Коментари - Почина легендарният Йохан Кройф | dnes.dir.bg
назад

Почина легендарният Йохан Кройф

На 68-годишна възраст в Барселона почина един от най-великите футболисти в историята - холандецът Йохан Кройф.

Обратно в новината

Коментари - Почина легендарният Йохан Кройф | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Бог да го прости! Голям футболист!

ВЕЛИК ФУТБОЛИСТ!ПОЧИВАЙ В МИР! БОГ ДА ТЕ ПРОСТИ!!!ОСТАВИ ДЪЛБОКА ДИРЯ ВЪВ ФУТБОЛА!!!

Бог да прости най-великия сред летящите холандци. Беше добър треньор, но като футболист беше Велик.

Доставяше удоволствие от футбулната игра на всички. Беше ненадминат в нежното омагьосващо обработване на топката. Почивай в мир, майсторе!

Шило

Кажете, че не е истина!!!!

П О К Л О Н!

Бог да го прости. Велик беше. И хора, не пушете!

ВЕЛИК ФУТБОЛИСТ!!! БОГ ДА ГО ПРОСТИ!!!

Велик!

Един от най великите виртуози във футбола, лек път маестро!!!!

Най-великият!Вълшебник във футбола!Лошото е,че още като активен футболист,пушеше по две кутии цигари на ден!Може би това е причината,за да си отиде толкова млад!Бог да го прости!

Велик футболист и треньор възродил клубът Барселона. Да почива в мир.

Един от Боговете в световната футболна митология!Найстина ,много скръбно!

Много, много голям играч, треньор и човек! Променил историята на футбола с Аякс и Барселона! Поклон!

В Е Л И К И Я Т !!!!!!!!! НЯМА ТАКЪВ!!!!!!

МИГРАНТ ПРОСТ!!!!!

БОГ ДА ГО ПРОСТИ.Голям фудболист.Беше вълшебник на терена.Думите са излишни.

Велик футболист, треньор и личност! Това, че до днес Барселона играе футбола на Кройф е символ не неговата безсмъртност! Поклон!

Днес футболът загуби един от най-големите си виртуози, играли някога тази игра. Отиде си човек, превърнал се в икона на тази игра, вдъхновил цяло поколение с изпълненията си, а като треньор наложил уникален стил, използван и днес в различни модификации. ВЕЛИК ФУТБОЛИСТ И ВЕЛИК ТРЕНЬОР! ПОЧИВАЙ В МИР!

Сред великите , най-техничния.

Аз съм българин момче, За разлика от почитатели на кюрда, а на Кройф лека му пръст, само той с твърда ръка можеше да укроти дивак и неандерталец като кюрда/

Почивай в мир ! Ще те помнят поколения !

Тошко,човек може да не пуши и пак да си отиде ,дори по-рано,но тук е важно,че КРОЙФ остави следа след себе си,която ще се помни!! ПОКЛОН !!!! АКО НЯКОГА ИМАМ ВЪЗМОЖНОСТ ДА ОТИДА НА ГРОБА МУ,ЩЕ ЗАМЪЛЧА И ЩЕ НАПРАВЯ ДЪЛБОК ПОКЛОН

...майсторе.

КАТО ГЛЕДАМ КАК СИ ПИШЕШ ФАМИЛЯТА,СИ ТОЧНО БЪЛГАРИН,НЕ СПОРЯ!

Които са били деца през годините 1970-75 знаят и винаги ще помнят какво значи номер 14 !!!! Друг такъв случай историята не помни. R.I.P.

Една огромна сила на световния футбол-и като футболист и като треньор!!!!!!!

Лека му пръст. Чест и слава! Най-ярка звезда във футбола! Отиде си още един истински кумир. Поклон!

Bелик!!! R.I.P.

Лично за мен, Кройф е най-великият футболист на всички времена. Никога няма да забравя как при смяната му през второто полувреме на първия мач с ЦСКА (1:3), целият стадион стана на крака и го изпрати с ръкопляскания. А на другия ден вестниците просто написаха: "Шапки долу пред майсторството!" Почивай в мир, Майсторе!

Най-великият сред великите. Мир на праха му!

Той е един от тримата най-големи футболисти на нашето време заедно с Пеле и Марадона. Меси се доближава като футболни умения, но не и като влияние, което оказва върху отбора в трудни моменти. България на 2 поредни световни първенства игра срещу Холандия и първия път спечели, макар и без Кройф, може би поради контузия, но втория път Кройф бе достигнал зенита си и нямахме шанс.

След като помниш, кой вкара гола за ЦСКА?

Велик човек и футболист! Несравним нападател от световна класа! Етичен, интелигентен с достолепна осанка и поведение. Джентълмен откъдето и да го погледнеш. Постигнал всичко и останал в сърцата на хората. С него си отива и част от старият футболен свят, такъв какъвто беше. Почивайте в мир г-н Кройф, любителите на футбола никога няма да ви забравят!

"Велик!Сюблимен! Непостижим!"

Още един от стойностните приятели и колеги на Камата си отиде от този свят! Лека му пръст и мир на праха му. Историята на футбола ще помни своя ас.

Какъв пиар да отидеш на световно на 17 години, да те пуснат като резерва, че отбора не върви и да го направиш световен шампион с фантастични голове и то в Европа?

Бог да го прости!

Петър Жеков от фаул за 1:1 на вратата откъм сектор Г. Аз бях точно зад вратата, на 12 ред, вход 20. Един милиционер ми взе кречеталото след гола. Ако си от моето поколение, трябва да знаеш какво е това.

НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ФУТБОЛИСТ НА ВСИЧКИ ВРЕМЕНА! Благодарим ти за всичко, което сътвори на терена, Йохан! Почивай в мир! Ние никога няма да те забравим!

футболист!Поклон!

Дълбок поклон пред великият футболист и треньор ! Бог да те прости Йохан !!!!

Точно така. Когато дадоха фала, толкова фронтално бях 100% сигурен, че ще го вкара. Мисля, че вратаря и не реагира.

Бог да го прости ! Уникален футболист , за мен е най-добрия !

Въпреки, че съм мадридист, шапка му свалям! Да откажеш на Реал с мотива, че е отбор на режима и да отидеш при бунтарския тим, след което да го поведеш и като футболист, и особено като треньор до най-големите му успехи, а наследниците му и до най-големият отбор в света за десетилетието. Човек достоен за уважение, който си отстоява принципите. Респект и само респект, жалко че добрите винаги по-рано ... Не съм го гледал като футболист, не е от моето време, знам че е бил уникален, обаче да съчетаеш успеха с истински човешкото е много трудно, малко са такива. Камп Ноу да стане Йохан Кройф! Бог да го прости!

По-долу Помнещ написа: Шапки долу пред майсторството! Човек, оставил трайна диря след себе си, както всички велики творци, а той сътвори много за световния футбол. Нека всички млади футболисти взимат пример от този велик спортист, да забравят за чалготеките и татуировките, а да се учат от него.

"Камп Ноу да стане Йохан Кройф!" Прекрасна идея, колега! Предлагам ти да пуснеш петиция в соц. мрежите. Аз я подкрепям.