Пушач спря най-бързия влак
Най-бързият влак в света удари за първи път аварийни спирачки заради неспазващ изискванията пушач, предаде БГНЕС.
Обратно в новинатаКоментари - Пушач спря най-бързия влак | Днес.dir.bg
Коментари
Хм.. Стига бе, редактортите от Дир.бг, малко се посъвземете и ЧЕТЕТЕ преди да пуликувате нешо... Поредната простотия - ако разстоянието от т.А до т.Б е 1100км и влак се движи със скорост от 350км/ч, колко време ще му е нужно за да измин разстоянието? Задача за 3 клас!! При положение че се движи със средна скорост 350км/ч (доста съммнително..) за 2,5 часа ще измине 350+350+125825км, или с други думи отговорът на горната задача - за да измине 1100км на този влак са му необходими приблизително 3 часа и 9 минути. Драги редактори, унизително е да се отнасяте така с аудиторията си!!
Този влак не е като този в Шанхай. Той е основно китайско производство и ще съедини Пекин с Гуанчжоу в близкото бъдаще.
Айде, всички нихилисти вкупом да плюем България да възхваляваме жълторковците. Като е толкова хубаво в Китай, защо никой не емигрира там?! Може би никой не иска да получава $30 на месец, за да гради великия социализъм? Така де, като спестят от 1 милиард работещи по $100, защо да не поръчат влака от Siemens? А колко от тези 1 милиард работещи ще могат да си позволят изобщо някакъв нормален стандарт ?
За всички, които примират по Китай: народът там работи по 16 часа, за да оцелее, а където не работи толкова, живее на село. Освен това всеки може да отиде да живее в Китай и няма да го върнат. Забележителен е фактът, че всички емигрират към капитлистическите страни, включително и привържениците на комунизма. А странно ее при това да пелтечат простотии колко хубаво било в Китай. Може би единствено, че са пуснали бърз влак, който не е рентабилен, но е в прослава на компарртията. Така и ние си имахмее Правец и Кремиковци. Познати скодоумия...
Абе вие още ли не разбрахте, че Китай не е каквото е бил преди 40 години бе??? Какви 7$ още бълнувате? Разбирам, че далеч не всички са ходили в Китай, но поне миналата година имаше там олимпиада, не гледахте ли предаванията за Китай, не се ли информирахте поне малко??? За сведение, на персонала на влака заплатите им са поне 1000 $, при цени по-ниски от тези у нас! При това не се заблуждавайте- там НЕ Е КОМУНИЗЪМ!!! Китайските управници са единствените, които се наричат комунисти само на думи, но иначе освен някои по-строги правила и ограничения (често наистина необходими), които имат, нямат нищо общо. Ето една основна разлика между тамошните комунисти и нашите: Тамошните първо строят държавата си и я развиват, и после ако остане нещо (то винаги си остава)- крадат. Тук- обратно: първо се краде, и после, ако остане нещо- отива за развитие на страната.
Ех, Пешо, ех, тракторче, И влакът и пътя, по който се движи е проектиран и произведен в Германия, доставен и инсталиран, тестван и пуснат в експлоатация от германци. Германци и сега работят на ключови позиции по експлоатацията и сервизирането на цялата система. Не разбрах какво толкова си се екзалтирал от постижението на народната им република???!
евала на пушачите затова не забрянявйте пушенето в българия че ще спре влака на бойко.
Влаковете на Simens се движат с 250 км/ч. и No more! Никъде по китайския влак няма емблеми на Simens. Информацията за немско съдействие никъде я няма официално. Носят се слухове само. Те китайците за толкова пари ще купят цялата Simens, както купиха Hamer, защото и те са цъфнали и вързали. Немският концерн Siemens продаде на тайванската фирма BenQ своето звено Siemens Communications, което се занимава с производството на мобилни апарати и оборудване. С анонсирането на тази сделка беше сложен краят на продължилите близо половин година спекулации около бъдещето на бизнеса с телефони на германския технологичен гигант, който в няколко поредни тримесечия отчита сериозни загуби от дейността на своето телекомуникационно подразделение. Първоначално евентуалната продажба на Siemens Communications бе свързвана с компаните LG Electronics, NEC, Panasonic и Huawei. След като през последните няколко години успя да намери стабилни партньори в производството на домакински уреди (в лицето на Bosch) и на преносими компютри (Fujitsu), Siemens се раздели и с едно от последните си звена, насочено към по-широк кръг клиенти - това за мобилни телефони. Цената на сделката не е обявена публично. Известно е, че Siemens ще закупи 2.5% акции от капитала на BenQ на стойност 50 милиона евро. Сделката обаче ще коства на Siemens 350 милиона евро. По план прехвърлянето и създаването на съвместното дружество би трябвало да приключи до края на третото тримесечие на тази година. Често появяващите се софтуерни проблеми, както и неадекватната адаптация към вкусовете на пазара, направиха последната година за телефоните Siemens изключително трудна. Немската компания се забави твърде много и с представянето на модел, работещ в мрежите от трето поколение, като едва на тазгодишното изложение CeBIT демонстрира свой представител в този най-нов и динамичнo развиващ се мобилен сегмент. Това са и двете основни причини, поради които за четвъртото тримесечие на 2004 и първото тримесечие на 2005 Siemens Communications записа загуби от 281 милиона евро.
С удоволствие ще живея в Китайската народна република.Ще работя по 16 часа.Ще се качвам на свръхбърз влак ,обещавам ,че няма да пуша други цигари освен тези от България с цена 4,80 от април.Само ,че накъде ще пътувам.Към демокрация или към комунизъм.Нищо,важно е да пътувам.Пътищата Божии са неведоми.
Ми хайде де? И аз питам какво е? Питай (12:27ч.) и (17:04ч.) какво е общото между Siеmens и китайския влак? Явно четат новините между редовете... Може и на Nokia да го подарят.
Нашите мотриси в метрото вървяха няколко часа и взеха ,че спряха.Да не би да са китайско производство?Прости китайци но заляха целия свят със стоки.Ние произвеждаме чушкопеци мерцедес за три чушки,правим ракия от тиквички и краставици и я продаваме за отлежало шотланско уиски.Как да не се гордеем и да плюем по останалите нации.
Хммм, наистина не виждам връзката на сименс с китайския влак.А освен това никога мобилните телефони не са били най-силното звено на сименс(въпреки че аз имах такъв телефон който си работи дълго време след като бе изпран в автоматична пералня), както и лаптопите им не са кой знае какво.А и сименс спряха телефоните си преди 3г.Сименс АГ (Siemens AG) е една от най-големите технологични компании в света. Развива се в шест основни бизнес направления: комуникация и информация, автоматика и контрол, електричество, транспорт, медицина и осветление, и едва ли е някаква малка компанийка.
ми ти зимай 70 и цвили доволно и пътувай с 40 км в час...смешник много американски филми гледаш май..и димосратично мислене си развил гледам....хи хи
бе гледай си китайското мониторче и не завивиай към западните страни много че и те завалийките гладм не правят май нещо по друго от теб)))) смешник си ти май а...я по добре си посъбериоризец че кат дойдат много ще са зли да знаеш)))))