Глобяват сурово шефовете на ЧЕЗ
ДКЕВР ще глобява длъжностни лица на ръководни постове в ЧЕЗ от 500 до 2000 лева за първо нарушение и по 500 лева всяка седмица при нови такива, затова че дружеството не е започнало да въвежда едномесечно отчитане на тока за нито един свой потребител.
Обратно в новинатаКоментари - Глобяват сурово шефовете на ЧЕЗ | Днес.dir.bg
Коментари
Вън крадливите бирени чурки от България! Въпрос на време е някой служител на ЧЕЗ да пострада здраво. Тия нямат срам.
Просто се чудя каква е тази наглост от страна на ЧЕЗ да не изпълняват решение на енергийния регулатор още повече на съда.Господа управници в ЧЕЗ стига сме Ви спонсорирали,сложете лихви на неплатените сметки ,кой ви дава право да прекъсвате ел.захранването на хората.Към компетентните органи ще се обърна,г-да вземете лиценза на ЧЕЗ и без тях сме имали електричество да не се правят на недосегаеми,нека в Чехия да отчитат ако искат и в годината по веднъж.
Добре че не човешки съд ще отсъди накрая кой е бил прав и кой не! Дано се вземат в ръце ръководителите им! Бог да ни пази!
Какво дремеха от ДКЕВР до сега? Щом ЧЕЗ не уважава законите на нашата държава и разпорежданията на българският съд следваше да им бъде отнет лиценза и да си вървят у тях да си придават номерата. Какво толкова им се церемонят, и без това им се подари всичко почти за без пари, ами седнали да извиват ръцете на хората и държавата.
Да се търси отговорност на Костов за това че продаде ЕРП и то при унизителни за България условия. Нека Костов с лични пари да изплати на крадливите чехи неустойките и да се махат оттук.
По договор, ЧЕЗ имат задължителна печалба от 15% за година. Т.е. тези глоби ще се калкулират в сметките на потребителите, а тяхната печалба не може да падне заради унизителния за България договор.
Наистина е много хитро да се направи организация и абонат да заведе дело срещу ЧЕЗ, че не му се отчита тока всеки месец. Освен това, крайно време е комисията и правителството да се консултира с юристи и да направи план за отнемане на лиценза и наемане на друга фирма. Защо пък тази дейност да не се върне към държавата.
това едва ли ще даде резултат- мисля че е време за отказ на изпълнение на влязло в сила решение да се вкарват в затвора за по месец или повече но при обикновенни а не вип условия без право на гаранция за да им дойде акъла в главите. Егати компанията разиграва държавата вече години.
Смех в залата. Нали ЧЕЗ ще си изкарат глобите пак от нас, потребителите. На ЧЕЗ един шут в мазния алчен ..., и да си ходят да крадат от чехите, стига са крали българите.
Въз основа на какви показатели ЧЕЗ определят цената на тока да питам аз? Да не би да го копат на 200 м. дълбочина??? България пука по шевовете от ВЕЦ-ове, ТЕЦ-ове, ветрогенератори има ако се не лъжа вече и фотоволтаични полета, АЕЦ все още произвежда ток за нуждите на България.Защо питам тези чешки цървули го продават толкова скъпо? Може би защото е много качествен???
бълха ги охапала чорбаджиите им ще ги компенсират многократно , а България е смешна как я разиграва някаква си чешка компания
Не са виновни ЧЕЗ. Виновен е този, който им даде баницата, мисля че беше Костов и СДС.
Обяснете ми само едно нещо- ако ЧЕЗ бяха в друга държава щяха ли да си разиграват коня така.Това е България.Цяла държава да не може да се справи с една фирма.
Времето е топло. Приходите от енергопотребление са малки. ДКЕВР разиграва тази схема заедно с ЧЕЗ. Като ги накажат парично нали се сещате, че накрая глобите ще ги калкулират на вашите фишове.И то само и само щото вие не сте съгласни да се отчита на тримесечие. ако пък мирно и кротко се бяхте съгласили щяха да ви измислят друга схема.
Как позволяваш на чуждо държавно предприятие да се гаври с народа? Отгоре на всичко взимат печалбата, увеличават цената, без да обслужват клиентите си нормално, питам къде го има това?
Крайно време е на тези самозабравили се велможи да им бъдат наложени жестоки санкции,заради не изпълнение на разпореждане от съда.Иначе няма за какво повече да говорим....
Наистина CEZ са големи наглеци и с право трябва да им вземат лиценза и да ги изхвърлят от България. Пример: Досега междинните ми сметки по тримесечното отчитане бяха по 270 Kw дневна и 180 Kw нощна. Днес получих сметка в която CEZ по пътя на своя алгоритъм ( сметки от 10,11,12 месеци 2008 и същите от 2009 къде е декември ? ) преценили , че моето месечно потребление ще е 700 Кw дневна и 208 Kw нощна. Забележете , че според тях аз си увеличавам дневното потребление 2,6 пъти а нощното 1,15. Та какво излиза , че ние кредитираме тези чехи които след това само със лихвите получени от сметки в банката си плащат глобите които им налага комисията ДКЕВР. И ако това не е повод да им се вземе лиценза господин министър на енергетиката здраве му кажи. В нормалните Европейски страни щяха да ви вземат поста господин министър на енергетиката. Но да видим кога ще го въведат отново едномесечното отчитане. Ние го чакаме толкова време..
na men mi otchitat vsichko vednazh godishno i si mi e super. a zashto ne revnete sreshtu toplofikacia, koito praviat otchen vednazh godishno ?
Снабдяването с ток е жизненоважна услуга и не може да се прекъсва по желание на доставчика. За неплащане трябва да се начисляват наказателни суми, но да не се спира електроподаването. Доставчиците на електроенергия нямат право да прекъсват услугата както им скимне. Не са подписали договори със всеки потребител поотделно и не са договорени с всеки техвн клиент индивидуални клаузи за случаите на неспазване на договора от всяка една от страните. Ако стоката не отговаря на договорираното качество (напрежение в мрежата, регулярност на подаването, допустима честота за прекъсване поради профилактила...) никой няма право да иска от хората да плащат по цени за коректна услуга.
Всичко е бла-бла-бла... ЧЕЗ си разиграва коня, както се очакваше. Защо ли досега нито едно правителство не успя да се справи с тях? сещайте се... А на печелившите - честито.
ne e lud tozi, koito iziajda banicata...dali sme si guza pod naem i shte ni e...ot CEZ/EOFF i sie
Шефовете на ЧЕЗ получават по 35000 лв заплати на месец + яки годишни премии и бонуси, така че ги боли оная работа за глобите!
Втора предварителна вноска за четвъртото тримесечие на 2009 год. на стойност от 60 лв. ми е начислена, при плащане до сега по 40 лв. предишните тримесечия.ЧЕЗ си прави своеволия и изнудва всички ни да плащаме повече. ДО КОГА???
Българи системата е проста СПРЕТЕ ДА ПЛАЩАТЕ НА ЧЕЗ ВСИЧКИ ЗАЕДНО И ТЕ ЩЕ КЛЕКНАТ НЕМОЖЕ ДА СПРАТ ТОКА НА ЦЯЛА СОФИЯ
До Irji- а ти какво правиш пред компютъра най-вероятно е ти да си безработен или случайно да не си адвокат на говедата от ЧЕЗ
Кой даде лиценз на мухлясалите чехи ЧЕЗ? Да се преразгледа сделката от назначена Европейска експертна комисия, и по-конкретно при какви точно условия е била сключена? След което здрав шут отзад, и кой откъде е. Ши ви и чехите, и чудесата
Наглостта на братята чехи е безгранична! Те просто се подиграват с държавата и търпението на народа ни! За тях ние сме тъмни балкански субекти, които ще плащат колкото им се каже и ще мълчат! Крайно време, е заради системни нарушения на българското законодателство и правата на българските потребители да се заведе едно хубаво дело срещу ЧЕЗ в Хага, да се разбие монополизма им (българинът да може да избира между 2-3 компании, които да отчитат тока му) и да се издуха наглия ЧЕЗ от България!