Коментари - Седем турски военни обвинени в опит за преврат | dnes.dir.bg
назад

Седем турски военни обвинени в опит за преврат

Седем високопоставени турски военнослужещи, двама от които са на активна служба, бяха обвинени от истанбулски съд заради подозрения, че са участвали в конспирация срещу ислямско-консервативното правителство на страната.

Обратно в новината

Коментари - Седем турски военни обвинени в опит за преврат | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Исляма владее навсякъде. Я да си спомним Орхан Памук, професорите, ректори на висшите университети, арестувани за демократични възгледи и т.н. Всеки, който е свободомислещ, а това значи прогресивен, е неудобен за проислямисткото правителство. Армията е репресивен и антидемократичен инструмент, готова да налага сила. И ще говорим за Турция в ЕС ! Това е смешна и жалка история! Но скоро ще сме свидетели на разпада на тази куха империя. Всичко друго е бутафория - лъсната,надута и напудрена.....

Вижте ги! Само бабаитлъци и пехливанлък! Никой не мисли за гладните и народа! Сега може да се опитат да изнесат проблемите си и навън от страната.

Каякво стана с Йоджалан? Нали го заточиха на някакъв остров? Сега да пратят и тия там да си правят компания.

Пазят си държавата комшиите . А дали не трябва да се поучим от подхода !?

Наистина ли смяташ, че всички в Турция са мюсюлмани?

Не се заблуждавайте, тук става дума за власт и пари. Нито вярата, нито патриотизмът седят на преден план. Винаги силните армии са търсели власт, историята познава много случаи, когато военните са взимали властта със сила. Самият факт, че те са най-силната организация, в повечето страни, ги поставя в изгодна позиция и много от генералите си мечтаят да няма кой да ги главнокомандва. Не случайно министерствата на вътрешните работи и военните не се харесват, сферите им на вслияние малко или повече се припокриват. За жалост ние не се в А група, не сме и в Б група, не сме изобщо в класирането по сила на армията си вече. Обратното, азиатската страна Турция има една от най-силните войскови части в света именно и заради това техните офицери започнаха да си вярват все повече и повече.

Тази работа намирисва на провокация,защото техните военни не са толкова наивни та да се оставят да ги хванат по бели гащи!

Защото военните не искат ислямизация.

Браво на TR . Не си поплюват. Може и да си измислят преврат и хоп - ПТОФИЛАКТИЧНО ПРОЧИСТВАНЕ ! Така се прави освежаване на републиката . Много са напред..много !

Смята се, че военните са планирали да провокират конфликт с Гърция в опит да дестабилизират страната. Т. нар. операция Чук включвала също взривяване на джамии и музеи в Турция, като за атентатите трябвало да бъдат обвинени външни хора и така да се подкопае правителството Мюсюлманин да взриви джамия??? Никак не ми се вярва. Дори и най-върлите радикали не биха посмели да извършат подобно нещо. Пак някои мислят говорят и действат със задните си части...

Далеч са още от Европа...

да обвинят някой българин и аде пак Сергей Антонов.........

Моли се да не живееш в страна, която е толкова напред, че някое освежаване на републиката може профилактично да те прочисти и теб и/или близките ти!