Рейнджърите ни носят корани армаган в Афганистан
Българската механизирана рота, която ще участва в мисията на ISAF в Афганистан, ще замине с благословията и на районния мюфтия в Пловдив Осман Хилми.
Обратно в новинатаКоментари - Рейнджърите ни носят корани армаган в Афганистан | Днес.dir.bg
Коментари
Много се е огъзил полк. Димитър Шивиков на мюфтията, а дали си е взел вазелина или той като военен ще изтърпи и на това лишение.
Човече, мюсюлманите по цял свят четат Свещения Коран на стороарабски език. Езикът на който е написан Свещения КОран не е нито арабският на Саудитска Арабия, нито арабският език на Мароко например. Днес дори самите араби трудно се разбират, ако са от различни държави. Но Свещения Коран се изписва с буквите на староарабски независимо от националността на четящите го мюсюлмани. Той(Свещеният Коран) е преведен на почти всички езици, за тези които не разбират оригинирала (включително и на български). Така, че да - това е един много добър подарък за афганистанските духовни водачи.
Казват, че тичането по ръба/бръснача, не е здравословно ; особено ако се прави дирижирано-спонтанно .
Загубата на пари, имоти и дори живот не са най-страшните последици от участието във военни мисии и военни действия. По-страшни са трупането на карма и психическо заболяване на преките участници, а след това и на техните близки!
Вие ги донесете тия корани, пък ние ще ви вкараме всичките сури, ама по нашия начин...
Дрън дрън, в Афганистан живеят перси, които пишат и говорят на фарси. Религията, манталитетът, и културата силно се различават от арабските, така че тези корани на арабски познайте дали са добър подарък...
И какви ли други гадости са довлекли.А аз ще му плащам заплатата:пенсията и жилище без пари.За тея неща да ходи при ходжатане при ПОПА
да се изнесе лекция от мюфтията - добре, да се подготвят подаръци за подобряване на отношението на местните добре, ама националната армия да се благославя от религиозен водач на нетрадиционна религия? Ами ако и сатанистите поискат да ги благословят, все пак и те са религия? Този командир има ли пистолет и знае ли как се използва?
A popa dade li po edno evangelie na momchetata? A POMOLI li se za tjah i blagoslovi li gi s dumite: BOG DA VI PAZI!?
Абе Вие луди ли сте - да ги благославя мюфтия? Е бахти БГ армията! Ако имахме АРМИЯ досега щеше да е направила един военен преврат в наш'та мила родина и да следи за спазването на всички закони и престъпниците в кауша.
защо ние българите винаги политизираме вси4ко, отишли са хората преди вси4ко при 4овек, който с нищо не е показал4е им мисли зло, напротив даже, атука виждам коментари на някякви простаци,току що слезли от дървото...Нямам думи,много още имада пати нашия народзаради тази своя злоба. Жалко....