Хаос в дома за възрастни във Видин, линейка остави болен пред вратата
Обитателите и персоналът са оставени под карантина - здравите със заразените
Обратно в новинатаКоментари - Хаос в дома за възрастни във Видин, линейка остави болен пред вратата | Днес.dir.bg
Коментари
От статията изглежда че болниците не приемат ковид19 болни, колко те са в тежко състояние, а само май не е искал да си го прибере обратно. Заключили са вратата и стареца е оставен на вън. Това значи че лиценза на дома трябва да бъде отнет. Също би трябвало тези от линейката да бъдат наказани, както и болницата която не го е приела. Предполагам гот линейката са звънели да докладват че не го приемат и болницата им е казала - оставете го.гешев трябва са провери и да има наказания за 3те институции.
Малеее, колко много червени тролове. Вие от кои сте - от Корни или от Добрев?
Какво излиза - инсулт, взимат човека в болницата, заразява се там с Короната, връщат го и хоп пламва огнище от най-уязвимите, старите хора. Как да се разбира това. Че и оставят човека пред вратата и си бият камшика, медицинските лица. Невероятна грижа. Мдааа.
то туй е обикновено грипче тамън толкова заразно като обикновено грипче не е като по хорор-филмите за пандемии, ама хич да серем в устата на дуцент Мангъзов
ето това е организацията на цялата карантина в европа - повсеместно - дори когато болниците са празни и хората заключени като в зоопарк в къщите си ние не успяваме да изведем позитивните възрастни хора от домовете за да ги настаним в болници за да не заразят и другите знаейки че техния рисков фактор е висок. е скъпи щаб - какъв смисъл имаше да затворите планините и ски курортите когато така или иначе ще заразим възрастните и ще ги оставим да умрат?
А Боко къде е той всичко оправя ще оправи и тия в Орешец и Видин ще сформира екип от лекари и ще ги прати във Видин ама друг път ...
Какъв Видин, бе? Вие знаете ли къде е Орешец? На 50- 60км от там! Пуууу, драскачи!
Защо изобщо съществува този дом за възрастни хора?!!! В какви условия живеят, как се грижат за тях, защо оставят болен човек пред вратата на дома, достатъчно медицински персонал има ли? Къде и кой контролира тези домове? И още, и още ... Бедна държава, в която се неглижира грижата за възрастните хора. ДОКОГА ?!!!
Ужас, това е пълен провал на НОЩ. Няколко пъти от БОЕЦ подаваха сигнали, но от щаба яростно отричаха за проблеми във Видин. Стигнахме до там че пропкуратурата преследва вестоносците, а не виновните за този ужас.
Отврат! Ама и медицивския персонал си го бива! Линейки оставят хората на улицата, лекари си бият камшика в къщи на завет.... С или без корона вирус положението на тая територия е отчайващо!
Рублен Радаев и Нинова и Мангъров казаха, че им няма нищо! Ще преболедуват и ще хванат имунитет! Симуланти подриващи престижа на Партията!
Герберските тролове сте нагли и отвратителни до безкрайност. Поне не се гаврете с нещастието на хората.
Опорните точки на ГЕРБ стават все по-отвратителни. Карат не партийни хора да гласуват за БСП за да ги няма ГЕРБ.
Така е когато счетоводител ръководи министерството на здравеопазването. Този цървул не е полагал дори хипократова клетва. Оня пък невменяемия от щаба с голата кратуна трябва да напусне веднага и щаба и държавата!!!!
Лекарят отказал да ги лекува! Това е дезертьор! БЛС да вземе отношение! БЛС има етична комисия нека разгледат тези случаи!
Не знаем цялата информация. Съдейки какви бивши агенти на ДС работят в медиите нищо чудно да са пропуснали факта, че лекарят е болен от вируса и е в карантина, чакайки държавата да осигури тест с който да го изследва. Естествено комуниста ББ никога няма да си признае, че е некадърен и не може да организира тестването на медецинския персонал в болниците.
Командировайте лекари от др. градове които са лекували болни от ковид и помогнете на това малко градче. Имайте срам това са възрастни хора, които са изградили България.
Оттам докато лекуват ще водят и малоумните брифинги....не знам, но според доклад на военни ветерани от сащ военни разпръскват ниски дози зарин във вода, въздух и симптомите като липса на въздух и, болки в мускулите кости се предписват на вирус....прочете новината е от днес
Как е отказал лекарят да ги лекува? То бива бива безочие! Пишете му името да го видим!
Не знаем цялата информация. Съдейки какви бивши агенти на ДС работят в медиите нищо чудно да са пропуснали факта, че лекарят е болен от вируса и е в карантина, чакайки държавата да осигури тест с който да го изследва. Естествено комуниста ББ никога няма да си признае, че е некадърен и не може да организира тестването на медецинския персонал в болниците.
Все повече подозирам,че нещата за създадена организация, не са точно,както ни ги описват. Не казвам,че е лесно,обаче. Но не ми се мисли,какво ще стане при един сериозен пек. Да пази Господ.
Видинската болница поне от 10-ина години работи колкото да си вземат заплатите Хората от видинско се лекуват в болниците в Лом и Монтана.
Не знам има ли вирус или няма. Не знам ако го има доколко е опасен. Не знам дали не ни лъжат яко. Но знам че вируса показа колко сме се усрали. И се видя че на здравеопазването у нас (и май в ЕС изобщо) са му таковали майката. Пазар нали е свободен..... Интересно що е пазарна медицината, а на футбола трябва да му се наливат пари непазарно? Докторите вече са изчезващ вид, ама сигур и за това са виновни Путин (а сега и Китай).
Не е нормално и редно да се обвинява щаба за щяло и нещало. Проблемите са другаде и то много. Но на първо място е манталитета на българина.
Има ли някой който да знае какво по дяволите значи КАРАНТИНА? Баси простия народ...
Значи, Годжито може както сам обясни "лично да се ангажира" , та да се обслужват близките на Милен Цветков да дойдат от Холандия бързо, което не му е работа. А описана кочина в тоя дом му е работа, обаче се прави на разсеян....
И какво точно да направи? Да разчиства бакиите на 5 правителства ли?
Като няма лекари да ходи да лекува там, от там ще чете глупостите дето ги често, ама поне да е полезен като лекар , щом се е наел и му плащат за тоя ковид19
А какво стана с пика, който се очакваше във връзка с безотговорното пътуване на софиянци по Великден. Няма нови случаи нито по Черноморието, нито по планините. Или сигурно са пътували до Видин и шивашкия цех в Плевен. Огнищата се разрастват единствено поради немърливото управление на щаба. Сега е Видин, но недай боже и в друг по-малък град се случи, нищо няма да се промени и така до безкрай. Не са виновни хората, като се разхождат в природата, а управлението на заразата е абсолютно неадекватно. Ако ги цвъкаме така по малко с разни огнища, без да се тестват и изолират веднага контактните, край няма да има.
Той тоя пик е след ония пик заради Цветника и изобщо twin peaks, или на турски чатал хуюк.
Той първия ''пик'' бил минал преди Цветница:))) така че за втория дето го ''имало'' всички други са виновни.. Непрекъснато се оправдава с другите, непрекъснато се самохвалебства, ама като дойде въпрос за отговорност все едно и чул ни видял като ментора му дето го сложи там като добровлец да му забърсва бакиите..
То какви лекари във Видин? Преди 2 седмици бяха 3-ма или 4-ма - офталмолог, патолог и двама общо практикуващи....нещо такова. После 2-ма или 3-ма се разболяха.....сега кой е останал? На северозапад и лекари няма. За цяло видинско я има 5-6 дипломирани здрави лекари......
Ръкопляскайте им още като си нямате ''грижа'' ама на много места из странта така се действа защото не са привилигировани като големите градове особено София.. Лекарите реално са много малко вече, защото ги превърнаха в търговци и като няма печалба не се надигат..Този който го е върнал болния, този който го е оставил пред вратата болния заслужават веднага уволнение без никакви обезщетения и наказателна отговорност за това което са направили като служебни лица
Алоууу, щабът, к'во стаа, бе?! К'ъв хаос, к'ви 5 лева, след като имаме 47 дни карантина и всичко беше под контрол - нагласено, работещо, систематизирано, прономеровано и прошнуровано?!;) Мутафчийски - сик транзит глория мунди, генерале!!! Питам се с кой акъл точно се върза на сладките обещания на Спасителя - при положение, че имаш опит с много други преди теб, хвърлени на лъвовете, когато някой трябва да Му опере пешкира?!
На този лекар да му отнемат правото да практикува. Респект на медицинския персонал. Ама хайде вече стига с тази истерия, измислени ситуации и манипулиране.
Ами нали като продължи да работи при тези условия, ще се зарази, ще го изолират, и пак няма да има кой да работи.
Не знаем цялата информация. Съдейки какви бивши агенти на ДС работят в медиите нищо чудно да са пропуснали факта, че лекарят е болен от вируса и е в карантина, чакайки държавата да осигури тест с който да го изследва. Естествено комуниста ББ никога няма да си признае, че е некадърен и не може да организира тестването на медецинския персонал в болниците.
на медицинска култура и отговорност с видинските лекари. Очевидно е, че видинската РЗИ дреме и спи. Недопустимо е в РЗИ Видин да има маски и облекла, а да не могат да стигнат нито до болницата, нито до старческия дом. Очевидно е, че даже служителите на РЗИ ги е страх да отидат до болницата или дома за да им закарат предпазни средства. Е, остава страха и смъртта. Хипократовата клетва е погребана.
Само български лекар може да се откаже от Хипократовата клетва когато не му изнася... Но така е, винаги сме имали само скапана стока, от кашкавала до хората...
Да тези от щаба нарочно са оставили тоя Бухенвалд, за да може всичко живо там да умре и да им оправи статистиката - иначе какъв е тоя вирус дето никой не умира от него?
Ето така Баце ви Бойко се "грижи" за народа! Не дай Боже да опрем до неговите "грижи"!
Това е позор и тотална неадекватност! Айде да зкриваме целия тоя цирк и да оставим прородат да си свърши работата! Очевидно сме неадекватни! Къде е щабът? Къде са правилата и протокола? Как се действа в такава ситуация? Това са хора от най-уязвимата група! Лекаря се оплашил и избягал... другите хо хвърлили отвънка, здрави с болни... едни и същи хора се грижат за тях, а иначе са разделени... пълен парадокс!
Нали президентът точно във Видин беше си дарил заплатата. Където се появи този човек трева не никне.
В община Димово освен комунисти и цигани други няма. Само бомбардировка с напалм може да реши проблемът.
Кмета - комунист, болните - комунисти, обслужващият персонал - комунисти, лекарите - комунисти, Бойко Борисов е виновен.
В този регион освен комунистически паразити, други няма. Там където живеят само комунисти, няма каква друга да бъде ситуацията.
"Дocтъпът дo дoмa e зaбрaнeн oт нaчaлoтo нa извънрeднoтo пoлoжeниe. Прeдпoлaгa ce, чe зaрaзaтa e билa вкaрaнa, cлeд кaтo нa 13 aприл пaциeнт c инcулт ce връщa oт нeврoлoгичнoтo oтдeлeниe нa бoлницaтa във Видин." Ами казаха хората да не се излиза... особено по Цветница и Великден.
Добре дошли в Европейския съюз....
Това е то организация. Никой нищо не зне какво да прави, няма никакви разписани процедури, правила. Пълен хаос! Цялата задача на щаба е да разпише тези процедури и правила, да следи за тяхното изпълнение и да ги подобрява ако има пропуски! Не е нужно всяка сутрин да излизат и да казват статистика това може да го прави и друг. Те си имат по -важни и отговорни задачи. Да се занимават с тях и да се появаяват през седмица,две за важните неща!