ЕС се чуди кой от 5 пътя да хване след Брекзит
Европейската комисия представи пет възможни пътя, по които ЕС да се развива занапред без Великобритания.
Обратно в новинатаКоментари - ЕС се чуди кой от 5 пътя да хване след Брекзит | Днес.dir.bg
Коментари
второто....само единен пазар. Това ще хареса на повечето държави дори и на Великобритания. Нас обаче ...не ни устройва.
Във всички варианти ЕС ще управлява икономически договори. Явно страхотен натиск от САЩ да се прокара договора. Кой каквото ще да казва но капитала управлява света, политиците са техните говорители, а народа е стадото за стрижене.
ЕС се чуди кой от 5 пътя да хване след Брекзит Абе явно , че накрая всички ще хванат пътя. Лично на мен ми дпада федерализацията на ЕС.
Те да вървят на .....си майна, ама ние след това да не "кацнем" на Ердогановия, че там е болезнено.
Чудят се как да си запазят огромните заплати,че и данъците щели да вдигат!!!Затова ще има още напускания,само чакат да видят какво ще стане след Напускането на UK! Kaкво направиха тук? Народа забогатя,спряха корупцията или накараха партиите да реформират нещо? Само следят за навременно плащане на вноските изглежда!!!
Този проект е дисбалансиран от самото начало. Нещо толкова поляризирано няма как да оцелее. Бъдещето на европейските държави няма да е по никой от изброените по-горе пътища.
А кога ще приемат единна европейска минимална заплата, гарантираща еднакво самочувствие на всички европейски граждани?!?!
Какво има да обсъжда еврокомисията - ЕС, аналогично на СССР, вече е хванал пътя. Към дъното. Затова ние българите (в страната и от чужбина) трябва да се хващаме на работа - по спасяване на Отечеството ни.
Ако ЕС има бъдеще, то е само във ФЕДЕРАЛИЗАЦИЯ! Иначе никога няма да сме равностойни на другите велики федерации и няма да сме независими! САЩ винаги ще си прокарват техните интереси и ще ни ползват като маша срещу останалият Свят!
въобще не се чудят вече са решили в Берлин,Париж,Рим и дори вашингтон, сега само пускат мухи и пробват дали и как ги лапат д-вите от ЕС. Май ще се възстнановява варшавският договор и СИВ. Поне ТЖ умееше да заблужданва и лъже другарите в Москва,турците мируваха, а и външната търговия вървеше.
като се обърне каруцата пътища много, но в крайна сметка Неволята ще ни научи как да се оправяме сами
А дано, ама надали! Така го е виждал Де Гол. Така си мислеха и много от нас на 1.01.2007 г. Но не би!
Поразителна безпомощност и липса на професионализъм. Защото все стигат до едно и също - някакъв вариант на по-ограничена или по-засилена съветизация. Защо само това да са вариантите? Нима не може да има междинни и/или други? Но ако това са единствените пътища, то... Ще перефразирам старата римска сентенция - Всички пътища водят към разпадането на ЕС.
По-малко ЕС навсякъдее най-дория сценарии. От всички вариянти най-бързия път за разпада на ЕС е федерализацията. Не можеш от различни народи,с различна култура и манталитет да правиш федерация,да ги уеднаквяваш ,и да искаш да живеят задено по общи правила. Има много примери в историята,а и в съвремието за подобни държави,които са се разпаднали,други скоро ще се разпаднат.
Като утопия звучи добре колега, но има още егоизъм и алчност, които се проявяват не само при отделните индивиди! Ето това се проявява в политиките на "великите" страни и ще води до невероятни чиновничества, теглене на чергата към по-силния и по-голям, а не ще бъде ОБЩА еднаква по посока и сила политика за целият ЕС! И това ще е препъни камъчето на еврокаручката! Британците се усетиха и се дръпнаха овреме, като ще направят чудо да ни извият ръцете и си прокарат и наложат техните велико британски и американски интереси!И това ще им минава ако не сме равностойни, тоест федерализирани!
Точно така е. Пълната федерализация е единствения път срещу пълния разпад. Но за България дори и тази опция не е най-изгодна. България пак ще е далечна провинция, периферия и епидермис на центъра Брюксел,РуР, Париж. За Бълагрия е по добър балкански съюз отколкото европейски
Пълна федерализация. Всеки друг вариант води до разпад, а разпад значи изяждане от странана Русия, Китай и Щатите.
Тъпако тъп,точно федерализацията ще доведе до бърз и доста болезнен разпад. На места сигурно ще бъде доста болезнено. Как се разпадна Югославия? Османската империя? Как е в Украйна като там общо взето са 2 народа,а не могат да жиеят по едни правила защото са с различен манталитет.
всички колективни мероприятия водят до големи недоразумения, биене в гърдите кой е по по най, дърпане на чергата към по силния и накрая до разпад. примери в историята колкото искате. чудно е ,че ЕС все още се надява на нещо. но не предполага, че е заразен със смъртоносен вирус... а България отдавна е превключила на "задна скорост".
А бе важното е педерастите да могат да се женят и да осиновяват, миграстите да идват от цял свят на пълен пансион и краставиците да са прави. Ах да, и кокошките да са щастливи.
Има само една възможност - Европа на различни скорости. 27 държави в никакъв случай не могат да намерят единен интерес и да постигнат единно мнение. Има според мен пет групи с хомогенни държави в тях. Те ще имат различна степен на интеграция. Например, учредителките могат да постигнат федерация в най-голяма степен по много направления. Северните страни и в момента имат по-тясно сътрудничество и могат да се федерират, но в по-малка степен. Страните от бившата Хабсбургска империя в момента също имат по-тясно сътрудничесдтво - Вишеградската четворка плюс Австрия, Словения, Хърватска. Средиземноморският басейн е четвъртата скорост с още по-малка интеграция. Петата скорост са останалите с възможности за най-малка степен на интеграция, където са и най-изостаналите икономически страни, където сме ние и другите страни от бившата Османска империя.
Сега вдянахте ли, че онези с БРЕКСИТ са най в час. Не били империя вече ? Че британската общност от 54 страни командорени от кралицата, какво е че не е империя. 4 страни в общността са ядрени сили ? Англансонците пак ще му скроят шапка на райха. Сега е 4 райх. Островитяните от 200 год. са в управлението на света и нямат загубена война. Битки да, но война не. Норвегия, Исландия, Швейцария не го щат, заради бюрокрацията и корупцията. С това паляческо управление ЕС си заминава. Прави са ингилизите. Федерализация е спасението.
Да му мислят десетките хиляди евро дупетати, комисари и бюрократи, дето ще останат без работакато се разпадне ЕС
"спасяване на Отечеството ни" що шъ риче - построяване на мавзолей на Решетников/КУКУрнелия ли??? Пращане на инакомислещите да си мислят в Сибир ли??? Връщане на Кремиковци и Димитровград ли??? Или на бригадирското движение??? Или на разпределението след завършване на образование??? Или на ергенския данък, белким преборим ниската раждаемост???
Само като начин на изказване, звучи добри: "Третата възможност е т. нар. ЕС на няколко скорости - всяка държава да преценява в коя от общите политики да участва." Това принципно е най-добре. Всеки да участва в което реши за правилно, но никой да не е принуден да приема разпоредби. Договарят се само за това с което са съгласни и премерно 12 страни се спорязумяват и важи за там, а за 26 например не важи. Лошото е, че в долното обяснение не го обясняват така. А трябва нормите да важат при съгласие, а не по принуда, като колониални държави. Само че точно това се съмнявам да направят и затова е по-добре да се излезне от ЕС. Няма да искат да изпуснат контрола.
Ами в такъв случай чий ще го крепим там? То и сега Европа е на много скорости, поради което от Чехия и др. страни се обадиха, че храни с еднаква марка имат различен състав (само 1 пример). Това не е ли доста унизително?!?
Ще отпаднат 19 млрд. € годишна вноска от острова за ЕС и става страшно за оядената бюрокрация.
Ами, някои от изброените от теб неща съвсем не са били лишени от смисъл. Благодарение на бригадирското движение са построени пътища, заводи и цял град, както си го написал. По онова време това си е било огромен прогрес. Разпределението пък е начин да се отблагодариш на държавата за безплатното образование и да подпомогнеш слабо развити региони с кадри. Сега примерно студенти по медицина получават скъпо струващо на държавата образование (което плащаме ти, аз и цял народ) и едва завършили, заминават в чужбина, да работят за друга държава. Не се ли чувстваш леко изпързалян?...
Нашият проблем не е дали искаме нещо, а дали ще ни го дадат и ще ни пуснат... за разлика от други дето просто не искат това или онова. Липсва равнопоставеност.
Крепим сътрудничеството, което означава пазар, което дава възможности! Без тях се превръщаме в Северна Корея.
Ми то много лесно било - по 6 страници за вариант... А ква администрация бехте развъдили...
Не се кахърете за Великобритания. След Брекзита решава два проблема, контролът над миграцията от ЕС и възможността за независима икономическа политика спрямо САЩ, Канада и страните от Британската Общност. Освен това, Великобритания след излизането си от ЕС ще има по-голяма интеграция и икономическо сътрудничество с ядрото на ЕС, отколкото България. Тя ще има достъп до европейския пазар срещу заплащане, като няма да се въвеждат мита.