Коментари - Германия отбелязва Деня на обединението | dnes.dir.bg
назад

Германия отбелязва Деня на обединението

Германия отбелязва Деня на обединението. Само 50% от източногерманците виждат полза от обединението 24 години след падането на Берлинската стена.

Обратно в новината

Коментари - Германия отбелязва Деня на обединението | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

ами то и ние не извлякохме кой знае каква полза от присъединяването към евро-атантическите структури, пък не ревем! А, чакай- всъщност взехме и да ревем вече!

никаква полза от сауза, субситиите които получаваме са ничто в сравнение с европесянските за селско и др. *Съобщението е транслитерирано от системата. Моля, пишете на кирилица.

Честито на германците, съветския империализъм не можа да попречи на обединението им.

Нищо чудно. Промитият мозък не е проблем на отделния индивид. За излекуването на индивида и превръщането му в личност, са необходими усилията на цялото общество. Промитите мозъци не се лекуват едно поколение. Трябват поне три.

През май дойдоха на гости приятели от Кемнитц /през соц-а Карл Маркс Щадт/ - бившите ГДР провинции. След 25 години Има носталгия и то Не Малка. Бивши ИТ спецове /програмисти/ сега продавачи. Та единият, който не живее в Кемнитц, а на север в Щралзунд, по принцип по-беден рибарски район ми каза - Вие, които не сте германци и не живеете в Германия имате доста по - розово виждане за Обединението. А за мнозина от нас, то беше не много дълга еуфория.

нали?Тук в Германия има един турски хуморст който така се казва. Виж сега, ако това така е верно, то защо българите на глутници отиват в Германия? Раз бира се не за всички след падането на стената не се получи желаното им. Но в животът е така: тези две неща трябва да вървят ръка в ръка- ШАНС И МОЖЕНЕ. защо ти е шанс като не можеш или обратното. А Щралзунд е град с голяма корабостроителница и много български рибарски /голями/ параходи са правени там. Така че подценяване направено от българин е не реално!

Тея може да ги разказваш на баба си! Половината ми колеги от техническия отидоха в Германия и никой не е останал гладен, работят яко. В момента има огромен глад за ИТ специалисти и инженери в Германия. Има познат който е с немска филология и работи като програмис (няма инженерно образование). ИТ специалисти от ГДР не могли да си намерят работа в Германия!!! Било им по-хубаво по времето на Щази!!! Всички имаме познати в чужбина и знаем за какво става върпос.

гражданко редакторка, човек от която и да е страна не " извлича полза" от такива събития

Много добре са си даже, включително и тези от бившето ГДР. И тези бивши ИТ специалисти да не се оплакват, защото ако ставаха за ИТ специалисти, щяха да са си много добре и да бъдат предпочетени пред ИТ специалист - негерманец (не поради дискриминация, а като хора - продукт на местните германски общество и култура вписани в тях).

празник. Те си го залужават, така мирно и културно постигнаха обединяването си. Някой пише че само 50% са доволни и си задавам въпросът - колко процента от нас са доволните?

да върнем телените мрежи , кучета и съветски войници с автомати и ЩАЗИ доносниците и комунистически рай

е бил казал горе далу така: "голями възможности които не можеш да покажеш /да проявиш/ са нищо!" Значи, защо да съм най силният боксьор ако нямам мач за да го покажа......

DDR, е германският акроним за Deutsche Demokratische Republik (немски) или Германска демократична република, е бившa държава в Европа, 1949-1990. BRD, е съкращение за Федерална република Германия. Това е тази държава, която се бореше и бори още от 1933 година на сам, за една социална справедливост и солидарност, но ЕГОИСТИЧНО-НАЦИОНАЛИСТИЧНА. Агресивността й на "националистична" основа, сега се сблъсква и с "интернационалистическите" догми, на нейните източни провинции. Как ще се развият процесите, емулсия или разслоение ..., предстои да видим.

не е казал аз съм кофти! Не случайно германците /още от времено канцлерът Шрьодер/ вкарват ИТ специалисти от Индия, защото го могат! А сега уж всеки втори разбира от комрютъри, за това е трудно ако не си добър.

Съществува такова недоволство. Щото тамошните комуняги, геносета все недоволни от статуквото си.Ами искат и те да заживеят както оттатъшните от ГФР. Да ама не работят като тях. А геферейците не са доволни, че много от данъците им отиват на изток - при комунягите. Виждали ли сте сегашната ГДР - всички сгради санирани, пенсии за всички тези,които са без работа, тех ните социално слаби живеят като нашите средни българи.Ама комуняга ли е - все е завистлив и недоволен.

Това, което по долу написах, има същият смисъл, но по-завоалиран ... , за да не се намеси бутонът "DELETE". Акция, реакция.

Носталгията си я има. Но принципно е правилно обединението. Но ако си мислите, че там не са останали комунисти, се лъжете. Дори старата комунистическа партия на ГДР направи бум на предните европейски избори и вкара 7 депутата в ЕС. Принципно това не е свързано с обединението. Без комунистите нямаше да се случи. Те като партия реално направиха голямата жертва в името на Германия, а не Кол и западняците.

както един по-долу пише комунягите са завистливи, щото са мързеливи.Съвет - не пожелавай лошо на другите /в случай Горбачов/, независимо кой е той щото това постига теб НЕМИНУЕМО.

Не знам къде сте живял, но говорите наизуст пълни бъртвежи....

като не им харесва един референдум и да излизат от федерацията :))) ама после нема социялни помощи по 800 евра :)))

Не само на изток съжаляват за обединението, на запад също. Положението в Германия непрекъснато се влошава, освен в няколко големи града, другаде вече няма работа. Населението непрекъснато намалява, неистово търсят работници от трети страни. Пристигат ама масово цигани от България и Румъния. Източните провинции са оголени и оглозгани до кости. Затова в Германия възниква нова партия Алианц за Германия, която отчита че сегашните суперлативи са само бутафория. Положението се украсява, основите се рушат. И че успехите на Германия са за сметка за пропадането на всички други европейски икономики.

Какви глупости и неверности пишеш. Такиви думи няяма в тяхния речник: комуняги, геферейци, геносета и пр. Аршлох, това са само български обидни измишльотеници. Такива като теб беден клеветник, трябва да се изхвърлят от тази трудолюбива и миролюбива държава! Това не си го научил в Германия а в Столипеново!

На американският агент миша горбачов, няма да му пожелаваме нищо лошо. Раиса, го отнесе проклятието.

Не разбирам какво означава твърдението, че" в Гемания положението НЕПРЕКЪСНАТО се ВЛОШАВА", след като в момента в ЕС няма по-силна икономика от германската /според специалисти и статистика!/. И, как, след като няма работа, "неистово се търсят работници от трети страни? Питам, не за друго, а защото работя в Шверин.

Горките германци. Сигурно скоро ще направят един реферндум и ще се присъединят към Русия.

23-27% е много по-добре, отколкото овчата носталгия по соца в България, което и ни пренесе напоследно място в Европа, не в ЕС.

Ами попитай хората, които живеят в Германия какво разбират под непрекъснато влошаване и си задай въпроса какво е пропаганда. Плащанията за социални осигуровки, ток, газ и пр. непрекъснато растат. Откакто са минали на евро заплатите не могат да догонят инфлацията. Здравеопазването, полицията и пр. непрекъснато се влошават, виж как се търсят лекари и сестри по нашите сайтове. Населението непрекъснато застарява, намаляват местните германци, пълнят се с треторазрядни пришълци, които само лапат социалните помощи. Турците масово се връщат в Турция, защото там изкарват повече.

Какво се репчиш че нищо не знаеш? Левако, когато е създадена социалистическатта им партия-1869 България е била още турска! Какво философираш? Стига с глупости! Стига.

За какво стара кумунистическа партия пишеш в ГДР? Вгермания имаше ЕДИНАТА СОЦИАЛИСТЕЧЕСКА ПАРТИЯ. Загубени всезнаисовци! А другото е верно мирната революция се извърши в ИСТОКА, разумни толерантни и решителни хора, а не - да се съберем на КАФЕНЦЕ!

Аз писах, че работя в Шверин и би следвало да съм наясно, поне отчасти, от положението на немските си колеги. Да, действително не са "цъфнали и вързали", но не са и за оплакване. Вярно е, че 1/3 от дохода им отива в данъци, но да се говори за "разруха" в Германия е доста пресилено да се говори. Германия все още е икономическият "мотор" на ЕС, се обзалагам, че не могат да стигнат положението в България. Освен това работя не само с българи и германци, и голямта част от аусландърите / чужденците/ продължават да се стремят към интеграция в Германия. Не знам откъде ти е информацията, но не е вярна.

Да "благословим" до девето коляно женската част от фамилията на белязания евреин Горбачов! Този ден постави началото на НЕОРОБОВЛАДЕЛСКИЯ строй за страните от източна Европа!

Дали човекът наистина живее в Шверин - столицата на Мекленбург е едно, но какво се обаждаш от храстите? Какво като се повишава всичко - такъва е инфлоацията, но хората могат да си плащат и да си живеят по добър живот от пришълците които запълват градовете тук. А за турците /малък процент/, отиват си тези които са си направили малко пари и си отварят фирмички. Те не бягат от недоволство, а защото искат да използват наученото в Гя да го приложат в селата си. За 87 % от турците в Германия родината им е Германия. и нямат ОТДЕЛНА опозициона ПАРТИЯ а са в различните германските партии!

Това беше началото на края на ВОСР. И в чест на нейната 100 годишнина ще празнуваме и края на световното робовладелство. Огън! Служба за Дявола, почти не остана.

Виж какво Левако, когато се репчиш явно нищо не знаеш за християнските комуни, след смъртта на Иисус Христос, създавани в Галилея и Юдея в очакване на Царството Небесно. Не си чувал и Синедриона, за фарисеи, "зидари", сарафи ... България и сега е турска! Какво философстваш, като си невеж? Стига с глупости, без "покритие" интелектуално! Стига.

Горбачов е само ликвидаторът на банкрутиралата фирма! А до банкрут се стигна заради цялостната несъстоятелна производствена дейност на абсурдната фирма СССР! Заради парата през свирката и милионите човеци за гориво... И главните виновници за банкрута сложиха Горбачов за ликвидатор за да успеят да превърнат политическата си и силова власт в икономическа. И той се справи блестящо - хем неутрализира лудите червени глави, хем отмъкна от Запада още милиарди!

PDS (Party of Democratic Socialism) е прекръстената комунистическа партия от ГДР - SED (Sozialistische Einheitspartei Deutschlands). И има 7 места в ЕС. Повече и от ГЕРБ.

Аз не видях много хора през 1989 година, които да излязат и да защитят "справедливия" и "прогресивен" социализъм. Защо ли?????

Точно както тук БКП стана БСП. Иначе има друга партия кръстила се БКП. Но именно БСП си е старата партия. Имала е и други имена в историята.

Всички го знаеха. Това бе новост и бе интересно. Но особено началните последици бяха лоши. Ако можеха да направят прехода по-плавен, можеше да мине без това ограбване.

Световната петролна криза от 1973-1974 г. удря силно полската икономика. Опитът да се компенсират негативните й последици чрез увеличение на цените през 1976 г. пропада след нови масови протести, този път най-силни в работническия център Радом. След арестуването на инициаторите им е създаден Комитет за защита на работниците (КОР), който през 1977 г. се трансформира в Комитет за социална самозащита (КСС) начело с Яцек Курон. Така се поставя началото на създаването на антикомунистически движения сред самите индустриални работници. През 1978 г. възникват и т.нар. Свободни профсъюзи, открито протежирани от Църквата. Същата година кардинал Войтила става папа Йоан Павел II. Посещението му в Полша през 1979 г. подсказва на властта, че я чакат тежки дни За да контролират спазването на споразумението, след края на стачката Свободните профсъюзи се обединяват в единна организация _ незивисимия и самоуправляващ се синдикат Солидарност. През ноември 1980 г., когато той е регистриран от Върховния съд, в него членуват близо 10 млн. души - значително повече от членовете на ПОРП. А през 1968 г. е приет и т.нар. Нов икономически механизъм, който децентрализира икономиката, въвежда елементи от пазарното стопанство и стимулира развитието на дребния частен бизнес. Спецификите на унгарския модел стават популярни като "гулаш-социализъм", но през 70-те години страната заема водещо място сред останалите от социалистическата система по равнище на живот.

"Кадаризмът" получава признание като "национален социализъм и от западните държави. От средата на 70-те години започва активно създаване на смесени предприятия, най-вече с ФРГ. През 1978 г. САЩ дават на Унгария "статут на най-облагодетелствувана нация", на какъвто до тогава се радват само "дисидентските" Румъния, Полша и Югос лавия. А през 1979 г. тя става единствената държава от Варшавския договор, която има безвизов режим с некомунистически съсед - Австрия. Това е историята, папагали неграмотни! Какъв Горбачов, какви тъпотии пишете? Четете! Четете за да не се чудите после, защо работата е 15/15.

Този преход стана факт, но в държавите далеко от ръката на Русия. Пример Унгария, Полша, Чехия, Словакия, Словения. За съжаление, много сме близо до влиянието на Русия.А, и народа е много неграмотен.

За какво пък съжеляват западняците? В Германия ЖИВЕЯТ 187 НАЦИИ. Това ако беше в България, щеше да има 7 милиона сърдечни инфаркти - така не се обичат другите!

с какво се занимаваш в този Шверин /поне голям град ли е?/ та си така добре запознат със социалистическа Европа? Но това което пишеш няма нищо общо с падането на стената. Напиши защо стана успешна тази мирна революция /почти като българската е, но с малко повече желаещи./

Само 50% от източногерманците виждат полза от обединението. Ако събитията бяха в обратна посока едва ли повече от 5% от западногерманците щяха да виждат полза.

Това, което пиша е истинската история на Източна Европа, заклинянията на неграмотни хора. Горбачов, та Горбачов! Социализма фалира икономически - факт! Ако не беше фалирал и не бяха поставени натясно, коя комунистическа партия щеше да се откаже от власта без бой? А, Шверин е просто един тих германски град от бивша ГДР, столица е на провинция Мекленбург. А, аз строя ВЕИ-та.