Обама пое контрола над Хаити
Президентът Барак Обама и САЩ поемат контрола над Хаити. В разрушената от земетресение страна бяха изпратени хиляди войници и хиляди тонове помощи.
Обратно в новинатаКоментари - Обама пое контрола над Хаити | Днес.dir.bg
Коментари
Другари червени боклуци, ако не можете друго, представете си поне хилядите гниещи човешки тела! Явно и това не можете, защото душите ви са изгнили по рождение. За разлика от ГУЛАГ-ите в цивилизованите страни мъртвите ги погребват ако не от уважение, поне да не се разпространяват зарази.
Ти пък да беше видял хилядите разкъсани иракчани от зверските американски бомбардировки преди да си отвориш вонящата реститутска уста - американско лакейче нещастно!!!
другарю ,хан ,как да не можеме да правиме други неща.лично аз мога да си купя всичко което си поискам,мога да имам всяка жена която си поискам/включително твоята,ако е дърта дъщеря ти /мога да ходя където си поискам.мога да заема длъжност която си пожелая ,имам пари колкото не можеш ида си представиш,коли ,хотели ,медицинско обслужване ,образование на децата си ....а ти, ти духаш ама духаш американски нема лошо...
Напълно разбирам твоите аргументи! Но първо да те питам: Какво имаш против хората, които си искат заграбеното от такива червени боклуци като твоята майка и баща? Второ, аз лично нищо не съм реституирал, защото и това малко което сме имали, мръсночервената ти майка е ограбила, а мръсночервеният ти татко беше отдавна унищожил. Ако бях червен боклук, като теб, щях да те попитам за хилядите убити от Садам Хюсеин. Твоят проблем с мен е в това, че никога не съм защитавал убийства, смъртни присъди или каквито и да е людски нещастия! И като толкова мразиш янките, дай си някой неамерикански ник , например Ген. Громов, нали той беше един от миротворците в Афганистан. П.С. Явно тиквата ти е малка за да направи разлика между война и зечетресение
Ти да не си от тия, които жилят в предсмъртен ужас може би. И какво от това, че ще си купиш всичко като и виаграта ти не помага? И какво от това, че като стане земетресение, ще дойде на погребението ти някой скъпо купен владика в компания от черно облечени вратове с червени потници, а? Ще ти кажа, че 99% от народа ще въздъхне и ще рече: Господ забравя, но не забравя, на такъв изрод така му се пада! А за моята дъщеря не се напиняй, далече е от теб. Не като разстояние, а като човечност, морал, възпитание и най вече акъл. Не се притеснявай и за моето портмоне, пълни се достатъчно с честен труд.
Стига дрънка нелепици, бре нещастна синя пъпко, да се благодариш на Народната власт , че такъв боклук като теб се е научил на четмо и писмо, а не да пасе свинете, каквото заслужава!!!
Не зная теб, но мен си ме е учила предимно майка ми. Народната влас ме научи да мразя, но като всичко и това и учение беше калпаво, та не успя.Хвала Богу, че децата ми пък изобщо не прибягват до услугите на твоята Народната власт!
Като чета коментарите и виждам робския синдром - на нас вечно някой ни е виновен, все нещата не са така, и изобщо никой в никого не се вслушва. Като оставим настрана фанатичните квалификации, като червени боклуци и сини пъпки, трябва да признаем, че САЩ могат да помогнат на Хаити. Нещо повече, длъжни са. Ето защо: След първите демократични избори през 1990 г. Хаити се превръща в обект на несигурната битка между хуманитарните и наказателните инстинкти на американската външна политика лидерите ту биват ласкани, ту хокани, поздравявани или заклеймявани според настроенията на Вашингтон. И още: западните страни... притискат Хаити с военни намеси, нечестни търговски споразумения и политическа изолация (Foregn Policy). След като Щатите и други западни страни са опропастили Хаити с грубата си намеса в политиката на страната, сега още повече са длъжни да помагат. Обама правилно е изпратил помощи и се опитва да въведе ред. Въпросът е как ще завърши започанатото дело. Западните страни могат да оставят след себе си една уредена, кокетна туристическа и земеделска страна Хаити с много нови болници, работни места, училища, транспортни възли. Дължат го на бившите си чернокожи роби, отвличани от африканските им домове и струпвани на Хаити. Особен дълг има Франция - както материален, така и морален... Като представител на народ, поробван и тъпкан цели векове, аз мога да разбера чувствата на хаитяните. Глад, стихийни бедствия, държавни преврати, политици-кукли на конци. А сега и земетресение. Хаити се нуждае от помощ. Кански! Вместо да се карате и обиждате, говорете за тази страна с обич. Пари ако нямате, обич можете да изпратите от сърцата си. Това също помага... Браво на Куба! Пуска през въздушното си пространство американците, за да се помага на Хаити. Това доказва, че кубинците не са фанатици и помагат с каквото могат. Оценявам жеста. Един български писател казва: У зли години се познават добрите хора.
Четейки малоумните коментари в стил ''долу САЩ'',се сещам за един велик афоризъм- УЖАСНО Е ДА СЪЗНАВАШ СТЕПЕНТА НА НЕЧИЯ ОГРАНИЧЕНОСТ! Какво повече да добави човек?!
Ей, гейче безпарично, защо пак ни доказваш, че има лекета които сменят боята и сексуалната си ориентация при всяка смяна на властта? За чий кур ни е да сме по-малкия бизон вместо по-малкия слон? Твоята извратена вяра в САЩ и западното по НИЩО не се различава от сляпата вяра в грузинеца Сталин... по нищо, освен че си обикновен педераст а не наивен работник.
до Bro: не вярвах,че ще доживея да видя адекватен коментар във форум на дир.бг,ама и това стана. до феновете на американската помощ и демокрация: помнете какво е казал поета за американците на древността: Пази се от гърците,правещи ти подаръци! Мръсни лековерни роби!
Разбирам безсилната злоба на до комрадето и на who cares. Знайно е, че такива хора ги радва единствено нещастието на другите. Когато човек им чете мислите (безсмислите), може само да му спре дишането, преди да реши изобщо да не им отговаря. Само един въпрос имам към такова уроди: Така злобеете, защото великата Русия мълчи като пръднала ли? Ха кажете сега къде е прехвалената и свръх икономика, огромните ресурси, широката руска душа, така характерната за тях саможертва!!! От там поне не плюят!