Отричането на Холокоста стана престъпление в Унгария
Отричането на Холокоста вече е престъпление в Унгария, предаде Франс прес, цитирана от БТА.
Обратно в новинатаКоментари - Отричането на Холокоста стана престъпление в Унгария | Днес.dir.bg
Коментари
Това свободата на словото няма значение! Важно е евреите какво ще кажат, че е свобода и кое не е! Вместо да се работи конструктивно за бъдещето еврейчетата все се връщат 70 години назад и реват, че били подложени на унищожение! По този начин никога няма да излезем от тази спирала на неприязъм! А да не говорим чии мегалакоми интереси ни докараха до сегашното финансово положение. И аз се чувствам жертва на еврейския финансов холокост, но едва ли ще доживея за декларация в този смисъл ;-)
Само и само евреите са пострадали от войната,горките те. 25 милиона руснаци умират през войната !!!
A drugi dumi, ako si uchen, kojto se zanimava s izuchavane na holocosta, prakticheski ne mozhesh da pravish nikakuv research, koito se razgranichava ot glasuvanata versiya. T.e. na istorizite se otnema pravoto za rabotyat svobodno, t.e. istoriyata se glasuva ot parlamenta.
наи после няма ли да бъде обявено за пресъпление холокоста срещу унгарския, украинския и българския народи
ПЪЛНА ЛУДОСТ! ДА СЕ СЪДИ НЯКОЙ ЗА НЕВЯРВАНЕ В ИСТОРИЧЕСКИ СЪБИТИЯ. БЕЗУМИЕ Е ЗА ТОВА ДА СЕ ЛЕЖИ В ЗАТВОР С ГОДИНИ. АКО НЯКОЙ НЕ ВЯРВА, ЧЕ СМЕ ПРОИЗЛЕЗЛИ ОТ МАЙМУНИ И ЗА ТОВА ЛИ ЩЕ ГО ЗАТВОРЯТ? ДА ОТНЕМАТ ПРАВОТО ДА СЕ СЪМНЯВАМЕ В НЯКАКВИ ТВЪРДЕНИЯ Е КАТО ДА ЗАБРАНЯТ ДА СЕ МИСЛИ!
Има едно нещо, и то се нарича свобода на словото. Тук ще арестуват като престъпник човек заради грешно, но лично мнение.
изказване от сорта на 'стига с тоя Холокост също до 3 години. Като гледам, комунизъм яко... и пак една 'нация' в дъното му.
Соломон-аз мисля,че трябва да има и подобни декларации за геноцида над поробените от Турската империя народи.Ако съберем жертвите на тези варвари,като брой сигурно надминават жертвите на Холокоста.
Много, много жалко! Не мога да повярвам, че в Европа, в XXI век, може да бъде криминализирано изказването на мнение.
А кой вдъхнови геноцида над арменците и сега помага на извършителите му да го отричат? За това колко години би трябвало?
Соломон - гледай си работата - да си чувал за свобода на словото? Или за ревизионизма? А що като сте толкова изстрадали горките, правите същото с палестинците? Подкукуросахте тъпите американци (които и без тва управлявате) да ви направят държава на място където хората си живеят и понеже не искат да си ходят ги избихте?
Като чета мнения, като това на Соломон не мога да не се възмутя. На първо място всеки си има право на собствено мнение. На второ място Руската империя бе свалена от комунистически (еврейски) заговор - сравка - брой евреи в Лениновото политбюро. На трето място, лагера Освиемцин попада в същите съветски т.е. еврейски ръце и в продължение на половин година е закрит за посещения, а как могат да манипулират комунистите е широко известно. На четвърто място, единствените облагодетелствани от немски репарации, са същите хора (евреите),... нима Хитлер е избивал само евреи?! И на пето, но не последно, място единствените печеливши от войната са евреите и техните корпорации, а при престъпление първият въпрос, който се задава, е кой е облагодетелствания? Списъкът, може да бъде продължен с мненията на френски и немски изследователи и много други хора със съмнения за холокоста...Нима те са престъпници?!
Добавям към изказаното от Хък Фин един дребен исторически факт - съветниците на султана са били представители на същото това племе, широко прокламиращо страданията си. С декларации няма да ни накарате да ви обичаме и уважаваме, постигате обратния ефект. А уж сте умни
Добре, колко още години ще се вменява вина на няколко поколения? А сега вече ще се преследва като криминално деяния изказване на някакво мнение. На какво прилича това? Разбира се стореното не бива да се забравя, но това сега е твърде прекалено.
Не че е нямало геноцид. Но да го кръстиш Холокост и да тръбиш по цял свят колко си низвергнат и то не защото не е истина а за да спечелиш дивиденти (типично по еврейски) и да си направиш държава - като избиеш хиляди палестиници? Не че някой отрича истината, но да твърдиш че само твоят геноцид е свещен (холокост) и да преувеличаваш цифрите???? 600 000 в Унгария? А я проверете в Уикипедия! В Унгария населението е било 900 000 - излиза че 2/3 са били евреи и са били избити? А защо от 1940 до 1950 населението е намаляло само с 20-30 хиляди. Не че е добро не че злините които са извършени не са се случили, но да преувеличаваш и извличаш дивиденти и всеки който се заинтересува от това и от ревизионизма да бъде престъпник??? Не е ли много съмнително???
Казват, че в земите където има потомъци Давидови Соломоновските решения са ежедневие ; и потокът на хора е от влизащи, а не от излизащи .
броят на евреите в европа до 1945г е било 3 млн,от тях 6 млн избити,2 млн бегали в америка и азия и близо 1млн са били спасени и са останали да живеят в европа ,част от тях по късно отиват в палестина???????????
Аман от глупости! Първо в конслагерите бяха убити 15 мл, после 10мл, сега 4 мл! Арабите защо не реват срещу Наполеон?
Vashta maika dolna evreiska chuma ,ili kakvito i da ste tam.Ami halokosta koito se izvurshva sega v momenta?Izbivaneto na milioni za ambitziite vi da vladeete sveta i prevurnete horata v robi ot svetoven mashtab?Trovene na horata s nai razlichni GMO i t.n.Tova kakvo e maikata vi dolna da eba?Samo patron za vsichki vas deto mi se pravite na demokrati i propagandirate nekakva falshiva duma SVOBODA !Smurt za vsichki !!!
Елизабет Батори има щастливо и слънчево детство. Израства в благороднически род, възпитана е в любов към родината. Когато е на 11 г. баща й Георге Батори умира и майка й Ана Батори я праща за възпитание при семейството на нейния годеник. През 1575 г., на 15 г., е омъжена за граф Ференц Надажди, герой от турския фронт, с когото се оттеглят в замъка Шейде, изолиран в полите на Карпатите. Граф Надажди може да бъде определен като един от героите на Унгария, съумявайки с храброст и бойни умения да удържи турската експанзия в напъните й да превземе северната част на страната. Графът прибавя нейното име към своето, тъй като фамилията Батори е много могъща и да бъдеш в нейните редици означава да имаш голяма политическа мощ (батор (унг.) - смел). Докато граф Надажди показва безпрецедентна храброст на бойното поле, отблъсквайки турците отново и отново на изходната им позиция при Мохач, Елизабет е оставена сама в далечния си замък. Батори показва състрадание и съчувствие към поданиците си и лекувайки ги с изработени от нея билки и лекарства, тя печели народната любов и признателност. Ро им се четири деца - три момичета и едно момче. Графът починал, когато Елизабет била на 44 години и точно тогава започва историята, която наистина прави графинята популярна личност. След смъртта на Надажди, граф Турзо, един от бойните му другари,проявява претенции към някои от личните имоти на вдовицата. Разгневен от отказа й, той подема кампания по дискредитиране на графинята и очерняне на светлия й образ. Подкрепен от интернационалното еврейство и подлите намерения на Хабсбургската династия, таяща съкровена мечта да сложи ръка на територията на Унгария, Турзо сътворява пъклен план, останал в историята като едно от най-масовите убийства. С помощта на интернационалното еврейство подлият конспиратор започва масови кланета в териториите около замъка на графинята Катовице, при които загиват над 600 млади девици. Разбира се, целта на злокобния заговор е да се хвърли вината върху графиня Батори. В нощта на Коледа, Турзо, начело на отряд от 50 бронирани тевтонци, пратени от Хабсбургските му покровители, успява чрез измама да влезне в замъка и да арестува нищо неподозиращата графиня, която празнува Рождеството заедно със семейството си. Елизабет е арестувана и съдена. Чрез насилие и заплахи заговорниците скалъпват фалшиви ,,показания от слугите на Батори и селяните, живеещи в и около замъка. Самият папа не е склонен да повярва на манипулираните ,,доказателства, но под натиска на набиращата мощ Хабсбургска империя е принуден да отстъпи и да осъди Батори за мнимите й деяния. Слугите на графинята са осъдени на смърт, докато поради факта, че е от благороднически род, Батори е осъдена да прекара остатъка от живота си в една от високите кули в собствения си замък. Предателст на Турзо, подпомогнато дейно от интернационалното еврейство, не само е причина за гибелта на една от най-светлите личности в унгарската история, но е и причина за предстоящото асимилиране на Унгария от Хабсбургската империя. Безпрецедентното фалшифициране на историята очерня завинаги едни от националните герои на Унгария - Елизабет Батори и Ференц Надажди.
Това не е за вярване! За изказване на мнение? Това е флагрантно нарушение на свещенно човешко право! А за изказване че не е имало холокост в България, Гърция, Армения и пр. да си мълчим ли?
При преборяването на населението през 2001г. - 12 871 души са се самоопределили за евреи. Къде са останалите 90 000 хиляди? Също така в Унгария има 16 признати етнически малцинства, но сред тях не фигурират евреите. Дори според статиситиката на ЦРУ в момента 0,1 % от населението ( 10 млн) са евреи, което прави ... 1000 човека!
Отрицателството на Холокоста е престъпление в следните държави: Австрия (наказва се с 6 месеца до 20 години лишаване от свобода) Белгия (до 1 година) Чехия (6 месеца до 2 години) Германия (1 месец до 5 години) Франция (1 месец до 2 години) Израел (от 1 до 5 години) Италия (от 3 до 4 години) Литва ( от 2 до 10 години) Полша (от 3 месеца до 3 години) Румъния (от 6 месеца до 5 години) Словакия (от 1 месец до 3 години) Швейцария (от 1 година до 15 месеца) ...това са малко стари данни, но все пак да знаете, къде свободата на словото е нежелана изява на индивида ;)
Абе Холокост, Холокост и пак Холокост. Задължително написан с главна буква. Ама като сметнеме това онова - най-много през ВСВ в Европа са избитите славяни. На тях също така не им е оказвано специалното внимание да ги тровят в газови камери и да изгарят трушповете им в специални крематориуми. Това специално отношение е било само към евреите. Славаните са ги задушавали с изгорели газове, горели в обори, просто разстелвали или са ги пускали да влачат траловете пред настъпващите танкове. Понякога просто са им изземвали цялата храна и хората са си умирали от естесвена смърт. Също когато са попаднели в плен славяни, за тях не са полагани за тях никакви грижи, освен да не избягат. Не са хранени по време на преходите, не им е оказвана медицинска помощ. Но не най-голямат жертва са евреите!!! Вторите по количество жертви са германците. Ама те нали са предизвикали войната, няма какво да ги жалим. Давай по тях със запалителни бомби. Май до тук заработих година и половина затвор, та да взема да млъкна.
Аз също мисля, че такива декларации трябва да има от всички страни членки на ЕС! Историята е доказала, че когато нещо се забравя се повтаря. Само участниците и времената са различни. А колкото за евреите и аз мисля, че те не са по-добър народ, отколкото останалите но те са сред мразените и избиваните в цялата история на човечеството. Не е само Хитлер. Ето малко факти: През 70г. при потушаване на възстание в Ерусалим римляните избиват 1 милион и 100 хиляди евреи и отвеждат в плен над 97 хиляди. През 135г. император Адриан пак при потушаване на възстание избива над 500 000 евреи и окончателно изселва останалите евреи от Израел, преименува земята на Палестина, а Ерусалим на Елия Капитолия. Списъка на действията срещу евреите и страната им продължава и е доста дълъг император Константин (312г.), Теодосии Велики (379г.), император Теодосии II (406 г.), император Ираклии I (632г.), крал Дагобер (Франция, 628г.), в Испания (612г. и 694г.), избиването на евреи при първият кръстоносен поход в Германия през 1096г. по поречието на Рейн, след това отново в Германия през 1349г., следват убииствата и кладите в Испания, Франция, Португалия, Британската империя и т.н......... списъкът наистина изглежда безкраен. И доказателствата за всичко това са достатъчно много. При такава наситена фактология си е някакаво чудо, че все още има останали живи евреи. И затова целият християнски свят дето ги е подлагал на геноцид в по-модерните демократични времена е доста гузен. Та и затова Холокоста е наречен Холокост и никой не трябва да го отрича, защото не може да бъде сигурен, че неговият народ няма да бъде следващата изкупителна жертва на някой друг народ или нация, който си избива комплексите или поради някаква причина решава че ти си негов. През цялата си история на съществуването си евреите бягат от унищожение и избиване, затова си мислеха, че ако възстановят държавата си поне там ще бъдат оставени намира. Но и това не стана. Какво следва оттук нататък пак само времето ще покаже.
Че отричането на Холокоста е престъпление е втълпявано от много години. А защо тези добри хора - евреите не благодарят официално на България за спасяване на еврейските български граждани? Колко хора по света знаят за това? Много малко. По едно време дори бяха махнали паметната плоча по този повод в Ерусалим.
а ся да ме светнеш като как и що все тях гонят и преследват а??навсякъде...тц тц лош свят що ли ??? ищо в почти всички европейски езици думата нечестен крадлив МОШЕник съдържа кореа МОШЕ???? много съм простичък, та да ме светнеш))))
Най-правилното Ви разсъждение е, че ако всичко това беше вярно, евреите нямаше да са живи. А пък те не само, че продължават да бъдат многобройни, ами и много богати. Я сега пак прочетете историята - например колко земя купиха, за да създадат държавата Израел, а колко имат сега и как придобиха разликата. Защо ги гонеха от Венеция през 16 век и колко души изкла в Стара Загора професорът от Сорбоната и кой накара турците да изколят един милион арменци и разни други такива дреболии. А като си говорим за безспорни доказателства - какво пише в древния Египет за еврейското робство? Пък и по принцип не забравяйте, че през цялата човешка история са избити много хора, например римляните не са убивали само евреи, избили са много хора от всякакви народности.
Задокеанското ООД няма какво да се коментира - то не е ООД а е ЕООД :D не само щото е Е-врейско ;)