Държавата се разплаща с пътните фирми
Министърът на регионалното развитие Росен Плевнелиев очаква в сряда МФ да внесе в МС предложение за одобряване на процедура за изчистване на публичните задължения към пътно-строителните компании, предаде БТА.
Обратно в новинатаКоментари - Държавата се разплаща с пътните фирми | Днес.dir.bg
Коментари
Не разбрахте ли, че тези са некадърници! Ще закопаят държавата много по-рано от очакваното! Държавата е пълна със задължения към фирмите, които пък от своя страна имат задължения къде ли не... А самата тя /държавата/ погва фирмите за неплатените си задължения. Не стига, че не се издължава, ами и ги глобява за невнесени в срок данъци и осигуровки! Е, това ако не е престъпление! Седнали от КНСБ да дават съвети на работниците да си търсят парите от работодателите! А работодателите как да си вземат парите от държавата?! Някой може ли да отговори на този въпрос! И какво прави този финансов министър, като не може да се справи с ресора си? А някой може ли да ми даде някой от управляващите за пример, че е свършил нещо полезно в тези месеци! Освен, че си раздадоха бонуси за коледа, друго нищо! Не вярвам, че ще се разплатят в скоро време с фирмите тези нещастници! Не видяхте ли какво стана с фермерите? До 5 декември трябваше да се разплатят, Министерството на земеделието имало готовност, а пък Дянков - не пуснал парите! Какви своеволия! Абе, Дянков, имаш намерение да си ходиш в Америка с парите на България ли, бе? Докъде мислиш да докараш бизнеса и хората тук?! Е, тези вече са крадци на едро - тук става въпрос за много пари! Нашите пари!