6 мерки за фирмена защита от кибератаки

Шест незабавни мерки за защита на личните данни трябва да бъдат предприети заради кибератаките, препоръчват от "Ърнст и Янг“.

Обратно в новината

Коментари - 6 мерки за фирмена защита от кибератаки | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Първо и достатъчно условия: Не използвайте Windows или други продукти на Майкрософт

Windows да оставят включен към външна, публична мрежа, само един-два компютъра за електронна комуникация, а всички останали данни да се съхраняват и обработват само на компютри от вътрешната мрежа, които нямат никаква връзка с външната мрежа. Всички заявки за и подаване на данни да се получават и предават само на компютрите свързани към външната мрежа, а вътрешната информация до и от тях да се снема и препредава чрез нарочни дисплей от които да се чете исканата или подаваната информация и ръчното й въвеждане в компютрите към външната мрежа. Твърде обемисто и "разточително" като ресурс и време, но и твърде сигурно пресичане достъпа на външни лица до съхраняваната вътрешна информация. Разбира се последната дума е на специалистите, но въпреки че това е механично прекъсване на връзката е може би най-надеждният начин за защита, защото няма достъп до външния свят, няма и зараза, няма и кражба на информация.

Първо и достатъчно условие е да отидеш на подходящо място, на което да те обучат, за да не пишеш глупости. Бих се съгласил с теб, единствено ако беше написал, че спасението е само ако не ползваш нищо, което е цифрово, но и тук може да се спори, защото и аналоговите неща, носят същите опасности, с тази разлика, че злодея трябва да е доста по-близко до теб, за да се възползва от тях.

-100 Ползвам повече от една ОС. Проблеми от такъв характер - само с WIndows.

Ха-ха - фирмите да си назначат човек който да се грижи за данните и сигурността - :))) Българските фирми?! Дето търсят човек дето "разбира" от компютри, но най-вече от телефони, че да може да настройва телефона на баш "бизнесмена" :) При това като се стигне до думата - заплата - започват да обясняват, че това всеки го можел и затова много пари не заслужаваш :) При това самият "бизнесмен" на АйФоня му бъка от служебна/фирмена информация и той го забравя къде ли не:) Майтап :)

"вратички" които позволяват тези хаквания, с други думи разработчиците умишлено правят слаби места в системата за да могат да вкарват все по-нови свои разработки, с други думи да си осигуряват пазара - една система навлиза и с нея се елеминират старите, а ако не искаш доброволно ще става доброзорно от тяхна страна.

Интереното е до кога компютърно неграмотни журналя ще раздухват новини за неща които не разбират дори бегло, и пълни ламери ще пишат мъдри коментари...

Щом желаеш да живееш в заблуждение, няма да те спирам.