Коментари - Разведените си плащат наем | dnes.dir.bg
назад

Разведените си плащат наем

60 лева става минималната издръжка за дете, което е една четвърт от минималната работна заплата според новия Семеен кодекс. Промяната ще важи за всички деца, които получават по-малка издръжка към настоящия момент.

Обратно в новината

Коментари - Разведените си плащат наем | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Ти колко пъти си изпрала гащите на мъжа си наръка? Или переш в пералнята, която той е купил.

ергена на средна възраст ме изкефи :)) евалата пичага,така трябва да се живее в днешното смутно време пълно с разни шафрантии.....

Малка поправка - аз няма как да съм заслужиЛ това, мъж съм :)

Ами, моето момиче... Бях 12 години предимно в чужбина да правя пачка и поне сме се женили млади - да имаме какво да харчим след 40-тата си година и да си гледаме кефа. Не ме е ограбила -оставих всичко. И не се оплаквам, и не съм се заял да ми плаща репарации. И съм горд, че тази, която ме изхвърли е живяла 23 години като принцеса. А сега - ТЯ иска да ставаме гаджета... Бе... това жените... я... Събуждаш се сутрин, някой лежи до тебе, вместо добрутро казваш: Ти коя беше, ма? Това сте си заслужили!

И защо те изхвърли? Гледал си я в очите и й е писнало? И какво все се жалвате за пари и имоти, как в тая бедна България се оказа, че всичките мъже - имотни и ограбени? И какви са тия кукувици, мна които попадате? Аз не познавам такива. Жените около мен си скъсват задниците от работа по фирми и слугуване в къщи, на едното място ги ебават чорбаджии, на другото - съпрузи. Кво стеревнали толкова, пречат ви да ходите по въртиопашки ли?

Разведена съм от 10г. Взех си детето, сака с мойте и нейните дрехи и толкова. Съдът му присъди издръжка от 50лв. на месец, но и тях не получавам редовно, от 7месеца никакви ги няма - в криза бил. Прави демонстрации със скъпата си кола, с лодката за риболов, но за детето си няма 50лв. Неми се говори. Лошото е, че повечето мъже са такива, правят деца и не мислят, че трябва и да ги издържат. Да му мислят майките. Пфу.....

Како! Мене ме изхвърлиха след 23 години брак! Оставих АБСОЛЮТНО всичко на бившата и децата, за да са добре. АКО имах договор - не мисля, че щеше да се стигне дотам, че в момента да съм под наем и да живея като животно. А и всички сте параноички не на тема ревност, ччест, а на тема частнособственически чувства - да не мине някоя друга пръдла и да ви събере вашите блага. Парите на мъжлето, де....

Развесели ме shumi 68:)) Много ме развесели.И как си вярваш само....И ти от жена си роден (нищо,че за теб жените са самотни кукувици и ненаситни твари). И ти до полата на жена си раснал .... а като чета май там си си и останал:)) Е,ти си знаеш най-добре....

Ni lyubov, ni semeistvo..Edin shte ostavi stari chorapi, drug-bide sus zlatno sifonche, partsalki..Ega si.

Не можеш да си представиш колко си прав! Съвет към всички новобранци: Момчета НИКОГАААА не се женете! И да правите деца - правете договори!

Да не би да говорим за поредната схема -- този път за точене на бюджета чрез надбавки и/или помощи ? Задгранично изпратените лица май са се отчели пред командировалите ги .

Заради такъв като тебе съм си монтирала записващо устройство в жилището си, за да мога да докажа един ден на децата си какво е представлявал баща им. Освен това теглих заем от банката, за да платя на частен детектив да ми събере видео материал за огромната му заетост извън къщи, поради която няма възможност да прибере децата от детската градина. Така де, няма един ден като остарее да му бърша аз задника - да го бършат тези, дето ги е развождал с колата си, докато аз съм се чудила как да се чупя от работа по-рано за да прибера децата и да сготвя.

Според статистиката над 90% от инициаторите за развод са жените. В началото зорът е голям да го заведат до олтара. След това му раждат едно дете (може и да не е от него) и започват да кроят планове как да го разкарат и да му вземат парите ,колата и къщата. И да плаща за всеки случай по 60 лева. Затова приветствам новият семеен кодекс. Нека мъжете да не се поддават на лигави сълзи и тръшкане по земята , а още преди брака да си впишат в брачния договор всичко на свое име. А ,ако придобиете нещо след това , веднага на името на майка си! Така тези ненаситни твари ще си останат самотни кукувици с голи задници! Това заслужават!!!

tova za izdragkata ne go razbrah-predi 2 mese4a polu4ih razvod s pisadena 80 lv izdragka za deten4e polzvane na negovoto gili6te i priznat vinoven toi za razvoda imam li pravo na izdazka

Ами то си губи смисъла - плаща ти 60 лв. и после ти му плащаш наем от 100 и то все едно нищо не ти е дал. Явно много умни хора са го измислили това. А 60 лв. за един мъж не са много - те нали вземат по-големи заплати и повече възможности имат - не гледат деца.

до топорски Искам да кажа, че една жена не може лесно да метне 60 лева не защото ги няма, а защото повечето жени не искат да си оставят децата. Бащите обикновено ангажират с това новите си жени или майките си.

Много глупави хора има на този свят. Като ти чета писанията се чудя защо са ти тези магазини, като след тебе няма да оставиш никого. Сега докато се радваш на тези твои придобивки замисляш ли се, че няма кого да погалиш и но кого да се зарадваш истински.

Допълнение към довора - ако на бившия му се прииска да прави секс със бившата -плаща по тарифи от околовръстното!

Да ви ... държавата! Вместо да се работи по укрепване и оздравяване на изперкалите изнервени семейства, тръгнали да ги съветват и умуват, как по-законово и безболезнено да се....разделят!! После - учителките виновни, че отрочетата им са по улиците, пият, ч...т се като за последно и пушат като кремиковски комини.....За това някой отговорен фактор замисля ли се? Нали това са ви бъдещите управленци, електорални единици, ЕГН-та, популация или там каквото още наричате народа си???

Кой каквото си е направил да си е негово...

Като го гепне некоя стара мома / Валка парцалка , Цецка цветенцето и т.н./ може да му граби парите и децата му да гладуват дори при наличие на семейство. Тъпи и прости мъже. Може да издържате различни никаквици, а собствените си деца не.Какво е 60 лева и какви потребност могат да покрият?

s 60 lv kakvo 6te kupi6 na tova dete triabva da pla6tat pone200lv minimalna izdra6ka kato sa pravili deca da ne sa spali ;

Според Корана няма разводи, няма наеми и издръжки. Има бой и ...

Хм... Това не обезсмисля ли издръжката ? Да речем, че бащата е осъден да плаща издръжка в размер на 60 лв, а майката,която остава с детето в семейното жилище трябва да плаща наем от поне 100-120 лв. И кво следва? Ега ти поредната тъпня!!!! Ей, много логика, много нещо, чак да те заболи главата докато го разбереш.

Печката е моя, мечката е твоя.Бойлера мой, мойлера е твой. Телевизора е мой, мелевизора е твой.Пералнята е моя, мералнята е твоя.Секцията е моя, мекцията е твоя....и така.

Нещо не можах да те разбера. Откъде накъде ще плащам наем за апартамента, който си е мой, от много преди да срещна бившия?!? Да не става въпрос за жилище, придобито по време на брака?

Ave tiya jeni ne ,che sa marzelivi i sedyat po cyal den vkashti si slagat vseki mesec nyakoy drug prasten na ratcete si .s kojeni botushi chanti alal bala i se tutkat po diskoteki.a nyama koy da se grije za detcata.i kato poglednesh deteto to ancunga mu se e istarkal a mayka mu hodi s kojeni yaketa i naboyadisana kosa se tutka tu tuka tu tam kato kokoshka deto shte snasya nyakoe yaytce.a ne sedi vkashti da se grije za deteto si.aman veche ot tiya jeni.a nie majete vse shte im palnim i gushite i putkite.,che kade davat taka toya zakon tryabva da se promeni vednaj za vinagi.decata da se ostavyat na bashtata.poradi povecheto sluchai.majete imat pone jilishta ostaveni ili po nasledstvo ili sa kupuvali.taka ,che i majat moje da se grije za detcata daje po dobre ot maykite.ya mi kaji kolko jeni imat sobstvenni jilishta .i kak rabotyat vse s cigarata i s nyakoy drug kur v ustata im i sedyat na balkonite i po doskoteki.i chakat nyakoy da im go nabuta.,che da grabnat i ot drug maj.hayde ebete si maykata roshavi putki kat nemojete da se grijete za sobstvenite si detca pone nedeyte da plachete za roditelski prava.taka ne stava da rodish i da ne se grijesh za deteto si.i da grabite vseki mesetc majete si.do stotinka.ot kade nakade shte i se plashta naem hahahahhahah.da hodi da raboti ako tryabva da se prodava na ulicata ko me interesuva men kade shte jiveye i naem shte i plashtam.che na men dane bi da mi plashta nyakoy.az bih se grijel za detcata i da im dam nyakoe obrazovanie i kultura .ama shte me izvinite da i plashtam naema hehehe.tiya politici may hepten prekaliha ave nyama li nyakoy tam v tozi parlament da promeni tiya zakoni vednaj zavinagi ve.kvo ste se sabrali tam da si pravite chekiyi i da se duhate vzaimnno i da ne varshite rabota .amat ot marzeli deto layat po cyal den .

Вероятно си искал да напишеш кретен на средна възраст?

Съгласна съм с преживяла06.10.2 г.,19:55 ч. .Съпругата на сина ми точно така постъпи преди няколко месеца.Взе детето и излезе на квартира с любоника си.Не знам какво ще иска/те не са подали документи за развод/,но на моя син това му дойде като гръм от ясно небе.Нито кавги,нито разправии.Той безрезервно й вярваше,а тя през това време е въртяла любовници.Да,той наистина беше портфейла в семейството,защото изкарва добри пари.Тя си ги харчеше за тоалети,цигари,алкох и компании /разбира се с колеги/,а той прибираше и гледаше детето.Да,права сте и затова,че обикновено мъжът е унизения,защото децата,когато са малки се нуждаят повече от майчини грижи.Какво по-голямо унижение за мъжа от това,жена му да заживее с любовника си пред очите на детето му?Когато няма морал за такова нещо ,може да се очаква всичко!Жалко за добрите мъже,неоценени в повечето случаи от грозотии,които нямат морал,които умеят да свалят чуждите мъже и да развалят семейства.И такъв родител да възпитава детето? Не,в никакъв случай не мога да се съглася!А за предбрачните договори- това е въпрос на преценка и желание.Така,че мили млади мъже,ВНИМАВАЙТЕ много в коя се влюбвате, и с коя искате да създадете семейство! Внимавайте много,за да не страдате и за да не страдат децата ви!!!

Кристиян Таков таков се казва, освен ако няма и друг човек Християн Таков. Кво трябва и кво не трябва- 2 еднакви мнения няма. На ви сега възможност да се разбере всеки, как, какво, защо иска от брака и да му е мирна главата. Угодия няма.

По отношение на наема- става въпрос за жилище, което е собственост отпреди брака или по дарение на другия съпруг, т.е негова лична собственост. Това винаги е било от действието на стария кодекс от 1985 година, като съдебната практика го беше наложила. Определя се от съда, с оглед на жилищната площ по средните пазарни цени на наеми на подобни гжилища. Освен това сега по този ред доколкото видях другият съпруг не може да живее в жилището, което е собственост на другия повече от 3 години, докато преди съдът определяше срока, като той можеше да бъде до навършщване на пълнолетие на което и да е от децата. Издрпъжката досега беше от 40 до 80 лв. направо е срамно като започнеха да се пазарят а пръстените им по ръцете, с кожените якета, имат имоти ниви, но си правят оглушки, сякаш не е за техните деца . Ако някой иска нещо да ме пита ще му отговоря

както и да го въртите и мъдрите.

след развод децата трябва да се гледат от бащите, а жените трябва да плащат издръжка; когато родителските права са за бащата масово жените не искат да плащат издръжка. това е безобразие! жени плащайте си издръжка си! не ви ли е срам дечицата да гладуват защото не благоволявате да си платите на по-пригодния родител-бащата на детето издръжката.

Бах, то и до сега беше така

Този закон се въвежда в услуга на богатите баровци. за да не обедняват след развод.

Ее, имало и мислещи българи бе! Аз се бях отчаял вече.

Ноно, намери си стабилен мъж с пари, а не ми чакай някой да присъжда някаква издръжка. Така или иначе, горко им на децата с издръжка или без - те остават без нормално семейство. 60 или 260 - къде е разликата???

по едно чудо не си останал и девствен...или ... греша? Какво да ти пиша....прав си! Остани си самотник до края на живота си. От теб лъха точно толкова нежност и любов, колкото и от магазините ти.

Докога ще се измислят глупости.Родителят,к е напуснал семейството трябва да внася не по-малко от 2/3 от заплатата си на родителят ,който гледа и живее с децата.

А като ми изпразва торбичките като я ....., ще ми плаща ли наем?????

Новия кодекс е поредната гавра с децата на България. Стига сте мислили коя съпруга каво заграбва, а вижте какво получават децата 60 лв. е позор, а и наем да плаща за това , че се грижи за децата. Нещасни български мъже, все онеправдани

Ха, ха, колко прав съм, че си останах ерген. Триетажна къща с магазин, отделно четири магазина, голям апартамент, и тн, и тн, и няма някоя кобра да ми ги вземе, ха, ха, ха. За една вечер бейби, почерпка, това онова и гудбай! След време продавам, изпивам, и си заминавам.........

Наемът трябва да е висок та дано разведените селяни да се чупардисат от София.

Е и? плащат за собствените си деца. Какво са 60 лева за едно дете? Не можели да плащат...а могат да ги правят! Или да се научат да работят и да поемат отговорност или да си пазят ценната течност от момиченца лесно повдигащи крачетата. Децата не трябва да страдат заради малоумието на родителите си. Няма само държавата да ги издържа....,всеки да си поеме отговорността!

След развод децата трябва да остават при бащите си, и жените да плащат по 60 лева издръжка. Да видим тогава дали жените ще говорят,че 60 лева са малко.

Уважаеми мъже, Вие сте най-наивната и великодушна част от хората.Водени от чувството за мъжка чест и достойнство, Вие ставате най-честата жертва в семейните взаимоотношения. Не бъдете наивни, не се правете на джентълмени, защото жените са коварни същества и се възползват от най-малката възможност да Ви използват,заблуждава и рекетират.За тях сте само портфейл и евентуален добър генетичен материал, за да се сдобият с дете.След това сте аут, ще Ви вземат детето и ще им плащате цял живот за това, че сте ги обичали без те да са го искали.Не се правете на благородни, а се възползвайте от брачните договори.Великодушие Ви никой няма да го оцени, напротив, ще Ви определят като най-големите неудачници и ще Ви унизяват дори в очите на собствените Ви деца.

това за наема определено е топновина - нечувано и невиждано ;-)

Редно е да няма сума за издръжка, а както е във Франция- една седмица детето да е при майка си , една седмица да е при баща си.