Един от синовете на Муамар Кадафи замина за Турция след 7 г. в либийски затвор
Саади Кадафи е бил освободен, след като е бил оправдан по обвинения, свързани с въстанието срещу управлението на баща му
Обратно в новинатаКоментари - Един от синовете на Муамар Кадафи замина за Турция след 7 г. в либийски затвор | Днес.dir.bg
Коментари
Точно така сега да ги съди я Хага, Брюксел и при вселенския съд. Как така ще е вдигал ръка на баща си тия са изперкали тотално в обвиненията. Все е едно Владимир Живков или Людмила Живкова да скочи на бай Тошо.
Следващия владетел..... сега ще мине тренировки на Ц.У и после обратно в Либия за вземане на властта!
На мен какво ме интересува тоя. Аз слушкам само Решетников, той ми нарежда какво да правя.
Глупости диктатор а сега да не е по добре загиват стотици всички грабят а когато беше Кадафи имаше ред и закон и туристи, работници от цял свят а сега нищо само смърт същото се случи и със Ирак искали да ги направят демократични глупост те са племена и имат свои закони така са живели преди така ще живеят и за напред но с намеса на господа демократи
Либия процъфтяваше по времето на Кадафи, живял съм там и имам представа. Ротшилдовите престъпници направиха "бунта" и сега Либия е една изтерзана държава.
Тя беше рай за всички либийци ! Убиха тирана Кадафи. А как живееха либийците по времето на тирана? СОЦИАЛНАТА СИТУАЦИЯ В ЛИБИЯ ПО ВРЕМЕТО НА КАДАФИ Публикувано от Митко Хитов на 24 март 2011 в Свят Либия: БВП на глава от населението – 14 192$ На всеки член от семейството държавата изплаща дотации в размер на 1 000$ годишно. Помощите за безработица са 730$ месечно. Заплата на медицинска сестра – 1 000$. За всяко новородено се изплащат 7 000$. Младоженците получават 64 000$ като подарък от държавата за покупка на жилище. При започване на бизнес като едноличен търговец – материална помощ от 20 000$ Големите данъци и сборове са забранени. Образованието и медицината са безплатни. Образованието и стажовете в чужбина са за сметка на държавата! Веригите магазини за многодетни семейства са на символични цени за основните хранителни продукти. За продажба на продукти с изтекъл срок на годност – големи глоби и задържане в подразделенията на специалната полиция. Част от аптеките – с безплатно отпускане на лекарства. За фалшифициране на лекарства – смъртно наказание. Наем на държавно жилище – не се плаща. Ползването на електроенергия е безплатно. Продажбата и употребата на спиртни напитки са забранени – „сух закон“. Кредитите за покупка на автомобил и за жилище са без лихва. Услугите по недвижимите имоти са забранени. При покупка на автомобил 50% се плаща от държавата, на бойците от народното опълчение – 65%. Бензинът струва по-евтино от водата – 0,14$ за литър. 70% от семействата живеят в собствен дом. Добавяме най-големите запаси от прясна вода (35 000 куб. км) и готовност още това лято да бъде въведен „златен динар“. Comments
Задържали са го само още две години след като Съдът е постановил че е невинен... или там пак си имат диктатура;)
Либия беше най развитата държава в Африка по времето на Кадафи. С най добър стандарт на живот. А сега - сметище. Като България. Ето до къде води демокрацията на ЦРУ. Разделяй и владей. И колонията България живее в мизерия сега защото българите доброволно се лишиха от свободата си, а сега са готови и да се лишат от последното нещо което ни определяше като държава - националната ни валута. Ще приемем чужда валута, и цикъла се затваря. Ставаме колония. Бог да пази България
Я, тука пълно с кадафисти? Е затова Кадафисти затвори българските медици. Щото знаеше че сте рая и мое да ви го тури и пак ли му цункате дирника
БГ медицински сестри, га ходеха там да лекуват се връщаха като камили натоварени с по 2-3 кила злато. Либийците тогава нямаха банкова система за преводи. А па на митниците що се събираше за да минеш....ха сега го духат пак (щото те така си работят) ама за по 500 лева.
.....властите просто са изпълнили съдебно разпореждане за освобождаването му отпреди две години. Май нищо не се е променило след него.
И да ти допълня нещо...знаеш ли кой обслужва арабски чепове по немско: Анадолките ти шамии (сестри, санитарки и т.н. и т.н. грижа за хората социален персонал) голяма конкуренция имат БГ мед. сестри от шамиите.
И кога България не е била колония? Преди 89 г. какво е било? Независима държава? Стига глупости.
Пишете неща,които не знаете!От къде ще купят това злато?То не се продаваше законно.Местните имаха едни сини книжки,с които можеха да купят само за сватби.За чужденците нямаше или само на черно и то много по-скъпо.
Защо пишеш неща за които само си слушал?Либия никога не е била промишлена страна.Имаше само нефтодобива,в която работеха чужденци.А народа при Кадафи не е живял добре.Сигурен съм,защото работих години с местни хора,които с тъга си спомня а за живота при крал Идрис.
Кадафи и Саддам не бяха диктатори а добри ръководители , видя се като ги премахнаха какви групировки като алкайда , нусра , ид и какво ли не се образуваха. Аналогично у нас след падането на бай тошо се образуваха трибуквени групировки които до ден днешен продължават да безчинстват и ограбват народа. Някои народи просто имат нужда от по твърда ръка на управление защото не са дорасли за демокрацията която е в белите държави. Ако не бяхме географски в ЕС тук щеше да е абсолютно същото като в либия , сирия , ирак.
Пишеш пълни глупости.Първо питай българските сестри каква заплата получаваха-121 динара за стаж над 20 години.Тогава 1 динар беше 3,36 долара.Ток се плащане,вода се плащане,а храни с намалени цени има само в твоето въображение.В годините 1983 до края на 1985 пък въобще нямаше нищо за ядене,освен хляб.Наистина хубав хляб,багети по 5 пласира за бройка.Който ти е обяснявал за живота в Либия не е живял там.Така че не слушай глупаци и не пиши простотии,.!
За твое сведение бензинът струваше 12 пиастра за литър или около 40 американски цента.Автомобил не само нямаше отстъпка при купуване,ами въобще нямаше откъде да купиш.Ако си внесен митото беше 200%.Явно си живял в някоя друга страна и си се объркал А на Кадафи му запорираха 17 милиарда долара лични пари само в Щатски банки.А в колко други имаше още?.В същото време народът му изнемогваше.