Желева се отказа да е еврокомисар и министър
Председателят на Групата на Европейската народна партия в Европейския парламент Жозеф Дол съобщи, че Румяна Желева е оттеглила кандидатурата си за еврокомисар.
Обратно в новинатаКоментари - Желева се отказа да е еврокомисар и министър | Днес.dir.bg
Коментари
Edinstvenoto pravilno reshenie!!! Samo sega da ne pochnat da zamazvat nestata, che go e napravila po zdravoslovni prichini. Neka gospojata napravi oficialno zajavlenie pred balgarite v kachestvoto si na ministar i da se ottegli. No edva li sredh horata na BB ima niakoi dostoen da si priznae greshkite... Vsichki sa narcisi kato chefa si.
По-добре късно, отколкото никога. Поне за този си ход Румянчето заслужава поздравления. Иначе, не става за нищо.
Оставката на Румяна Желева е достойна за уважение. Дали е е станало по вътрешно убеждение или под външен натиск е съвсем друг въпрос. Дано Бойко Борисов предложи достоен кандидат за еврокомисар.
Най достойната постъпка от нейна страна да се махне. Направо да имигрира към Хонолулу!
Кой пусна мухата за вицепрезидентът на Световната банка Кристалина Георгиева??? Нещо пак шурейчета, баджанаци или?????
Риторичния въпрос е - защо се стигна да ПАТОВАТА СИТУАЦИЯ за българското правителство!?!Отгов е също риторичен - и ТОВА ПРАВИТЕЛСТВО,като всички досегашни, никога невзе под внимание ОСНОВАТЕЛНИТЕ КРИТИКИ било то на опозицията или пък на ТРЕЗВО ОЦЕНЯВАЩИТЕ...В резултат - СЪЛЗИ и още по-лошо - ГУБЕНЕ НА ПОЗИЦИИ И ДОВЕРИЕ!!!
министърът на отбраната Николай Младенов, евродепутатът Надежда Михайлова и вицепрезидентът на Световната банка Кристалина Георгиева - слуги интернационални.
Dostoino, no kusno...sled dujd kachulka. Da e jiva i zdrava, mnogo pomia se izsipa vurhu neya
Беше ясно, че ще стане така, но за Р.Ж. щеше да е по-добре да го направи по-рано. Жертвите щяха да са по-малко, а също и резила - за нея, за България, за ЕНП, за барозу и т.н.
Г-жо Желева , с тази си постъпка доказахте , че сте демократично мислещ Човек , който постави държавните интереси над личните.Сега да видим царските мутреси каква позиция ще заемат.
Тези от Европа са лош материал. Комунисти, като Борисов и Цачева, нискокомпетентни, като Желева и като членовете и симпатизантите на ГЕРБ и т.н.
Е, най-после г-жата показа, че все пак има малко разум в главата си. най-добре е да се отдаде на мъжо си и да правят бебе, както те споделиха, че то времето лети и не чака....
Хубавото на тази новина е, че ще трябва да си сменим и другите евродепутати, защото и Първанова, и Бинев, и Евгени Кирилов, и Йотова имат средства, които не могат да докажат. Господин Борисов, единственият удар, който трябва да нанесете в отговор е да вкарате в затвора всички крадци от тройната коалиция и НДСВ! Това ще е най-достойния и най - честния отговор срещу родоотсъпниците от Тройната коалиция. Тогава ще Ви повярвам и аз.
Ето това е истински политик и дипломат, Ние интилигентниа бизнес елит от Варна смятаме да организираме протес във защита на г-жа Желева!!!!
Е еее, най-после!!! Ама защо чак сега? По-достойно щеше да бъде още веднага да се беше оттеглила, а не да ни подлага на такъв срам, нас - българите. То се видя, че е некомпетентна и сега да не търси под вола теле , че имало заговор срещу нея. До кога все така ще я караме, докога все някой друг ще им е виновен на тези управляващи. Дано новият, който ще избере пак сам ББ да не ни посрами отново. Наслука...
За какво й трябваше този фарс?!? Сега дори и министър не може да остане! Ама както казват хората: маймуната преди да изяде банана гледа дали ще може да й излезе отзад. А ние скочихме храбро без опит в евроделата.
Разумно решение.Можеше и по рано да го реши ,за да избегне агонията която продължи за нея и за всички които я подкрепяха.
ДОСТОЙНА ПОСТЪПКА, ЗАСЛУЖАВАЩА УВАЖЕНИЕ. ПОЖЕЛАВАМ И В БЪДЕЩЕ ДА ИМА ПО-ГОЛЕМИ УСПЕХИ.