Коментари - България е предоставила 13 пакета с военна помощ за Украйна от началото на войната | dnes.dir.bg
назад

България е предоставила 13 пакета с военна помощ за Украйна от началото на войната

Отпускани са от всички правителства в периода, като най-често оръжия е пращал кабинетът на "сглобката" между ГЕРБ и ПП-ДБ "Денков-Габриел"

Обратно в новината
| Редактор : Ясен Люцканов

Коментари - България е предоставила 13 пакета с военна помощ за Украйна от началото на войната | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

В правителството на милата ни Родина с конкурс са ги избрали и точното определение за тях е ,предатели и идиоти!Много жалко да нос,не за тах:(!

Иронията е, че за българската армия няма една униформа ходят като кошари но чужда армия храним.

Ако сме пратили тези музейни експонати от ПСВ на снимката сме за срам и позор

Нищо ново, и през ВСВ България е подарявала на Германия всичко което е произвеждала срещу едни хартийки- военни дойче марки, които никой не искал да ги приема в магазините, щото нищо не са стрували, а всички знаят как свърши всичко - и сега няма да е различно. България винаги е страдала най много от управляващите я.

България дала помощ за чужда война, а за своите пенсионери няма пари Е, щом Борисов, Пеевски и, Радев и фирмите около тях печелят от продажба на оръжие и трафик на бежанци, що да не?. Престъпници!!

Пеефски и Тиквата нищо не предоставят, а продават под масата. България произвежда, те печелят.

Мисля си... След първата световна Швейцария е обявила пълен неутралитет. България участва ... къде ли не. Къде е Швейцария / къде сме ние ? А "Когато двама си мерят... НЕ СИ ПОДЛАГАЙ... /освен ако не си български "политик" / !

господин Дъртак - Швейцария няма такива заклети врагове-съседи, които да са искали Швейцария да изчезне, за разлика от Българиа

И какво печели България, като подкрепя чужда война?

ОЩЕ МОЖЕ !!!!

Повечето от нещата които са изпратени за Украйна дори не стават и за скрап. Всичко беше в сферата на измамата и лъжата българина все още живее с мисълта че може да изработи всички, но ако спре войната ще видите колко български фирми ще участват във възстановяването на Украйна ни колко всички ще бъдат втора ръка и няма да получат почти нищо. Ще получат това което са дали, скрап

За възстановяване са нужни мир, пари и работна ръка. Колкото възстановиха Ирак и Сирия, толкова и Украйна.

Тук намериха пари та секунда и без проблеми, а за българи пострадали от да речем наводнения какво са направили тези пре.датели и слуги на чужди интереси. Отвр.

ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР ЗА ВСИЧКИ ДАЛИ И ЕДНА СТОТИНКА НА УКРАЙНА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Складовете са опразнени, техниката е налична само на хартия но пък имаме невероятно количество генерали, адмирали и всякаква паплач взимащи огромни заплати. Същите ще ни продадат на секундата ако някой направи грешката да ни нападне. Имаме министър на отбраната, който е напълно малоумен и некрологът му се е подал от джоба. Иначе имаме "армия" точно толкова колкото имаме и "демокрация".

свършиха ли се бедните в България толкова ли забогатяхме тънеме в разкош в аптеките са безплатни лекарствата и в магазините храната

Интересно ще бъде ако се направи ТОЧНА проверка на състоянието и наличноста на военновременните запаси!?!???? Там наличностите са почти нулеви !!!

Само прости хора пълнят каца без дъно, след като предварително знаят какъв ще е резултата!

На Хитлер също сме му помагали... Общо взето гадни копелдаци сме. Неблагодарни. Да нямаш работа с българи!!!!

" с неизправни с отпаднала необходимост или наднормативни преносими зенитно-ракетни комплекси и зенитни ракети от различен тип, намиращи се във Въоръжените сили на България, " Ако казаното е вярно, за чий х.. са те на Украйна, т.е. не е вярно за неизправността, но на стадото, с което име ни наричат като народ, се поднася лъжлива информация, за да се радва и хрупа спокойно.

изпразнили са складовете и сега ако ни нападнат македонците до Варна ша стигнат за 2 часа!

Нема ли да ги фатиш ва каунь ?

Ние, българите сме с православна Русия против украинските нацисти

Само дето нациста е един и е в кремъл

но и това ще стане скоро

Разбира се местното туземно население е платило цената за ибрекчийските навеждания на бг политиците.

Русия беше поела ангажимент да пази териториалната цялост на Украйна в замяна на ядрения й арсенал. За разлика от руснаците, ние си държим на дадената дума и помагаме на народа дал най-много жертви в освобождението ни от турско иго.

То и нато беше обещало да не се разширява на изток, ама...

Това е позор. Да помагаме на нацисти и укрински антихристи

3 дена и сме в Киев?

Да, но тогава нямаше да бъдат очистени 3 млн укри.

Бе, как така "държавна тайна?!? Парите от моя джоб излизат, ама някакъв си министър там решава, че няма да ми каже как харчи парите ми... Тия хора са за затвора, ДО ЕДИН...

"Към 1 декември 2022 г. в България на власт е първото служебно правителство с министър-председател Гълъб Донев." - Аннааа, ко стана? Радев е пращал военна помощ на Украйна. :)

Предатели. Дано турците пак ви разцепат.

Освен 100-те БТР-а и гаубиците, колко танка сте изпратили там ? И колко самолета на части? Снарядите и зенитките са известни. За един приятел питам ...

Хората не се делят на руснаци, украинци или англичани. а на властимащи и властнямащи. Путин и Зеленски са от едната страна, а тези дето умират на фронта, са от другата.

Когато паднат тук бомби само да не питат защо.

България не участва във войната срещу СССР и въпреки това СССР ни обяви война, нападна и окупира. Тъй, че няма никакво значение, помагаме ли или не. Руските сатрапи винаги са ни искали територията. За това - бой по канчето, докато се разпадне за трети път и остане само едно малко москалско княжество.

, развява байрак Райна девойка.

"От военното министерство отказват да кажат какво има в пакетите с помощи", но дир.ру в заглавието пише, че пп-дб изпратили най-много оръжие. Следователно пп-дб се считат от Путлер за негов враг. Хубаво е, че дирниците ни стимулират да гласуваме за пп-дб! Хи хи

Това само доказва , че политиците са идиоти !

Политиците са просто алчни продажници. Народа са идиоти, дето си ги избира всеки път

руските кавали - полезни идиоти съзнават ли, че помагат на един откачил крадлив кръволок - Путин, който се е обявил за пожизнен император, а държавата му затъва все повече. Никога Русия не е водила 4 години война без да фалира. Писал съм го доста пъти. Първо кога дните станаха толкова, колкото в Първата световна, която завършва за Русия с глад, 2 революции, 18 милиона жертви в гражданската война 1918-1922ра, спад на БВП от 100 на 8 (да 8сем, само) процента спрямо предвоенните нива. Защо мислите скъпи русофили - полезни идиоти, че сега шще е друго? Няма причини да е друго. Първата световна руския цар праща войници във Франция срещу снаряди за Източния фронт. Сега руския цар плаща. Плаща на кенийци, плаща на корейци, на всякакви други. Плаща и на руснаците обаче. ПСВ, ВСВ руснаците са безплатно пушечно месо. Сега руснаците са платено пушечно месо. Отде толкова пари. Нямам против нищо руснаците - освен това, че търпят Путин, но то и ние търпим боклуци - Бойко, Делян, Киро. Стига с глупостите. След 4 години война Русия ще фалира, това е неминуемо, но ще фалира и ЕС. Да там ще е пъти по-тежко, но и у нас ще е зле. Такива са фактите. ЕС се води от дебили, Русия се води от самозабравил се кагебеец, който се мисли за Петър Велики. Киев за 3 дни - станаха 4 години. Още ли вярвате в победата на Путин? Помощите за Русия събирате ли вече, щото след войната и Украйна и Русия ще се нуждаят от помощ.

От тая война интерес имат доста, не само Путин.

Питал се.....иди се гръмни по добре...кияк

Клисура отбелязва 150 години от Априлското въстание Пустите Клисурци станали МОСКОВЦИ А Панагюрци Донски Казаци

Малоумниците ни управляват....ама така е като сме оФце...

Всички, които са подпомагали престъпния, фашистки режим в Кинеф в затвора!!!

Паметникът на Боримечката е мемориал, построен в околностите на град Клисура. „Боримечката“ се намира малко след отклонението от Подбалканския път в посока към град Клисура, Пловдивска област, почти в началото на бунтовния град. Паметникът е на Иван Танков, останал в народната памет и в творбите на Иван Вазов като Боримечката.

От военното министерство са задължени да дадат информация защото това е купувано с наши пари, дядката с памперса трябва да даде отчет! Давана е техника, която е свързана с националната ни сигурност!

време дали те питаха какви чепели да купуваме, или, понеже бяхме независими, 'земахме квот ни кажат

Въобще не ме интересува какво е било тогава, сега е демокрация и тези "демократи" по министерствата дължат отчет за харченето на народните пари.

Тимоше малко ще искаш и на кой са давали комисионни.

И при Хитлер така пращахме

'Най-много - 5 пакета, са изпратени по време на кабинета на "сглобката" между ГЕРБ и ПП-ДБ, подкрепяна от ДПС.' Поне партиите - предатели знаем. Изборите идват.

Ние нямаме 2 пушки и 1 дрон, те помощ давали??? Долни мръсници! Всичките фоедин в затвора доживот!!! Жалки продажници! Съсипаха ни прекрасната държава!

Тринайстия пакет ще е последен и фатален за укронацистите.

Важното, че точно до Банкя има поделение за Военно въздушна защита и точно там е май единственото ни ПВО, другото сме го подарили на територията Покрайна. Банкя да е добре, това е важното. България кучета я драли.

Това може само да ни радва, понеже първата цел ако почне някакъв сакатлък е ПВО-то. Отделно каквото и да бутне ПВОт- то пада наоколо. Така че хич не им завиждам

Така трябяа!

поне си трайте бе кретени

Какъв им е проблема на руските кавали и полезни идиоти. Не е проблем, че даваме, а че даваме на Украйна. Руските кавали искат помощта да е за кръволока Путин и неговите крадливи приятели - олигарси. Ми няма пък.

1. Защо правителството праща помощи за Украйна без публичност и гласуване в НС? 2. Защо е класифицирана информация СУМАТА на помощите? За вида пратени оръжия не говорим. Политиците ни си харчат безконтролно, а после на нас реват, че няма пари в бюджета и трябва да ни вдигат данъците. Има ли в предизборни програми или изказвания на политици нещо за даване на пари за Украйна? За повече данъци и държавни такси, глоби за щяло и нещяло да имат за тези помощи? Това ли е думокрация? Май повече влиза в определението за клептокрация.

Вие наистина ли очаквате престъпник да обяви кога ще краде? Или кмет да обяви кога ше ходи на детско парти на хижа?

Разбира се, че не очаквам, но се водим демокрация и по Конституция на РБ сме парламентарна република. От там някак си не може правителството ей така да раздава помощи и да засекретява. Наистина вид на даденото и т.н. са вид военна тайна, но бюджет колко струва- примерно да се пише, че са дадени оръжия за милиард или 5, е законното, демократичното, правилното да го има. Народът нали е суверен? Някой някъде питал ли е дали сме съгласни да се даде и да теглим кредити да попълним запасите си? Ама после ние плащаме кредитите.

Много добре сте го написали. Ключовата дума е “водим”. Всъщност изборите се правят за да се узакони овластяването на група престъпници.

за да може да се използва дулото за бесило

Ако Възраждане бяха на власт и вие щяхте да сте част от "пакета"

Ти не мина ли откъм Радев вече? Повечето ти подобни го направиха.

И като е дала 13 пакета, това помогна ли на 404?