Оръжейни сделки с Тайван скараха Китай и САЩ
Китай ще наложи санкции на американските компании, продаващи оръжия на Тайван, обяви днес министерството на външните работи в Пекин, предаде БТА.
Обратно в новинатаКоментари - Оръжейни сделки с Тайван скараха Китай и САЩ | Днес.dir.bg
Коментари
ми на Тянан мън например пред мавзолея на Мао да го изкефя)))нещо да кажеш, бойче насрано???
Абе, що правят янките по различните краища на света - водят войни. И за що ги водят - за пустата демокрация. За демокрацията водиха и водят войни във Виетнам, Лаос, Камбоджа, Сърбия, Ирак, Афганистан и къде ли не още. Избиха милиони хора (само във Виетнам над 3 милиона) пак заради тази демокрация. Сега пък искат да провокират нова война между Китай и Тайван - пак заради демокрацията. И какво излиза? Американската демокрация се равнява на американския начин да убиваш. Крайно време е Америка - този жандарм на народите, да престане да се меси във вътрешните работи на суверенните държава... А относно твърденията на някои малоумници, че Китай може да бъде поставен на колене, щом янките решат да не купуват китайските стоки, ще кажа следното: О, неразумни заблудени, това никога не може да се случи. Защото тогава мързеливите янки би трябвало сами да си произвеждат стоките. Да, това наистина е възможно, но тогава американските стоки биха стрували поне 5 пъти по-скъпо. Тогава не Китай, а Америка ще се сгромуляса изцяло и невъзвратимо.
Помислете логично: нуждаят ли се Щатите от военен заем, след като раздават на трети страни пари за оръжие? Пък и парите са си китайски. Китайците искат - дават. Не щат - не дават... А-а-а-а, то затова ли днес научавам за земетресение в Китай? Американците не получиха пари и от яд заблъскаха планетата с HAARPовете си из Норвегия (Трьомсе, Шпицберген) и Аляска. И от другаде по света. (Източник - Уикипедия). Още едно основание да не получават военен заем! Щатите да се научат да печелят пари без окупации и агресия по света. Който им помага да се държат като световен жандарм, залага най-милото си. Понеже за всичко се плаща.
ВЪПРОС КЪМ РАДИОТО: -КОГА ЩЕ НАСТЪПИ СВЕТОВЕН ГЛАД ? - КОГАТО КИТАИЦИТЕ СЕ УСЕТЯТ, ЧЕ СЕ ХРАНЯТ САМО С ГАРНИТУРАТА..
Големи каши си забъркал с писанията си и е трудно да ти се отговори, но ще опитам. По времето на комунистическите експерименти великият СССР и сателитчетата му изнасяха революция и някой трябваше да спира тази зараза. Иначе днес половината свят щеше да е на дереджето на С.Корея и Куба. В Афганистан заместиха руснаците, които между другото пак се връщат там, а за Сърбия беше под егидата на ООН, за да се спре геноцида на озверелите сърби. По отношение на Китай, какво да ти кажа - американците са си произвеждали нещата и могат пак да си ги произвеждат, дори ще се радват, докато китайците работят главно на ишлеме - нито машини нито технологии, нито обучен персонал. А за цените не се притеснявай - има много държави, които чакат на опашката. Например един Виетнам - и по-евтин от Китай и с по-ниски данъци. Който държи ножа и хляба никога няма да умре от глад. А аз лично очаквам следващите икономически тигри да бъдат от Африка.