Засилва се расизмът сред европейците
Засилване на расистки нагласи като антисемитизъм, антиислямизъм и ксенофобия се наблюдава в Западна Европа. Това сочи представително проучване за антисемитизма и ислямофобията в Европа, представено от проф. Дарио Падован - преподавател в университета в Торино, Италия.
Обратно в новинатаКоментари - Засилва се расизмът сред европейците | Днес.dir.bg
Коментари
tochno musulmanite nasazhdat nay-yarostnata omraza. te sa prichinata za tazi nenavist. te ya nasazhdat!
Защо не се запитат защо е така. Прави сте и всички вие които се досещате за политиката на ислямистите. Фанатизирани до мозъка на костите си, молещи се постоянно и мислещи как ще избиват неверниците. Приличат ли ви на някои? Точно така, същите като фашистите, човекоподобни имащи единствената цел да владеят и мачкат. Тук не става дума за расизъм. Ако мразя престъпниците, аз расист ли съм? Ако ненавиждам тези, които искат да правят зло на другите, аз расист ли съм? Ако да, то тогава нека така да бъде. Важното е, че все повече хора проглеждат за истината относно това, каква световна, плоска глупост е религията като цяло и в частност исляма.
Tova e normalno , sld kato kadeto i da otidesh iz Europa imash chuvstvoto che si njakade iz Afrikanskite durjavi ! Napulnise s jamii navsjakade natova otgore pochne li hojata da vie si mislish che si njakade v blizkija istok !
Точно така е! А някой обръща ли внимание на циганският тормоз в България - само за това може да се превърнем в расисти!
Нормално е да се засилва. Ако отидете в една мюсюлманска страна, там ще ви издерат кожите ако не спазвате правилата. Те като дойдат тук - шравят каквотоо си искат. И аз не искам да съм расист, но съм до толкова, че всеки трябва да се съобразява със законите на държавата, в която се намира - ако там не ни разрешават да бъдем християни, защо ние да им разрешаваме да си упражняват религията.
Не знам за ефекта от дехристиянизирането, но един поглед към историята показва, че в световен мащаб търговията с чернокожи роби е започната от подчертано християнски страни като Португалия и Испания. Чернокожите роби не са считани по това време за пълноправни човешки същества. За тези ли времена следва да жалим?
Според мен тези настроения са подхранвани от системното толериране на малцинствата за сметка на мнозинството! У нас законите се прилагат често само върху етническите българи, а за циганите се правят изключения! Най-важното, според мен, е неизпълнението на конституционното ЗАДЪЛЖЕНИЕ на всички граждани на БГ за ОБРАЗОВАНИЕ! След като масово циганите не изпълняват това си задължение, държавата им предоставя право на социална защита, което настройва останалите граждани негативно! Многото правозащитни организации, които уж защитават правата на циганите също се издържат от съвестните данъкоплатци, а работят против интересите им! Какъв е резултатът от дейността на тези ромски организации - в резултат от тяхната дейност какъв е ефекта - колко пари са усвоили и с колко се е увеличил процентът на интегрираните в обществото роми!
Ще се засилва я. Европа рано или късно ще се усети, че всякави араби и цигани дето така обича и приема безрезервно са измет и носят фундаментализъм и престъпност. А нас дето ни третират като престъпници на всяка крачка не заслужаваме това. Може да сме бедни и ние си имаме немалко кусури но не носим най-голямата опасност - фундаментализма и верската нетърпимост, не взривяваме самотети и не избиваме различните. Французите го усетиха , германците също, англичаните и те са напът да усетят дебелия арабско-цигански проблем. А дано по-рано им уври главата европейска и да разберат, че демокрацията е хубаво нещо но всичко си има граници и в един момент трябва да си опазиш къщата като не допуснеш около нея да се мотаят потенциалните бандити.
СВЕТЪТ ЩЕ СТАНЕ ЕДНО ПО-ДОБРО МЯСТО ЗА ЖИВОТ ЕДВА КОГАТО РЕЛИГИИТЕ И РЕЛИГИОЗНИТЕ ПСИХОПАТИ БЪДАТ ОТХВЪРЛЕНИ ОТ ЧОВЕЧЕСТВОТО! А кретен си ти, Анонимен, а не Ментор
Радикализмът ражда радикализъм. Не може да искаш да живееш у някого, но да си прилагаш собствените правила. Европейските народи дълго гледаха на всички с розови очила - Ще поживее в цивилизацията и ще приеме нашите правила. Да, да ама не! Мюсулманите живеят в затворени общества от страх да не загубят идентичност и да не нарушат канона. Циганите са намерили свободната ниша на жертви и злоупотребяват с милосърдието на хората, в някои случаи първо са досадни, след това агресивни. Крадат, защото нямат работа, а нямат работа, защото крадат. Няколко пъти съм наемал цигани и никога не са свършили работата качествено, винаги шикалкавят или се опитват да изнудват. Мнението за тях се гради с векове. Евреите също с векове създават атнисемитизма. Сигурен съм, че ако бяха дали заем на бедния художник Адолф Шикългрубер, да спаси майка си, няколко милиона от тях щяха да са живи. Алчността и безкомпромисното държание на много от западните лихвари евреи отключва отмъстителни настроения у масата през предните векове. Ако някой народ се държи арогантно и пренебрежително към останалите, все идва ден, в който вълната става цунами и тогава много хора погиват.
Ами то всички тези неевропейски народи имат нужда от помощ -това е ясно. И Европа винаги им е давала,дава им и сега,храни ги...! Навсякъде има призиви и касички за събиране на помощи за децата в Турция например...! А те стават все повече и повече... Но не това е проблема,а именно,че не споделят европейските ценности за това какви задължения да имат към новите си общества -приемници.Но те иначе не забравят за европейските ценности що се отнася до частта за техните права,и си ги изстискват до дупка,че дори и повече. Освен това всеки вижда колко кръвожадна религия е исляма ,а европейските ценности са по-различни от това. Например турците използват всичко от своите приемници в Европа ,но ако отдеш в турски квартал в немски град например,там можеш да си купиш в магазините евтини цигари (на половин цена) без бандерол,и много други акцизни стоки,на половин цена. Това означава,че в немската хазна не влиза и стотинка от техния биознес,но иначе съм сигурен,че жените им си получават огромните помощи за огромната си челяд (да са им живи и здрави,де) без да имат нито един трудов ден в Германия...! Там,където се заселят турци,и цените на жилищата автоматично падат,стават по-евтини дори от тези в България,защото хората масово бягат от там,и никой не иска да ги купи,или наеме...! Много словаци са си купували в източна Австрия,където правителството насърчава всеки нормален човек да се заселва,за да се изгонят,или поразредят преобладаващото турско население там...! Но после,който чужденец си купи,разбира за какво става дума,къде е попаднал,и отново го обявява за продан, и така... Иначе има прекрасни къщички с дворчета (като в приказките) ,на цена,която не е за вярване (бих могъл да покажа и снимки-:) Аз лично никак не се учудвам на новите настроения в Европа -и тяхната търпимост си има граници,нали?
От безразличен към етническите различия,постепенно се превръщам във расист от втората разновидност,изключв сънародниците си и населението на съседни на БГ страни!Естествено е,когато има хора с насадено мислене,че религията им трябва задължително да бъде религия на целия свят!Освен това примитивните им разбирания за цивилизация да бъдат приемани безпрекословно от високоцивилизования свят!
Ами щом еврейската общност има затворен характер, защо да не могат и европейските общества да имат затворен характер? А мюсюлманите общо взето консумират предимствата на демокрацията, без те самите да спомагат за нейното развитие и без да се поддават на някакви модерни обществени отношения, от които така умело се възползват в развитите страни.
Анонимен, ти си глупак! Тъкмо християнството и исляма са най-расистки ориентираните религии, насаждащи омраза към инако-мислещите (по-скоро инако-изповядващите, щото който е подвластен на някоя религия, той не мисли със собствената си глава). Я се замисли за кръстоносните походи - Има ли по-расистка проява през историята на човечеството? Ами по времето на Хитлер - антисемитизма (не че до известна степен не го оправдавам...)?
ей Ментор много си заблуден...в Библията ясно си пише че в последните дни на света ще нарасне омразата между хората а преди Исус Христос да се върне на Земята за да съди хората (деня на Страшния съд) ще има знамения-а именно трусове войни глад омраза и накрая ще има големи природни катаклизми-падане на звезди и Слънцето ще спре да свети....така че покайте се за греховете си и изповядайте Исус Христос за Господ защото времето е наближило.....
И ще става все по страшно.Който е бил в Западна Европа знае за какво става дума.Аз изкарах много години в Лондон.Ужаааас.Папла от целият свят.Горките англичани -гледат,чудят се и се ядосват но ги е страх да гъкнат да не ги обявят за расисти.Палят онези с чалмите британското знаме в центъра на Лондон-полицаите стоят от страни и гледат умряли от страх.Колко пъти съм си казвал-Господи, може да сме бедни,но доно само да не станем никога такива путьовци и да позволим да дойдат отрепки от майната си и да ни правят на маймуни в собствената ни държава,защото на Запад е точно така.
Точно религията Ви промива мозъчетата ,че да седите в стадото и да блеете вярващо.. Затова съм я създал,за да ви контролирам !!
Икакъв му е бил проблема на Сервантес,за да иска да отиде да се бие?Какъв им е проблема на европейците,за да имат тази нагласа?Само у нас ли се правим ,че има проблем?И не съм съгласен с въпроса за атеизма.До къде ни доведе другия ...изъм.Макар че ,тези които най ни преследваха ,сега най-често са в божия храм.А дали са се разкаяли,или следват конюнктурата; преди изъма и ДС,сега върли християни.За тези които не помнят същите тези са в основата на съвремието ни.Да видим какво стана със Союз нерушимы и републиките му.Икакво стана с Мишата Горбачов.Същата е политиката на нещата в Израел.Едните са продали земята си в началото на 20 ти век,наследниците не признават на купувачите правата над покупката.Сик транзит глория мунди.При нас важи и приказката за жабата и вола : те BG - EU
Лесно е да не бъдеш расист! Просто не трябва живееш сред примати, които не си плащат данъци и осигуровки, крадат, цапат, създават постоянни проблеми!
Икакъв му е бил проблема на Сервантес,за да иска да отиде да се бие?Какъв им е проблема на европейците,за да имат тази нагласа?Само у нас ли се правим ,че има проблем?И не съм съгласен с въпроса за атеизма.До къде ни доведе другия ...изъм.Макар че ,тези които най ни преследваха ,сега най-често са в божия храм.А дали са се разкаяли,или следват конюнктурата; преди изъма и ДС,сега върли християни.За тези които не помнят същите тези са в основата на съвремието ни.Да видим какво стана със Союз нерушимы и републиките му.Икакво стана с Мишата Горбачов.Същата е политиката на нещата в Израел.Едните са продали земята си в началото на 20 ти век,наследниците не признават на купувачите правата над покупката.Сик транзит глория мунди.При нас важи и приказката за жабата и вола : те BG - EU
През годините на студената война такъв проблем нямаше.След рухването на комунистическата идеология исляма се активизира във всички страни.
Дрън-дрън-дрън. Ист според мен е съвсем друга. Западните държави бяха толерантни когато имаха нужда от евтина, нискоквалифицирана работна ръка. Сега, когато безработицата се е качила резаците вече не са евтини/следователно търпими/ бачкатори, а натрапници.
Каквото повикало,такова се обадило.Нормален процес,дори позакъснял.Ще е е по-добре и да се засили с конкретни действия.Ето ви причина защо се е появил Хитлер.А и в България намерете причините за нова поява на някаква форма на Авторитаризъм или някакъв извратен комунизъм Баланс трябва.
ОТ КЪДЕ ПЪК НА КЪДЕ НА ПЪРВО МЯСТО ЩЕ Е РАСИСТКО НАСТРОЕНИЕ СРЕЩУ ЕВРЕИТЕ!? ТЕ ВОДЯТ ЕДНА ВОЙНА И ТО НАПЪЛНО ЗАКОННО, А ИСЛЯМИСТИТЕ ВОДЯТ ТОТАЛНА ТЕРОРИСТИЧНА ВОЙНА СРЕЩУ ВСЕКИ ЕДИН НАРОД. ТЕЗИ КОЙТО СМЯТАТ ЧЕ СА ВИНОВНИ ЕВРЕЙТЕ ЗА ВСИЧКО...МОЛЯ ПРОЧЕТЕТЕ МАЛКО ИСТОРИЯ ИЛИ ПО ДОБРЕ ЗАМЪЛЧЕТЕ
Коки го е казал много точно. Несправедливо е да се обвиняват в РАСИЗЬМ нормалните хора които искат да живеят цивилизовано и съгласно нормите на закона. Ненормално е да се правят на жертви точно тези които убиват невинни хора, използват религията за фанатични кръвопролития а еврейската наглост пък е безгранична.
там им е мястото на всички паразитиращи и търтействуващи общности - само да им дават и да мрънкат за правата си ,докато другите със работа си завоюват мястото в живота- те се домъкват отнякъде и започват да се възползват от благата за които не са си мръднали задника дори на милиметър, никой никъде няма да ги трае и обича !
Ментор, ти си кретен! Тъкмо дехристиянизирането на западното общество води към расизъм. Расизмът е продукт на социалдарвинизма, т.е. на атеизма. Най-расистките общества са и най-антирелигиозни.
да сте чули нещо хубаво за мюсюлманите по мас-медиите? А тези хора са живели и преди 50 години, но такава омраза никога не е насаждана между хората.
Вчера в.Сън он-лайн публикува случай,в който 2 от 7-те деца-синове на жена с мургав цвят са малтретирали и убили други 2 деца вкл с камъни по главата,като общо за 5 години съжителство в квартала са убити 7 деца...Мнението на потърпевшите,е че и след 5-годишната присъда,тези деца пак ще убият,тъй като са проявявали системно насилие навсякъде вкл и върху учители, и са расли в токсична обстановка с насилие и наркотици в дома им -как да я приемат тази жена пак в квартала с разнообразната култура,където тя е допуснала такива деца, и социалните служби са изпуснали 31 предишни случая с тях за генерална превенция....
От скоро и аз от скрит станах ревностен привърженик на третата вълна расистки настроения.
а някой обръща ли внимание на разни кадъни седящи из улиците на западна европа държащи плакати: смърт на христяните и аллах ще победи? никога не ще можем да живеем заедно с мангалите. те са нагли, нахални, и са по расисти от нас.
Изобщо не е учудващо - причината е агресивното разбиране за демокрация на мюсюлманите.
Какъв разум бе???? Да забраниш минаретата, при положение че в цялата държава има 3 (Швейцария)???? Или, да забраниш фереджетата при положение че по-малко от 5% от мюсюлманите ги носят (Франция)???? От това по-отявлен расизъм здраве му кажи! Чисто и просто се опитват да репресират мюсюлманите за да ги накарат да се изселят сега, когато не им трябват повече, и когато заради кризата местните са останали без работа.... А пък тези предтексти за сигурността - там където има желание, ще се намери и начин. Докато има причини фундаментализма да набира хора-бомби, ще има и начини тия бомби да се взривяват, па ако ще и да затвориш тотално държавата. Истинската причина на всички терористични главоболия са нашествията на 'цивилизованите' 'демократични' страни като САЩ и Израел в суверенни арабски държави. Как бихме се почуствали ние българите ако германците ни нападнат под предлог че наште цигани крадат и убиват там???? Ами ако САЩ изведнъж ги подкрепят, щото нещо не им харесва управлението ни? Вярно, че сравнението е малко пресилено, но според мен расизмът в България срещу циганите и турците напоследък също се раздухва. И докато в случая с циганите има защо, то при турците няма ама абсолютно никакви основания! Хората обикновено даже са по-трудолюбиви от българите, гостоприемни, чисти, възпитани и т.н. Даже някои наши социални елементи могат да се поучат от тях. А раздухването на 'турско национално самосъзнание' е чисто и просто политически маневри на ДПС за да си увеличат влиянието. Накратко казано, напълно съм съгласен с Хамди че причините за всичко това са социо-политически, а не рационални.
ЕЙ РЕЗАК НЕДОКЛАТЕН Я НЕ ЛЪЖИ,КАТО ДЪРТ ИСЛЯМСКИ ПЕДЕРАСТ!САСАНИДСКОТ ЦАРСТВО НИКОГА НЕ СА БИЛИ МЮСЮЛМАНИ,БРЕ СЕРСЕМ ЗАБУЛЕН. ИМА ЕДНА ЕДИНСТВЕНА РЕЛИГИЯ КОЯТО ЦЕЛИЯ СВЯТ Я МРАЗИ ЩЕ Я УНИЩОЖИ мюсюлманската. СПРЯМО ИСЛЯМА ТОЛЕРАНТНОСТ НУЛА ТОВА СА ТЕРОРИСТИ И НЕНУЖНИ БОКЛУЦИ.
Амджи,Амджи, що не се скриеш ,ами започваш да ни тормозиш с твоите малоувни съждения.Що бе аркадаш се правиш на философ?Кажи нещо което е истина.Да ти говоря ли какво направи Европа за една съседна държаве,измъквайки я от средновековието.Иди ,виж,поразпитай пък тогава...
do koga ste turpim bulgarite v Evropa? dokoga bulgarski kradci ste kradat kolite ni? dokoga bulgarski moshennici ste istochvat bankovite ni karti? do koga bulgarski prostitutki ste seiat zarazi? dokoga bulgari ste plasirat falshivi pari? dokoga ste turpim bulgarskite narkotrafikanti`??? BULGARSHITE VUN OT EVROPA !!!
ми много простичко - Саркози какъв е? Гордън Браун?? Ами Меркеловица - пардон Менделовица?? ...сега светна ли ти???))))
ЕЛЕМЕНТАРНО БЕ УОТСЪНОВЦИ - КОЛКОТО ПОВЕЧЕ НИ НАВИРАТЕ ИЗМИСЛЕНАТА ВИ ТОЛЕРАНТНОСТ, ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ ЩЕ СЕ ЗАСИЛВА РАСИЗМЪТ И НЕТЪРПИМОСТТА КЪМ ТАКИВА КОИТЕ НЕ ИСКАТ ДА СЕ СОЦИАЛИЗИРАТ КЪМ СЪВРЕМЕННОТО ОБЩЕСТВО!!!!!!!!!! АБЕ ЦИГАНИНА СИ Е ЦИГАНИН - И НЕГО КАКТО ВЪРБАТА И КОЗАТА - НА СНИМКА ДА ГИ ВИДИШ - БИЙ ГИ - ВИНАГИ ИМА ЗАЩО!!!!
ВСИЧКО КОЕТО НЕ Е ХРИСТИЯНСКО И ЦИВИЛИЗОВАНО НЯМА МЯСТО В ЕВРОПА!ПРЕДИ ВСИЧКО В ЕВРОПА НЯМАТ МЯСТО МЮСУЛМАНИТЕ.ДАНО ТАЗИ ТЕНДЕНЦИЯ НА ЗАЩИТА НА ХРИСТИЯНСКИТЕ ЦЕНОСТИ ДА СТАНЕ 100% ХОРАТА СЕ ПРОБУЖДАТ.КОГАТО ПОЗВОЛЯТ НА НАС ХРИСТИЯНИТЕ ДА ПОСТРОИМ ОГРОМНИ ХРИСТИЯНСКИ КОМПЛЕКСИ В МЕКА,ИСТАМБУЛ,ЙЕМЕН ИЛИ ИРАН ТТОГАВА ЩЕ СИ ПОМИСЛИМ ДАЛИ ИМАТ МЯСТО ИСЛЯМИСТИТЕ СРЕД НАС.
Нормално - циганите са мързеливи и използуват социалната система, за да крадат от нея, мюсюлманите са арогантни и се опитват да налагат обичаите и религията си, а евреите лъжат и са едно затворено общество, в което няма шанс кадърен и нормален човек, а само евреи - разбира се, че с това поведение тези групи хора ще предизвикат вълна от расизъм ! А дали има и расизъм срещу Европейците - естествено, че има, мюсюлманите ги мразят, евреите ги използуват, а циганите ги крадат - това не е ли расизъм ? Я отидете в турция или израел и се опитайте да живеете нормално - ще ви мачкат на всяка крачка, защото не спазвате техните обичаи, а същите индивиди като дойдат в Европа искат всички да се съобразяваме с тях - с какво са по-специални, та светът да се върти около тях - да си живеят живота и да не учат другите как да го правят и да не забравят, че са гости, а не собственици на Европа !!!