Коментари - Дронът - детска играчка или технология на бъдещето? | dnes.dir.bg
назад

Дронът - детска играчка или технология на бъдещето?

Трябва да има регламентация в използването на дроновете, които много бързо навлизат във всички сфери на нашия живот, смята Роберт Маринов, компютърен специалист

Обратно в новината

Коментари - Дронът - детска играчка или технология на бъдещето? | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Технология на бъдещето.

Основното си е следене и контрол, както и смартфоните и социални мрежи. Да вкарат всичко в матрицата, това е посоката

Маймуноидите са "инвестирали" в магистрали за пет поколения напред.

Oпасност от дроновете няма, освен за онези които имат притеснения, че високите довари не скриват придобитото от тях имане..

От link правим невидимото видимо!

Макар и с цената на това да останем без летателен апарат, не отказваме поръчки с идеална цел, а именно да изобличим крадците на майка България!

Другаря "експерт" тепърва се събуди и реши да блесне с идея, само че е закъснял с няколко години.. явно сега е видял дрон наживо.

че дронът е съвсем ново прогресивно средство за контрол и наблюдение! Но също така е вярно и това, че е съвсем ново прогресивно средство за послушване, заснемане и при дооборудване и за нападение! Така че, нещата не са съвсем толкова безобидни, наивни и прости, каквито изглеждат и за това, с цел противодействие на нежелателното или престъпното им използване,наистина трябва да има законова рамка за притежанието и използването им!

"...призоваха за регламентиране с цел развитие на сектора, без крайности, които биха попречили на инвестициите.." не ми били инвестициите на бетонните кратуни, най- ми били "крайностите", които пречили на инвестициите.. ! еп е безпрецедентен пример за масово заразяване с идиотия

В този си вид, като дронове, тези безпилотни летателни апарти първоначално са създадени за военни нужди. Така че съобразете с това и за какви негативни цели се използва сега вече придобилата широка гражданско използване създадена за военни нужди високотехнологична мрежа за разузнаване и поразяване на противниковите цели в реално време , добре позната ни като "Интернет". Същото е и с дроновете!

Ако питаме случаен компютърен специалист сигурно ще каже че всяка регулация спира развитието и развоя. Ако питаме компютърен специалист, който се занимава с дронове той разбира се ще каже: трябва да има регламентация, горе долу такава, че нашта фирма да е единствената, която се занимава с дронове. Ако питаме някой пилот, особено пред пенсия, ще каже: трябва да има регламентация и всеки дрон над един килограм (или 100 гр) да се управлява от летец. Макар че навигацията на квадрокоптери или хексакоптери е най-фасулската работа, дето всяко дете може да я научи за един час. Квадрукоптера е направен като играчка дето се употребява със смартфон. Ако питат някой политик вероятно ще каже че да, трябва да има регулация, регистрация, пилоти и всички трябва да му плащат данъци. И най-добре военнен пилот че има много екстремистки партии. Е ако питате някой умен дето иска развитие, както в американските университети, ще каже: абе не знам какво трябва да има, ама ще купя няколко и ще ги давам в библиотеката както книгите, за да се научат студентите да правят неща с тези пущини и да измислят нови.

Кватрокоптера е създаден като играчка за управление с смартфон. И е елементарен за управление. Дроновете, които могат да се използват за военни цели са регламентирани във вече съществуващия правилник. Тук става явно дума за дронове до 2 кг. които най-много могат да нарушат спокойствието на някой началник в крачка. Та трябва да си имат номер, no fly zone и не знам си какво още.

открих си ново хоби. стрелба по дронове.... от драгунов дано ми се получи. макар ме истинския кеф е да ги помелеш с калашников

"политиците са притеснени"...ами лесно могат да им заснемат скромните имотчета.

А може ли да пусне 200 гр c4