защо нашите се правят на неразбрали е друг въпрос
Имаме познати от Северна България вече това общество, което ще е бъдещето на България се е завърнало! Никаква дисциплина, разхождат се, ровят по кофите, магазините пълни с тях, купуват ли купуват. Заразата идва, никой не следи!!
Като ви чета коментарите....направо да отваряме концлагерите и всички над 70 да ги хвърляме там. Дали наистина това го мислите за всички възрастни? А за вашите родители? Ако наистина така мислите, то..вашите родители си го заслужават. Много съжалявам да го кажа
А на бас, че ако починалата я бяха изследвали за хепатит примерно можеше и него да намерят, но никой нямаше да се впечатли от това
От петък насам звъння по всички институции, защото с моя късмет ми изтича протокола. Познайте, единствено от 112 ми вдигнаха и ме насочиха към НЗОК. Там няма кой да вдигне. Добре пуснаха някави телефони към Минестерство на здравеопазването - там само заето. И сега въпреки карантината слагам маската и ръкавицата и отивам първо до диспансера, после до НЗОК и да видим колко време ще отнеме всичко това. В мирно време около седмица, сега не ми се мисли. И аз имам възрастни родители и сега кой бил безотговорен, защото трябва да избирам или животоспасяващи лекарства за мен или потенциална заплаха за живота на близиките ми. Интересен избор господа управляващи, нали?
МИЛИ ХОРА, моля ви не се паникьосвайте, Много вирусолози, доктори, специалисти казват, че може да има смъртни случай само , когато заболелият е с придружаващи болести, като например проблеми с дробовете, бъбреците, сърцето и др.Затова казват, че рисковата група са възрастните хора над 65г и то които имат здравословни проблеми от гореспоменатите.Възрастната жена, настанена в "Пирогов", която е починала тази сутрин е била с придружаващо заболяване= с инсулт и коронавирусът е усложнил здравословното и състояние, и тя е починала.Такива хора са със слаба имунна система, организмът не може да се пребори и краят е фатален.
Тоа пък - и как стигна до този извод? По -скоро е обратно - за изкуствено създадена паника се фалират бизнеси и то доста
Непрекъснато пристигат гастербайтери от Европа, тези, дето ни се присмиваха, че сме 'останали в кочината' , а те, кадърните и хитрите са отишли за големи заплати и по-добър живот в Европа. Ами стойте си там, бе! Защо идвате тук? И без друго какви здравни осигуровки сте внесли, че сега ще търсите тук медицинска помощ?
По добре е бавно да крачат към гробището.В случай , че някой умре да не натоварва околните.
Абе само на мен ли ми направи впечатление, че вчера Баце каза, че сме похарчили 3 и половина милиарда от бюджета заради вируса - ебати и пладнешкия обир
Китайското правителство препоръча официално лечение с пръчки за гербави тролове. Защо се правим на неразбрали е отделен въпрос.
възрастни хора в добро състояние и биз никакви симптоми за бъдат засължително карантинирани без право на излизане изобщо. Как ще отидат тези хора до банкомат да си изтеглят пенсиите? С какво ще заплатят храната,тока ,телефоните и интернета си? Има много възрастни ,на които децата са в чужбина,но са в добро здраве и могат да се обслужват и те нямат нужда да ползват държавен ресурс за обслужване. Ако такива хора ги принудят да си останат в къщи без абсолютно никакво напускане на дома,нищо чудно и да вдигнат високо кръвно.
""Бързите тестове дават фалшиви резултати. От 10 проби, които са били направени на доказани случаи, само 6 са дали фалшиви отрицателни резултати", каза още шефът на ВМА." За какво слагате минуси, като са Ви го написали.... четете поне или и това не можете ?
Идва въпроса какво ще правим когато ни поставят под пълна карантина? голям % от нас са с кредитити!! Банките не правят отстъпка!! Фирмите започват да съкращават, пускат в неплатен отпуск!! Откъде пари, ако те оставят в къщи? Добре месец ще издържиш все имаш някакви резерви от храна - за седмица, две, месец, но после...... Какво предлага правителството? ЕК отпуска 850 млн. евро на БГ за борбата с коронавируса, за какво ще отидат тези пари? Дарители купуват апаратура, дарители правят маски, облекла!! В чии джоб ще отидат тези пари? Нека Б.Б да не се прави на ощипан!! А да каже какво предлага като мерки ако ни поставят под пълна карантина. Сърбия дава помощи на пенсионерите, банките дават гратисен период за кредитите? А тук, какво става тук!
Доста маЦки се шият, специални костюми.... Вероятно новата маска ще бъде сто левова банкнота с презушки.
Има нова болест вече и аз съм първият случай.Има връзка с коронавируса и се казва: боли ме кобура за коронавируса.
Преди седмици възрастния ми съсед в 3 или 4 болници не го приеха, почина човекът. Много се зарадвах, когато обяви Мутафчийски, че целият ресурс на държавата е впрегнат да спаси жената на 80, жалко , че не са успели.
Общ брой заразени сега-219 367.Излекуванк85 749/8970умрели.Обща смъртност над9%. Италия общо 35713 излекувани 4025/умрели2978.Смъртност над 40%.Германия. Общо 12327.Излекувани105/28умтели.Смъртност над 25%.България94. Излекувани0/3Умрели.Смъртност 100%.
колко удобно е да заразиш умишлено човек на смъртния одър и после да твърдиш , че е умрял от корона вирус
Заминавам за турция със семейството. Там се лекуват по-добре . Тук хората падат като мухите, ни лекарите ги бива ни болниците
Мерките да не се предприема нищо не са добри, тоест мерките на Великобритания, с които някои спекулират. Испанския грип, който се развива по времето на ПСВ, заразява 1/3 от населението на земята и убива около 100 милиона. И тогава не са взимали кой знае какви мерки, а освен това науката и медицината не са били толкова развити. Но тогава глобализацията не е била толкова силно изразена, колкото е в днешно време. Характерното за испанския грип е, че е поразявал предимно млади хора, хора в работоспособно възраст, хора между 20 и 40 години. Това са повечето жертви. Испанския грип е подтип на птичия грип (H1N1). Откъде знаят учените? Ами още преди много години са ексхумирани останаките на умрели от вируса и учените са успяли да пресъздадат вируса, с който са заразявани маймуни, които са умирали с характерните за испанския грип симптоми.
Как е по-добре - умрял с платени 2-3 вноски по кредити (не си мисли, че е безболезнено) - или жив и здрав, макар и с неплатен кредит, защото е бил под карантина?
Които оцелее ще се радва на новата финансова криза като безработен.Вероятно ще му вземат и апартамента.Но важното е ,че се взимат правилни мерки срещу вируса.
Ако не беше коронавируса тази жена, както и предишните двама починали, мир на душите им, щяха да си поживеят с тия тежки заболявания колко? Аз наистина сякаш не разбрах изявлението, много витиево беше формулирано. Аз разбрах, че е починала жена с инсулт, заразена от коронавируса. Не чух някой да казва, че е починала ОТ коронавируса. А тук виждам друго заглавие - "жертва на коронавируса". Ако т.н. национален щаб се опита да стане малко по-конкретен, това ще е добре за всички. Каквото - такова, но нека да се изнасят факти коректно и конкретно, за да не се всява излишна истерия и да не се предизвикват спекулации.
Искам да попитам медиите , които всяват паника с театрално драматичното "обявяване на бройката заразени и починали" защо не се обявява броя на излекуваните ? Всички други държави го правят.Да не говорим ,че тези 91 души,които са заразени и са живи - над половината от тях са вече излекувани.Реалната бройка заразени и неизлекувани е не повече от половината на тази цифра,но къде сте вие зомбирани медии да го кажете на хората ? Не ви е срам !