Сблъсъци окървавиха центъра на Атина
Центърът на Атина се превърна в бойно поле днес, след като група от около 70 демонстранти предизвика сблъсъци по време на протест пред сградата на парламента, в който участваха близо 12 000 души, предаде БТА.
Обратно в новинатаКоментари - Сблъсъци окървавиха центъра на Атина | Днес.dir.bg
Коментари
Жалко че нямаме вече армия... сега би бил момента да се разплатим с омразните гърчоляци... с потомците на нискокултурните слявянски племена заселили Тесалия, Епир и Атика през 5-6 век. Сега е момента да се разплатим за Беломорска Тракия където бяха изгонени 600 000 българи, за Егейска Македония - от там 350 000 българи бяха принудени да си тръгнат със сълзи на очите, за цялата им двулична и антибългарска политика в съюз със сърбите... Да гние в мизерия тая паплач която осребри кръвта на хиляди българи пролята във въстанията и битките срещу турците, да гние паплачта която дойде наготово и зае хиляди квадратни километри населени с българи и ги прокуди от родните им места! Радвам се от това което сега става в измислената им държава присвоила си името на една антична култура!
до всички нещастници величаещи гръцката култура и нация - как можете да кажете за едно сбирщайн племе че е древна и велика нация???? днешните така наречени гърци нямат ама АБСОЛЮТНО нищо общо с древната Елинска култура... Днешните гърчета са едно наследство от примитивните слявянски племена населили Пелопонес през 5-6 век, разни бегли останки от илири, и в последствие всякакви обеднели западни рицари, хвърлили семето си сред тях, след това турци и още бог знае какви незнайни примеси! и това ми било великата гърция???? Казват че народ, който не познава историята си няма бъдеще... иска ми се да добава и че, народ който вярва в чуждите лъжи и се пркланя пред измислени богове няма и настояще....
Нещо не сте на ясно със събитията в Гърция, там има солидарност, добри Профсъюзи, и партията на Аксихинея - младите комунисти.
В гръцкия парламент има социалисти и комунисти! И социалистите са на власт! Сега разбирам защо Гърция е в такова критично положение! Гърците са луди да гласуват за такива партии, доказали се навсякъде с корупция и финансови кризи в не една или две страни! Направо ужас!
В ДЕКЛАРАЦИЯТА ЗА НЕЗАВИСИМОСТТА Е ЗАПИСАНО,ЧЕ ЧОВЕК ИМА ПРАВО ДА ЖИВЕЕ ЩАСТЛИВО И ДА СЕ БОРИ ЗА ЩАСТИЕТО СИ. Нашият народ в по-голямата си част от мачкане и подтискане дотам е оскотял,че се е превърнал в безлична и безразлична сива маса от роби.Нещо повече,за него е кощунство,глупост това,че някой може да протестира и да иска да живее добре.Вместо това тези хора смятат търпението и работливостта на вола за висша човешка добродетел и са готови да теглят цял живот точно като говеда за едното ядене /на боклуци/.Чудно ли е че младите хора напускат такава държава?Че с останалите работодателите и управниците се държат като с тор,от която трябва само да смучат хранителни вещества?Народите се делят на два вида-едни,които са предпочели свободата и други ,които са предпочели хляба.Затова първите имат и свобода и хляб,а вторите-нищо.Ние сме обречени да бъдем винаги от тях,щом живеем според срамната си поговорка-преклонена глава сабя не я сече.
Шапка им свалям, тия поне имат достоинство и са единни- тука дребните душици се наг..ват по 12 часа за 300 лв и се цанят работливи. Нещастници.
Има една страна от Европа ,в която повечето представители на нежния пол не работеха.Знаете ли коя е?
А по-кротко,де...Европ да не е двора на баща ти на село,че да решаваш кой да е там и кой не?Нещо много свръхчовешки взехме да се изживяваме май?Характерно е за болните от една душевна болест-те сега са на власт в България.Гърците са били на Балканите ,които са част от Европа преди теб,ще бъдат и след теб.Мързеливи,работл ви-техен проблем.Прочети за кредитния рейтинг на България и се позамисли накъде вървим пък ние-умните и работните.По-умни х от теб са казали-заиграе ли мечката в съседите,идва и при теб.Нашата страна пък е цъфнала-със силната си промишленост и развитото си селско стопанство.Плащай си там кредита на гръцките банки,гледай турските сериали,лапай австрийски картофи и китайски чесън и трай.Кръчмарското ти самочувствие няма никакво покритие-тези ги разправяй в хоремага на себеподобните църву очертавате картата на Европа. Може да изгоните и испанците,щото и тях ги мързи,че и италианците и португалците-и те какви заеми имат,майко милааа....Ще останете само вие-баш европейци .Кретен.
Господа, социал - негодяите насаждат омраза между народите, обявяват великия гръцки народ за мързелив и тъп, радват се на бедите на хората! Мързеливи, тъпи и неуки, социалистическите провокатори не могат да измислят нови лъжи и повтарят старите лъжи на също социалиста Хитлер. Не народът на Аристотел и Архимед е тъп, господа, а самите соц - лъжци. Не народът изградил родината си е мързелив, а соц - грабителите са мързеливи. Не гръцкият народ е изял заемите на соц - господарите си, а самите соц - господари. Не протестиращите гръцки граждани са терористи, извършителите на насилие за да изплашат гръцкия народ - социалистическите управници са терористи. Не банда младоци, а борци за свобода от няколко поколения застанаха срещу терористичната социалистическа управа. Не е анархист Манолис Глезос, а народен герой от борбата срещу национал - социализма и монархията - на 84 годишна възраст изправил се отново срещу насилниците и грабителите. Не на милостта на социализма дължим неузаконените 8 - часов работен ден, петдневната работна седмица и годишната си почивка, не на социалистическите главорези от българските шпиц-команди и германски СС-овци, а на борците за човечност и свобода. Късно е за овехтелите Ви лъжи, господа социалисти. Предишният Ви социализъм свърши с най-големия в историята на човечеството грабеж, сегашният ще завърши с унищожаване на световната Ви система за обществен - социалистически грабеж. Запомнете вчерашната дата, господа социалисти! На 5 март 2010 г. в Родината на народовластието и с борба срещу Вас, гръцкият народ написа с кръвта си, че ВИЕ сте врагове на човечеството. Истината - написана с кръв е ясна за всички народи.
Яко сте прости и пишете без да мислите тука тия където им приписват, че гърците са мързеливи и не им се работи. Не четете ли че най-големите бунтари са младите хора които се борят за тяхното бъдеще. Разбира се, човек не може и не трябва живота да му е само работа, ние тука сме забравили какво е хоби, тия дето се издигат тука че ние сме затегнали коланите , а тях ги мързи. Ама много сте прости бе какво като работим по 12 часа а ни осигуряват на 4 или 2 часа и взимаме заплата граничеща с прага на бедността. Хората тука дето се изказаха че са мързеливи гърците са чистата рая в България, готова да лъска обувки и принася подноси цял живот на мръсните олигархии които ни налагат геноцит и унищожават всички стълбове в основите на силната нация - образование, здравеопазване и обездухотворяване. Значи гърците като народ за мен са израснали като народ и няма да се дадат да ги мачкат, при положение че при нас са ни смачка ли много повече от тях. Не се правете тука на много повече от тях като открито казвате че сте рая. Това е нещо с което едва ли се гордеете.
И гърците, като нас са в челната десятка на държавите, които трябва да бъдат заличени от политическата карта на света. Лъжливи и мързеливи готованци сме ние...мамалигите са много по-стока от нас. На такива само бой, глад и стригане...
Може би Гърция беше идеалната страна в Европа, където да се пробва комунизма. Даже можеше да се задържи по-дълго. Очевидно е че гърците са мързеливи като народ, даже по-мързеливи и от нас - и ние не сме най-съвестните и работливите, но те минават всякакви граници. Комунисти и Гърци: все някога трябва да си платиш вересиите! Вижте за какво говорим: пичовете не искат да се откажат от 14-та заплата! Ще обеднеят и умрат от глад! Вън комунистите и мързеливците от Европа!
А ние за пореден път показваме, че сме робско племе! Затягат ни коланите, въздух не остана, простаци ни управляват, само данъци вдигат, не помагат на икономиката, но повечето българи или чалгаджии се кефят на баш простотията в Министерския съвет. Като минат още 500 години, може пак някой да се прежали и да ни освободи.
Мързеливите комплексари ги има навсякъде - дай им побоища и погроми. Хора които рушат вместо да градят са утайката на едно общество а не граждани за каквито се правят.
Много сте компетентни бе злобата ще ви изяде ако се замислите малко Гърция дава храна на хиляди чужденци работещи и живеещи там а на вас какво ви даде България даже на собствения си народ не може да подсигури работа разделение мутри и мърши никой не го интересува за никой ама все да бълвате отрова знаете то българина живее на принципа до обед мразя себе си след обед целия свят колкото и да е кофти истината Гърците са единни а не като нас дупедавци затова пак сте са добре.
Тоя пушек в часния сектор да не е цигарен бре байно...А че бъркате в джоба на всички извън Гърция е факт,ама не знам дали го разбираш изобщо...А ти си грък като Езоп толкова колкото макетата са наследници на Филип...Пък и Езоп-свободния роб са го убили защото още той е знаел,че Олимп не е най високото място на земята...
Повечето хора тук са абсолютни тъпанари. Видях само едно свястно мнение. В Гърция протестират не хората, които са изяли парите, а тези от които искат да компенсират изядените пари. Но вие нали сте все по-работливи и по-дисциплинирани и по-умни, за това ви ебават майката непрекъснато. Затова имаше и пирамиди, и хиперинфлация, и криминална приватизация, затова има и банков произвол, и някакви емисарчета на Световната банка ви правят на луди. Та вие си продължавайте да си вярвате. Ех, ако бяхте като гърците,ама не сте...хора с достойнство и смелост.
Браво на гърците че защитават правата си ! Може да има и крайна левица, но в случая и по изключение ги подкрепяме. Кой е казал, че за добрия живот трябва много труд ? Това е глобалистка пропаганда. Спешно трябва да се възстановят националните държави, да се премахнат книжните пари и да се върнат митническите бариери, т.е. светът да се върне в нормалното си, предглобализационно състояние. За целта трябва да се разруши международната търговия и организациите, които координират цялата гадост. Пълна и тотална дерегулация ! Забрана за държавни дългове ! Унищожаване на производствените стандарти ще премахне за половин година безработицата по цялата планета. И тогава няма да има проблем да имаме три месеца отпуски и пенсии на 50 години. Инфлация няма да има поради златния стандарт, безработицата ще е непознато явление, и хората ще се върнат към нормалното.
Изпадаш в раздвоение на личноста, ако изобщо си личност. Как така ние гордите и славни българи ще работим на гърците!! Нали сме в супер състояние. Имаме най-добри бюджет на ЕС, според думите на СД. Та те нямат с какво да ни плащат, нали са фалирали!! Българи прибирайте се от фалирала Гърция. Няма с какво да ви плащат. Елате в страната на мечтите. Тук има толкова работни места. Бъдете патриоти!!
Да бе, щели да изгонят българите от там, как не! А кой ще им работи на работливите гърци в частния сектор?
До: Tedi USA (05.03.2010 г. 20:54ч.) В това хотелче, дето си си го набелязала можеш да се цаниш камериерка, та да излезне почивката по-бадева. Сигурно и в САЩ си прислужница, като гледам колко си грамотна и умна!
gyrcite umeiat da se boriat za svoeto. na tozi i*iot po gore deto govori protiv sicializma iskam da kaja che typungera daje ne znae ot kade se e vzel 8-chasoviat raboten den, niakolko sedmichnata mu otpuska i shto gode zaplaticata my. typungera vinagi shte e typunger.
Браво, страхотен коментар. Само не можах да разбера кого описа - България или Гърция? Като изключим констатациите за дълга, то всичко останало важи изключително за нас. Гледай да ни изгонят българите от там, че ще разбереш за какво става въпрос. Влез в евростат и сравни някои данни и ще започнеш да се червиш. Трябва да знаеш обаче английски.
до Ба4катора от BG: На времето имаше един лаф в България от 4ужди лайна дъвка си правиш !!! Не знаете нищо какво по света и в Гърция !!! Останала традиция от Л. Живкова ние сме нация техни4еска и к....ска и вси4ко знаеме и вси4ко можеме !!! Докога, нали имате демек демокрация(пак за съжеление гръцка дума) ! А пък българите са едни работяги, няма що !!! В Гърция в 4астният сектор се работи та пушак се дига, попитай те 250-те хиляди българи които работят и изхранват семейства в България. По Живково време толкова много работихте, 4е падна полити4еска система !!!
Ето ги новите терористи - анархистите - в акция. Смотани алкохолизирани отрепки с леви възгледи. Само бой и затвор.
Господа, събитията в Гърция не само доказват противонародната същност на социализма, а и че борбата срещу него е нужна, необходима и неизбежна. Доказа се отново, че социалистите винаги предават народа си, винаги предават хората на труда, винаги продават свободата и независимостта на Родината си. Смазването със социалистическо насилие на протестите в Гърция, доказва гръмко и на оглушените с лозунги за лъже-солидарност, че да си социалист е позорно и гнусно - където и да е по света. Социализмът - уродливото продължение на феодализма, ще бъде унищожен. Старият социализъм бе разгромен от обединените народи в родилната му дупка преди 65 години, а новият социализъм ще бъде унищожен. Днес борците за свобода в Гърция първи забиха първия пирон в ковчега му. Хора от няколко поколения се изправиха днес срещу насилниците соц - грабители в открита борба. Соц - пропагандата вече не може да скрие, че гръцките борци за свобода имат подкрепата и на народа си, и на милиони граждани на света. Истината е вече очевидна. Лъжливият обществен мир свърши.
Ot mnogo vreme ti 4eta kompleksiranite komentari po vsqka tema i mi pravi vpe4etlenie 4e si mnogo prostovata i po vsqkakav na4in iskash da ni pokajesh 4e jiveesh v Amerika razbrax me go ve4e stiga ve4e si davala komentari , kato tolkova mnogo ti xaresva v Balgaria zasho ne se varnesh ami ba4kash na iankite za jalti stotinki ela si tuk , no mini prez Garcia da vidish i tam kak jiveqt xorata i togava davai mnenieto si samo she ti kaja 4e 100 godini sa po napred ot nas i nai- vajnoto 4e si znaqt interesa i pravata i badi sigyrna 4e si postigat vsi4ko 4rez sta4kite . Todorke kufteta v Balgaria sa qdat ma , v Garcia sa shish4eta xaxaxxaxaxxxa
Продажните политици на Гърция, продадоха народа си в робство чрез измама. Най-старата хватка в света. Стискам им палци на гърците да изринат продажната измет и да не се дават на изродите от ЕС.
Не е така Лариса току що говорих с приятели от Гърция , вярно е искат малко да им отрежат доходите но обикновенните гърци искат това орязване да бъде за богатите тези с прислужничките ,а не от бедните . Ако имаш приятели или близки обадим се и те ще ти кажат ,че е така ,твоето е спекулация . Ако се върнат и хилядите жени от гурбет в Гърция тук ще стана много страшно .
търтей, тези имат манталитета на африканци, отколкото на европейци.лежат на стари лаври, а колко от тях са потомци на ония гърци от античноста хахаха може би никой,нещо като макетата, ама опъваха кълка досега.Преди да ги набутат през 80те в ЕС по политически причини, заради студената война са били една от най бедните държави в света!!! после 30 години им наливаха милиарди и сега им спряха помощите и държавата им е пред разпад
Stiga tupi komentari(bravo na gurcite i t. n.) Ne moje da jade6 i pie6 kato za svetovno i da ne iska6 da plati6 smetkata-vse njakoga,njakoi si iska parite.Za gurcite da sedne6 na masa,da se nahvurlya6 kato fadroma,da pie6 i da filostva6 otnosno kak se pravjat nai-hubavo kufteta,kak te sa nai-velikata nacia,a vsi4ki ostanali sa varvari,4e sa nai-umni-pitali sa me dali v Bulgaria DALI imame video,televizor,dali i v nas ima slunce,luna i t. n. ,nai-rabotni,nai ,nai-blagorodni-dali sa starite si mirizlivi drehi na lelja ti mara i tja gi pratila na da6terya si 6toto tja e gola i bosa.V resume-gurcite sa murzelivi i tupi i tova koeto im se e slu4va e nai-logi4noto ne6to koeto moje da im se slu4i.Istiga s tia oligofrenski komentari(bravo na gurcite i t.n.)
Тежко им е на гърците, почти толкова, колкото и на нас преди 20 години. Огромен външен дълг, фалирали фирми, безработица, инфлация. Реват, че им е тежко- свикнали бяха с малко бач и повече узо и сиртаки да живеят на вересия. А сега идва време да си плащат вересиите. Не им се ще. Разбирам ги. И на нас не ни се щеше, ама- няма как- трабва де се стискат зъби, да се затягат колани. Тежко им е на гърците, по-тежко, отколкото на нас. Ние поне имахме перспективата за ЕС. А пред тях няма такава. Къде да търсят спасителен остров? Всички им се карат, обиждат ги и не ги обгръщат с любов. Те са честолюбиви и меркантилни- не искат да си плащат. Затова така настървено стачкуват- отстрани приличат на щраус със заровена в пясъка глава за да се скрият от проблемите. И още по-тежко ще стане, защата тези работи се оправят не със стач, а със бач.
Глезени от Европа от 1982 г.,когато зорлем ги направиха членове на европеиската общност и им дадоха пари да си гледат козите, толкова пари колкото там вкара евросъюза България няма да види и през крив макарон!!! Поуката е, че и ние трябва да поработим за да не сме като тях сега!
Мисля да си наема някоя засукана гъркиня,та да ме гледа на стари години.Някой знае ли как вървят?
Тези започват все повече да приличат на мургавите ни сънародници. Келепирецът свърши и настана плач. Нагли мързеливци. Лозето иска мотика, а не студена мастика!
ТИя са абсолютни мързели и са свикнали всичко да им идва наготово.Но май им спряха кранчето и...ето го резултата.
Kogato iadoha kjuftetata ne protestiraha, a?Vmesto finansova pomosht, edin goliam.........Tova e polojenieto.Da si siadat na zadnizite gurzite, zashtoto si go vkarvat oshte po-goliam.Edin turisum im ostana kato industria, i nego shte oserat zashtoto tazi godina shte vidiat germanski turisti iok.Az lichno na tezi murzeli edin zent ne bih im dala, nito shte im otida v skapanata Gurzia.Nabeliazala sum si edno semeino hotelche vuv Varna, tryabva da sme patrioti pone na tova mojem da si vzemem pouka v Bulgaria ot gurzite.Evharisto ichestita im pone 10 godishna rezesia!