Коментари - Загробени били парите за панелки | dnes.dir.bg
назад

Загробени били парите за панелки

Всеки, който купува панелно жилище, трябва да си направи сметката, че просто погребва пари, каза регионалният министър Росен Плевнелиев.

Обратно в новината

Коментари - Загробени били парите за панелки | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Много внимавайте с външното саниране на сгради особенно панелни. Панелните сгради могат дабъдат прекрасно изолирани вътрешно и увредени завинаги външно. Вътрешната изолация е изпробвана със наредба от 1986 година и даде отлични резултати. Външната изолация не само че не върши работа но рязко увеличава корозията на дюбелните връзки

Тоя не е икономист. Първо. Всичките му сметки са ангро. Второ. Трето, той изобщо никога не е мислил логично и рационално, съобразявайки се и поставяйки се на мястото на другия, а в зависимост от конюнктурата - приказва каквото мисли, че трябва да приказва. И това верно започва да го мисли за правилно. Утре естествено, казва обратното, защото конюнктурата се е сменила и той пак прав.

Росен явно не прави разлика между бетонни панели и гипсокартон, с който построи Бизнес парк София! Ей къса памет, бре...

Хайде сега на отворения министър,аз да му направя сметката.1/Какви са тези 60% икономия от санирането?Икономият е най много 10-15%.И защо ги смята тези проценти върху цялата сметка,когато икономията идва само от парите които харчат отоплителните уреди.При една сметка от 100лв.около 60лв.са за отопление.Какви икономии ще ми даде санирането,на готварската печка,на бойлера и на всички други ел.уреди,които не са свързани с отоплението.Отговора е никакви.2/Господин Плевналиев,наистина ли ни мислиш за глупаци?Защо пресмяташ икономията на ел.енергия на годишна база?Та нали зимата е само 5-6 месеца?И какво става със сметката.Спестявате по 10-15лв през зимните 5-6 месеца,т.е. около 50 до 90лв.годишно.И какво излиза,че в най добрия случай си избивате тези 6000лв за 66 год.Наистина страхотна инвестиция,г-н министър.Явно е,че имате познати които се занимават с този бизнес.

А защо в Румъния панелките се санират на принципа:40% се плаща от държавата,30% - от общината и само 30% от собственика.Защо тези милиони от продажба на квотата за вредни емисии не отидат за саниране????

Четох и се смях на министъра. Ех, Бойко как си избираш министрите - сякаш от някоя септична яма са изпълзели всичките - без Малката Пица - той е от Луната! Що се отнася до панелите и новото строителство, ще дам само един пример и който е в час ще си направи изводите. Отиваме лятото с половинката да гледаме за жилище в един нов комплекс в Манастирски ливади - строеж на реномирана строителна фирма. Цигани връзват арматура, никъде никой не ходи с предпазно облекло, турски цимент на поразия. Питам аз техническия ръководител - Спазвате ли Наредба 4? Той ме изгледна замислено и вика - Това за пожарната ли беше?!

И коя е твоятя строителна фирма, г-н министър. Да си купуваме от нея, де, нови качествени и прекрасни жилища.

Трябва да се купува само от неговата фирма!

Откога инвестициите се наричат набухване. Тоя измисли нов език. Ами този урод като иска да НАБУХА милиарди за безмислено саниране на панелки.

Еиии Какво сега опитвате се да продадете новото строителство ли!? Мога да ви кажа, че при един земетръс, аналогичен с този който стана в туция преди години, новото строителство ще стане на нов БОКЛУК! А и да не забравяме, че цемента на новото строителство си е баш турски!

Тоя пишман министър иска да гушне огромни комисионни от немските фирми, които отдавна напират да изсмучат милиарди от бедните българи за саниране.

панелно изградените жилища са много по-безопасни и защитени при земетръс, разпределението на жилищната площ е много по-ефктивно оползетворена.гаранц за ползване е над 70 години, така че, не зблуждавайте народа.т.н. ново стрителсто е абсолютана еманация на некадърността и пошлостта, както в архитектурен план , така и като качество на строителството,като пример , не забравяйте земетресението в турция,където над 80 процента от разрушените жилищни сгради бяха т.н. ново строителство.

Тоя министър не може да смята. Кой през лятото отоплява гарсониерата със 100 лева за ток.

Много ми е интересно (смешно) когато някой милионер започне да ми дава акъл как се живее в панелно жилище.Апартамента ми панелен 90квадрата.Живея в Южна България на отплителен сезон плащам 350-400лв (ток и отопление). Стоя на около 20 градуса, през лятото сметката ми е не повече от 35лв.Занам как се пести ток, затова се ядосвам когато някой с 2000000лв ме учи да кое енергийно ефективно.С две думи министъра разпрява пълни глупости.Сега се чудят как да ни накарат да си санираме сами панелките за да се създаде работа на приближени фирми.

Много, ама мнооого е зле тоя! Ама не спира да сипе простотии!!!!!!!!!

стига господа от ГЕРБ - вие се уляхте, почудихте се как да оберете народа, то не бяха данъци, такси - а сега и саниране

Абе Готин, На кой пенсионер му пука какво ще стане след 10 години? Смятай - нали си икономист! Пенсиониране на 70 години, инвестиране за 10 години 80 години. Браво дано 1-2 години да се ползват от далаверата дето им предлагате, иначе за строителните фирми от вашите кръгове сметката е ясна - няма да е нужно да чакате да станете на 80 години за да живеете добре! Отлично ИКОНОМИСТИ!!!!!!

Абе Готин, На кой пенсионер му пука какво ще стане след 10 години? Смятай - нали си икономист! Пенсиониране на 70 години, инвестиране за 10 години 80 години. Браво дано 1-2 години да се ползват от далаверата дето им предлагате, иначе за строителните фирми от вашите кръгове сметката е ясна - няма да е нужно да чакате да станете на 80 години за да живеете добре! Отлично ИКОНОМИСТИ!!!!!!

Започват да подгряват за бизнеса със санирането. Те така беше и с топломерите, от които засмукаха повече от 200 млн лв от хората, така продължава да бъде и с топлинното счетоводство. Браво, стрижи овцете!

umnogeno po 1000godini kolko pravi,prost kato le6ta.

деа и гаменчето се извъди - да набухате, кои сте ВИЕ че да набухате уа! Да та набухат у кутурния министар

ПАНЧО! ПАНЧО!!!!!!!!!!!!!!! МАРГИНАЛЕН ЛУМПЕН, МАРГИНАЛИТЕ,ПРОСТАЦИ И МОШЕННИЦИТЕ НИКОГА НЕ СВЪРШВАТ! ДА ГО ДУХАШ!!!!!!!

Плевналиев е такава голяма хралупа,че 5 поколения катерици могат да си отгледат дечицата и да живеят конфортно-без САНИРАНЕ!

ГЕРБ е милиционерско- фелдфебелска партия!Тогава какво да правим с набухвателите в партията!

Братски бАен привет, другарю, от нашата нисша /пардон - низова/ първично-вторична партийна Урганизация! Страхотно слово, но имаме нЕколко съабражения. Пръво, пропуснахте да споменете, че към закупена панелка се дава като предколеден бонус наръч мукавени картони и комплект гедоре с отвертки, за да си сглобиш и Трабант. Второ, никъде не е споменато, че словото беше прекъсвано многократно от бурни и дълго нестихващи аплодисменти, овации и даже ръкопляскания! И трето, онзи там ваш критикар по-долу явто е мно-о-ого тъп, без вродено или придобито чувство за хумор и просто така си гледа тъпо от малък, та нищо не е разбрал от иронията, но ние ще обсъдим поведението му на закрито партийно събрание и ще го разкритикуваме остро! Да живее ПРОЛЕТТАриата` и международното положение!

Няма ли кой да му го набуха на този нещастник

Да ти го НАБУХАМ у кретена!

Абе Готин, На кой пенсионер му пука какво ще стане след 10 години? Смятай - нали си икономист! Пенсиониране на 70 години, инвестиране за 10 години 80 години. Браво дано 1-2 години да се ползват от далаверата дето им предлагате, иначе за строителните фирми от вашите кръгове сметката е ясна - няма да е нужно да чакате да станете на 80 години за да живеете добре! Отлично ИКОНОМИСТИ!!!!!!