Коментари - Шоуто ”Биг Брадър” променило телевизията завинаги | dnes.dir.bg
назад

Шоуто ”Биг Брадър” променило телевизията завинаги

Джон де Мол, холандският създател на войаорското реалити шоу Big Brother ("Биг Брадър"), което навърши 10 години през септември, заяви, че никога не е вярвал, че неговата идея ще промени телевизията завинаги.

Обратно в новината

Коментари - Шоуто ”Биг Брадър” променило телевизията завинаги | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Идеята за шоуто Големият Брат не е дошла в холандската кратуна 1997 година, а значително по рано. Просто се е изчаквало да минат 50 години от смъртта на автора на идеята, за да не се плащат авторски права. Иначе ми се струва много невероятно точно 50 години след смъртта на Джордж Оруел да цъфне това шоу. Наречено точно Големият Брат и следващи 1:1 описанието от 1984. А и девиза е от там Големият Брат те гледа!. От там нататък не може да очакваме нищо читаво. А за да намразят децата ми шоуто, просто им дадох да прочетат 1984. А сина понеже не го влече четенето, го примамих да гледа филма. Сега и двамата са негледащи шоуто, Също така прекратих интереса им и към останалите воайорски предавания.

Тоя тип е трябвало да го застрелят,преди да си осъществи предаването.Ще дойде време и това античовешко и антиморално творение,ще бъде забранено със закон!Сигурен съм!

Vyarno e, che e mnogo typo predavane, no mislya, che ne e vyarno, che se izbirat edinstveno urodlivi predstaviteli na choveshkata raca.Vyv vseki sezon sa prisastvali pone po 3-4 ma svestni i inteligentni lichnosti..drug e vaprosat, zashto bylgarskata publika gi nizvergva..

Шоуто е отвратително, никога не го гледам. Но не мислете , че е така само в България - почти навсякъде по света заради парите се пропагандира простащина и навсякъде тя има публика. И престанете с тия вопли за оглупялото и оскотяло българско население.Има и такива, както на всякъде има такива.Средно-статис при нас не са повече от другите страни.Зомбитата, които постоянно вият оглупяли,оскотяли да проверят дали това не се отнася до тях.

Ако се беше понапил малко повече с приятелите нямаше да измисли тая боза! Ебаси тъпото предаване, тоя да не се взима толкова на сериозно.

промени ме и мен завинаги .Взех решение никога повече да не гледам реалитита. И тази есен не гледам нищо от това,кето дават по която и да е тв.Никви танци-манци,сървайва и др,подобни.И се чувствам перфектно чисто психически.

Биг Брадър е толкова нагласено, колкото и хванати в изневярва. Хората, които го гледат се поддават на пошли емоции и чувства. Не се оправдавайте, че Турски и Латино сериали били лъжа. В последно време ТВ-тата (с единични изключения) са чалгарници. Такъв ни е и народът - изгладнял за пошли зрелища. За това го и дупят всеки мандат. Къде отиде културата, науката? Честно казано, по-добре турски сериал, с него поне се промиват само бабите.

МАРИО И ПАВКАТА- ВИЕ СТЕ ОТ БЕТОННИТЕ ГЛАВИ ЩОМ НЕ МОЖЕТЕ ДА РАЗБЕРЕТЕ ЧЕ МЕДИИТЕ В БЪЛГАРИЯ СА ОТ СОЦ.ВРЕМЕНАТА. ТАКЪВ ЕЛЕМЕНТАРИЗЪМ НЯМАШЕ И ПРИ КОМУНИЗМА. ВСИЧКО ТОВА СЕ ПРАВИ ОТ БИВШИТЕ СОЦ.ВЕЛИЧИЯ КОИТО ДЪРЖАТ МЕДИИТЕ. НАРОДА ТРЯБВА ДА Е ОПРОСТАЧЕН ЗА ДА НЯМА ИСТИНСКИ КРИТЕРИИ КЪМ ПРЕДСЪПЛЕНИЯТА КОИТА ВЪРШАТ КОМУНИСТИТЕ. ЗА ДА НЯМА ИЗГРАДЕНО ОБЩЕСТВО. ЗАЩОТО ТАМ КЪДЕТО ИМА ИСТИНСКО ОБЩЕСТВО ТО КАТО ОРГАНИЗЪМ ИЗХВЪРЛЯ БОЛНОТО И НЕКАДЪРНОТО.А НЕКАДЪРНОТО В БЪЛГАРИЯ СА КОМУНИСТИТЕ.

Такова е развитието на телевизията. Пошлостта става нормално явление. Младите израстват с това медийно развите и го приемат за правилно. С глобализацията и скоростното развитие на телевизя и интернет, ще очакваме още по-чудовищни времена в близкото бъдеще. Не изтръгвайте духовността от себе си и сейте любов у децата си!

Да,промени я така,че хората станаха по-лоши.

Едно от най-гадните и оскотяващи зрелища посред многобройните подобни, заливащи ни от телевизията напоследък. Ако можеше да го види, Джордж Оруел би останал поразен от своята пророческа дарба.

да, промени я към по-лошо! Вместо ТВ-то да култивира идиотите-чалгари, тя с това предаване само още повече изостра заболяването им!

Наистина промени завинаги..но само една телевизия в БГ! От нормална и предпочитано гледаема се превърна в лигава чалгаджийница, водена от нагли и непораснали полужурналисти.....

По-тъпо риалити шоу едва ли би могло да се измисли.Всъщност няма нищо за чудене-при това изтъпяло население......

ЗА СЪЖАЛЕНИЕ УМИРАТЕ ОТ КЕФ ,КАТО ГЛЕДАТЕ С ГОДИНИ ИЗМИСЛЕНИТЕ ИЗЦЯЛО ЛАТИНО -ТУРСКИ САПУНКИ ,НО КОГАТО Е РЕАЛИТИ ГО НАМИРАТЕ ЗА ПОШЛО ,т,е, ХАРЕСВАТЕ ЛЪЖАТА ,НО ИСТИНАТА НЕ ...!!!ВСЯКО ЕДНО РЕАЛИТИ Е МИЛИОН ПЪТИ ПО-ДОБРО И ОТ НАЙ-ХУБАВАТА САПУНКА ...!!!

Какво ли ? Направено за пари . Ами затворници с тъпи задачи , които ни предлагат да гледаме и да си даваме парите за СМС...за да печелят продуцентите.

Такава гнус не съм виждал никаде. Това е най-уродливото предаване появявало се някога.

Голямо шоу - така де .Лъскат ни простотията за пореден път.Дори не знам кога го дават.Така че за мен това не е шоу.

ТЪПА АМЕРИКАНСКА С-МА ЗА ПРОМИВАНЕ НА МОЗЪЦИ , ВИНОВНА ЗА УНИЩОЖАВАНЕТО НА ВСЯКАКВИ ЦЕННОСТИ , МОРАЛ И ПР. МАШИНА ЗА ПАРИ , ТЪПА , ДОЛНОПРОБНА ПОРНОГРАФИЯ , КАКТО ВСИЧКО НАСАДЕНО С АМЕРИКАНСКИ ПАТЕНТ .

Изобщо няма да се самоубие. Чувал съм китове и делфини да се самоубиват, но акули - никога! Този човек съсипа понятието художествена телевизионна програма. Замести го с воайорство. По-срамен акт в областта на масмедиите не е извършвал никой-никога. Проблемът е, че това дава чудовищните си отражения и деформира човешката психика. От там нарастват престъпност, наркомании, сексуална извратеност, патологии... Нима ако подобно шоу можеше да донесе нещо положително, древните гърци нямаше да го предпочетат пред драмата, комедията, трагедията, които за разлика от тази помия, водят до катарзис, т. е. пречистване... Дано пълният му с пари джоб от човешко безумие го удави в най-дълбокия световен океан! Това заслужава...

едно от най -тъпите предавания по всички канали на телевизията в България, но хората се радават на токива гледки, защото само това е останало като развлечение в свободните вечерни часове, както и битовия алкохолизъм. Единица са тези които могат да си позволят да отделят средства за театър, кино или концерти. В някои по-големи градове дори изобщо няма кино салони, старите кина стоят като запостели сгради и приютяват бездомните кучета и наркоманите. ПЪЛНА ТРАГЕДИЯ. Ето на какви ценности се възпитават днешните деца.

Какво е това предаване?

Тя цялата държава е един безкраен Биг Брадър...

Този Джон де Мол ако види как на българска почва се прилага идеята му веднага ще се самоубие.В нашия Биг брадър се подбират възможно най-уродливите представители на човешката раса.Освен това то се превърна и в семейно предаване,където се въртят едни и същи хора.

По-тъпо риалити шоу едва ли би могло да се измисли.Всъщност няма нищо за чудене-при това изтъпяло население......

Не си сам,да знаеш!Само около мен има няколкостотин души,които мислят по същия начин.А помисли си за цялото земно кълбо.Дори и с двама души да се увеличи броят на отричащите духовни

Сългасен съм .. стана 10 пъти по-комерсиална и в същото време скучна..

Да си го завре формата отзад и заедно с него да се гръмне!!!

Затова ли Нова Телевизия не е платила нито стотинка на участниците във ВИП Брадър. Защо лъже хората вече половин година. Мародери и рекетьори са тези в Нова Телевизия. никога няма да им гледам аз и семейството ми отвратителното риалити.

1984, 1984, 1984 ! ! !

това шоу да го ева,е само за пари да го ева.с такива предавания се осрахте да ви ева.измислете нещо разумно да ви ева всичките.