Кукери гониха злите сили в Благоевград (снимки)
Над 1500 кукери от 12 групи гонихо злите сили от Благоевград навръх празника Зимен Кръстовден.
Обратно в новинатаКоментари - Кукери гониха злите сили в Благоевград (снимки) | Днес.dir.bg
Коментари
Кукерите нали изгониха злите сили в Благоевград, би следвало във следващата сряда и в Народното събрание да изгонят злите сили от там. 25 години им стигат, да вилнеят безнаказано и да вършеят тръни върху главите на "мършата"- БОЛШЕВИЦИТЕ.
Има две зли сили, които като злокачествени тумори разяждат България - това са русофилството и комунизмът. Докато те не бъдат безмилостно унищожени и прогонени, няма да се оправим!
Комуняги, депесари и ибрикчии - това са злите сили, които унищожават България! Комунягите са в основата на всяко зло, пръкнало се на тази земя след 1944!
злите сили са плъзнали и по форумите :))) ...за Български обичаи и вярвания повод и вдъхващи вяра за нещо добро пишат не изкривявайте БГ празниците с политика
леле, 1500 кукери, нема такава дандания. Злите духове със сигурност са се махнали, а и добрите хич не ги виждам как ще изтърпят шума.
са във ваканция. НЕма нужда да ги заплашват езически. И ще се върнат укрепнали в столицата към 15-ти.
Да, "Има две зли сили, които като злокачествени тумори разяждат България - това са русофилството и комунизмът.", обаче КОРЕНЪТ ИМ Е ЦИОНИЗМЪТ. Това е обективната реалност, нищо лично.
То бива, бива простотиа, ама тия самодеици съвсем са се оляли този път. Единствено в Странджа кукери следват веконата традициа.
Майка ти безумна ли е? Това което неправилно наричаме езичество е фундамента на който е стъпало християнството. Не е случайност фака, че тракийският, разбирай българският конник се е превърнал в се. Георги.
"върху платформата имаше дори препариран кон, който възседна водещият Николай Кимчев." Кой кого възседнал?
Не всичко което е традиция е добро. Това, че се е правило стотици години, не значи, че не е дивотия от най безумен тип и всяко едно малоумно поколение го е повтаряло защото е Наша свещена традиция, наследена от нашите деди. В този тип традиции фиксирам, примерно испанската традиция да се хвърли жива коза от църковната кула и тварите от долу да се смеят шумно и радостно ил да се подпалват и бесят галгосите ( но това е друга дълга и тъжна тема за човешкото слабоумие )... Тук основния въпрос е че в случая виждаме една замяна и постепенно обезличаване на една традиция ( в никакъв случай не единствена в света нито пък оригинална ) с някакъв тип безумие... Постепенно се сменя в очите на младото поление ( и не само) една традиция с някакви кенефи, бодигардове, ТКЗСта и други подобни... Т.е. Приравнява се една традиция с един кич, една традиция ( в никакъв случай лоша ) с едни псевдо изкуства, с едни псевдо символи и едни безумия... Нищо чудно един ден да станем свидетели и по телевизията засмени журналисти да показват такива паради със Тодор Живков, като вековна българска традиция и да заменим традицията с елемнтарното, тъпоумно, дребнаво надсмиване над близкото минало... Би трябвало това да е разделено... Ако искаш кукери, кукери, коне, магарета, национални носии и песнопения... Ако искаш каруци със кенефи, ТКЗС/та, бодигардове и простотии, то Ок. Няма проблем... но на друга дата и не като национален празник... Да не говорим, е матрЯлчето си е кофти написано от всякъде
Малоумнико! Точно така е! Католическата църква която е изгаряла на клада заради езичество /за разлика от нашата/, сега допуска обичаите на народите които са под нейното лоно! И не ги нарича езичество, а "богатството на културите" които са в нея! Ограмотете се бе боклуци! Особено, ако считате себе си за православни! Иначе "коментирайте" мачове, а не религия!
до Миро а не Гошо Срам те от самия теб даже! Така е с нищите! Нямаш душа нямаш и мозък! Няма езичници има антихристи - като теб!
Блус е музиката която отразява настроението на хубав човек които се чуства кофти, а чалга е когато кофти хора се чустват добре.
Рано или късно народа на Аспарух и на покръстителя Борис ще изгони злото и ще заживее щастливо! Тази земя е извоювана с кръвта му, изстрадала с труда и потта му, нахранила децата му, прегръщала е останките му и е раждала и пак ще ражда бъдещето му! Ако само разберем ... омразата която ни разделя, не е наша, на антихриста е! Да отхвърлим нея!!! Живота е пред нас, и след смъртта има живот! Вярвайте! Така сме оцелели, така ще пребъдат нашите деца!
Лъскай си го такъв какъвто си го имаш ... по-вероятно - мек! Ако имаш женска до теб, недоволна - дай я! Ще й дам роля, като "булка"!
И Боко И Цвъко, които ние изгонихме преди това! Тези са най-злите, от миналата година! Ама са вече минало!
тези кукери са страхотни, истински български богатири и никой не може да им се опре, ама се прокрадва една тънка мисъл, дали да не отидат в Банкя на гости на Боко Тиквоча и да го "посъветват" за някои нещица:плащането на протестиращите за зулумите им, лъжите ,които сее всеки път когато си отвори устата, за наглото му поведение спрямо народа и държавата и др.....мъничко да то посъветват само.....
По-добре да бяха влезли в Парламента и в МС... Всеки може да се прави на "гонач на зли духове" по полето... Традиционна езотерическа тъпотия за подоимагане на т.н. "туристически бизнес". ОСТАВКА!
"омразата която ни разделя, не е наша, на антихриста е!" Ако визираш БСП-ДПС-АТАКА, си прав отвсякъде... "О-о-о спи ли Бог? О, Бог не види ли?!" (Вазов) ОСТАВКА!
Не, трябва да отидат в народното събрание и в правителството / нарочно ги пиша с малки букви/. От там идват всички злини .И от "Позитано" 20, разбира се !