Коментари - Карнобат си ”продава” слънцето | dnes.dir.bg
назад

Карнобат си ”продава” слънцето

Фотоволтаичен парк ще бъде изграден в близко време край Карнобат, съобщи кметът на града Георги Димитров.

Обратно в новината

Коментари - Карнобат си ”продава” слънцето | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Вместо да развиваме селско стопанство ние ще отдаваме на концесия, която естествено щще изкара и печалбата си от националната ни икономика.

Защо не пишат какво ще стане с цената на тока за българите, след като държавата е длъжна да изкупува изцяло произвежданата електроенергия от соларните централи на цена 10 пъти над пазарната. Готви се българино да плащаш яко на колонизаторите, възползващи се от безхаберите на управляващите дришьовци.

Айде да смятаме! Едните за 500 мегавата искат 1.9 млрд евро. Т.е. за 1000 мегавата ( колкото е мощността на блока който искат да строят в Белене ) ще искат най-много 3.8 млрд, при това от скъпата зелена енергия. А от Белене щяла да излезе евтина електроенергия. Другите предлагат за 240 мегавата 570 млн. евро. Т.е. за 480 мегавата - 1.14млрд., за 960 - 2.28 млрд. Което по груби сметки е с около 40% по-евтино от другата оферта и В ПЪТИ ПО-ЕВТИНО ОТ ЕВТИНИЯ БЕЛЕНЕ! Сега някой ще каже Да ама Белене ще работи денонощно, а това само денем. По света са го решили и този проблем и съм сигурен, че за още най-много 500млн. евро и тук ще го разрешат!

Само дето т.нар. дружество се състои от фирми - мутренски офшорки...

Дали целогодишно ще е слънчево? Колко рентабилно ще е от тази гледна точка?!

По-добре да вземат да си продават виното и ракията по Европата, ще им излезе по-добра печалба.

В Испания като наблягат на зелената енергия,чудно защо пак им е по-евтина електроенергията - 6 евроцента/кВ !?Ние уж използваме евтината атомна електроенергия,а все сме били догонващи по показател цени!Съвсем ни правят на балами,ама докога ли...

юруш на поредната далавера ,от едната страна влиза ток за 18 ст. а излиза от другата по 70 ст примерно,а още- има една карта на българия с слънчевата активност и там се пояснява къде и колко е рентабилно така че е ясно -поредната далавера,гледах реп. от силистра и фирмата за производство на фото бат. е такова неадарталско производсво не съм виждал даже и в гаражна фабрика

Вземете си оправете КарнобаД - под снимката.

Да драги срещу пари такива като теб си мислят че слънцето ще почне да грее и през ноща

близкото време, след колко години,до пенсионирането на кмета или повече,по малко приказки на разпивка за сметка на повече свършена работа.

ZA TOZ DETO PITA ZASTO V KAR NOBAT A MI ZASTOTO IMA SLANCE GREENE I MA I NAUCNO MOGE DA SE DOBIVA ELENERGIJ ...... TO E ZA UMNI NE ZA GLUPACI

Вместо да развиваме селско стопанство ние ще отдаваме на концесия, която естествено щще изкара и печалбата си от националната ни икономика.

Защо не пишат какво ще стане с цената на тока за българите, след като държавата е длъжна да изкупува изцяло произвежданата електроенергия от соларните централи на цена 10 пъти над пазарната. Готви се българино да плащаш яко на колонизаторите, възползващи се от безхаберите на управляващите дришьовци.

Айде да смятаме! Едните за 500 мегавата искат 1.9 млрд евро. Т.е. за 1000 мегавата ( колкото е мощността на блока който искат да строят в Белене ) ще искат най-много 3.8 млрд, при това от скъпата зелена енергия. А от Белене щяла да излезе евтина електроенергия. Другите предлагат за 240 мегавата 570 млн. евро. Т.е. за 480 мегавата - 1.14млрд., за 960 - 2.28 млрд. Което по груби сметки е с около 40% по-евтино от другата оферта и В ПЪТИ ПО-ЕВТИНО ОТ ЕВТИНИЯ БЕЛЕНЕ! Сега някой ще каже Да ама Белене ще работи денонощно, а това само денем. По света са го решили и този проблем и съм сигурен, че за още най-много 500млн. евро и тук ще го разрешат!

Само дето т.нар. дружество се състои от фирми - мутренски офшорки...

Дали целогодишно ще е слънчево? Колко рентабилно ще е от тази гледна точка?!

По-добре да вземат да си продават виното и ракията по Европата, ще им излезе по-добра печалба.

В Испания като наблягат на зелената енергия,чудно защо пак им е по-евтина електроенергията - 6 евроцента/кВ !?Ние уж използваме евтината атомна електроенергия,а все сме били догонващи по показател цени!Съвсем ни правят на балами,ама докога ли...

юруш на поредната далавера ,от едната страна влиза ток за 18 ст. а излиза от другата по 70 ст примерно,а още- има една карта на българия с слънчевата активност и там се пояснява къде и колко е рентабилно така че е ясно -поредната далавера,гледах реп. от силистра и фирмата за производство на фото бат. е такова неадарталско производсво не съм виждал даже и в гаражна фабрика

Вземете си оправете КарнобаД - под снимката.

Да драги срещу пари такива като теб си мислят че слънцето ще почне да грее и през ноща

близкото време, след колко години,до пенсионирането на кмета или повече,по малко приказки на разпивка за сметка на повече свършена работа.

ZA TOZ DETO PITA ZASTO V KAR NOBAT A MI ZASTOTO IMA SLANCE GREENE I MA I NAUCNO MOGE DA SE DOBIVA ELENERGIJ ...... TO E ZA UMNI NE ZA GLUPACI