Изследване по поръчка на бизнеса: 34% подкрепят забрана за пушене
Поръчано от хотелиерския и ресторантьорски бизнес проучване показва, че едва 34% от българите подкрепят пълната забрана за пушене. В същото време 84 на сто от лекарите се обявиха против пушенето на обществени места.
Обратно в новинатаКоментари - Изследване по поръчка на бизнеса: 34% подкрепят забрана за пушене | Днес.dir.bg
Коментари
Абе дреме ми за проблемите на ресторантьорите и не знам си кви там парвенюта и мутри още ! ОБОРОТИТЕ ИМ ПАДНАХА ЩОТО ХОРАТА НЯМАТ ПАРИ ! И НЯМА КАК ДА ИМА ЩОТО НИКОЙ НЕ ЩЕ ДА ПРОИЗВЕЖДА ! НЯМА ПРОИЗВОДСТВО - НЯМА ПАРИ ! Ако вместо да се правят на тарикати и да отварят рази чалгатеки, които са прикрит пазар за проститутки и дрога вземат да вложат пари и да направят по една фабрика за платове например или завод за автомобили те искат пари на готово ! Ама нема да стане, кранчето спря ! Сега ше видите че кат махнат забраната пак ше са празни кръчмите !
Какъв е смисълът от всички тези "обсъждания" и "проучвания"? Те вече отдавна са го решили - сега усукват само за да го представят по-благовидно на наивния ни народец - каквото и да се обсъжда, тези темерути ще отменят забраната за пушенето. Те са го обещали на влиятелни спонсори - ако се отметнат, онези могат да им резнат зелките. Тютюневата мафия няма да се церемони с онези, които вземат "аванси", а не си спазват обещанията си.
Много смешни резултати от проучването. Трябва човек да е пълен идиот за да им повярва. На хората им омръзна да ги манипулират и правят на маймуни. Това изследване да си го ...
Изледване по поръчка на хотелиерите. Това е достатъчно и не се нуждае от коментар. И въпросите, ще забележите как йезуитски са извъртяни. Който плаща, той поръчва. А колко ли са платили на Орешарски, за да прокара лобистки закон.
Към ресторантьорите - как да ви вярвам, като знам как криете обороти и неплащате данъци, да не говорим , че нормата на печалба при вас е на 100%. Очаквам някой да ме обори - с факти!
Вижте кой е поръчал изследването и си направете заклучение. Пълна измама. В онлайн анкетите 75% са против. Онлайн петицията против връщане на цигарения дим са я подписали 66,000 човека. В защита на контрапетицията са се подписали 36. Яко Цигареното лоби харчи пари да върне стария закон...
ще се замеряме с лъжи ли. За това ли се ходи в ресторант. Да се пуши? В момента цените в ресторантите растат главоломно. В пицария Мама Мия земата пиците бяха с 1-1.40 по евтини от тези дни. И пак бяха по скъпи от други места. Защо не дадете отговор как така цените растат при вас и на какво основание.
Етооо, това беше ясно на всички. Това вече е факт. Сега трябва всички заведения да станат само за пушачи
Пак много % са дали за непушачите! Как се смяташе по келнерски? И как си плащат данъците собствениците на заведения? Поредната смешка, добре, че е ясно видима!!!
Да погледнат резултата по долу под статията и тогава да излизат с подобни "платени" изследвания. каква зона за пушачи и непушачи, като границата е един фикус?!
Цитат от статията: "От Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация съобщиха, че оборотите на хотелските комплекси са паднали с 30% заради забраната, а ресторантите и заведенията са доведени до състояние на практически фалит. Това е и причината те да поискат либерализиране на правилата за пушене на обществени места." Само не разбрах как точно определиха, че кризата в техния бранш е заради ограничението на пушенето, а не заради финансовата и икономическа криза? И да не си мислят, че само при тях има криза? Нима са толкова глупави или мислят нас за балъци?
Цитат от статията: "Поръчано от хотелиерския и ресторантьорски бизнес проучване показва, че едва 34% от българите подкрепят пълната забрана за пушене. В същото време 84 на сто от лекарите се обявиха против пушенето на обществени места. " Уважаеми "ресторантьори", а може би ще докажете, че и фалитът при болниците е вследствие на ограничението на пушенето, защото лекарите са "ЗА"?
Е как става това: 76% от пушачите казват, че нито са се отказали от вредния навик, нито са намалили броя на изпушените от тях цигари. Забраната се е отразила само на 1% от пушачите, сочат още данните в изследването. Излиза, че 23% от пушачите са се променили към по-добро!!! Има изследване, че непълнолетните пушачи са намалели с над 10% ! Евала на такива закони, газови камери за наглите хотелиери, че искат да убиват децата ни
Цитат о статията: " Исканията на индустрията са да се върне старият режим или да се договори консервативен режим, в който да се разреши тютюнопушенето по определен начин. " Уикипедия: "Промишлеността (или индустрията) е сектор от икономиката, включващ добива на полезни изкопаеми (добивна промишленост) и преработката на суровини в междинни или крайни продукти (преработваща промишленост). В трисекторния модел на икономиката добивната промишленост е част от първичния сектор, а преработващата образува вторичния сектор, заедно със строителството. За разлика от занаятите, в основата на промишленото производство е използването на машини." Не разбрах коя индустрия иска отмяната на ограничението на пушенето? Може би тази на производителите на цигари, т.нар. цигарено лоби? Сега ми стана ясно, кой поръчва тези акции?
Пушенето в заведения и вредата от пушенето са две различни теми. Искам да има място за непушачи, където да заведа децата на обяд или на почерпка. Искам да има място, в което да си поговоря с връстници на кафе и цигара. Всичко останало са политически игри и демагогии. А мнението на лекарите относно вредите от пушенето, алкохола, храната, въздуха, стреса и ... политическите партии ще обсъждам в съответните теми.
люде заблудени продължават да правят пълна боза с понятията "обществено място": заведения, офиси, улици и площади, стадиони, плажове и т.н. Коментира се предимно как си пречат пушачи и непушачи в заведенията, но как примерно си пречат на стадиона, не е твърде ясно?...И ако едно заведение е на два етажа, как димът ще се спусне надолу, също не е ясно?..Когато си каня у дома близки и приятели, не ги деля на пушачи и на непушачи, а дали са ми приятни или не! Що за антагонизъм беше наврян силово в обществото, като че ли няма други проблеми!
ха ха по тъпо не може да е - изследване по поърчка - е какво изследване е тогава, който плаща той поръчва музиката
НЕ СЕ ХВАЩАЙТЕ ЗА ДУМАТА! НА ВСИЧКИ Е ЯСНО КАКВО Е ИМАЛ ПРЕДВИД АВТОРА НА СТАТИЯТА И КАКВО ДА СЕ РАЗБИРА ПОД "ИНДУСТРИЯ". НИКОЙ НЕ ВИ ГОВОРИ ЗА ЛОБИ НА ТЮТЮНОПРЕРАБОТВАТЕЛИТЕ. СТАВА ВЪПРОС ЗА ДРЕБНИЯТ БИЗНЕС - КАФЕНЕТА, РЕСТОРАТНИ, НОЩНИ ЗАВЕДЕНИЯ. И МЕЖДУ ДРУГОТО АЗ СЪМ ПУШАЧ И НЕ ВИЖДАМ ПРИЧИНА ДА СИ ПЛАЩАМ ТОЧНО ТОЛКОВА, КОЛКОТО И ВИЕ КОГАТО ОТИДЕТЕ НА ЗАВЕДЕНИЕ И ДА НЕ МОГА ДА ПОЛУЧА СЪЩОТО УДОВОЛЕТВОРЕНИЕ ЗА ПАРИТЕ СИ. НЕКА ИМА САЛОНИ ЗА ПУШАЧИ И НЕПУШАЧИ А ИЗБОРЪТ ДА СИ Е НАШ...А НА ДЕЦАТА -МЯСТОТО НЕ ИМ Е ПО НОЩНИТЕ ЗАВЕДЕНИЯ И НЕ ГИ РАЗМАХВАЙТЕ КАТО БАЙРАЦИ...
Не се кръщавай бизнесмен , понятие нямаш от бизнес !!! Ако ресторантите са на 100% печалба ще фалират за 1 месец !!!
Е как да ви обори - с какво? Ресторантьорите са най-некоректните работодатели: масово не сключват трудови договори със сервитьорите, а ако сключат - те са на "4 часов работен ден" (макар, че работят по 10-12 ч./дневно. Ресторантьорите крият обороти като за световно! (работил съм и работя в ресторант и знам за какво става въпрос). Ресторантьорите крият и не плащат данъци (защото не показват обороти). Ресторантьорите лъжат клиентите в грамажа - това пък е в 90% от заведенията. Ресторантьорите не дават пет пари за хигиената - били им избягали клиентите - ами бягат, за да не ги изтровите, ве!
Аз направих поучване сред мои познати около 20 човека половината пушачи. 100% желаят забраната за остане!
Всъщност, "кафенетата" са само за "пушилка". Истинският натиск наистина идва от ИНДУСТРИЯТА - тютюневата (която всичката е близка само до две партии - тези, които съставиха правителството).
Твърдо съм за разрешаване на пушенето в заведения при определени условия: Да има две зали за пушачи и непушачи, без директен вход между двете зали. Съотношение места за пушачи 40%, непушачи 60%. В заведенията, които не могат да изпълнят изискванията да не се пуши! Стига с прекалено "умното" решение стол за пушачи и стол за непушачи.
ПО-ПРОСТАШКО ОБЯВЛЕНИЕ НЕ МОЖЕ ДА СЕ СРЕЩНЕ НИКЪДЕ В СВЕТА НА СОЦИОЛОГИЯТА... ИЛИ ТОВА Е РАВНОЗНАЧНО НА - " ЖЕНА МИ НЕ МОЖЕ ДА ЗАБРЕМЕНЕЕ, ЗАЩОТО СПИ С КОМШИЯТА..."
"Изследване по поръчка на бизнеса: 34% подкрепят забрана за пушене" Е може ли при такова "неутрално" изследване процента да е по-различен. Пак много са ни дали.
Работата с пушенето може да се оприличи горе-долу така: Дават ви да подписвате един договор, на който пише - "Ако подпишете този договор, то вие ще умрете.". Разбира се, вие решавате, че ще сте като дядото на комшията, който пушел и живял до 90. Игнорирате написаното и го подписвате. Дотук добре, би казал някой, нали. Обаче вие подписвате такива договори и от името на други хора, който не желаят да подписват, тоест вие ги заставяте с възможността и те да бъдат сполетяни от УСЛОВИЯТА на договора. Сега, понеже всички пушачи се славите като най-интелигентни в света, то надявам се да сте ме разбрали.
С ТАКИВА ЛЪЖИ БУТНАХА БАТ БОЙКО А СЕГА ЩЕ МАХНАТ ЗАБРАНАТА ЗА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО ДА ИМ Е ЧЕСТИТО НА ЧЕРВЕНИТЕ БАБИЧКИ
Уважаеми радетели за дим навсякъде - кога за последен път ви дадоха фискален бон в заведение? Аз съм непушач - и въпреки забрана спрях да ходя на заведния - не за друго - а заради високите им цени - не мисля че на пушача му е проблем да излезе пред заведението и да запали, но не споделям, че една бира или един натурален сок от кутийка трябва да се продава с 300% надценка.
Пълна демагогия са тези "дискусии" между глухи! От една страна - падане на забраната в заведенията изобщо не означава, че ще падне и на другите обществени места. Просто ще стане както е в 21 от 27-те страни от ЕС. От друга страна, не виждам какво толкова има ако просто се обособят заведения, където може да се пуши и други - където не може да се пуши! Ако не искаш, просто не ходиш и не се хващаш на работа там където се пуши! Ако отидеш - правиш го на собствен риск. И още - борците за "народно здраве" да се заемат с едно друго положение в Закона, което масово не се спазва. Според КТ, на всеки 50 минути работа се полагат 10 минути почивка, а ако работиш на компютър - на 45 минути се дават по 15 минути почивка.
Ако забраната остане в този си вид, пушачите ще съдействаме да се въведе и пълна забрана за алкохол в заведенията. Ние ще сме аут от кръчмите, но непушачите също нещо няма да са възхитени да се плюнчат на лимонадка. Макар и в кристално чист въздух. Ние сме аут, те също. Заведенията ще са за светците.
Нали депутатите уж са 240 - за да се приеме закон трябват 121 - еми.. ще видим - ако тези хора ходят на работа и си вършат работата този закон просто няма да се приеме
Проблема знаеш ли какъв е, драги глухар? Проблема е, че много са малко борците в България, останалите са като теб - някой друг да го направи, друг да се захване. Ти лично колко пъти подаде оплакване в съответните институции? А знаеш ли за нивото на светлината и един куп други изисквания за условията на труда, които трябва да осигурява работодателя? И колко пъти подаде оплакване за тях?
То е ясно че който поръчва изследването получава и необходимия му резултат. А за статистиката има един виц: Ако на човек му пототопят главата във врялалвода а краката се за мразят то средностатистически той ще се чувства добре.
Не съм пушач, но желая заведенията , за да им тръгне бизнеса, да дават безплатно цигари ба клиентите си, докато са там.Барем и двете страни останат доволни.А на не пушачите, ще кажа, кой да ходят на сладкарници, където поне там не трябва да се пуши.То кое ли ни е на ред , та и забраните.Смееха се на Борисов,че един път казвал едно , а след това друго Тия не останаха по назад!
За съжаление няма да те разберат, поне повечето! Разрешат ли на собствениците да избират, това значи, че почти всички заведения ще са за пушачи. Единственият компромис, който смятам за нормален е, да има избор от собственика на заведението, но за сметка на това, данъкът му да е двоен! Все пак трови персонала си и трябва и заперсонала на тези заведения за пушачи да има задължителна защита, като намалено работно време поради работа във вредни условия, да им се изплащат добавки за вреден труд, и то да не са символични суми, да имат допълнителен отпуск за работа във вредни условия и разбира се двоен данък печалба! Нали като разрешат пушенето в заведенията, ще потекат реки от пари към собствениците, значи това няма да е проблем за тях!
А не си ли се замислял че като искаш да отидеш на ресторант с малки деца това е проблем?