Шеста жертва на свинския грип
Националният епидемиолог д-р Ангел Кунчев съобщи днес по БНТ за шести смъртен случай на новия грип А H1N1.
Обратно в новинатаКоментари - Шеста жертва на свинския грип | Днес.dir.bg
Коментари
дадоха ми следната информациа за грипа: приятелкат ми и детето са изкарали този грип. Веднага са им назначили тамифлу и са се оправили. От началото се е всяло паника в Мексико.Маските и антибактериалните препарати за ръце са свършили за броени дни... Наскоро по телевизията са им казали как да се предпазват от грипа и каквп всъшност представалява този тип вирус. 1. Този вирус/ с този щам/ живее и се равива САМО в т.н. мокра среда. Т.е ако някои кихне срещу вас в лицето ви и слюнка/ секрет/ попадне на лицето ви и ви засегне, тогава верочтността да се заразите е 99%. 2. Вируса умира много бързо ако няма средата в която да се развие. Т.е. ако седите на поне 2 метра от болни от този грип, и не ви кихат срещу вас, шанса да се разболеете е почти 0. 3. В случай, че това стане веднага с топла вода/ да не кажа гореща/ намокрете носа си, направете парна баня, направете гаргара за да може и устната кохина да я прочистите. Там най-вече вирее вируса. 4. Инкубационният срок е 7 дни. В случай на първи симптоми веднага вземете парацетамол, или друго лекарство съдуржащо парацетамол. Параце е силен срещу този вид вирус. 5. Пиите повече топли/ горещи/ напитки. Топлината убива микробите в устната кохина и не дава възможност вируса да се развие. 6. И на първо място НОСЕТЕ МАСКИ, МИЙТЕ СИ РЪЦЕТЕ СЪС САПУН РЕДОВНО, НЕ СТОЙТЕ ДО ХОРАТА ЛИЦЕ В ЛИЦЕ, ОГРАНИЧЕТЕ МАСОВИТЕ МЕРОПРИЯТИЯ,ПИЙТЕ ВИТАМИНИ, ЯЖТЕ ПЛОДОВЕ И ЗЕЛЕНЧУЦИ, ПО-МАЛКОИ СТРЕС И НЕ СЕ ПАНИКЬОСВАЙТЕ. КОГАТО СЕ ВЗЕМАТ МЕРКИ ВЕДНАГА ВИРУСА УМИРА И НЯМА ДА СТИГНЕ ДО БЕЛИТЕ ДРОБОВЕ!!!! ТОЗИ ВИРУС, НАЙ-ХУБАВОТО МУ Е , ЧЕ УМИРА МНОГО БЪРЗО СТИОГА ДА СЕ ХВАНЕ ВЕДНАГА. СКЪПИ СЪНАРОДНИЦИ, НЕДЕЙТЕ ДА СЕ ПАНИКЬОСВАТЕ, СТИГА ВЕЧЕ СТРЕС, СТРАХ И ПАНИКА!!! МИСЛЕТЕ ПОЗИТИВНО, СИЛНИЯТ ДУХ И СИЛНАТА ХРАНА СА ВАЖНИ!!!!
Ами китайците от миналия месец си направиха ваксина за всичките 3 милярда и си се ваксинират. МИналата седмица си пуснаха лекарство за 1$ в аптеките което лекува грипа за 3 дни. ДЕЦАТА още по-бързо. Обаче при нас се чака и ще се купува от скъпото ТАМИФЛУ. Да купят по 1$ за всички и другата седмица всички ще са здрави. Дянков да даде пари за живи хора??, това е някакъв виц. Той си каза, на първо място е бюджета, хората са някъде в дъното. Да ама няма да стане, няма да се гушнат кинти достатъчно от наши хора.
болен съм от нещо, не знам свински или обикновен грип и се самолекувам просто защото ако ида до джи пи то само ще обменя вируси свински и други с остоналите в чакалнята.маски няма никъде в аптеките по центъра,вчера търсих... немало на склад егати и грижата за народа,ще се изпонатръшкаме вкупом
Сложете един брояч с обратно броене пред президенството, да не пропуснем някого, и нали знаете, последния да загаси осветлението.
Миналата седмица се почувствах зле,с почти всички симптоми на заболяването,със ужасна кашлица,суха и дразнеща. Наще ми бяха изпратили Ремантидин и започнах да пия от него,а също много чайове плодове и вит С,ЗА ДВА ДНИ МИ ОТШУМЯ ВСИЧКО ,ЗА МЕН РЕМАНТИДИНА ИЗИГРА ГОЛЯМА РОЛЯ. КУПЕТЕ СИ ОТ НЕГО И ПРИ ПЪРВИ СИМПТОМИ ГО ВЗЕМЙТЕ 2 ПЪТИ ПО 2. ПИХ СЪЩО ПРЯСНО МЛЯКО ТОПЛО ВЪТРЕ С МЕД И МАСЛО. УСПЕХ НА ВСИЧКИ И ДАНО ДА ОТШУМИ ТАЯ НАПАСТ.