Миков: Има с какво да се гордеем при спасяването на евреите
Пред паметника на Димитър Пешев в градинката на църквата "Св. Георги Победоносец" тържествено беше отбелязан Международния ден в памет на жертвите на Холокоста.
Обратно в новинатаКоментари - Миков: Има с какво да се гордеем при спасяването на евреите | Днес.dir.bg
Коментари
Жалко за невинните жертви, но Холокоста не е свързан само с избиването на евреи, доста повече са избитите руснаци, цигани и други етнически групи хора, така че не е редно Холокоста да бъде свързван само и единствено с тях. Защо няма убит ротшилд или рокфелер? Избитите са обикновени хора. "Това се обяснява с факта, че броят на убитите съветски военнопленници (около 5 - 10 милиона) е по голям от този на избитите евреи (6 милиона)[3][4]. Освен това на геноцид са подложени различни социални групи от хора от окупираните от Германия страни."
Другарю Миков, да не забравите на 16 април да сложите венец и на цйрквата "Св. Неделя", като отпразнувате началото на тераризма в България - чисто ваша, комунистичиска заслуга. Това също трябвада се помни.
Абе българските евреи не бяха ли спасени от "лошото царско фашистко правителство"? И още нещо от Wikipedia, което ми привлече вниманието: "Въпреки приноса на Димитър Пешев, през 1945 г. Народният съд го осъжда на 15 години затвор за фашистка дейност и антисемитизъм." Хаха, дали не са нагли и безочливи комунистите :) Лустрация, паразити!
Древният род Български има милиони неща , с които да се гордее. Ние сме хора интелигентни , състрадателни и толерантни. Последното ни е малкоооо в повече : )))) Но бързо се учим в движение. Спасяването на въпросните евреи илюстрира тези ни качества. А спасените дори махнаха възпоменателната плоча в йерусалим.... Да не отварям приказка за антибългарското , откровено зловредно влияние от векове , та до ден днешен.Не им искам благодарностите , ама е добре най-накрая да се разкарат от управлението на страната. Миков , този алкохолизиран дебил , може да се плюнчи до изтрезвяване , истината я знаем всички. Да.... няма ненаказано добро. Със здраве : )