Коментари - Ядем хляб с боя | dnes.dir.bg
назад

Ядем хляб с боя

Евтиният бял хляб е избелен типов. Затова алармираха производители. Според тях заради кризата някои фурни прибягват до крайни мерки, за да намалят цените си.

Обратно в новината

Коментари - Ядем хляб с боя | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

ПОДОЗРИТЕЛНО ЖЪЛТИЯТ ЦВЯТ НА КОЗУНАЦИТЕ ,НЕ СЕ ПОСТИГА С ВЛАГАНЕТО НА ЯЙЦА, А С ИЗПОЛЗВАНЕТО НА СТЕП ПОРТОКАЛ.

Нали преди време тръбяха, че типовия хляб е по-полезен от белия!?

Скъпа, едва ли си толкова натъжена, защото в поста ти не прочетох нищо тъжно. Само трагично. За жалост си пропуснала онези, чиито доходи не достигат, и повярвай ми те съвсем не са малоумни и едва ли се мразят. Живей си живота и продължавай да не обръщаш внимание на очевидно половината хора около теб-с тези съждения, ти дори мисля не си им нужна.

Навсякъде пише, че черният хляб е полезният. Големият проблем не е толкова в боядисване на типовия хляб, а обратното - в бялото брашно добавят оцветители и хората, които разбират кое е полезно се подлъгват да го купуват като нормален хляб /типов/. Белият хляб е избор на доста ниско доходна прослойка, която произхожда от село - проблемът е, че са виждали богатите навремето да ядат бял хляб и сега цял живот се тровят с него. Заради тях слагат избелител, който е канцерогенен, но не към типовото брашно, а изобщо. И селяндурите купуват ли, купуват. В края на краищата и това е лесно решим проблем, както е и този с млечните продукти. Стига някой предизборно да реши да демонстрира заинтересованост. Що се отнася до информираност, това е дефицитът. Поради липса на информация българинът продължава да избира белия хляб и да си унищожава здравето. Коя да е здравна организация с елементарна кампания може да промени доста, защото не всички българи са с бетонирани глави, някой избират да се учат и да променят навиците си към по-добро.

Кога някой ще ги контролира? Тъпа държава!!!

Това са пълни глупости. Разликата между брашната е в съдържанието на пепелинки (частици от обвивката на зърното) в единица обем. При пресяване на вече смляното зърно, най-качественото брашно е тип 500, т.е. 500 пепелинки в единица обем. Това е бялото брашно. След него е тип 700, известно като Добруджа, и най-накрая идва тип 1100, или типовото. След това идват триците, които са основно обвивка на зърно. Разбира се, могат да се правят най-различни пресявания, но това е по БДС. Всяка от съставките на зърното си има характеристики и свойства - въглехидратите и белтъчените (глутените) са в сърцевината, а обвивката е богата на минерали, витамини и влакнини. Както може да се види от тези цифри, в типовото брашно има повече от 2 пъти повече пепелинки от бялото, което пък предполага и по-малко въглехидрати и глутени. А имено това съотношение определя и типът и своиствата на хляба. Тази работа просто не става така, каквито и добавки да се слагат (а има много възможности). Според мен, тук става въпрос за пари - през последните 2-3 години този сектор работи с ОГРОМНИ печалби, предизвикани от лошата реколта през 2006. При една нормална година с добра реколта и при добра организация е съвсем нормално да се постигне цена от около 40-50 стотинки. Ама друго си е да продаваш на левче. Както се казва, на хубавото лесно се свиква. А когато конкуренцията става по-голяма, започваме да обвиняваме другите, че работили нечестно. Ами да сезират комисията за защита на конкуренцията, като имат такива проблеми. Ама тогава ще цъфне, че жалещите се работят с по 100 и 200 % печалби, което по време на криза, когато цялото производство на страната се е свило и се съкращават работници повсеместно и нагло у вулгарно.

Добре де. През последните месеци всички горива поевтиняха значително. Хляба обаче продължава да поскъпва. Защо?

Няма хранителни свойства на бял хляб?! Ало, специалистите! Белият хляб няма добри хранителни свойства! От него са извадени единствените ценни хранителни вещества и са оставени вредните. Ако на един хляб му извадиш от брашното само бялата част, той става нещо подобно на захарта - нехрани, а 'краде' вещества от организма на човека. Причината е останалите свободни радикали в химическия му състав, които се съединяват с вещества от клетъчния състав и действат така, както действа отровата. Освен всичко друго храносмилателният тракт на човека се прочиства от фибрите така, както четка почиства канал. Ако се затлачи мазото, което ядат българите и сеоставят слузи и други наслоявания без ежедневно почистване с тези фибри, се стига до няколкото основни забиолявания на храносмилателната система и на кръвоносната. Аз направо не мога да повярвам, че някой хлебар говори за хранителни свойства на бял хлаб! Ако има такъв, той е за сваляне на гащите и бой на голо. Къде ви е акълът, бе?!

А бе хора, поинтересувайте се какво има в колбасите. Няма по-големи престъпници от колбасарите. Хляб, сирене, там все пак не са толкова отровни нещата, но в маргарина и колбасите е страшно. За това и децата ни мутират и са все болни.

Забелязвам, че в медийното пространство комунистическият егалитарианизъм се е трансформирал успешно в капиталистически: Ядем хляб с боя... Българи купуват по десет килограма злато... Братство и равенство и по-равни като при социализма няма. Има и силен интернационален момент-колективно в криза! Че аз да взема да си гласувам пак за БСП- и социал-демокрация, и десни икономически политики, и комунизъм, и интернационализъм, и тарелка с голубой каемочкой, на котророй лежит ключ от квартиры, както би казал гражданинът О. Бендер. Остава само да реализирам кристалната си мечта-един милион и всичките с бели панталони. Не Бусманци, silly, а Рио Де Жанейро.

az se 4udia, naskoro imshe reportj po btv, che bulgarskia hliab e edin ot nai-vkusnite. 20 godini hliaba se bojadisva, vkusa mu e otvratitelen i bg hliaba e s ujasen vkus a i ve4no imat pretentsii i za tsenata proizvoditelite. Kude sa inspektorite???!!!!

Глупости, че избелващите добавки са безвредни. В основата им е бензоил прекис, който се използва в полимерната химия и там се води като токсичен. При печенето се разпада на още по-вредни продукти. По-рано се внасяше под името Деколокс, но след натиск, беше забранен. Имам сведения, че сега го вмасят под друго име. Продукта е забранен отдавна в целия Европейски съюз. Ако някой се интересува от повече подробности, да ми пише на адрес: hawkhardyandeks.ru

ТОВА НЕ Е НОВИНА ЗАЩОТО ХЛЯБ С БОЯ И ВСИЧКО ОСТАНАЛО НАРЕЧЕНО ХРАНА МЕНТЕ ЯДЕМЕ ВЕЧЕ 20 ГОДИНИ ПОРАДИ БЕЗКОНТРОЛИЕТО

Типовия хляб е по-търсен и в него добавят боя за оцветяване, за да имитират наличие на типово брашно. Евтиния хляб почти винаги е с по- лошо качество. По-добре е да си купуваме по-малко количество, но по-качествени храни. За съжаление в България Бог е високо, царят е далеко-дори когато си е тук, а другарката Кунева не е влизала в български магазин от години.

НЯКОЙ СЕ СТРАХУВА ОТ ТОВА ,ЧЕ ЦЕНИТЕ ПАДАТ .

Според мен само малоумен би си купил хляб за 45 стотоинки. На всеки би трябвало да му е ясно, че има нещо гнило и че не може да получи качествена стока за тези пари. С други думи, такова нещо би ял само човек, който многа, ама много се мрази.

Доколкото зная типовото брашно е производно на пшеницата. У наше село когато мелем жито излиза 70% бяло брашно 10% черно брашно, 15% грис и 5% отсевки. Кой ли нормален ще боядисва дефицитното черно брашно за да стане бяло?????

Това въобще не ни плаши,ние сме като хлебарките и пак ще оцелеем!

Проблема е, че като надувате цените ние не знаем дали това е себестойността на стоката или си изплащате заем за закупуване на яхти?

NI6TO NOVO POD SLANZETO!!!

ЧЕСТИТО!СЕГА ВЕЧЕ И КРИЛЦА ЩЕ НИ ПОНИКНАТ.

Ако нямаш по вече от 1 вид хляб ще ядеш каквото ти предлагат -това е за хляба а при колбисите какво да ви кажа за тях .Имах щастиета да работя в месокомбинат около30 години бях сортировач малко време и по вече бях обискоствач след което опитах малко и от други места в същото предприятия .Опитах също и от колбасарството и то от подготовката на подправките Какво да ви кажа в колбасите бяха разменени местата на сланина и месо 40 на60 свед което се прибавяха бяло брашно .протеин - гултамати -комбинаций -папримал -оцветител за сланината- който за онова време не знам колко беше безвреден и още 10 добавки .Тъй че не знаем от кога и какви боклуци ядем .Всичко това трябва да се закара пред парламента да пробваме с наще политици да ги нахраними ако на тях им няма нищо тогава да го яде народа защото те докараха БЪЛГАРИЯ до туй дередже -

Ако нямаш по вече от 1 вид хляб ще ядеш каквото ти предлагат -това е за хляба а при колбисите какво да ви кажа за тях .Имах щастиета да работя в месокомбинат около30 години бях сортировач малко време и по вече бях обискоствач след което опитах малко и от други места в същото предприятия .Опитах също и от колбасарството и то от подготовката на подправките Какво да ви кажа в колбасите бяха разменени местата на сланина и месо 40 на60 свед което се прибавяха бяло брашно .протеин - гултамати -комбинаций -папримал -оцветител за сланината- който за онова време не знам колко беше безвреден и още 10 добавки .Тъй че не знаем от кога и какви боклуци ядем .Всичко това трябва да се закара пред парламента да пробваме с наще политици да ги нахраними ако на тях им няма нищо тогава да го яде народа защото те докараха БЪЛГАРИЯ до туй дередже -

Ако нямаш по вече от 1 вид хляб ще ядеш каквото ти предлагат -това е за хляба а при колбисите какво да ви кажа за тях .Имах щастиета да работя в месокомбинат около30 години бях сортировач малко време и по вече бях обискоствач след което опитах малко и от други места в същото предприятия .Опитах също и от колбасарството и то от подготовката на подправките Какво да ви кажа в колбасите бяха разменени местата на сланина и месо 40 на60 свед което се прибавяха бяло брашно .протеин - гултамати -комбинаций -папримал -оцветител за сланината- който за онова време не знам колко беше безвреден и още 10 добавки .Тъй че не знаем от кога и какви боклуци ядем .Всичко това трябва да се закара пред парламента да пробваме с наще политици да ги нахраними ако на тях им няма нищо тогава да го яде народа защото те докараха БЪЛГАРИЯ до туй дередже -

Абе хора. Най-вече по плювачите на демокарцията. Всчики тия лайна с говна почнаха да ги слагат в хляба още по байтошово. Аз поне минах през така нареченото УПК точно в хлебарския бранш, така че съм го виждала с очите си. Та Неланда, по оншва време в кремвиршите слагха ТОАЛЕТНА ХАРТИЯ ама ние българите сме доста късопаметни. Е тя може да е била по-екологична. За кисненето в солена вода по магазините няма да говоря. Та така. Аз за себе си май-вече намирам решение - продават чудни хлебопекарни, машинки за мелене на месо с всякакви приставки за пълнене на колбаси, квасенето на мляко одавна го владея, сирене и кашкавал още не съм се опитвала да правя, но никога не е късно да се започне. Всички останали консерви и змнини съм ги изучила още като дете по Байтошово именно, защото тогава просто нямаше.Така че производителите да си правят сметката, защото ако не се вчасят, ще фалират. Точка.

Я се скрий!!! Първо ни управляват социалисти в момента и второ това не е истинска демокрация. Винаги като дойде БСП на власт в България става мизерия. Демокрацията означава правила и избор. Комунистите слагат само правила но хората нямат избор, това е разликата.

Нищо не става от всичко що се зове българин, ние сме уникални боклуци, всички до един и трябва да се затрием като народ. трябва някой да ни вземе всички деца до 7 години и да ги държи далеч от нас докато не изчезнем.

Нищо не става от всичко що се зове българин, ние сме уникални боклуци, всички до един и трябва да се затрием като народ. трябва някой да ни вземе всички деца до 7 години и да ги държи далеч от нас докато не изчезнем.