Парите сега са в “апостолите”, твърди Ревизоро
Когато навремето се извършваха злоупотреби по границата, печелиха всички, после само група хора, а сега са единствено богоизбрани - т.нар. Апостолите.
Обратно в новинатаКоментари - Парите сега са в “апостолите”, твърди Ревизоро | Днес.dir.bg
Коментари
Аз лично спрях да вярвам на гербаджийските номерца - само приказки и евтини акцийки, няма нито една осъдителна пирсъда досега, нито един от спряганите за крадци не беше осъден и т.н. Можеш да лъжеш много хора за кратко време или малко хора за дълго време, но г-н борисов - не можете да лъжете всички за дълго !
имам идея- Да се конфискуват имотите и да се превърнат в домове за деци и възрастни и в социални домове за безимотни , като например приюта на отец Иван от Ихтиман, а не държавата да изка да го разруши и да се закриват такива ужасни домове като в Могилино.
На KGB явно му е писнало да се "бори" за изгубени каузи и е пренасочил енергията си за нещо по-полезно.
АКО БОЙКО БОРИСОВ СПИПА ТЕЗИ ДРЕБНИТЕ ИГРАЧИ ОТ МИТНИЦИТЕ, ТЕ ЩЕ СИ КАЖАТ НА КОИ ЕДРИ РИБИ СА СЛУГУВАЛИ. И ТЕХНИТЕ ПАЛАТИ НЕ СА ОТ ЗАПЛАТИ, А СА ОТ ОТКРАДНАТА ВАЛУТА ВЛОЖЕНА В БАНКИ И ПАЛАТИ, НО ИЗВАН БЪЛГАРИЯ. ТОГАВА ЩЕ МУ ПОВЯРВАТ ТЕЗИ КОИТО СЕГА ЛАПАТ СНИМКИ ОТ ХЕЛИКОПТЕР И ПИЯТ МЕНТЕ РАКИЯ.
В България изборът винаги е бил между "чумата" и "холерата", а сега избери си....
Станишев бил министър председател/ на България при това/ и не губел връзка с избирателите, но 4 години не видял незаконни имоти /само едни яхти го бяха впежатлили веднъж и искал като порастне и той да има/. Първанов - той на лов ходи, откъде да ги види, а и стъклата на колата му затъмнени. Но тия храбри младежи и чисти, като капка/не Воленова/ роса хора от регионалните структури на ГЕРБ къде бляха, а и още на Колчо /селски идиоти/ го играят. Ще се изненадват и те май на следващите избори, но българина си трае, обаче вижда и не забравя да накаже при случай. А и нов месия пак ще се появи, колкото и да ни обеззверяват и принуждават да повторим сгрешен вот. Да се взимат в ръце и стига с тая инертност в редиците на ГЕРБ
Абе Трайков ,на кого е земята ще се уточни ,но при всички случаи е държавна!Тук се пита как от електроразпределителните дружества са им опънали жици при условие ,че нямат разрешителни за строеж?Те са си плащали някакви суми ,но как осигуряваш ток без обекта да е законен?Досега Ревизоре не ги бяхме виждали тия имения и при все ,че знаете всичко и вие досега не сте ги споменали в многобройните си изказвания!Ще дойде времето и на останалите.В България не следващите 6 месеца ,а последните 20 години бяха зрелищни и не тежки ,а непоносими.Какво са 6 месеца за нас българите обръгнали на какво ли не?!
Интересно, какво или кой кара хората на Дир.бг да изтриват вече публикувани коментари! И много ни липсват коментарите на KGB. Кан Крум е прекалено блед (и стар).
Много интересно нещо ми прави впечатление. Преди година, малко след старта на новото правителство, подобни рекламни действия от страна на Борисов се приемаха от повечето хора радушно. Хората си мислеха че най-после е дошъл момента в който държавните институции ще започнат истинска борба с престъпниците. Днес обаче, само година и няколко месеца след изборите коментарите са на съвсем друго ниво. Вече като че ли никой не вярва на ГЕРБ, рекламните му акции не будят одобрение, имам чувството че преекспонираха с тях. В примес с факта, че реални резултати от предходните акции няма и всеки знае как ще отшуми всичко за месец, май електората на ГЕРБ започва да се замисля. Много са ми интересни следващите избори, за президент и местна власт. Те ще покажат накъде отиват нещата. Аз лично се надявам БСП и специално ДПС да са още по-зле, но в момента Боко като че ли работи за тяхното възраждане.
Не приятелю, нищо не се е променило, просто едни и същи анонимни безработни държавни драскачи пишат всеки ден тук. И вси по-надъхано и по-надъхано. Обикновения човек гласувал за ГЕРБ ходи на работа и си гледа семейството, а не си губи времето в празни приказки по форумите. А анонимките ще ги познаеш, че са едни и същи по начина им на писане, еднаквите граматически грешки които правят и това че наричат Бойко Борисов - Боко. Ей, чакай малко, ти ...
Той ще реши дали ще се бутат или узаконяват. Ейййй има ли закони в тая държава или някой еднолично казва що е закон има ли почва у нас и как да се прилага.Съветници няма ли Боко зуконяване по сега действащият ЗУТ няма последният срок за молби изтече 01.2004г. , сега има само търпимост за построени преди 1987 г. сгради.
Емката очевидно от манечък си има теглене към ми(с)тичнотивното . Учудващото в конкретния случай е, че обълква това (по-горното) с противното (наше ежедневие, свръх-добре-познато на всяко хлапе) А ежедневие, г-н екс-Първи Митничар се оправя като контейнерченце, или по-скоро - лавина от .(или те отнася, или окончателно/надеждно я унищожаваш)
Това наистина е поредния цирк,докато държавата се спуска стремително надолу. И както обикновено,нищо няма да се случи,просто малко шум!
Какво значи държава? В днешното позитивно( т.е дйстващо/актуално) право основните кодекси съдържат следното: ДОБРОСЪВЕСТНОСТТА се ПРЕЗУМИРА, т.е добросъвестният подход към закона се ПРЕДПОЛАГА ( по дифолт-за офисния жаргон). А кой и как създава и опредлея доброСЪВЕСТНОСТТА?- общо взето рядко се задава въпроса. Всяко едно човешко обединение - каквото е и държавата- не функционира добре когато няма правила. За да се спазват те би могло да се въведе строг ред на база строги и незаобиколими санкции. Тогава ще има ред, но няма гаранции за това дали ще има справедливост ( в бандите на градските джунгли има много строг ред, съблюдаван заради страха от физическо унищожение или.. блюдолизничене). Остава възможност да се спазва реда заради желанието да има ред, а не безпорядък. Тогава санкциите и неумолимата строгост и желание за наказание не са водещ мотив за поддържане на реда, а такъв става ДОБРОСЪВЕСТНОСТТА. Според тази проста схема се разбира много важната роля за добросъвестността и КОЙ/ КАКВО и КАК я формира. Самата етимология на думата е СЪВЕСТ( соред фонетичните правила= сваст- ика, свест/щ-ен). Наложеният за масовата и обща КУЛТурааааа ( по каква ли причина-?) Фройд ,,ОТКРИВА" за свръхАз а, което всъщност отговаря на съвестта( на езици неповлияни от българския език думата съвест НЯМА пълен аналог). Съвестта и Свръх-азът са елементите, които контролират и оттам моделират човешкото поведение и ПОДХОД към нормите. Съвестта се моделира от МОРАЛА. Та г-н Петров нека видим КОЙ, КАК и ( може би) ЗАЩО моделира МОРАЛА на населението в страната ни (ако сте или поне се чувствате гражданин на БГ)? Създването на морални устои, за разлика от ел. печка няма директна връзка - натискам копчето и печката заработва, а е много годишен или по- скоро многовековен процес. В тази визия помислете дали истинските добродетели на основателите на държавата България ( в исторически план държава България винаги е съществувала на някое място по света - а тези, които не го приемат заради византийското и турското робства да проверят от кое историческо събитие започват СПЪНКИТЕ на изконния БОГАРСКИ морал ) . тя не е само една, но е една в момента на тази тероторрия) не са подменЯни с векове наред от чужд, добре изписан, пъстро изглеждащ, звучащ състрадателно, лесно смилаем светоглед. ............. между другото истинският човек не би трябвало да се примирява с факта, че нещо случващо се от много време и което се възприема за нормално като даденост е редно/ незаменимо и негово. Комунистическите убийци например изцяло са оставили в съзнанието на отрочетата си розов спомен за годините си и как хамбарите били пълни, НО пропускат отговора на въпроса -А преди вас не бяха ли още по- пълни. :)
,,Когато навремето се извършваха злоупотреби по границата, печелиха всички,, Време е да каже и какво разбира под това ,,печелиха всички,, той също ли влиза в това число? Народа едва ли влиза в понятието ,, всички,, Та големия въпрос е кои са тия ,, всички,, ??? Питам но отговор няма.........
Защо ще дават пари излишни да ги бутат - нека настанят ромите, а те ще им видят сметката безплатно. Може дори пари да усвоим за този напън интеграционен
Много добра идея, браво, подкрепям!!!!
Друга добра идея е да се привлекът ромите и се обучат за войници/ платени разбира се/ и ги изпратят по точки, където силите на НАТО се провалят, като Афганистан, Ирак, Сомалия. Така подрижните им действия и вроден начин на живот ще намерят приложение и ще изненадват дори противника. А и пари, за да хранят семействата си ще имат
Така трябва, неможе само незаконните мангалски къщи да се бутат. Щом е назаконно - бутане или конфискация ( да се спестят окрадени народни пари).
Абе всички пишат за Боко, че за всичко е виновен,че бил от БКП,че основал ИПОН и още и още.Защо ревизоро като си беше на службичка в митниците не се обаждаше.Няма медийна изява без да спомене,дебелия,цайса и подобните които му вадят очите.Явно има сметки за разчистване с тях и се надява държавата да свърши мръсната работа.Питам се защо толкова министър председатели,министри на МВР шефове на НАП - защо никой не ни показа тази част от България.Дори и нищо да не се случи - ще видим крадците на държавата.Всички вкупом си мълчаха а сега президента явно засегнат иска и други времена да и хора да се разследват - ДВА МАНДАТА МЪЧАНИЕ !КОГО ЗАЩИТАВА ПРЕЗИДЕНТА?
То се знае , кои са апостиолите....- танов , Странджев , тамара Влайкова , Веселин Георгиев - дясната ръка и семеен прятел на Танов , вече милионер в зелено (от директор на дирекция в Агенция Митници - митническо разузнаване и разследване бе преназначен без конкурс на длъжност зам. директор на митница русе.....), време е премиера и финансовия министър да се събудят..!!!
Има закони в БГ, според които придобиването на недвижима собственост /имот - земя/ се декларира в общината и следва заплащане на дължимите данъци и такси. След това се иска разрешение за строеж - също в общината. Когато/ако се получи такова разрешение следва изпълнението на строежа, което задължително се контролира също и от разрешилата администрация. Много въпроси будят недоумение след тези "хеликоптерни акции"! Чия собственост е земята на която са построени тези строежи? Ако е общинска - какво наказание ще се наложи ЕФЕКТИВНО за безстопанственост на съответните длъжностни лица? Действащия у нас закон НЕ ДОПУСКА УЗАКОНЯВАНЕ на незаконосъобразно изградени сгради и съоръжения!!! Такива сгради ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се разрушават! Стига са правили изключения за наши хора! Законът трябва да се прилага ефективно към всички граждани! Ако не - пак ще си получим наказанието от вън - ЕС!!!
апостиолите....- танов , странджев , тамара влаикова , веселин гроргиев - дясната рука и семеен прятел на ванио , вече милионер в зелено (от директор на дирекця в цму - митническо разузнаване и разследване бе преназначен без конкурс на длужност зам. директор на митница русе.....), премиера и финансовя министур да се сабусдят..!!! *Съобщението е транслитерирано от системата. Моля, пишете на кирилица.
Прав е ревизоро. А това което не казва че едра риба като апостолите не се лови лесно - тя се мята, къса кордата и си заминава. Държавата не е достатъчно силна за да лови такива риби. А и не иска. Такива риби са не само богоизбрани, а често и избрани от народа. Например - тоя с мола май е Асен Агов. Избират си го хората 5 пъти за депутат, жена му си търкаля магазина на митницата, Костов го бута напред (само от добри чувства) и всичко си е 6. Когато някой се опита да каже абе хора тоя не става веднага всичко граква комунист! ченге! мафия! И затова сме до там. Никой не мисли. А тези които мислят и не им пука отиват и стават апостоли вместо да се занимават с глупости.
Как се получава така, че тези вили и незаконни градчета не се знаят на кого са и е необходимо да се облетят, за да се разбере чия е собствеността им? В момента, когато започна да пада рейтинга на властта и филмите на киностудиото на МВР станаха безинтересни, се включи киностудиото на НАП. Защо ли се правят всички на ощипани девици и се опитват да ни обясняват, че не знаят какво става? Нима приходната агенция трябва да похарчи една камара пари за полети и снимки от въздуха, за да си изясни ситуацията. Целта е друга- всички да стоим в будна кома, да цъкаме с език и да не мислим за собствения си хал. В крайна сметка ще се окаже, че по- голямата част от тези имоти са в процес на строеж или на довършителни работи и затова не е необходимо да се плащат данъците им, което е законно.
Емо, пак не си е пил успокоителните, а и къде ти е бялата риза с един ръкав? Дали не му и говорят тия неговите Бог и Апостоли? В Абу Даби има пророци,а не Апостоли - нещо се е пообъркал :))) Ей, сърце на заек има, а бунтар го раздава. На чичо Пеньо от селската бакалия прилича, а и такива ги говори - само един молив за сложи зад ухото.
"НАЙ-СПРАВЕДЛИВОТО НАКАЗАНИЕ ЗА НЕКАДЪРНОСТТА НА ЕДИН НАРОД Е НЕГОВАТА БЕДНОСТ" - Роналд Рейгън. Проблемът е, че 90% от храбрия български народ иска да краде от държавата, но го е страх, или не знае как. А тези с големите къщи знаят как и затова е тази завист. На тях принадлежи бъдещето на България - за съжаление...
Дидке блондинка ли си или ретард :) Разбира се че много хора знаят как се крадеот държавата, но нямат необходимия достъп и контакти. Случайни работи няма котенце - нито случайни хора! Не ставай смешна :)
Че защо ревизоро не каже имената на апостолите а дава акъл дето никой не му го е искал а? Като знае да ги каже какво се прави на смел пък премълчава основни информации. Ние си ги знаем а палатите им на бандитите в дрържавата те и от гугъл мап се виждат не е нужно някой да ни ги казва къде са и да се прави на интересен. Дори от КАТ могат да ги изловят всички крадци и бандити се возят на маркови возила дето без да крадеш е невъзможно да купиш и поддържаш. За какъв бизнес ми говорят като нищо не произвеждат само имитират бизнес дейност и това е ясно и на малките деца разни пикли и пиклювци на по 20 години карат коли за по 300 000 и живеят в замъци а наглостта им е просто потресаваща и това се дължи на липсата на държава.
Най-лошото, скъпи ми съотечественици, е, че за поредния си PR "великият Бойко" в задълбочена криза и немотия харчи пак нашите пари и то "яко". Кажете колко струва един час полет. Или ние сме "В полет над кукувиче гнездо" и това ще преглътнем. А имотите и връзките та приятелския кръг на управляващите, кой ще ги покаже. Защо няма отговор с действия на въпросите на Юрген Рот?! Докога ще търпим да ни правят на идиоти със скъпоплатени от нашия джоб предстваления на "човека от народа"!?
Как се узаконява имот върху държавна земя?Аз съм си харесала едно местенце пред НДК,няма да строя палат по простата причина, че не съм толкова добре финансово,но за нещо малко -имам достатъчно.И дворче ще трябва да заградим - не много, само 1,5-2 декара,но ме интересува пътя за узаконяване.Ако някой знае да пише- ще го спомена в утрешните ми молитви :)) .
А за всичкото това време - ти си остана една...куха червена тиква, където дрънчат само петолъчки и сърпове...
Някои от вилите са на много богати хора,със бизнес."Министерството на веселбата" например е на Паришеви.Те имат луксозен хотелски комплекс в Свиленград и 50-на обекта по морето,хотели и бензиностанции...тая вила и да я подарят на държавата няма да обеднеят и с 1%......а и някои от вилите са законни,а други в процес на узаконяване......Наистина ревизоро е прав,че ни занимават с най-грозните вили на тези хора,повечето строени през миналия век:))).Един от богаташите,който има вила там го питали журналистите откъде има пари за такава хубава къща в Свиленград,а той учудено им отговорил:Ха за тази къщичка ли ме питате,че елате да ви покажа кооперациите,които строим на морето,да ви покажа хотелите....В Ставри Димитрово дали ще им ги съборят или бутнат след години дела няма да им се отрази изобщо.....прах в очите хвърлят на народа........
За всичко е прав, но защо всички са прави след като ги изгонят от властта? Никой няма да хванат за гушата сега управляващите- да не се заблуждаваме- всичко е само прах в очите на народа, за да се симулира, че нещо се върши- отнасят го малките и дребните хорица, дори понякога несъзнателно въвлечени в далаверите на шефовете си. Не нзая докога, тъпата полицейщина която цари в държавата сега трябва да се маха- това са действия без всякакъв интелект- птостотия лъха от всичко, а това никак не е добре особено срещу зимата..... Пътищата са осеяни с дупки, няма пари за поддръжката им- те ще ни строят магистрали- нямам какво да кажа. Ясно е , че Б.Б. го управляват/ няма толкова интелект сам да се справи/, но определено много го излагат при това "управление"- все некадърници е събрал...... престъпниците са ясно/ да каже и той от къде е спечелил милионите си/, защо ли всичко мълчат по въпроса? Ако няма революция нищо няма да се промени в скапаната ни държава- това е!!!!
не вав всичко е прав ревизоро!никакво отвличане на вниманието и никакви тежки зими не ни чакат!а сер-гея трябва да се хване за гушата да отговори как е крал с брат си и с тези разбоиници!заедно с него и онази шушумига -президентчето от сирищник! *Съобщението е транслитерирано от системата. Моля, пишете на кирилица.
"Марта-Ревизоро"..не СМЕЙ да обиждаш ЮВИГИ КАН!? Щото си пигмей в краката му и ти е..смрадлив червеният задник!!!
Сега, играта е, че Големият Хитрец от Сирищник - Гоце, му подсказват, че с атака може да се оттърве от .. възмездие и да заблуди простите българи, че бил против...новоизлюпените олигарси!? Че, сякаш бил против: Л.Стойкови, П.Сумистите, Н.Баневци, Б.Черепи и.. т.н сволочи или кокошки които му снасяха...златни яйца!? Но подсказвача за атаката - ген. Колев скоро трябва да си бие камшишка и да търси...друг кон!?
Ревизоро говори атрактивно,но анонимно-което е присъщо за червените.И не хули Бога,нещастник такъв!Имаш ли представа кои са Апостолите?И как смееш да сравняваш мрака със светлината!Време е и крадците да започнат да си плащат,ние вече няма с какво.
Ревизоро оправдава незаконните стоежи в Митничарското селище щото повечето от тях са му били "спонсори" когато беше митнически шеф, ясно кат бял ден.
Абе кажи ги тия "Бог и Апостоли", да ги знае народа!
хехехе, ебати и цирка. толкова се радвам че отдавна емигрирах..... грешка,евакуирах себе си и цялото си семеиство от тоя кенеф,наречен българия....
..емигрантството ли ще ми хвалиш бе нещастник...
Нещастниците сме именно ние - дето сме още тука, та да се учат да стрижат на нашите глави. Който може да се маха немедлено!
.нов шанс в живота,което всеки човек заслужава,стига да има идеята,куража и желанието да го постигне...