Коментари - Българинът, починал в миграционен арест в Мичиган, е живеел в САЩ от повече от 30 години | dnes.dir.bg
назад

Българинът, починал в миграционен арест в Мичиган, е живеел в САЩ от повече от 30 години

Ненчо Ганчев е бил собственик на малка транспортна компания и често сам е управлявал камионите си

Обратно в новината
| Редактор : Ясен Люцканов

Коментари - Българинът, починал в миграционен арест в Мичиган, е живеел в САЩ от повече от 30 години | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Ако приемат новия законопроект в такива случай няма кой да ги пита "ама как... ама защо". Ще трябва да се откажеш или от Българско или от Американско гражданство, няма вече двойно. И като се откажеш от Булгериън ситизеншип няма "Георг" (поне да беше Георги") да се напъва и се прави че американците знаят кой е.

В щатите преди беше добре, сега е е зле. В рашка преди беше зле, сега е още по-зле.

Системата и на тия е сбъркана, като системите и на почти всикчи държави по света, както и да го погледнеш, смъртта му е в следствие на репресията на държавата, още повече, че има съдебно разпореждане за освобождаването му, одобрена е и зелената му карта, а той въпреки всичко това продължава да бъде в ареста до смъртта си. Държавно своеволие, накрая никой няма да е виновен, а човекът си е мъртъв... Има човек, има проблем, няма човек, няма проблем, и тия са същите сталинисти като и онези в матушката...

Добре дошли в Руский мир на Краснов в Америке.

Не е нормално, да останеш там 30 години като незаконен имигрант, само за да умреш като куче в затвор.

Решили са проблема като са го оставили да умре без лекарства. При задържане всеки се пита дали има заболявания не вярвам да са пропуснали. Умишлено причиняване на смърт!

Нека Господ да даде мир на душата му! Имал е човекът мечта, мислел си, че я е реализирал. Но западът - това са държави на пирати, робовладелци, конквистадори ... Рано или късно започват пак. Улучил е човекът началото на разпада на империята и просто е трябвало да се изнесе оттам преди да го пречукат.

Докато 30 години плащаш данъци, няма проблем. Когато се зададе пенсия, веднага се сещат, че преди 17 години си паркирал неправилно.

А той е паркирал неправилно преди 30 години :-(

Вътрешна политика наСАЩ....без значение ....кой управлява.... Демократи или Републиканци, всите един дол дренки,та тя се базира на мотото силните оцеляват,"естествен" подбор, който всъщност е изкуствено провокиран.Какво различава естествената джунгла и естественият подбор от изкуствено създададената, зле режисираната джунгла,зоопарк,зооцирк и изкуственият подбор? ЧОВ9ЕШКИЯТ ФАКТОР И СОЦИАЛНИЯТ ИНТЕЛЕКТ(В СЛУЧАЯ ЛИПСАТА НА ТАКЪВ ОТ УПРАВЛЯВАЩИТЕ).....ФАКТОРИТЕ АЛЧНОСТ, МАНИЯ ЗА ВЕЛИЧИЕ, ФИНАНСИ, ВЛАСТ. ТОВА СИ Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ СРЕЩУ ОБЩЕСТВОТО "ИГРА НА ТРОНОВЕ".

За 30 години в щатите....са били убити или починали, при съмнителни обстоятелства, повече българи...отколкото по време на военните мисии на БА в Камбоджа,Босна,Афганистан,Ирак,Либия.

Американската мечта

Над 30 години пребивава в САЩ нелегално???

Полулегално - отделният щат или окръг ги приема и не ги закача, но на федерално ниво са нежелани и преследвани. Конфликто на местни и национални интереси.

според мен щатите са си една фашистка държавица

По голям фашист от Муня Радев няма

от Рошко холандският муньо на този свет нема

Добре е бил интегриран в кравар системата.

Познавам много българи бивши съученици които са в САЩ. Действително има такива които са направили яко пари и фирми. Впечатление обаче ми прави как всички са станали агресивни и с промити мозъци и си мислят, че всеки мечтае за живот в САЩ. Като им кажеш, че в Испания, Англия, Германия или България си добре се изнервят чак. Все едно, че там е обетованата земя. Не съм ходил, може да е хубаво. На мен обаче на в Европа си ми в добре и заплатата и почивките на Тенерифе, Кипър или Малта. От САЩ ми е достатъчно да гледам филмите от 80те и 90те години без да ходя там. Не виждам смисъл от визи и стрес след като за няколко часа със самолета от Мадрид където работя, мога да съм някъде на Средиземно или някъде в България на планина или СПА в Павел Баня или Старосел.

Идея си нямате колко американци мило и драго си живеят в Европа

живял съм и в САЩ и в Канада - мога да го потвърдя. Има някои които се върнаха от Канада защото там вече стана гадно в сравнение с това което беше. За съжаление обаче Европа се превърна в бежански лагер за араби, афганци, негри и т..н. в последно време....

Канада е много по-зле от Щатите. Тия басни дето сме ги слушали за нямат нищо общо с реалността.

Тва като ония гей дето го гръмнала афроамериканка после тръгнали права да търсят. В САЩ права за бедните дошли от чужбина няма и няма и да има, разберете го. Там в конституцията им го пише това. Какво ходите толкова в тая държава? За пари? Ок. Ама пари вече и у нас и в други държави от Европа можеш да правиш и освен това ще имаш и права и възможност за паспорт и да гласуваш или да се кандидатираш за политик ако щеш.

Изкуството на тая държава се състои в следното - за да живееш въобще някакъв нормален живот, то трябва да нарушиш някое правило. Ако имаш кинти - излизаш, ако нямаш - стъжнявят ти живота. Дори и да устояваш нормални ценности, ако много риташ, все ще се намери нещо - я неправилно попълнена данъчна декларация, я нещо друго. Ето така се подчинява народ. А веднъж направиш ли го, ти е спукана работата. Не ме разбирайте погрешно, ама как така става, че човек, който бачка, регистрирал си е фирма, има куп камиони, живее нелегално?!? Как? Обяснете? И това не е чрез параван или някой бушон, ами студентска виза, решил, па останал, и до сега службите си дюдюкали ... И надали е само той, ами са стотици хиляди, да не кажа милиони като него. Колкото до ситуацията - ами то е ясно, диабет тип 2, какво ли му е минавало през главата в ареста, вдигаш кръвно и ... до там! Жалко за човека. Избрал е да следва мечтата си, ама тая дивотия, дето я е извършил като млад му е изяла главата.

Работех с американци. Казват, че ако имаш пари се измъкваш от съдебно преследване, ако нямаш загазваш яко. Очевидно случаят е от вторите.

А бе не то баш така ама за опростенченското мислене на българина върви. Човека е имал пари, имал е камиони, демек със сигурност е бил в топ 10 процента. Или като казваш имане на пари имаш впредвид топ ,0001 процент. Е извинявай ама тях наистина правилата са други и няма нищо общо с простосмъртните.

Нелегално.

30 години в САЩ, ако караше камион в Русия, да издържи максимум 3

Един мой познат шофьор в Испания го убиха още на шестия месец при обир на паркинг.

В която и държава да си щом официалните власти те арестуват и тръгнат да те екстрадират то значи има за какво и е мно малко вероятно ти да си правия щото едвя ли познаваш по добре тамошните закони от местните съдии издали заповедите и от полицейските власти.

Някой , написал лъжи . Как бързо се получава зелена карта в САЩ . Друг пък , че получавал голяма пенсия в САЩ . Също къжа .

Георг звучи също като иван костов преди години, който беше казал с явна агресия в гласа в ТВ интервю за неспрведливо обвинените наши мед.сестри в либия: "ами ако наистина са виновни?" С такива БГ политици не ни трябват други душмани!

С тази разлика, че сестрите бяха виновни... А този как е живял нелегално, пък имали фирма... изобщо не ща да слушам подробности за фащката клоака

Кадафи беше вкарвал заразена кръв от Италия, ама сестрите в болниците, които са слагали банките, били ги заразили. Престани да пишеш като родоотстъпник.

Изобщо не гворя за спин... имаха обвинения да изгният в затвора - търговия с валута, търговия с алкохол и проституция, но това се премълчаваше

Емилчо, тях ги малтретираха и съдиха за спин !

Разбрахме, че палето на Баце Георг е врътнало опашчицата си пред американците. Бог да го прости човека! В Америка отишъл, работил и накрая пукнал в американския пандиз като презрян емигрант. Особено полезна поука за онези, дето се канят да ходят в САЩ.

Министърът на външните работи в оставка Георг Георгиев изрази надежда... Какво да се каже повече? Освен да се припомни случая с един български студент Петър Димитров, който беше влязал в посолстовто на тия за интервю и беше изчезнал.

Отвратително.

Странно,за 30 години да не успее да реши проблема със статута си??? В. Чикаго е най-голямата бг.общност във Америка,има много информация и контакти. В тази статия не се предоставя цялото инфо за този кейс.

Отделно имал арести ма не бил осъждан? Какво значи това?

През последните години наистина в българския език се появи думата кейс. Обаче не с всички значения, които има съответната английска дума, а с едно единствено - използва се като модерна дума за старата "калъф". Т.е. кейсове за телефони означава "калъфи за /мобилни/ телефони". Обичайно английската дума "кейс" /изписана на латиница/ се превежда като "случай" или "съдебно дело", а в граматиката като "падеж". Има разбира се и други значения на английски език.

Много едюкейшънал

Шуш бре калъф.

"Този кейс" ? Звучи ми като "този куфар"...

Така свършват онези оставили родина, родители, приятели и т.н. заради пари...

"набожното поетче" отдолу...

Не е само за парите, заради простащината е. На родители, приятели и общество.

2025-12-21 18:20:31 Баба Гуси (нерегистриран) Бог с нас не трий, турски дебил! ще те пратим в сибир! ............................. Бог с нас

И за 30 години не успя да се легализира? Аре стига бе.

Американците избиват българи

От 1991г. съм във Великите САЩ, вземам си западната американска пенсия с която пикая отвисоко на тъпите плужеци в скапаната им бълхария !!!

Като си тъп е същото както да си умрял. На тебе ти е все тая, тежко е за близките ти

И аз живея в САЩ от 20 години и се оказа, че българската ми пенсия е по висока от американската, даже получих писмо от пенсионното (Social Security) че ще ми плащат само 60% щото нямали пари. Нямам търпение да се прибера в България., децата ми отдавна се прибраха. Така че стига си лъгал хората.

Айахахахахаха. Може ли да ми обясниш как се получава това? Смешко.

Не е плащал данъци - тука социалната пенсиа е пряко свърана с плащането на данъците.

Карал си камион, ползвал си форма 1099. Не си платил и цент данъци за тези 20 години и сега пенсията ти е е 400 и кусур долара на месец. Жив и здрав да си, дано да си изкаръл достатъчно като шофьор или като собственик на камион.

Гроздето е кисело

Ако животът ти беше толкова розов, нямаше да висиш тук и да коментираш колко било яко в Краварника...

Нали виждаш как свършват онези оставили родина, родители, приятели и т.н. заради пари...

Всички се радваме, че България се отървала от поредния боклук, само не е ясно защо пишеш тук, а в не някой пенсионеирски куб на негърскяит ти квартал?

се е отървала, този мухло се е свил в някоя панелка с обелени тапети в покрайнините на софия, гледа в плакат на преслава и се гърчи като плазмодий. Американец, пенсия ... смърди на прогнил некролог.

защо покаеш върху нас? Ние ли сме виновни за това, че си психопат?

Почнаха се глупостите с палците.

От комсомолеца Геог - толкова. Пак добре, че не каза, че сам си е виновен. Въпреки, че му беше "на върха на езика".

Намушкали мъж до полусмърт и завлекли на клане. В Одеса. Масово взимат мъже за фронта и за органи.

И какво общо има това което си писал със същноста на статията. Или просто си решил спамиш под всяка статия за да заработиш рублите.

На ръцете на дон крадлеоне подчертава,че нашия сънародник бил криминал.А ти какъв си след като не защищаваш Българин в чужбина

е трябвало да се махне много отдавна от тази кочина, наречена САЩ! Сега е платил с живота си!

да си министър, че да кажеш , че човек, поставен в неестествена среда е починал по естествен начин! И там като тука - мащабна акция, хванали няколко души, които са се явили сами а латиноси и негроиди прииждат на талази!

gost1

Гражданите с пенсиите в Щатите как са?Не е важно колко е голяма пенсията, а колко дълго се получава. Нещо не мозех да ги хванете в Щатите. Що така?Много човешки права, много демокрация....

"Всеки гражданин трябва да се подчинява на съответната миграционна политика за легално пребиваване в която и да е държава. Доколкото ми е известно, той е имал и други задържания в такива центрове за нелегални мигранти, това не е бил първият такъв случай", обясни Георгиев пред БНТ." Георгиев, празна тикво, човека е починал, а ти дрънкаш глупости!!!

Какво казваш с този коментар? Да, разбрахме, че е починал. Защо глупости да говори, проверено е?

Съд да плащат .Би трябвало да има застраховка...

Ква застраховка за убиство по непредпазливост бре ? Да плащат онези кравари и това е

Е, как за 30 години не е получил нито Зелена карта, нито Паспорт/гражданство???? Защо е чакал толкова дълго??? Мои познати , както и случайни българи, които съм срещал в Щатите, с туристически визи, нелегално пребиваващи, за 3-4 години получаваха Зелена карта, кандидатствайки от Щатите, някои от първия, други от втория или третия път, аз получих от втория опит, а след 7 години и паспорт!

наври си го дълбоко този паспорт.

Вероятно се спестява нещо в цялата история, но след като двама сенатори я нищят, ще излезе повече информация за своеволията на миграционните.

И как е имал фирма без зелена карта или рабона виза ?

Живея в Щатите от 1994 г., тогава, в някои Щати, можеше да си смениш българската шофьорска книжка на американска, напълно официално и така получавахте официален документ за самоличност, с американската шофьорска книжка можеше да си извадите банкови кредитни карти на посочен от вас адрес, от там насетне можехте да теглите дори кредит, да регистрирате фирма, да започнете бизнес.... Как е днес, вече не зная, но да си живял 30 години в Щатите и да не си получил ПОНЕ Зелена карта..., просто не мога да си го обясня, преди не беше никак трудно!

щот не го е-е

Решил да си изкара зелена карта за да избегне проблеми с администрацията на президента. Със сигурност е бил с някакъв статут на пребиваващ, след като е имал фирма и е плащал данъци. В момента по-разумно е да се кандидатства за канадско гражданство, където няма подобни идиотщини и всичко е човешки регламентирано, като от там може да се управлява и бизнес в съседните щати.

на постояноо пребиваващ,

Явно въобще не си наясно за много неща в Щатите да не говорим за нелегално пребиваващите. Много от тях са с документи, банкови сметки и са като полу легални, защото системите не са им свързани. Те имат някакъв временен социален номер които продължават да използват. Ако си нямат работа с полицията са си Ок, никой не ги закача.

Само да ви светна че и с канадското гражданство нещата станаха доста сложни. Живея в Канада и имам преки наблюдения върху колеги с карта за временно пребиваване, които от години чакат да ги изтеглят в една тъпа лотария за постоянно пребиваване. Само да отбележа, че правилата за лотарията постоянно се променят и хората си висят от 9 години на временни документи. Хич не е лесно вече и в Канада. Който успя да се премести в началото на 2000-те беше добре. Сега е почти невъзможно да дойдеш тук от БГ.

как може да си нелегален 30 години в тази краварска кочина, че и да имаш регистрирана компания за камиони?! баси разградения двор.

А в Русия до сега да са го убили, да са го изяли и да са му отнели бизнеса.

В Америка това е ежедневие , колкото и да си мислите там демокрацията и правата са само за богатите…

Убит,убит, но от атлантическите партньори!Което автоматически го превръща в неволна жертва....Има основателни подозрения че наблизо е имало агенти на КГБ...

Спрете да вярвате на сензационни глупости, порбутани от медиите с политически и емоционален заряд - този вероятно е пребивавал нелегално в Щатите, затова е арестуван. Има досие, това, че не е осъждан няма голямо значение. Вероятно е някакъв мангалист, който е оказвал съпротива или е бил проблемен. На всички нелегални мигранти е предложено да се депортират сами (да напуснат сами) срещу хиляда долара.

Реално погледнато, да, въпреки глупостите, които се пишат в тия коментари. Така трябва да се третират нелегалните и криминалните. Ако ще има закони, да има. Ако не - да се почва тежкото.

Ами не е циганин, а студент, останал след изтичането на визата си, вероятно с I95 (след като е имал и регистрирани компании). Преди нямаше проблеми с хора, които не са с постоянен статут, но настоящия президент не просто се престарава, а превръща мигрантите във врагове.

Абе, моля ти се, има си правилна и грешна документация за това. Това, за което ти говориш е грешната. След изтичане на студентска виза си има процес, ако ти откажат - греда. Ако не те депортират - греда за тях, кирия за теб, но това не те прави легален, ако ще 500 години да живееш там. Нелегалните мигранти са част от нарушителите на закона не само там, ами и в други държави и, по тази алинея, могат да вредят на държава. Виж я тая България с всичките цигани и неработещи. Добре ли ти изглежда? Хората си пазят интереса. Ами онзи, дето легално е влезнал в САЩ и уж е бил проверен и застреля двама гвардейци навръх техния Ден на Благодарността? И той ли не е враг? Това ли да чакат? Стига глупости...

Голяма част действително са врагове - диваци и врагове на цивилизованите хора. Това е факт - погледни в ЕС какво става. И може в случая човекът да е бил честен работяга - но на чиновниците (юристи и полицаи) им е се тая. Няма идеално справедлива система.

да не бъркате да не е починал в руски затвор..това не може да се случи във великата нефероятната и по най най димукрация... ей дирнците_ясе поправете..теябва да е руски затвор

30 години живее в САЩ, а в деня на ареста бил на интервю за зелена карта? О какво сега се очаква от живущите в България? Да си разплетем чорапите ли?

Ех да можеше да си назначим един чат-бот за външен министър. 20 долара на месец и пей сърце. Ще вършат абсолютно една и съща работа с тая разлика, че освен че ще ни излиза супер евтино, може би ще има и по-голям рейтинг от тоя фигурант.