Почина легендарният Йохан Кройф
На 68-годишна възраст в Барселона почина един от най-великите футболисти в историята - холандецът Йохан Кройф.
Обратно в новинатаКоментари - Почина легендарният Йохан Кройф | Днес.dir.bg
Коментари
Бог да прости най-великия сред летящите холандци. Беше добър треньор, но като футболист беше Велик.
Доставяше удоволствие от футбулната игра на всички. Беше ненадминат в нежното омагьосващо обработване на топката. Почивай в мир, майсторе!
Най-великият!Вълшебник във футбола!Лошото е,че още като активен футболист,пушеше по две кутии цигари на ден!Може би това е причината,за да си отиде толкова млад!Бог да го прости!
Много, много голям играч, треньор и човек! Променил историята на футбола с Аякс и Барселона! Поклон!
Велик футболист, треньор и личност! Това, че до днес Барселона играе футбола на Кройф е символ не неговата безсмъртност! Поклон!
Днес футболът загуби един от най-големите си виртуози, играли някога тази игра. Отиде си човек, превърнал се в икона на тази игра, вдъхновил цяло поколение с изпълненията си, а като треньор наложил уникален стил, използван и днес в различни модификации. ВЕЛИК ФУТБОЛИСТ И ВЕЛИК ТРЕНЬОР! ПОЧИВАЙ В МИР!
Аз съм българин момче, За разлика от почитатели на кюрда, а на Кройф лека му пръст, само той с твърда ръка можеше да укроти дивак и неандерталец като кюрда/
Тошко,човек може да не пуши и пак да си отиде ,дори по-рано,но тук е важно,че КРОЙФ остави следа след себе си,която ще се помни!! ПОКЛОН !!!! АКО НЯКОГА ИМАМ ВЪЗМОЖНОСТ ДА ОТИДА НА ГРОБА МУ,ЩЕ ЗАМЪЛЧА И ЩЕ НАПРАВЯ ДЪЛБОК ПОКЛОН
Които са били деца през годините 1970-75 знаят и винаги ще помнят какво значи номер 14 !!!! Друг такъв случай историята не помни. R.I.P.
Лека му пръст. Чест и слава! Най-ярка звезда във футбола! Отиде си още един истински кумир. Поклон!
Лично за мен, Кройф е най-великият футболист на всички времена. Никога няма да забравя как при смяната му през второто полувреме на първия мач с ЦСКА (1:3), целият стадион стана на крака и го изпрати с ръкопляскания. А на другия ден вестниците просто написаха: "Шапки долу пред майсторството!" Почивай в мир, Майсторе!
Той е един от тримата най-големи футболисти на нашето време заедно с Пеле и Марадона. Меси се доближава като футболни умения, но не и като влияние, което оказва върху отбора в трудни моменти. България на 2 поредни световни първенства игра срещу Холандия и първия път спечели, макар и без Кройф, може би поради контузия, но втория път Кройф бе достигнал зенита си и нямахме шанс.
Велик човек и футболист! Несравним нападател от световна класа! Етичен, интелигентен с достолепна осанка и поведение. Джентълмен откъдето и да го погледнеш. Постигнал всичко и останал в сърцата на хората. С него си отива и част от старият футболен свят, такъв какъвто беше. Почивайте в мир г-н Кройф, любителите на футбола никога няма да ви забравят!
Още един от стойностните приятели и колеги на Камата си отиде от този свят! Лека му пръст и мир на праха му. Историята на футбола ще помни своя ас.
Какъв пиар да отидеш на световно на 17 години, да те пуснат като резерва, че отбора не върви и да го направиш световен шампион с фантастични голове и то в Европа?
Петър Жеков от фаул за 1:1 на вратата откъм сектор Г. Аз бях точно зад вратата, на 12 ред, вход 20. Един милиционер ми взе кречеталото след гола. Ако си от моето поколение, трябва да знаеш какво е това.
НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ФУТБОЛИСТ НА ВСИЧКИ ВРЕМЕНА! Благодарим ти за всичко, което сътвори на терена, Йохан! Почивай в мир! Ние никога няма да те забравим!
Точно така. Когато дадоха фала, толкова фронтално бях 100% сигурен, че ще го вкара. Мисля, че вратаря и не реагира.
Въпреки, че съм мадридист, шапка му свалям! Да откажеш на Реал с мотива, че е отбор на режима и да отидеш при бунтарския тим, след което да го поведеш и като футболист, и особено като треньор до най-големите му успехи, а наследниците му и до най-големият отбор в света за десетилетието. Човек достоен за уважение, който си отстоява принципите. Респект и само респект, жалко че добрите винаги по-рано ... Не съм го гледал като футболист, не е от моето време, знам че е бил уникален, обаче да съчетаеш успеха с истински човешкото е много трудно, малко са такива. Камп Ноу да стане Йохан Кройф! Бог да го прости!
По-долу Помнещ написа: Шапки долу пред майсторството! Човек, оставил трайна диря след себе си, както всички велики творци, а той сътвори много за световния футбол. Нека всички млади футболисти взимат пример от този велик спортист, да забравят за чалготеките и татуировките, а да се учат от него.