Коментари - В училищата: вафлите забранени, шоколадът - не | dnes.dir.bg
назад

В училищата: вафлите забранени, шоколадът - не

Регионалните инспекции за опазване и контрол на общественото здраве (РИОКОЗ) започват масови проверки в училищните столове и лавки затова дали се спазва новата наредба за здравословно хранене, съобщиха от здравното министерство.

Обратно в новината

Коментари - В училищата: вафлите забранени, шоколадът - не | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Само мръвка!

Няма да коментирам какво са принудени да ядат децата ни а и всички ние простосмъртните.Мисл ,че храната е само един от аспектите и не трябва да се разглежда отделно от целия им начин на живот.Дори и да се хранят най-здравословно ,ако пушат активно и пасивно непрекъснато ,ако пиянстват по цели нощи ,ако секса се е превърнал за тях просто в ежедневие и дори в разменна монета ако наркотиците все повече стават нещо обикновено за тях а живота им става все повече напрегнат и безмислен не мисля ,че ги очаква нищо добро а и всички нас които си мислим ,че не ни засяга какво правят чуждите деца и дори своите.Нека не се оправдаваме ,че съвременните деца били по-подготвени за живота и ,че знаели какво искат (това може да е вярно но само за малка част )

А мекички ще може ли?

Мдааа, ще трябва да увелича дневните на сина ми поне двойно,'щото сегашните няма да му стигнат и за чаша прясно изцеден сок. А като прибавим и стойността на други здравословни храни, даже към тройно ще отиде. Започни деня си с чаша фреш от цитрусови плодове, цена около 4 лв....

Десетокласникът е крещящо неграмотен, което обаче не му пречи да е смразяващо прав.

Повече часове по физическо въспитание, а това дете което си хапва сладичко ще си го купи и след училище от хранителния магази до вкъщи

За чантите сте прав. За другото - детето Ви не е домашно животно та да храните както си искате, носите отговорност пред него. Както и за здравословните проблеми, които едно постоянно нагъване на 8 вида захари, още толкова емулгатори, набухватели, оцветители и мазнини може да му предизвика. За съжаление, каквато и хранителна култура да възпитам в собственото си дете, стъпвайки в училище то ще се тъпче със същите боклуци които неуки родители като Вас дават на отрочетата си. И то за да не се цепи от другарчетата си. Прост народ, бедна държава. Смятам че подобни усилия от страна на държавата са похвални, но за съжаление възпитанието по отношение на храненето започва у дома.

Насила хубост не става - е казал народът, а и Прост народ - слаба държава - също. Затова 90% децата са станали като надуваеми кукли, а като погледнеш родителите им - като надуваеми плажни чували. Е, за какво да се трепе държавата с Постановления и разпоредби....Да се тровят и да мрат - като са прости - това е 99% от българското население. Затова сме на това дередже.

Хаха... евалата :)

Вие сте абсолютно прав, макар и според мен да не разбирате правилно проблема. Няма нищо вредно в прясната, добре приготвена храна. Кифлите с мармалад вероятно са ги пекли на място и ли в близкия комбинат на същия ден, и то от нормални брашно, яйца и мая... Така че не са били наблъскани с всякакви консерванти, за да имат трайност 36 месеца. Нито пък с няколко вида захар, подобрители и бои за да може при минимално количество използвани евтини суровини за производството им все пак да имат някакъв вид и вкус. Вашата сладкарница с кифли и прясно мляко всъщност би била идеалният вариант за едно училище.

Тези забрани са ненужни. Трябва просто да се въведат малко часове, в които да обясняват основите на правилното хранене(което впрочем е относително). Аз например се ужасявах в училище от разни хора, които примерно са решили да отслабнат и смятат, че най-подходящата храна за това е черна питка с кашкавал или солети или бейк ролс и т.н.; все храни с високовъглехидратно съдържание... А и квото и да ядат децата, ако не се научат малко да се движат от време на време-кел файда...

Ако има вредни храни, то те не трябва да се произвеждат. Всичко друго е глупост. Не може някакви чиновници да забраняват да се ядат храни, с които поколения са се хранили. Когато баба ми ни приготвяше вредните баници и други тестени неща беше празник. Добрите майки и баби приготвят за децата си сладкиши, а сега излиза, че умишлено и с радост сме тровили децата си. Пълно безумие.

Да затворят всички уч.лавки и столове и въпросът е решен. Щом търговеца плаща наем и данаци е негово правото да си избире какво ще продава и как ще си избива парите. Щом ще се налагат ограничения, лавките и столовете трябва да се поемат изцяло от училището или държавата. Ако задължително децата трябва да приемат някакви плодове, сокове или други полезни неща точно в училище, също да се поемат от държавата. Иначе всичко е много несериозно.

Не ме занимавайте с дребните си простотии...Как един не написа:Честит 15-ти септември и на добър час! ?!! Току-що се връщам от тържествата по откриването - нямате си представа, колко любов получих от децата си...! То не бяха Господине-е-е!!! то не бяха прегръдки, цветя и целувки....Това е положението! Затова си ги обичам, пазя и уча...Аз, простия даскал с 3 дипломи и квалификация в Оксфорд! Затова ме почете лично клетът г-н Герджиков лично, защото съм прост, тъп, изостанал и какво още беше там, мили родители...Ха-ха-ха. някой не получава в достатъчна степен у дома нещо, той го търси другаде....и за щасдтие, още се намират оазиси, където децата ви са добре дошли, обгрижени, спокойни и интелигентни! Виж, странно защо, не донесох в къщи нито един блукет - защото ги дадох на жените от персонала, без които сме загубени и за които никой не се сеща. Иначе цяло лято си измазвах кабинета и помагах на колежките си да стане още по модерно и уютно в училището ми! А вие не забравяйте от утре да ни ги пращате закусили, че е срамно - и аз съм баща и родител. Ако все пак я карате постарому, добре, ще им дам пак пари да си купят нещо.....Приятен бизнес!

Не ме занимавайте с дребните си простотии...Как един не написа:Честит 15-ти септември и на добър час! ?!! Току-що се връщам от тържествата по откриването - нямате си представа, колко любов получих от децата си...! То не бяха Господине-е-е!!! то не бяха прегръдки, цветя и целувки....Това е положението! Затова си ги обичам, пазя и уча...Аз, простия даскал с 3 дипломи и квалификация в Оксфорд! Затова ме почете лично клетът г-н Герджиков лично, защото съм прост, тъп, изостанал и какво още беше там, мили родители...Ха-ха-ха. някой не получава в достатъчна степен у дома нещо, той го търси другаде....и за щасдтие, още се намират оазиси, където децата ви са добре дошли, обгрижени, спокойни и интелигентни! Виж, странно защо, не донесох в къщи нито един блукет - защото ги дадох на жените от персонала, без които сме загубени и за които никой не се сеща. Иначе цяло лято си измазвах кабинета и помагах на колежките си да стане още по модерно и уютно в училището ми! А вие не забравяйте от утре да ни ги пращате закусили, че е срамно - и аз съм баща и родител. Ако все пак я карате постарому, добре, ще им дам пак пари да си купят нещо.....Приятен бизнес!

това новите идиоти ли го измислиха, или старите идиоти?

hubava rabota, ama bayganyovska:))

Учителю Оксфордски, ти нещо си позабравил как се пише на български. Виж си грешките, не ще да са само от бързане и недоглеждане.

А ЦИГАРИТЕ И ДРОГАТА ПОЗВОЛЕНИ - НИКОЙ НЕ ЗАКАЧА ДИЛЪРИТЕ ОКОЛО УЧИЛИЩАТА ТЪЙ КАТО ТЕ ПРАВЯТ УСЛУГА НА ВЛАСТА

Десетокласник, погледни се как пишеш - ти не си рЕалист, ти си жертва на днешната реалност. За справка: пише се рЕалист (не го бъркай с риалити шоу), сЪбУждане, нататЪк, раЗПравя... Представям си как ще пишеш в 12-ти клас:) Не ми разправяй за бонгове, вземи се стегни и научи нещо. Образованието е (макар че в университета имах колеги, които пишеха образУвание) инвестиция, също както и здравето. Това че бъркаш реализма с риализма вече си е твой проблем:) Ужасно е това, което се случва у нас. Преди 5-10 години петокласниците не пушеха бонгове, понеже такива не съществуваха в тяхната реалност. Сега обаче те живеят в рИалността, която обществото им създаде. Честито! Аз деца в тая държава няма да създавам засега.

Оф малеееее на лавката да видиш... ужассс да не говорим за всички вреднотии ами и веднъж попаднах на развален кренвирш в шоддога

А ти къде преподаваш беее?

Еми че да празник си е

Доядоха ми се вкусни топли кифлички с масалце

Ми па така си е!!!

Аз съм на 9 и МРАЗЯ вафли.

Аз пък съм 3 клас и съм съгласна с всичко до тук.

хаха да ама като по нагоре шоколада НЕ Е ВРЕДЕН ако не се прекалява!

ебати якия коментар!

Ти се събуди! Я първо провери в речника и тогава пиши глупусти! Аз съм 3 клас и бас ловя че пиша по правилно от тебе десетокласнико!