Имунитет срещу грип не може да се изгради, лечението е без антибиотик
Имунитет срещу грип не може да се изгради, но има кръстосан имунитет - когато грипният вирус е сравнително близък с други, с които човек се е "срещал" и затова болестта се преодолява много по-леко, дори и без симптоми.
Обратно в новинатаКоментари - Имунитет срещу грип не може да се изгради, лечението е без антибиотик | Днес.dir.bg
Коментари
Eдно старо, забравено народно средство - сложете 1/2 обелен лук в чинийка във всяка от стаите. Лукът излъчва фитонциди и убива вируси и микроби. Така са се предпазвали по време на смъртонасния испански грип през 1919 г.
Господа- ЧЕйМТРЕйЛЪР. Със заповед и сила принуждават Гражданските Авиокомпаниите да ги пускат във въздуха и тези боклуци-вирусите на грипа!
Ама разбира се ,че може да се лекува грип ,без антибиотици!!!!!!!!! И то е със Запер. Който си има Запер-знае за какво става въпрос. Всички тези грипове са създадени изкуствено и са паразити,които се размножават в кръвта. Запера обаче ги убива. Няма човек ,който да е ползвал този уред и да не се излекувал напълно от грип. Който е луд -да купува антибиотиците на фармациите и да им пълни гушите,като същите правят милиарди на гърба на невежеството и нещастието на хората.
Cигyрно D-р Kънчев е прав ! Hо моя опит показва, че може с ваксина да си помогнем. преди 6 години прекарах тejaк грип, които продbлжи 45 дни. започнах yпорито да се интересyвам как може да се спася от грипа. по препорbка на прятел-аптекар/много добbр фармацефт/ започнах да вземам бронховаксом по cxема и в седмицата по 1 капсyла осцилококцинyм. правя го редовно вече 6-та година и мога да каjя, че наистина се спасих от грипа. и да почyствам нещо с един упсарин всичко оTzвyчава. благодаря на многото си добри прuятели, които като този фармацефт и моя личен лекар ми помагат ! голямо благодаря!
М дааа, аналгин - хининът. Бил е забране у нас през 90те години. А той е най- ефикасното средство срещу простудни заболявания. Сега е пълно с всякакви прахчета. С не по- малко, неясни странични ефекти.И ясно неефктивни.
Никой не е застрахован,но трябва винаги след излизане от къщи и като се прибереш още от вратата в банята,измиване на ръцете много старателно като хирург преди операция. Да не се допускат гости в къщи,някой хора много скитат и обичат да те посетят,просто така да те видят,ако подсмърчат- дистанция! Една братовчедка пристига и виждам зачервен нос и казвам"нещо ми тече носа и да не те заразя" тя казва" о нищо,и аз съм малко болна"- извинявай ама няма да смесваме щамовете,може да създадем по опасен вирус хибрид и я отпратих. С две думи,с риск да си помислят и говорят ,дори намразят трябва да сме безкомпромисни. А иначе не се знае къде ще ти лепнат вирус,но поне да правим това което трябва!
Без да правя реклама, но тамифлуто го пих веднъж и се изумих, защото се оправих за часове..
То не, че има кой да ми отговори, но винаги като хвана грип, се търкалям с разни прахчета няколко дни до седмица и ставам все по-зле. До мига, в който взема антибиотик. Още на другата сутрин ми светва. И тръгвам към оправяне. От 15 години тази картинка се повтаря. Така че не разбрах с какво ще ми навреди антибиотика, овен с дисбактериозата, която така или иначе задължително се появавя.
Само риба и зеленчуци..:)
ама като опре до епидемии и др. подобни само зяпат Св. здравна организация и др. външни фактори да помагат и да кажат какво е, що е. Трябват не само добри спациалисти , а и бързи действия в случая. Ти виждаш ли такъв потенциал у нас - ние за 6 години не можем едни европроекти да изкараме на нулата, че вноските ни са по-големи все още. Сухата пара не можем да приберем, а вирус ще гоним. В мутристан?! Не думай!
Е кои са тези две лекарства?
Чесънчето да бъде поне по три глави на ден, ама не от китайския, а български, който не е толкова лют
е спорно. Ако щамът, който вилнее от седмици в щатите бъде ползван и се създаде бързо ваксина за него тя може да се ползва в изт. Европа - т.е. у нас осигурявайки 20 дни на навреме ваксинирани рискови групи да изградят имунитет. Някой трябва обаче да иска, да може и най-вече да го направи. Трябва наука, трябват пари и технология. Ха, ха, ха - технология в мутристан.
Нищо не си разбрал и само спамиш. У човека имунитет - траен - не може да се създаде срещу грипа по принцип, предвид променливостта на тип А грипен вирус. А срещу конкретния щам винаги може да се изработи ваксина, но при положение, че той не се различава особено от миналогодишния, да се прави нова ваксина е безсмислено.
...аз какво съм написал - за постоянен имунитет и дума не съм казал, обаче съм ти написал, че може да се подбере, прогнозира ако щеш кое от световните явления ще кацне у нас и ако има добра система - да се спасят и то само рискови групи. Изменчивостта на грипа е изключителен, ценен биологичен феномен, който все някога хората ще изучат и използват в своя полза. За сега обаче препоръчвам гореописаното. Дето се казва за всеки щам нов министър слагаме. Майтап.
ЗАЩО ГРИПЪТ ТРЪГВА ОТ ЗАПАД?- не е правило,тръгвал е и от далечния изток и от други посоки,но НИКОГА ОТ СТУДЕНИЯ СЕВЕР.При постоянен як студ грипна епидемия не започва и ако е започнала преди студа - тя спира.Като се "отпусне" времето епидемията отново почва.ЗИМНИТЕ БОЛЕСТИ ИДВАТ ОТ ПО СТУДЕНИТЕ РАЙОНИ - да ама не и грипните.Грипът е всесезонна болест- има пролетни,летни,есенни грипове.Има даже и зимни,когато зимата не е истинска зима. Грипът "обича"променливо,влажно и не студено време.А ЗИМНИТЕ БОЛЕСТИ не идват от никъде.Те са си тук при Нас.Зимата само им създава благоприятни условия за проявяване.
Хигиена - това е ключът.
не е само хигиена представи си че някой ти кихне насреща колкото и да си хигиеничен вируса ще влезе в теб
Това е огромният проблем - ниската здравна култура на българите. Не знаят, че "настинка" и "вирусна инфекция" е едно и също и че са заразни, когато кихат и кашлят, включително и когато говорят срещу друг човек. Не си закриват устата, не си мият ръцете и не си остават вкъщи, дори и да са грипави. Как няма да се разпространяват вирусите, като всички ги ръсят наляво и надясно.
Настинката е първопричината през зимата имунитетът да заслабва. Хигиена включва и начинът на обличане. Естествени материи, закрити винаги пъп/кръст, топли крака ( ходила) и удобни шапки. Например синтетично боди или полар загряват, но не дават тази мека топлина и най- вече адаптивност на температурата като вълната.И става така че в отопляемо помещение си като в сауна , а навън излизаш изпотена. Пояс на кръста ( вълнен като на мъжете като едно време) и да видиш как настинките намалят. Или у дома, понеже уж топло и айде цял ден по тениска се мотаеш. Или изкуствени завивки и пух. Запарват, изпотяват и пак накрая настинали всички. Или матраците да удобни са, но нищо не топли както старите вълнени дюшеци. Друг въпрос е, че се иска всяко лято подръжка и проветряване на вълната в дюшека. Или под без вълнен килим или на гранитогрес/ плочки или ламинат.
Да ако сравниш редовно ходещите на фитнес и тези дето са запазили старите навици на живот по селата ( без пиенето) общо взето селяните са много по- свежи, усмиханти и спокойни. Иначе по фитнесите е пълно с изпънати жили и напомпени тела, но здравословното им е само на хартия. То не е въпросът да сменяш едно напрежение ( нервно или физическо) с друго . А да имаш баланс и почивки. Така и с дрехите. Синтетиката няма свойствата на естествения материал. Камфор, червеникав чесън( български, сладникъв дето не е остър като китайския) и чай от подбел са многократно по- дорби от всичките боклуци от заводите. Но не може да се печели толкова от естествените продукти.
Изобщо не смятам, че старите навици са чак толкова супер. Навличане до безумие- при децата и насила, защото тяхното усещане за студ е различно, но ние мерим по нашата си мярка; пазене от студен въздух, от студена вода- няма по- вредно нещо от това. Студът е този, който форсира имунната система, и колкото по- леко се облича човек, толкова по- здрав и по- закален е. И никому не е нужна чак стерилна среда: хигиена- да, но в рамките на разумното. Единствения начин да изградиш имунитет срещу вируси, е да се сблъскваш с тях.
Поздравявам професора за смелостта да каже, че от боцкане с ваксина за грип няма файдар защото има безброй различи вируси и не може да се изработи ефективна ваксина. Също така, че има ефективни само 2 препарата за лечение на грипа. Добре, че разполагаме с такава възможност при тежки случаи.Антибиотиците са абсолютно ненужни и могат само да усложнят заболяването.
Чист въздух ! Движение навън ! Проветряване ! Внимателно меню ! Санитация и лична хигиена ! Превантивност ! (Греяна и/или червено-с-черпипер - тоже ! :-)