Коментари - Арестуваха над 50 военни в Турция | dnes.dir.bg
назад

Арестуваха над 50 военни в Турция

Над 50 души са били арестувани днес в Турция в рамките на разследването на предполагаем план за военен преврат под кодово име операция "Чук".

Обратно в новината

Коментари - Арестуваха над 50 военни в Турция | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Муратчо, хубаво е човек да си вярва, но е много лошо, когато почне да си вярва - става смешен. Какъв ти проблемът с българите? - Отиваш да си живееш в Анадола и си свиркаш. Имам обаче един въпрос : Ти към коя част на човечеството се чувстващ като съпричастен (!?), и с какво Турция може да даде пример като културна и цивилизована държава. Колкото до К.Ататюрк, вземи изучи истинската история като как и защо е създадена великата турска нация и държава.

Изключителната войнстваща простотия и арогантност винаги изнервят. За прЕвиждето пак не си разбрал, но то не се и очакваше, защото се изисква IQ поне 50 за такива нещица. муратчо e вече нарицателно за простотия, наглост и арогантност. Или за промитост на мозъка, ако ти харесва повече. Разбра ли муратчо! Колкото до останалите ти приказки - вече не си интересен защото от 3 години повтаряш едни и същи десетина думички. Папагалчето на съседката знае повече и звучи по-интелигентно от теб. Всъщност май само аз ти обръщам вече внимание във форума, но съм се заел да го изчистя от боклука. Можеш да ме наречеш кенефчия ако смяташ, че не си боклук, а ла.но!

Vijdam, che s komentarite si prez poslednite dve-tri godini sam iznervil dosta ganyovci,na koito dori sam zapochnal da im se previjdam.Nedragi mi ganyovci,az ne sam tolkova dolen i podal kato vas za da se kriq pod drugi nikove.A shto se otnasq do temata,vie ste mnogo,ama mnogo tapi za da mojete da prvavite komentari.Vse pak,Republika Turciq shte prebade!Jelqznata sistema sazdadena ot velikiq Atatyurk e nepoklatima!

дядка,дори когато говорят за Турция на теб ти се привиждат американци!да не те е опарвазил някой от тях та сега питаеш подобна мъка и те и се привижда чичо Сам дори когато насреща е ЕрдоганыСори ,ако съм целнал истината!Свиква се мой човек,и въобще-недей тъгува!

Изпускаш си нервите когато истината лъсва, а? Ами така си е, Турция е кукла на конци дърпани от САЩ и от другите Велики сили Така е било и все още е така. Като ви пуснат конците и ще сте до там. Пари, оръжие, технологии, чужди инвестиции, пазари - откъде идват? Ами политическата закрила? Какво ти обяснявам, като така и така нищо няма да стигне до гладкия ти мозък.

Винаги, когато има сблъсък между политици и военни, вторите стоят на по-патриотични позиции от първите. Който се съмнява в думите ми, нека прочете малко история. Може да е за Сталин и заговорниците на Тухачевски, може и българските капитани, заговора срещу Хитлер, просто на всяка страница от историята. Политиката е корист, а службата в армията призвание! Това важи и за турските заговорници. Турските армейци сега са раздвоени. От една страна трябва да пазят светската държава и вероятността за влизане в ЕС е голям коз за това, а от друга с тези ходове Ердоган настъпва по най-ислямския начин и ако не реагират, може никога да нямат този шанс. Те са вкарани в чакмаксукак и почти нямат печеливш ход. Просто изгубиха инерция през първия му мандат, когато можеха да забранят политическа дейност на всички ислямисти. Този е вълк в агнешка кожа, изключително много трябва да се внимава с него! Най-лошото в цялата работа е, че агресивният ислямизъм в последните години е американско отроче. Те го пазят, те го гледат като писано яйце и благодарение на тях, той расте и набира сили. Европейските дупекратори само наблюдават точно, както в 13 - 14 век, но този път няма да ги подмине! Ако Европа наистина можеше да се обедини на някакъв принцип, то той би бил единствено и само културен. За съжаление, те тръгнаха по икономически, а той е по-конфликтен дори от етническия. При културен подход на обединение, Турция сама щеше да вземе решение, трудно решение, дали иска да бъде част от ЕС. При икономическия подход ЕС представлява сбирщина от типа Ноев ковчег и един голям хищник иска да бъде допуснат вътре. За най-голямо съжаление ние отново сме от офцете - доени, стригани и накрая курбан!

ДА ОЧАКВАМЕ БЛАГОТВОРНИЯТ ВОЕНЕН ПРЕВРАТ ДАНО,ДАНО

Лоша работа!

Свършено е с Турция в ЕС, Европа видя лицето на ислямисткия режим. Страшното идва за нас с този голям съсед, който води вековна политика за нашето асимилиране и страшния пантюркизъм беше еднакъв и при ислямисти и при военни. Ердоган има цяла доктрина във вид на държавна политика за мирно културно завземане на Европа с цел исламизиране и турцизиарне , но ПЪРВО през нас. За това произвежда сапункови ТВ сериали в европейски дух, да ни превзема с тях, докато местното турско население въобще не ги знае и не ги възприема. Използва унищожената икономика на България да ни завзема с икономически инвестиции и чрез тях да прокарва политическите си цели. САЩ няма да направят нищо, абсолютно безразлични са към съдбата на балканските народи. За тях Турция е важен стратегически обект за подриване на ЕС и за тяхната война в Афганистан и срещу Иран.Винаги са работили заедно на Балканите, ръка за ръка.Ние сме най зле , в най голяма опасност зле с този наш ДО ЕДИН продажен политически елит, пълнещ НС и нагъзен до небето към САЩ. Цялото ни разузнаване и цялата външна политика е предадена в ръцете на ЦРУ, следователно се намира в ръцете на турското МИТ. Бат Боко сега води най -компрадорската политика в полза на американски интереси, за да спечели благословията на САЩ за управлението си и там да се пазят добре капиталите на Мулти и ТИМ. Вчера се разкри че са издавани фалшиви български паспорти на турци от Анадола дето не са били нито час българи. Това показва и продажното лице на нашето МВР. Утре ще осъмнем с 1 милион нови български граждани в Анадола, които ще имат претенции да гласуват в нашите избори. Цецо трябва да издаде заповед за проверка на всички български паспорти издадени на чужди имена в последните 10 години.Трябва да имаме специална държавна политика и за икономическите инвестиции и силно, независимо и НАШЕ разузнаване за да устояваме на този страшен съсед и неговите пъклени планове към нас. Но ние сме напълно разграден двор, освен че нямаме икономика, нямаме и държава и Национално разузнаване. Всичко ни е в ръцете на едно продажна партийно-олигархична кастичка, завзела Парламента ни с фалшификации и подмяна вота на българките избиратели и продава България на парче са своите клонови-корпоративни и лични интереси. ideyazabulgaria.org

Турция отива към радикализма,жалко...

Оказва се, че тези наши южни съседи знаят как да пазят името и суверенноста на държавата им ; остава да ги научим да правят същото към нашата, а ние самите - да се поучим по някои специфики .

Не се безпокойте, няма да има преврат. От години младшите офицери определено имат антиамерикански настроения, а без тях нищо не мога да направят дъртите генерали, които са американски мекерета. Освен това някой много точно заяви, че комендването на армията тъне в корупция. Явно на турците им е писнало от тях.

Някоя бригада няма да опреви янките. Турската армия е с тяхно оръжие, но като подготовка, боеспосолност и най-вече лични качества е доста над тях... Може би на турците им е писнало вече от американската опека. Ще става интересно.

Тея видяха от нашите смешници и започнаха акция Пиночетите. :)

споко, американците имат интереси в Турция и няма да ги оставят да се ислиямизират. ако ли не - ще им пратят някоя бригада - както направиха на други места по света :-)

В Тр. армия има по-голям рейтинг от правителството, и ако тези арести са крьор фишек... е тогава ще има преврат.

Споко военните винаги са вкарвали в правия път Турция, къде с с бой къде с леко погазване на човешки права.

Много лош сигнал. Нещата вървят от зле по-зле. Благодарение на високоцивилизовани военни, Турция отстоява на фанатизирания, примитивен ислямизъм. Жалко. Ужас за нас и света.

До ххх (22.02.2010 г. 22:22ч.) Абсолютно прав си! Не бих го казал по добре...

Турската армия, за която се твърди че е гарант за репулбиканския дух в Турция и защитник на повелята на Кемал Ататюрк трябва все по дейно да се бори срещу радикалната в своята същност Партия на справедливостта. Това е партия която иска да наложи тежък ислям в турската република и по този начин да изолира Турция от Европа и европейския дух! Призовавам всички турци които уважават паметта на Ататюрк да скочат и да се противопостовят на бъдещата тежка ислямизация на Турция!

Лоша работа. Единственат гаранция за демокрация в Турция са именно така мислещите военни. Ислямският радикализъм е разбрал как да се справи и с тях. Много лоша работа. Защото след като свършат с радикализацията на Турция ще подхванат Балканите и особено нас. Много им се иска пак да сме част от Турция ида сме мюсюлманска държава.

Турция е варварска държава. Турция не е тази от курортите и сериалите. 97 % от територията на Турция е в Азия и там лъсва истината за диваците.

Какъв Европейски съюз иска Турция? Та скоро там на власт ще дойдат радикални ислямисти?

Исляма става все по-радикален.

И на нашето правителство му трябва да му спретнат едно превратче, че да се оправи малко от малко поне държавата, ама ний ликвидирахме и армията, а нашите генералчета само името им е генерал

Колкото и да е зле Турция, пак е по-добре сега отколкото ще стане в бъдеще. А това , че ако има замислен преврат , няколко ареста няма да го спрът е много вярно. Колкото и да не харесваме Турция, трябва да сме благодарни, че все пак спират БАШ ненормалните фанатици, а вътрешната им политика си е тяхна работа. Истинската сила е при военните и разузнаването, които се контролират от просветски настроени и възпитавани личности, тези показни акции са само .........вие знаете.

XM! Voennite tam sa inteligentni.

С тези арести дали не се дестабилизира повече обстановката!Армията винаги е била прогресивно настроена с явна проевржопейска визия и принадлежност към европейските цивилизационни норми!Не смятам,че тази стъпка е демократична,нито спасителна за Турция и това ще проличи навярно скоро!Арест на пенсионираните официри най-вероятно цели да ограничи силата и влиянието на тази институцията!

Може да си нормален,ама си глупав. Колкото по-зле за Турция-по-добре за нас. Нека се ислямизират-по-лесно ще ги отсвири ЕС. Нека си разбият армията и после се сбият с кюрдите . Като имат вътрешни неуредици ще забравят за ДПС.Ислямистите ще подгонят светските,а те са най образованите и икономиката им ще увисне .Няма развита ислямска държава - има богати,но с петрол, а Турция няма. И още много са плюсовете за България,но трябва да мислиш многопланово,а не в една плоскост.

Муратчо, край на свинското и винското. Слагай чалмата и започвай да биеш главата в задника на този пред теб. Нещата тръгнаха на зле по-бързо отколкото предвиждах...

!!!??? pri tolkova generali v zagovora o6te nesavzeli vlasta !!!???

Армия армия ама когато армията се изправи срещу собствения си народ обикновенно отстъпва . Ако направят преврат какво ще правят военна хунта ли или ще назначават избори до де не спечели поредната проислямистка партия .

Началото на края на светска Турция :(

не си наясно за какво става въпрос. Това не е пример за подражание , а сигнал че в Турция нещата отиват на зле

Айдееее, отиде си турската 'светска държава'! Тия взеха да си служат с типичните за 'ислямските републики' диктаторски методи. Оттук насетне всичко ще се прави 'в името на мира и сигурността', и докато се усетят демократично мислещите, по главите им ще цъфнат чалми и фереджета.....

Без да звучи пророчески,но очаквам скоро в новините съобщене за военен преврат в Турция.Дори и да има заговор,то той ще продължи да съществува.Ако пък всичко е скалъпено,то сегашното управление просто си реже клона.Те че са кухи лейки е ясно,но без армията ще стане доста напечено.Освен,че е гарант за светския характер на Турция аермията има задача да пази теритириалната цялост на държавата.Кюрдите чакат удобн момент да скочат за автономия.Една обезглавена армия няма да може да се противопостави на подобно деиствие и ще стане мътна и кървава.Явно сегашните управници на Турция са поели свръх доза коран.Този наркотик е по опасен и от опиума добиван в съседен Афганистан.Там където религията вземе връх в светската държава очаквайте кладиНе случайно народа е казалВържи попа да е мирно селото.Попа може да се замени с молла,ходжа,или каквото ви дойде на ум.Все ще е вярно.

И нашата власт трябва да прибере 200 съдии,100 адвокати и 50 прокурори и съдебната власт ще си седне на дебелия гъз и ще започне да работи както трябва.

Още по-добре, щом армията вече не е недосегаема, ислямизмът на турците няма да може да бъде спрян,а с това отпада окончателно всякаква възможност да влязат в ЕС и след хиляда години. По-добре граница с ислямска Турция, отколкото без граница с нормална Турция.

От повече от деситилетие Турция и народите живеещи по тези земи се разкъсват между корумпирани до гушите военни клики и лоясали фундаменталисти из Анадола. Турция на Истанбул и Средиземноморското крайбрежие има малко общо с вътрешен Анадол и тамошните нрави, обичаи и култура. Допълнител близо една пета от територията на изток в Кюрдистан на практика е откъсната от местната власт и там турчин не смее да замръкне извън къщи. Дали някой в София анализира тези реалности?

Ислямското правителство на Турция търси начини да се 'справи' с гражданското общество. Това е едно скалъпено обвинение, и ако успеят да пратят в затвора тези военни, страната много ще 'дръпне' назад.

военните винаги са били стожер на светската власт. Сега заради приемането в ЕС ще им отрежат тази възможност и ето както казва народа вместо да изпишем вежди ... турция ще стане фундаменталистка държава и край с ЕС

Ужасасът започва.

Доказателство за ислямския фанатизъм, военните в тази държава бяха единствените, които я дърпаха напред и пазеха светският й характер, без тях отново ще потънат под арабско въздействие. Те са и у нас, толкова е опасно това, което става.

И нашата власт трябва да прибере 200 съдии,100 адвокати и 50 прокурори и съдебната власт ще си седне на дебелия гъз и ще започне да работи както трябва. И нещата ще тръгнат- по-малко кражби и рушвети,повече данъци и ред,по-добро образование и здравеопазване,по-ви заплати и пенсии. Не може един пишман бизнесмен да няма пари за заплати на работниците,да не плаща данъци,а да си купува нов джип,яхта,самолет,да води манекенки по островите и държавата да се прави на девственица втора употреба.

Армията в Турция е пазител на светските нрави и е преграда срещу ислямизма.Сега ако военните си траят при тия арести и не скочат срещу правителството ,с тях ще се разправят окончателно и пътят към ислямизацията на Турция ще бъде открит.Тогава ще трябва да чакат да се роди нов Ататюрк,който да ги извади от блатото на ориенталщината.

Някой беше казал В Турция и слънцето изгрява с разрешението на армията.