Коментари - Бизнесът срещу мораториум на ветропаркове | dnes.dir.bg
назад

Бизнесът срещу мораториум на ветропаркове

Бизнесът е обезпокоен от коментарите на някои министри за налагане на мораториум за шест месеца върху проекти за производство на електроенергия от възобновяеми енергийни източници (ВЕИ).

Обратно в новината

Коментари - Бизнесът срещу мораториум на ветропаркове | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

По принцип не съм против възобновяемите източници, но при положение че са ефективни. В противен случай директно бъркат в джоба на населението и малкия бизнес. Доколкото ми е известно, ветропаркове у нас са ефективни само по някои върхове и по някои северни части от Черноморието. Фотоволтаиците са твърде неефективни засега, другите източници също са спорни или недостатъчни. Иначе е чудесно вили, имения и отдалечени обекти да се захранват с екологична енергия, но на непромишлена основа... Който е крал и правил далавери е време да си плати, а тая добра бизнес-среда която е чудесна за далаверки и други подобни, е крайно време да се промени! Това, че на господата от КРИБ не им оттърва си е техен проблем - ако се опасяват, че ще им нарушат правата да крадат - нека им ги нарушат и то по-скоро!!!

Напълно подкрепям казаното от Elitarist, AXAor и Антисоциалист ! По принцип не съм против възобновяемите източници, но при положение че са ефективни. В противен случай директно бъркат в джоба на населението и малкия бизнес. Доколкото ми е известно ветропаркове у нас са ефективни само по някои върхове и по някои северни части от черноморието. Фотоволтаиците са твърдо неефективни засега, другите източници също са спорни или недостатъчни. Иначе е чудесно вили, имения и отдалечени обекти да се захранват с екологична енергия, но на непромишлена основа...

корпоративни интереси на т.нар. бизнес.

Прави са за спирането на тези проекти.Да не стане като бетонните градове по черноморието - хотели има,а няма кой да спи в тях. ВЕИ ще има но пазар за скъпата им енергия да няма.

Подкрепям мораториума. И забрана бих подкрепил за неефективни енергоизточници. И още нещо - КРИБ не са бизнеса.

Отливът и прливът на чуждите инвестиции стана за нароода като политиката на тоягата и моркова. Пример-да не се пенсионират гражданите рано, щото ще се повиши цената на работните ресурси-ще се намали конкурентноспособнос ще намалеят инвестициите.

Дялът на електроенергията от ветрени и фото- генератори в общото производство може да да достигне 16% до 2020 г., само ако по-високо ефективната енергетика намали производството си. След като някой е подписал вредно за България споразумение от името на България, би било да знаем кой и защо, за да го накажем, като му дойде времето. Би било полезно и споразуменията от Българско име да се сключват след разискване сред гражданите, и след допитване до тях. Може да се предполага, че бизнесмените са разтревожени, че държавата няма да изкупува произведената от тях електроенергия на обещани им по-високи цени. Тревогата им е основателна. Поради нарастващата енергийна независимост на съседните държави, България вече има излишък от енергийни мощности и добивът на енергия от ветрове, слънчева светлина и рекички ще има само малки местни потребители на нивото на селце, паланка, туристическа хижа и подобни. Явно бизнесът пак е разчитал на държавно субсидиране и привилегии чрез повишени покуни цени - изплащани от държавата, т.е от гражданите и на повишени цени за гражданите.

А не, не - никакви права няма да ни се нарушат, нито ще доведе до по-лоша бизнес среда. Който е крал и правил далавери е време да си плати, а тая добра бизнес среда която е чудесна за далаверки и други подобни е крайно време да се промени. Това, че на господата от КРИБ не им оттърва си е техен проблем - ако се опасяват, че ще им нарушат правата да крадат - нека им ги нарушат и то по-скоро!!!

По принцип не съм против възобновяемите източници, но при положение че са ефективни. В противен случай директно бъркат в джоба на населението и малкия бизнес. Доколкото ми е известно, ветропаркове у нас са ефективни само по някои върхове и по някои северни части от Черноморието. Фотоволтаиците са твърде неефективни засега, другите източници също са спорни или недостатъчни. Иначе е чудесно вили, имения и отдалечени обекти да се захранват с екологична енергия, но на непромишлена основа... Който е крал и правил далавери е време да си плати, а тая добра бизнес-среда която е чудесна за далаверки и други подобни, е крайно време да се промени! Това, че на господата от КРИБ не им оттърва си е техен проблем - ако се опасяват, че ще им нарушат правата да крадат - нека им ги нарушат и то по-скоро!!!

Напълно подкрепям казаното от Elitarist, AXAor и Антисоциалист ! По принцип не съм против възобновяемите източници, но при положение че са ефективни. В противен случай директно бъркат в джоба на населението и малкия бизнес. Доколкото ми е известно ветропаркове у нас са ефективни само по някои върхове и по някои северни части от черноморието. Фотоволтаиците са твърдо неефективни засега, другите източници също са спорни или недостатъчни. Иначе е чудесно вили, имения и отдалечени обекти да се захранват с екологична енергия, но на непромишлена основа...

корпоративни интереси на т.нар. бизнес.

Прави са за спирането на тези проекти.Да не стане като бетонните градове по черноморието - хотели има,а няма кой да спи в тях. ВЕИ ще има но пазар за скъпата им енергия да няма.

Подкрепям мораториума. И забрана бих подкрепил за неефективни енергоизточници. И още нещо - КРИБ не са бизнеса.

Отливът и прливът на чуждите инвестиции стана за нароода като политиката на тоягата и моркова. Пример-да не се пенсионират гражданите рано, щото ще се повиши цената на работните ресурси-ще се намали конкурентноспособнос ще намалеят инвестициите.

Дялът на електроенергията от ветрени и фото- генератори в общото производство може да да достигне 16% до 2020 г., само ако по-високо ефективната енергетика намали производството си. След като някой е подписал вредно за България споразумение от името на България, би било да знаем кой и защо, за да го накажем, като му дойде времето. Би било полезно и споразуменията от Българско име да се сключват след разискване сред гражданите, и след допитване до тях. Може да се предполага, че бизнесмените са разтревожени, че държавата няма да изкупува произведената от тях електроенергия на обещани им по-високи цени. Тревогата им е основателна. Поради нарастващата енергийна независимост на съседните държави, България вече има излишък от енергийни мощности и добивът на енергия от ветрове, слънчева светлина и рекички ще има само малки местни потребители на нивото на селце, паланка, туристическа хижа и подобни. Явно бизнесът пак е разчитал на държавно субсидиране и привилегии чрез повишени покуни цени - изплащани от държавата, т.е от гражданите и на повишени цени за гражданите.

А не, не - никакви права няма да ни се нарушат, нито ще доведе до по-лоша бизнес среда. Който е крал и правил далавери е време да си плати, а тая добра бизнес среда която е чудесна за далаверки и други подобни е крайно време да се промени. Това, че на господата от КРИБ не им оттърва си е техен проблем - ако се опасяват, че ще им нарушат правата да крадат - нека им ги нарушат и то по-скоро!!!