Българското агнешко се познава по синия печат върху него, при вносното печатът е червен
Чуйте Podcast новините от деня, 27 април 2021 г.
Обратно в новинатаКоментари - Българското агнешко се познава по синия печат върху него, при вносното печатът е червен | Днес.dir.bg
Коментари
Само едно уточнение , печатът се слага в кланицата на съответната страна , в българските кланици слагат син. Но никой не знае откъде е попаднало това агне в българска кланица. Преди няколко години румънците изкупиха български агнета и ги продаваха по света като румънски, защото техните се бяха прододени до крак на запад.
Имам 257 овце,343 агнета. 120 кози и 298 ярета. Също и 15 свинемайки и 5 крави. Нямам непродадено мляко,яре,агне,прасенце. Хората търсят само селско производство. И продавам на цени над тези в магазините.
Какво агнешко бе, вие луди ли сте? Днес питах в малък магазин за месо, в малък град в провинцията дали ще имат агнешко, че по принцип продават много качествени други меса на поносими цени и те казаха, в четвъртък, цената, попитах, поне 19 лв., може би 19.20 лв.! За 20 лв. си купих почти 5 кг. пилешки бутчета, точно 15 на брой! Нали се сещате, че ще си ям печени бутчета на корем за 20 лв., вместо да давам 20 лв. за килограм агнешко, от които 400 грама кокал! Агнешко у нас ще яде богатата класа, щото средна класа по тези географски ширини няма! Тоест...5-6% от българите! Поне родно агнешко, онова от 13 лв. във веригите, 5-годишно, размразено, от Аржентина, който иска да го яде!
Който слага печатите, той е или милионер или милиардер, а май е един бивш президент, Г. П .