Акула изплува на плажа в Бургас
Тя е забелязана на Северния плаж и пусната обратно в морето
Обратно в новинатаКоментари - Акула изплува на плажа в Бургас | Днес.dir.bg
Коментари
така, извън всички простотии, изписани от обичайните скучаещи и тъпи тролове: -браво на момичетата! добри, че и смели ХОРА са! щото, макар и мъничка, баш си е акула.... -имала е късмет акулата, защото е фрашкано с изроди, които дори обикновени кучета и котета тероризират и избиват, та какво ли щяха да сторят на акула... с две думи-хубава новина!
Няма какво да ми излиза на брега да хапе, нямало ли е кой да я застреля?! Морето трябва да се бетонира, за да измрат тия гадове!
Преди 350 милиона години една друга риба излезе на брега и в резултат на това днес имаме еволюционни върхове като Тиквата и Шиши, Киро и Асен, Атанас и Христо и куп други екзотични влечуги, най-често обитаващи сгради на жълтите павета
Някога по време на "тъмният " социализъм ,беше някъде от последните му години ,съпругата ми ,аз дъщеря ми ,с една моя колежка и нейното семейство разглеждахме Калиакра.Под военният обект има една пещера ,където в интересна обстановка има един ресторант.Сервираха филе от акула , с бяло вино.Е, аз вино не пих ,но съпругът на колежката достойно се представи.Все пак трябваше да шофирам до "Дружба",жена ми не шофираше тогава ,а колежката да ,та тя шофираше тяхната кола.Вкусно е филето от акула,някога е имало много акули в морето.Даже в София също продаваха коремчета от акула ,но не ги харесах ,имат някаква странна миризма
Ходил съм в доста страни на море, навсякъде е пренаселено, скъпо и по-мръсно, от тук в Б-я. Ходил съм и на места, където е почти безлюдно, там е чисто, но прекалено скъпо, не си струва. Тук си имаме всичко, дори акулите ни са безопасни и многооо вкусни.
Черното море е вече силно замърсено от войната, плуват какви ли не боклуци, помия, трупове на животни и хора, както и мини, освен родните лайна, помия и пикня. Бъдете готови за неприятни изненади ако отидете там
Т'ва е морски дрон, Модел 404, пуснат от ПЕПЕДЕБЕ-йците срещу кмета, който е от ГЕРБ...
Едно време като дете съм виждал да ги ловят на Ахтопол.Имаше много.Сслед това слава богу ги зашитиха,но съм сигурен,че никой не ги пази от бракониерските лодки.
Изобщо не са защитени. Има ги по рибните магазини напълно легално. Никога не са били голяма популация и наистина на юг около Ахтопол са най-много.
Срещу Бяла. По начало не знам кучето да е пелангична риба. Обитава предпочитани дълбочини 20 -25 метра . Най много имаше при Змейний (Украйна) и преди Керч канал в дясно. В Туапсе спорадично, пред Поти поти целогодишно при пояса сладка солена вода (мътната от реката и бистрата морска вода. Турците не ядяха кюпек балък Трабзон, Синоп, Самсун По начало е труднен улова на волта, лови се па парагади и предпочита стръвта да е жива
Невероятна сензация! Вие какво искате да изплува на плажа на Черно Море...кит, косатка или може би ...плаващ слон!
Браво на момичетата. Без ах, ох, селфита и лиготии са помогнали
Ами цялата североизточна част на Черно море, една трета е военна зона. Предполага се, че много морски видове от там бягат и се струпат към нас.
Впрочем, в нашето Черно море започват да стават все по-странни неща; 2022 уцелих точно голямата буря на 17 септември, когато морето се дръпна(!)... макар, че тук принципно нямаме приливи и отливи...
разликата в налягането и силен вятър имат влияние върху големи водни площи
Ама чак пък такова влияние... все е имало бури, ама такова нещо никой (с когото съм говорил) не помни в нашето море. Да, метеоролозите излязоха с това обяснение, ама нещо не ми пасва. Също, бурята беше локална, в Бургас, а морето се дръпна... навсякъде мисля? Гледах клипове от Варна даже.
да следва смрадливите дири на плуващите хора в морето (нали който я види и пълни гащите)
Момичетата обикновено пищят като видят мишка, а тука цяла акула, а я върнали с голи ръце и то два пъти.
Как къде е била, то си пише, до заведение е била. Явно е тръгнала към заведението. Момичетата не са разбрали и са я върнали в морето. Акулата пак се опитала да стигне до заведението, но момичетата пак я върнали в морето. Акулата разбрала, че няма да я пуснат, явно фейсконтрола е строг. И си отишла. Сигурно да се оплаче, че е нарушена свободната й демократична воля. И че е дискриминирана.
В неделя, докато си плувах из Бургаския залив, погледнах в дълбокото и видях, че нещо шава. Гмурнах се и извадих една акулка около метър, но нямах идея какво да я правя, та я метнах на плажа, да си я вземе, тоз който си я хареса.
мезе!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Живеят на 40-50 метра дълбочина, не на 40-50 метра от брега... Дир, недейте така - ще изгоните и без друго намалелия брой летовници...
Намалели? Явно не си ходил скоро. С всяка година е все по-голяма лудница на плажа.
Напротив, не е. Живял съм доста години на морето и правя сравнение. Всяка година е все по-убито. Единствено по ковид кризата имаше видимо оживление, но миналото и по-миналото лято - слаба работа. Не знам за кой плаж ми говориш, плажовете се пълнят и от местните, но туризмът като цяло не върви. Не е каквото беше преди.
Българина вече не му се иска да плува във фекалии и бега към чистото моренце в гръцко и турско. Там обслужването и храната са чисти и хубави, не като по българското черноморие само химия, синтетика, ГМО и палмово масло, тоест хранят ви с отрови.
В Турция трябва да си на 5-звезден хотел, иначе не става - така съм чувал поне. Гърците могат да си въртят туризма по-добре от нас, спор няма. Иначе, относно чистотата - химичният състав на двете морета е различен, та някой да не си мисли, че, видиш ли, Бяло море е супер чисто, понеже се вижда дъното на десетки метри.
Хапе ли лошо?