Коментари - Официално: ”Трейс” ще строи ”Тракия” | dnes.dir.bg
назад

Официално: ”Трейс” ще строи ”Тракия”

Председателят на Управителния съвет на Агенция "Пътна инфраструктура" Божидар Йотов подписа решението за определяне на изпълнител за строителството на участъка от Стара Загора до Нова Загора на магистрала "Тракия".

Обратно в новината

Коментари - Официално: ”Трейс” ще строи ”Тракия” | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

ЛОТ 2 е отсечката между Стара и Нова Загора, която трябва да покрие автомагистрала Тракия. Абе ей, вие имате ли глава на раменете бе???? А отсечката до Карнобат през Ямбол????

За момента това звучи като вица: Преди много време е имало е план да нападнем САЩ и завлядявайки ни официално да станем колония. ... НО сме се отказали, защото макар и малка имало вероятност ние да победим и тогава ... няма спасение. Искрено се надявам и ще стискам палци всичко да наред, да стартират паралелно и другите два участъка (лота): НЗ-ЯМ и ЯМ-КА, та' да може лятото на 2012 да се ходи за 3 часа от шопето до морето ... както обещаха.

Защо не кажат в прав текст - ВАСИЛ БОЖКОВ -ЧЕРЕПА ще строи магистралата.Сетете се сами кой му набута далаверата и защо още не е опандизен тоя престъпник.

СЧЕТИ (25.02.2010 г. 20:15ч.) СК 13 Холдинг ли? Оле майко..... prili4 mi na stargeit-seriala,sig 6te se teleportira s parite prez niakoi portal...:)))

Откровено тъп коментар! Кой ти е говорил, бе анонимнико, за световни езици и за т.нар. нарицателни имена като Ксерокс напр.? Ставаше дума за иронично мнение как лесно чужди думи навлизат през парадния вход на родния ти език при положение, че има (подчертавам това!) български термини и наименования за същото понятие. SSN е напълно прав, като се възмущава за използваното понятие ЛОТ. Няма такава дума в българския език! Останалото е суета...

Ако в търга бяха участвали истински строителни фирми разликата в офертните цени да е в порядъка +/-5%. Теренът е лек и е лесно изготвянето на КСС. Такива идиотски разлики в цените говорят само са едно: това не са професионалисти, а крадци-мафиоти.

Как се проверява НЕЛОЯЛНА КОНКУРЕНЦИЯ - при тия д р а с т и ч н и разлики в цените? Ние, данъкоплатците, не сме казали, че искаме евтина, а КАЧЕСТВЕНА магистрала, моля! Иначе - знаем, и сега около Пазарджик например това не е магистрала и всяка година поправки, поправки... Е?

Цената накрая ще набъбне спокойно - но за сметка ма

Официално: Трейс ще строи Тракия, неофициално - Стенли!

И кой е най-опитния строител бе, отворко, сигурно Щрабаг?

До ????????? (26.02.2010 г. 09:13ч.) Абе man какво е пропаднало ? LOT-a от Чирпан до Стара Загора е перфектен.

Мога само да подкрепя Аман! (26.02.2010 г. 13:09ч.) и АлоАло (26.02.2010 г. 10:14ч.). Това са по 4300 лева на линеен метър магистрала. Ако направите една малко по-широка крачка - това е един метър. Преценете колко е широка една магистрала и какво трябва да се прави. А сега смятайте скъпо ли е или е ефтино.

СК 13 Холдинг ли? Оле майко.....

а другит оферти за колко време щяха да построят лота??? много е юни 2012 година

Чакаме я... 2020 година...

само да не стане после с стандартния номер, парите не стигнаха, материялите се ускапиха много, дайте още пари) а?

idealno vse taia niakoi da ia postroi

ех че изненада

Толкова ли нямаме български думи, че на всяка крачка се употребяват английски-лот,мол,ау бадж и т.н.Още не сме станали официален щат на Америка все пак.

100 000 000,tova e razlikata m/u parvi i vtori..........

opa 150 000 000

К'во се гнявиш, приятелю? Бъди благодарен, че ги пишат на кирилица. Тя поне си е чисто българска! Отдавна се отказах да обяснявам и да се пъна, че лого е графичен знак, че няма икони по десктопа, а само в църквата, че резолюция е нещо различно от разделителна способност... Толкова по тази тема. А сега - кои са тия в този холдинг, я някой да осветли, че не ми е ясно!

Ква магистрала? 2012 идвало края на света...тъкмо ще я построят и нъцки :))))

Лоша новина! Ще имаме най-некачествената магистрала в Европа. Тази оферта на нереално ниска цена, трябваше да бъде изключена от надпреварата...

някои да си спомня, че едно от предизборните обещания на ББ беше ЦЯЛА магистрала до морето още през 2011 г.....

Брях, що чак 2012?!? 30 км сам човек ще ги построи до 2012 :-D :-) по 15 км на година, ще счупят всетовния рекорд на Станишев скоро. :-D :-)

Отлична новина. Фирмата е българска. Най-сетне хляб за нашите!

и да се изкривиш няма да се сетиш защо цената е ниска :)

ако тази магистрала се построи както трябва, за тези пари, ще се върна от 4ужбина.

Когато България стане лидер в иновациите, тогава ще имаме български думи за новите неща, плюс английски, щото шанса българския да се наложи като световен език е незначителен.

И ако се окаже, че е на вълнички, както беше на Цариградско шосе, какво правим? Ще си мислим, че морето вече е започнало ли...

предполагам че цената е такава ,защото Трейс имат техника,асфалтова база и кариера под ръка в близост до обекта-това сваля разходите за транспорт(огромно перо),но въпреки това нещо ме гризе съмнение......2 години за 20км....че то Димитровград е създаден от младежки бригади без техника за по малко време бе!!!!:)))))))

Чудесно решение.Да подкрепяме решенията на министерството,така ще се провали по-бързо.

аре кажете на прост бгарски език че нещо тука не сме ходили на частни курсове по чужди езици

Тея луди ли са за 2 години да я строят тея 30 км?! ЧЕ то там е абсолютно равно и няма един мост! Срамота!!!

И най-накрая някаква реална цена за строеж без да се налага да плащаме комисионите на крадците от БСП и ДПС

качеството и щв бъде като това като пътищата във варна

Че сте прости, то си личи , но поне се запитайте като е толко лесно и бързо да се построи, защо не беше построена вече 20 години от началото на прехода? Кажете бе отворковци... Толко нещастници има в тая държава, някое правителство се заема в рамките на мандата си да завърши половината недовършена магистрала и евльовците пред компютрите, дето са безделници уникални , пак недоволни.... Докат има такива глупаци и невежи, няма как да се оправим! А това не ви е да построите селския път , поинтересувайте се и ще видите,че в Европа строят със скорост - между 15 и 17 км на година... не сте много в час май.

Сега като започне строежа слагат инспектори да проверяват материалите, който влизат на обекта и след това проверяват качеството на изпълнението. Ако има несъответствие не се налага глоба а се преправя за сметка на изпълнителя.

Пак ще се карат последни модели поръчкови коли,ще изникнат няколко нови имения дано поне и магистралата да стане!

Големи сте радетели на българското, а я си обърнете блузките и вижте етикета Made in PRC на кирилица или латиница е?

когато някой предложи цена почти два пъти по-ниска от другите участници значи, че ще си спести от доста неща. По европейските норми за търгове винаги отпада участникът с най-ниска и най-висока цена...тук обаче не е така...

Разликата в сумите за изпълнение е найстина огромна.Спешно да се назначи независима група която да следи за качеството на изпълнение и плащанията.

Толкова струва само асфалтирането! Съгласно ЗОП, ако най-ниската оферта се различва с повече от 30% от предходната, се изискват допълнителни обяснения, разчети и гаранции за реалността й! Дано пък са познали, но се страхувам, че още догодина ще изплачат за анекс!!

Дано наистина я построят за тези пари,но едва ли......?!?!?!?!?!?! накрая видим колко са, но едва ли някой ще го съобщи публично............

Защо най-ниската оферта?!!! Ако в Германия избираха най-ниската цена, сега щяха да са България!!! Избира се най-опитният строител, бе тъпаци! После ремонтите ще излязат двойно, това го знаят умните даца дори!