Питат МВР и ДАНС преди да назначат магистрат
Много е важно съдебната система да използва информацията, която има в службите на МВР и ДАНС, заяви вътрешният министър Цветан Цветанов на конференция за борба с корупцията.
Обратно в новинатаКоментари - Питат МВР и ДАНС преди да назначат магистрат | Днес.dir.bg
Коментари
...и ВСС когато реши да назначи някой, изпраща списък на потенциалните кандидати, а МВР ще си отсее кой им е изгоден! Като имат данни за някого, да го разследват, не да се бутат да кадруват в независимата съдебна власт! Селски хитреци!
Ха ха ха ,нова политическа мода в Европа! СЪД, МВР и ДАНС целия преход живеят подпартийни шапки и в това се състои постоталитарния характер на държавата ни и се крие разковничето на псевдо демокрацията ни. С това досгигаме нивото на Сталин и Живков- всички ще питат МАЙКАТА-ПАРТИЯ- сега преобразила се в ГЕРБ. ideyazabulgaria.org
Това е истинска реформа в областта на правораздаването и със сигурност ще спомогне за намаляване на корупцията сред съдиите и за осъждане на истинските престъпници, а не на хора, които не са извършвали престъпления !
Искам само да попитам уважаемия г-н Министър на Уважаваното Министерство на Министерствата: "А леля Гуца (кварталната клюкарка и дежурна доносничка от кв.Обеля-2) ще я питаме ли? или тя ще бъде второ ниво в така предложената от Великия Несменяем и Всемогъщ Министър Конкурсна комисия от МВР- ДАНС-ТАСС-СовИнформБюро??? щото нещо не ми стана ясно.....
Господин Цветанов, съдът в Република България НЕ се занимава и НЕ взима под внимание доноси, активни мероприятия и записи от недотам законни подслушвания. И тук е мястото да попитаме: защо Вие в качеството си на министър на вътрешните работи се занимавате? ако е в лично качество- о.к., всеки има право на лош вкус. Но не забравяте ли, че многобройните Ви медийни изяви напоследък са не защото журналистите страшно мнго се интересуват от безспорно енигматичната Ви и личност и неустоимия Ви чар, а именно защото по неведоми пътища и незнайни причини се оказахте министър на вътрешните работи на Република България?
Абе, Румене, как не се спираш да пишеш глупости по всеки въпрос? И как все мнението ти е в подкрепа на управляващите каквото и да направят? Интересна работа - или нямаш собствено мнение или неясно как тия хора все правят нещата както ти ги виждаш - включително когато днеска милсят едно, а утре обратното. Я кажи сега кое е вярното?
На практика лъжливото Цеци иска да назначава магистрати. Проблема е,че все още има хора да му вярват.
Силовият министър Цветанов е напълно прав за всичко казано от него относно корупцията и непрозрачността при вземане на съдебни решения, назначения на съдии и т. н. ! Аз съм твърдо ЗА намаляване броя на членовете на ВСС ! Това би допринесло само за по - добра организация и добросъвестно изпълнение на задълженията от страна на т. нар. съдии и членове на ВСС ...
Виж, тук съм съгласен с теб-да се намали 100 % правителствената квота във ВСС! Така в ръководството на съдебната система ще бъдат ИЗБИРАНИ на общо събрание само най-добрите и чисти професионалисти!
az predlagam da se dopitvame do mwr predi da napravim kakvoto i da e,v koiato i da e sfera ot bitieto.kakto edno vreme horata sa se dopitvali do jrecite