Китай: Екзекутираният британец можеше да убие 26 800 души
Посолството на Китай в Лондон се постара да оправдае екзекуцията на британец, който бе осъден на смърт от китайски съд за наркотрафик въпреки, че близките му твърдяха, че е душевноболен, като подчерта сериозността на престъплението, предаде Франс прес.
Обратно в новинатаКоментари - Китай: Екзекутираният британец можеше да убие 26 800 души | Днес.dir.bg
Коментари
Подкрепям китайците. Само със здрави закони и тяхното спазване могат да си запазят държавата. Нашата така я разградихме, че вече е трудно да се спаси. Синхронизация с европейското законодателство е най-голямата глупост в съдебната ни система. Всеки божи ден 400 тъпунгера творят закони и закончета, само и само да не влязат в затвора за престъпленията си. Ако не от китайската, да вземем поне пример от американската и да се разправим с престъпниците.
кога и в България ще започнат така да изпълняват ефективно присъдите и не само наркодиилърите , но и другите заслужаващи строги присъди.
За да имаме няколко китайски съдебни състава, трябва преди това да имаме правителство с национална политика, каквито не можаха да бъдат компрадорските, дупедавски правителства от последните 20 години, включително и правителството на дупелизеца на чичо Сам, набеденият пожарен генерал Бойко Тиквата. За да се променят нещата, цялата т.н. политическа класа трябва да бъде изметена в Белене на превъзпитание и да бъде заменена с национално отговорни личности.
Китайците си имат хубав закон, а още по-хубаво е, че си го спазват. Луд или не - внесъл ли е наркотик - внесъл е.
Аз съм от ЕС, както и всички с българско гражданство и не разкритикувам по никакъв начин изпълнението на присъдата. Така, както много хора граждани на ЕС, следователно няма какво някакви си костюмирани пингвини да изкават мнение и от мое име.
Доживотен затвор ли? В никакъв случай- знаете ли колко струва на данъкоплатеца 1 затворник на ден? то не е само храна и вода. Сгради, подръжка, енергия, заплати на охраната и прочие. Да ги гърмят такива. Браво н Китай.
Явно Китай е осигурил възможност на подсъдимия да се защити.Вероятно и присъдата е според закона.Но, ако са екзекутирали психично болен човек,това би било един вандалски и крайно не хуманен акт,присъщ на варвари! Аз помня как газеха хора на площада с танкове и не бих казал,че цивилизацията им се е върнала много назад,за жалост!