Коментари - Софтуерна грешка спря нета и банкомати в половин България | dnes.dir.bg
назад

Софтуерна грешка спря нета и банкомати в половин България

Софтуерна грешка в системата на VIVACOM Net (преди БТК) остави без интернет и е-банкиране за часове половината държава в петък.

Обратно в новината

Коментари - Софтуерна грешка спря нета и банкомати в половин България | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Да сте чули да има бълг. банка в Гърция, която да оперира с парите на местните там?... Иначе това си беше една суха тренировка, която трябва да ви подсказва какво ни очаква.

Да сте чули да има бълг. банка в Гърция, която да оперира с парите на местните там?... Иначе това си беше една суха тренировка, която трябва да ви подсказва какво ни очаква.

БТК - Бахти, Тамън се Кънектнах

Това е само началото, БТК бавят договорите за поддръжка на core мрежата на рутерите си, които иначе са супер Juniper -i а не някакви лайняни cisko-а . даже искат да няма такава поддръжка а да си решават задачите на парче. Малоумна работа ти казвам и рушвети , ама много рушвети да го спечелят разни тъпи гърци съпорта. Имат проблеми с рутерите си в Сливен, в неделя имаха друг голям проблем.. и т.н. и т.н. Малоумна работа.. Мацките в НЦУМ-а сигурно са ходили някъде да ги чукат , макар ,че тия дето ставаха за тая работа се изпожениха и родиха и сега са в майчинство ;-) Само си представете един добър хакер кво може да направи.. ще бутате паметници на турския незнаен войн ;-) Алкайда гледа ;-)

Видя се как всички зависят от Виваком. Велика компания. Кой е пречел на нещастните банки да имат други алтернативни трасета

Оказа се, че и кабелни оператори в страната нямат интернет, тъй като много от тях също черпят интернет от БТК. Може би са го изчерпали? Може и по по-малоумен начин да се каже, methinks.

После иди разправяй, че хората не били зависими от интернет и новите технологии. Между другото и в Русе не е имало нет от БТК днес.

Да бе да ... В 16:30 банкоматите още не бачкаха , не можах да си платя и булсат-а Добре , че поне успях да изтегля пари от един банкомат , който явно има допълнителна връзка... Баси лудницата .... колко сме зависими от технологиите....

Да живее VVATEL! Ха,ха хахахахахаха

Обяснението за софтуерна грешка си направо смешно.

Е какво да правиш софтуера и те хора са го писали случва се

Може би сега става ясно защо продажбата на БТК е реална заплаха за националната ни сигурност. Правителството, което я продаде - на съд с пълна конфискация на имуществото. А лакомите гръцки задници - куповачи изгониха всички ценни кадри и ги замениха с начинаещи. Дано поне банките си имат застраховки и им се плати неустойка, защото ние май нямаме. Каква ни е защитата от подобни издевателства?

Дрън, дрън. Интернета в Бургас спря в 14ч. и дойде в 20ч.

Да бе да бъг . Това бе най-доброто доказателство на какво са способни Българските хакери !!!!!!!!!

Колко удобно-софтуерна грешка..Това само идва да покаже колко сме уязвими и зависими от компютрите...24 часа достъп до парите ви-глупости на квадрат...1час съм висял като идиот в един супермаркет заради отвърлена кредитна карта и липса на кеш...в понеделник я закривам....егати

Уж вървим към див капитализъм а се сблъскваме с монополисти като БТК,Газпром,Топлофик и др.Е то друго не се очаква.

Оруел Оруел драги ми форумци големият брат гледа винаги и отвсякъде пък вий си се празнете на демосратична основа....

Айде сегжа кажете, че е станало случайно. Пробваме........и като стане, знаем къде сме! Сори, ама сме в БГ.

Tez statii niakoi ne gi li proveriava za pravopisni greshki ...

Проблемът е генерален и се състои в съществуването на Виваком.

БТК - Disconnecting people...

еДНА ТАКАВА СОФТУЕРНА ГРЕШКА ДА МЕ ПРАТИ НА БЯЛ ОСТРОВ ДА СИ ПЕКА ЧЕРНА КОЖА!!!

Това че БТК е спряло..... и му се върна името Баси...Тамън се Конектнах :) показа едно много важно нещо ! Подценяване на ИТ отдела във всички нива ! Особено банките... ИТ инфраструктурата на повечето БГ банкии е доста меко казано не сериозно.

Не софтуерна грешка, а некадърници и кухи лейки във виваком са причината. Не може само да се лапа и насреща никакъв професионализъм !

Защо правите хората на глупаци?!

Ква софт грешка?Глупости.За да има такава,то се предполага,че е имало промяна на софтуера.Защото до днеска до обяд всичко си бачкаше перфектно.Промяна на софтуера се прави през ноща,за да се реагира своевремено при проблем и той да засегне минимум потребители.Така че едва ли е софт грешка.По-вероятно е някой малоумен служител от БТК,останал по незнайно какви критерии след безобразните съкращения (така нареченото доброволно напускане),не е изтрезнял от снощи или пък не е бил наясно какво прави...

Това е началото на края за БТК. Когато започнеш да рушиш нещо, без да знаеш с какво ще го заместиш, рано или късно оставаш без нищо.

Освен тва,при промяна на софт-а,винаги се прави резервно копие на стария,който може да бтде възстановен много бързо.Разбира се от кадърни момчета,а не от млади гаджета с хбави дупета и минимум мозък...

Това много ме учуди. Винаги съм мислел че имаме много трасета за интернет. А то какво се оказа всичко през Виваком (БТК) минава.

Софтуерна грешка ...да бе, да :-) БТК ВИВАКОМ е обхваната от абсолютна некомпетентност и некъдърност. Измислени директори принуждават добрите спецове да напускат доброволно за да не им личи колко са некъдърни и колко рушвети вземат. ХА ХА Х А Всичко започна, откакто оня варненски педал, който си боядисваше косата и разбираше повече от боя за коса, отколкото телекомуникации беше директор. Махнаха го, но останаха няколко негови протежета. Софтуерна грешка, ама друг път. По-скоро хардуерна грешка ... май трябва да се сменят няколко чипа във ВИВАКОМ :-)))

Кой ще ни плати за времето и нервите! Аз да не съм като ББ . Аз ползвам интернет и пари нямам спечелени преди! Трябва да работя, а жижа мива ми пречи! И не ме овъзмездява! А държавата си трае! На тях сме им купили самостоятелни системи сателитни!!! А на гърците и другите ДИРЕКТОРИ от виваком ще кажа - ако искате специалисти - дайте нормални за специалистите заплати!

Да сте чули да има бълг. банка в Гърция, която да оперира с парите на местните там?... Иначе това си беше една суха тренировка, която трябва да ви подсказва какво ни очаква.

ribatel vivatel hakerska ataka ili nekadaren programist

Да сте чули да има бълг. банка в Гърция, която да оперира с парите на местните там?... Иначе това си беше една суха тренировка, която трябва да ви подсказва какво ни очаква.

Ами, момък, точно това целта - ако още не си разбрал.

Не ми е ясно как проблема е отстранен,като аз се опитах да тегля пари от банкомат в 19часа и не успях.

Аз сум към евроком и нямах никакъв проблем с нета

Уфффф, преди година бях да ми хвалят колко са велики и страхотни в тяхната зала Хюстън за управление на мрежата и трафика. И какво като имате голяяяяма зала, без да имате процедури и не тествате. Да не говорим, че във Виваком се уволнява на ред, и първи напускат тези които най-лесно си намират работа, т.е. най-добрите!

Дали има нещо общо срива в системата на виваком с някои уволнени системни администратори? Никога няма да разберем ако са били кадърни момчетата. А бе в България не разбраха' че само един начин има да освободиш админ от голяма фирма - само с добро и стабилна компенсация, иначе ти излиза 1000000 пъти по-скъпо.

А и за НАП подаваме данни , заради тия чифути седях след работа да им чакам нета.

Дам, спряха да им хвърчат пеперудите за 2 часа :D :D

Както казваше народа преди: БТК Бахти Таман се Конектнах Иначе не беше напълно спрял нета - можеше да се чати по Skype.

ехе, ние сме били от щастливците с работещ цял ден Интернет :(

значи, хайде да не плюем като каруцари,а? Хората в Америка преди години останаха без ток след срив на компютърни системи и какво от това?! На всеки трябва да му е ясно,че благодарение на компютри има ток,вода,телефон,инт и телевизия в къщата си. Благодарение на компютър може да изтегли пари от банкомат или да плати с карта в магазин. Интернет е също мрежа от компютри,ако някой не знае! И какво става когато БАШ компютъра излезе от строя - срив и в случая потърпевши са всички,които ползват преносната мрежа на Виваком, а именно: банкоматите на Борика, пос терминалите в магазините, мрежите на банките (обслужвани от Банксервиз), мобилните телефони, стационарните и adsl-a. Е чудо голямо е станало,че бай Стефан не могъл да сърфира половин ден в нета, или бай Стамен не могъл да си плати сметката в магазина с карта, щото е гъзар и няма в брой, и чакал един час. А колкото до монопола - няма друга компания с по-добре изградена мрежа в страната и с по-добра подръжка, не че няма Спектрум нет, например, които също имат национален лиценз, но само толкова?! Айде със здраве и докато четете това се замислете,че пак е благодарение на компютъра! поздра

ВСЕ ПО ЧЕСТО ЩЕ ЧЕТЕМ ТАКИВА НОВИНИ. ЦЕЛТА Е ТОТАЛНО СЪСИПВАНЕ И НА МАЛКОТО, КОЕТО Е ОСТАНАЛО. САМО КРЪГЛИ ИДИОТИ БИХА ПОВЕРИЛИ ИНТЕРНЕТВРЪЗКИТЕ НА ЧУЖД ОПЕРАТОР

Грешката се нарича Виваком и при всички положения ще трябва да плати огромна неустойка и на банките и на чакащите потребители, защото зад тази софтуерна грешка стои некомпетентност, мързел и алчност ! И защо интернета в цялата ни държава трябва да зависи от дебилите от виваком ?

Ами ако Софтуерна грешка спря... едни други по-сериозни институции, какво правим - а/ чакаме Дадо Илия или б/ баба Илица ще ни се притече на помощ? Това си е били май някакво тестче ...

Хора, без бой ще ни превземат душманите. Просто, само една грешка и си отива милата ни Родина. За 20 години това направиха от България мръсни и продажни българи. Предателите са между 100-тина българи по върховете - но най-гадните!

Па много сте злобни бе ...Много ви бива да критикувате. Ами ако бяхте на мястото на тези , които за кратко време трябва да оправят бъга , аааа На всеки може да се случи . Да ви привеждам ли примери...Ако някой каже че работя в БТК , ще му кажа да си ....на на на пиу пиу