Коментари - Иран замрази ядрената си програма за 6 месеца | dnes.dir.bg
назад

Иран замрази ядрената си програма за 6 месеца

Подписано е споразумение за ограничаване на ядрените програми на Иран за 6 месеца в замяна на частично облекчаване на санкциите срещу ислямската република. Иран обаче разбра споразумението като възможност да продължи с обогатяването на уран.

Обратно в новината

Коментари - Иран замрази ядрената си програма за 6 месеца | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Затова всяка година по курортите в чужбина почиват десетки милиони "голи" руснаци. Затова нашата велика държава отдамна да е фалирала без тях.

Хамериканците да се измитат от нашия регион и Близкия изток. Това Русия го прави най-добре, като им помага по-бързо да се прибират към САЩ.

Като си има предвид и следното: 1.Украйна се отказа от ЕС, връща се към Русия - 21 ноем. 2013, 15:14 2.Западът може да подкрепи Асад Ако джихадисти застрашат контрола на Дамаск над химическите оръжия, възможна е намеса в защита на режима на сирийския президент Башар Асад- 24 Ноември 2013 11:25 3. Споразумението с Иран въпреки воя на Израел 24.11.13 Няма съмнение Русия е намерила цаката на новия ни голям брат! Ние пак сме на губещата страна. Да живее Русия!!

Нали уж според споразумението няма да обогатяват, а иранците го разбрали, като съгласие д а обогатяват ?

Благодарение на дупедавци, като тебе, дето все са надупени в''правилната'' посока все сме на губещата страна.....гледам пак си заел позата с палчетата

А няма ли вариант първо да го продаде на Русия, а след това тя на другите???

Ти малоумен ли си?

Виждам, че тук има напълно изключили хора, които не осъзнават какво става. Когато се сключва споразумение, което ще доведе до увеличаване на количествата петрол на свободния пазар това означава падане на цената. Русия е държава износител на петрол, т.е. това за нея не е изгодно, защото ще получи по-малко пари за петрола, който ще изнесе. При това положение, не виждам как това споразумение е успех за руската дипломация. Като пишете глупости за пари, поне се замисляйте има ли някаква логика.

Обамата щеше да напада Сирия и Иран с ракети и самолети. Само че Путин го сплаши и Обамчо премина на съглашения и споразумения. Които се редактират от Русия ... А квотите за износ на петрол от Иран вече се регулират в БРИКСИ, чийто член вече е.

В основата на това споразумение е Русия! Така че едва ли ще е от губещата страна! Колкото и да злобееш хамериканците нещо я закъсаха! Ха-Ха-Ха!!Ура!!

Ураааааааааааааааа!

Хайде да видим сега с колко ще поевтинеят горивата. Лук оил вие сте на ход

Драскачите, които си въобразяват че мужикия, суровинна държава, общество между първобитнообщинния и робовладелческия строй, е центъра на света, просто се нуждаят от сериозно лечение.

Руснаците изгониха хамериканците от Сирия и ги принудиха да подпишат споразумения, избягващи военни действия в Иран. А преди две години Обамчо проглуши света, че ще напада и двете държави. Но накрая си обра крушите ... Голяма и тежка е руската топорижка.

Най-голямата ввс база в Латакия е срината до основи и мужикистанците не разбраха как се е случило.

Известен е от финикийско време с името Рамита. В античността на мястото му Селевк I Никатор основава елинистичния град Лаодикея, който е сринат от земетресения в 494 и 555 година.

Центърът на света е Гана. Хем е на Екватора,хем е на Гринуич.

Че той и Путин го казва същото ... Украинците имат право на избор. И те напълно демократично избират Русия за търговски и политически партньор. Шишковците от Брюксел и хамериканците не са за предпочитане ... Сега ние им ядем попарата. Украинците май са по-умни.

Америка е дълбоко затънала в дългове и дефицити. Печатене на долари не решава проблемите й. Отдавна не е започвала нова война за пласиране на свръхпроизводството на боеприпаси и въоръжения, независимо, че няма точка на земята където след тях да не тлеят пожарите. Важно е ресурсите от държавите да се движат еднопосочно към северна Америка.

Щом Израел има атомрно оръжие,защо да нямат и застрашените от тях?Иран е много по-голям и значим за света,докато Израел е доказан терорист в близкият изток и е добре да бъде разоръжен тотално за да има мир!

Рашофильовчетата да четат и сафецката преса. Украйна не се е отказала от ЕС: Вечером в пятницу Азаров принял участие в политическом ток-шоу на национальном телеканале, чтобы продолжить прерванное объяснение. Он подчеркнул, что принятое в четверг решение НЕ ОЗНАЧАЕТ, ЧТО УКРАИНА ОТКАЗАЛАСЬ ОТ ЕВРОИНТЕГРАЦИИ и решила сменить вектор внешней политики: "Я же не говорю о вступлении в Таможенный союз".

Определено си болен мозък. 1. Американците не са били в Сирия, така че няма кой да ги гони. 2. Сирия премахва химическите си оръжия. 3. Прочети пак статията и това което е казал Обама.

Българи се радват, когато победи Иран?! Иран които създадоха Хизбула! Хизбула които направиха атентат в България! И се наричате български националисти?!

1.Украйна не се е отказала от ЕС, забавя темпото- докато почне добива на шистов газ и стане по независима. 2.Запада очаква химическите оръжия в Сирия да изчезнат въобще. А това че някакъв си Алексиев можел да си ПРЕДСТАВИ че Запада помага на Асад е простов сферата на фантазиите 3. Споразумението постигна поне 6 месеца прекратяване на обогатяването и ликвидиране нанатрупаните количаства. За след 6 месеца може да има ново споразумение.

Разбира се че е малоумен. Типично за всеки русофилистик.

То и затова милиони българи ходят по Гърция и Турция.

Разбира се Аятоласите. Все пак Иран иска и проповядва пълно унищожение на Изрел.

Ненормално е! Иран проповядва пълно унищожение на Изрел. Когато Изрел почне проповядване за пълно унищожение на Иран ще се притесня.

голяма победа за иран....иран има право да развива ядрена технология за мирни цели....споразумението го изкопчиха, като обещаха на щатите, че няма да им убият протежетата като се изтеглят от талибания другата година..това е още един шамар по външната политика на уса и израел....браво на иран....наградата за мира трябва да се предаде от обамчо на шеаф на хизбула, воиниците му изтрепаха сумати канибали и ал каидиобци в сирия....( да припомним, че щатие си партнират в сирия с талибани, канибали , сауди арабия...това са на щатите наи - верните съюзници...

деер

Аз ако маратонствам 5 дни, не бих имал сили за усмивка...Всичко е един цирк...

Глупост и брътвежи на типичен тъпак.

моше, нимой съ пени...евреивчовците виждат умности само когато изсраел шъ сере изсраелски лайна...

Бумът при шистовия газ, който помогна на САЩ да получи енергия на ниска цена, е балон, който скоро ще се пукне. Такова е становището на газов експерт и геолог, изразено пред EurActive. Дейвид Хюс прогнозира, че в рамките на две до четири години този балон на ниските цени ще се спука. Ако цените обаче се повишат достатъчно, ще е необходим по-дълъг период от време - 10 - 15 години, за да се разбере, че в сектора има балон.

Ходи да лъжеш някой друг. Това е отговор на Иран на израелските заплахи. Истината е, че еврейската доктрина не търпи някой друг да е силен в региона и се опитват да унищожат всички съседи. Така както са унищожили с ракетни атаки строящи се АЕЦ в Ирак и Сирия. Без да бъдат осъдени от международната общност. Лъжеш евреин, лъжеш. В което няма нищо изненадващо.

Такова споразумение трябва да бъде последвано от пълен и детайлен анализ на ядрената програма на Израел. Това е най-дестабилизиращия фактор в региона. Редно е да се извърши пълна инспекция всички ядрени програми. При отказ от съдействие, Израел да бъде изолиран от международната общност и всички авора по света да бъдат блокирани. Да бъдат санкционирани и всички еврейски фирми.

Третата световна се отлага, засега... Със Иран всичко изглежда мирно, а в Сирия се разбраха за химическия им арсенал. Истината е, че човечеството (или по-скоро "елита", който го управлява) още е на нивото на човекоподобни примати, които се избиват като хищниците, за петрол. Всичко това тук са лъжи и алабаланици. Защо не пуснат новината, отпреди два дена, как бунтовниците са завзели петролно поле. Русия и САЩ са големите геополитически играчи. И руснаците явно успяха да ги натиснат.

Не може, в Израел управляващите не са луди диктатори, където бомбят целия свят и собственото си население, а са едни мили и хрисими хора, които избиват само умиротворително. Техните оръжия не може да се пипат. Те са цивилизовани и имат право да ги притежават.