В училищата: вафлите забранени, шоколадът - не
Регионалните инспекции за опазване и контрол на общественото здраве (РИОКОЗ) започват масови проверки в училищните столове и лавки затова дали се спазва новата наредба за здравословно хранене, съобщиха от здравното министерство.
Обратно в новинатаКоментари - В училищата: вафлите забранени, шоколадът - не | Днес.dir.bg
Коментари
Няма да коментирам какво са принудени да ядат децата ни а и всички ние простосмъртните.Мисл ,че храната е само един от аспектите и не трябва да се разглежда отделно от целия им начин на живот.Дори и да се хранят най-здравословно ,ако пушат активно и пасивно непрекъснато ,ако пиянстват по цели нощи ,ако секса се е превърнал за тях просто в ежедневие и дори в разменна монета ако наркотиците все повече стават нещо обикновено за тях а живота им става все повече напрегнат и безмислен не мисля ,че ги очаква нищо добро а и всички нас които си мислим ,че не ни засяга какво правят чуждите деца и дори своите.Нека не се оправдаваме ,че съвременните деца били по-подготвени за живота и ,че знаели какво искат (това може да е вярно но само за малка част )
Мдааа, ще трябва да увелича дневните на сина ми поне двойно,'щото сегашните няма да му стигнат и за чаша прясно изцеден сок. А като прибавим и стойността на други здравословни храни, даже към тройно ще отиде. Започни деня си с чаша фреш от цитрусови плодове, цена около 4 лв....
Повече часове по физическо въспитание, а това дете което си хапва сладичко ще си го купи и след училище от хранителния магази до вкъщи
За чантите сте прав. За другото - детето Ви не е домашно животно та да храните както си искате, носите отговорност пред него. Както и за здравословните проблеми, които едно постоянно нагъване на 8 вида захари, още толкова емулгатори, набухватели, оцветители и мазнини може да му предизвика. За съжаление, каквато и хранителна култура да възпитам в собственото си дете, стъпвайки в училище то ще се тъпче със същите боклуци които неуки родители като Вас дават на отрочетата си. И то за да не се цепи от другарчетата си. Прост народ, бедна държава. Смятам че подобни усилия от страна на държавата са похвални, но за съжаление възпитанието по отношение на храненето започва у дома.
Насила хубост не става - е казал народът, а и Прост народ - слаба държава - също. Затова 90% децата са станали като надуваеми кукли, а като погледнеш родителите им - като надуваеми плажни чували. Е, за какво да се трепе държавата с Постановления и разпоредби....Да се тровят и да мрат - като са прости - това е 99% от българското население. Затова сме на това дередже.
Вие сте абсолютно прав, макар и според мен да не разбирате правилно проблема. Няма нищо вредно в прясната, добре приготвена храна. Кифлите с мармалад вероятно са ги пекли на място и ли в близкия комбинат на същия ден, и то от нормални брашно, яйца и мая... Така че не са били наблъскани с всякакви консерванти, за да имат трайност 36 месеца. Нито пък с няколко вида захар, подобрители и бои за да може при минимално количество използвани евтини суровини за производството им все пак да имат някакъв вид и вкус. Вашата сладкарница с кифли и прясно мляко всъщност би била идеалният вариант за едно училище.
Тези забрани са ненужни. Трябва просто да се въведат малко часове, в които да обясняват основите на правилното хранене(което впрочем е относително). Аз например се ужасявах в училище от разни хора, които примерно са решили да отслабнат и смятат, че най-подходящата храна за това е черна питка с кашкавал или солети или бейк ролс и т.н.; все храни с високовъглехидратно съдържание... А и квото и да ядат децата, ако не се научат малко да се движат от време на време-кел файда...
Ако има вредни храни, то те не трябва да се произвеждат. Всичко друго е глупост. Не може някакви чиновници да забраняват да се ядат храни, с които поколения са се хранили. Когато баба ми ни приготвяше вредните баници и други тестени неща беше празник. Добрите майки и баби приготвят за децата си сладкиши, а сега излиза, че умишлено и с радост сме тровили децата си. Пълно безумие.
Да затворят всички уч.лавки и столове и въпросът е решен. Щом търговеца плаща наем и данаци е негово правото да си избире какво ще продава и как ще си избива парите. Щом ще се налагат ограничения, лавките и столовете трябва да се поемат изцяло от училището или държавата. Ако задължително децата трябва да приемат някакви плодове, сокове или други полезни неща точно в училище, също да се поемат от държавата. Иначе всичко е много несериозно.
Не ме занимавайте с дребните си простотии...Как един не написа:Честит 15-ти септември и на добър час! ?!! Току-що се връщам от тържествата по откриването - нямате си представа, колко любов получих от децата си...! То не бяха Господине-е-е!!! то не бяха прегръдки, цветя и целувки....Това е положението! Затова си ги обичам, пазя и уча...Аз, простия даскал с 3 дипломи и квалификация в Оксфорд! Затова ме почете лично клетът г-н Герджиков лично, защото съм прост, тъп, изостанал и какво още беше там, мили родители...Ха-ха-ха. някой не получава в достатъчна степен у дома нещо, той го търси другаде....и за щасдтие, още се намират оазиси, където децата ви са добре дошли, обгрижени, спокойни и интелигентни! Виж, странно защо, не донесох в къщи нито един блукет - защото ги дадох на жените от персонала, без които сме загубени и за които никой не се сеща. Иначе цяло лято си измазвах кабинета и помагах на колежките си да стане още по модерно и уютно в училището ми! А вие не забравяйте от утре да ни ги пращате закусили, че е срамно - и аз съм баща и родител. Ако все пак я карате постарому, добре, ще им дам пак пари да си купят нещо.....Приятен бизнес!
Не ме занимавайте с дребните си простотии...Как един не написа:Честит 15-ти септември и на добър час! ?!! Току-що се връщам от тържествата по откриването - нямате си представа, колко любов получих от децата си...! То не бяха Господине-е-е!!! то не бяха прегръдки, цветя и целувки....Това е положението! Затова си ги обичам, пазя и уча...Аз, простия даскал с 3 дипломи и квалификация в Оксфорд! Затова ме почете лично клетът г-н Герджиков лично, защото съм прост, тъп, изостанал и какво още беше там, мили родители...Ха-ха-ха. някой не получава в достатъчна степен у дома нещо, той го търси другаде....и за щасдтие, още се намират оазиси, където децата ви са добре дошли, обгрижени, спокойни и интелигентни! Виж, странно защо, не донесох в къщи нито един блукет - защото ги дадох на жените от персонала, без които сме загубени и за които никой не се сеща. Иначе цяло лято си измазвах кабинета и помагах на колежките си да стане още по модерно и уютно в училището ми! А вие не забравяйте от утре да ни ги пращате закусили, че е срамно - и аз съм баща и родител. Ако все пак я карате постарому, добре, ще им дам пак пари да си купят нещо.....Приятен бизнес!
Учителю Оксфордски, ти нещо си позабравил как се пише на български. Виж си грешките, не ще да са само от бързане и недоглеждане.
А ЦИГАРИТЕ И ДРОГАТА ПОЗВОЛЕНИ - НИКОЙ НЕ ЗАКАЧА ДИЛЪРИТЕ ОКОЛО УЧИЛИЩАТА ТЪЙ КАТО ТЕ ПРАВЯТ УСЛУГА НА ВЛАСТА
Десетокласник, погледни се как пишеш - ти не си рЕалист, ти си жертва на днешната реалност. За справка: пише се рЕалист (не го бъркай с риалити шоу), сЪбУждане, нататЪк, раЗПравя... Представям си как ще пишеш в 12-ти клас:) Не ми разправяй за бонгове, вземи се стегни и научи нещо. Образованието е (макар че в университета имах колеги, които пишеха образУвание) инвестиция, също както и здравето. Това че бъркаш реализма с риализма вече си е твой проблем:) Ужасно е това, което се случва у нас. Преди 5-10 години петокласниците не пушеха бонгове, понеже такива не съществуваха в тяхната реалност. Сега обаче те живеят в рИалността, която обществото им създаде. Честито! Аз деца в тая държава няма да създавам засега.
Оф малеееее на лавката да видиш... ужассс да не говорим за всички вреднотии ами и веднъж попаднах на развален кренвирш в шоддога