Инспектор по труда задържан с 1000 лв. подкуп
Служител на бургаската дирекция “Инспекция по труда“ е арестуван с 1000 лева подкуп, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Обратно в новинатаКоментари - Инспектор по труда задържан с 1000 лв. подкуп | Днес.dir.bg
Коментари
Инспекторите (в КАТ, ДАИ, ХЕИ, митниците, данъчното, инспекцията по труда, общинските и областните управи) се делят на 2 основни групи: - хванати (с подкупи) и - нехванати (все още) Естествено, винаги има и една макар и малобройна група от инспектори, които временно са раздвоени в намеренията си, поради липсата на опит, който неминуемо рано или късно ще ги превърне в безскрупулни банкнотоброячни машини. Поредният случай на служител от първата група е инспекторът Евгени Блажев. Горкият човечец! Тъкмо се е облажвал за сетен път и е бил грубо обезпокоен от досадните антимафиоти. Ама че късмет! Сега ще се наложи да дели заработеното от него с адвоката, който трябва да му спасява кожицата. Пък и как да обяснява колко заплати може да е заделил за луксозния си джип Лексус като няма толкова голямо число. Малшанс, но такава е практиката. Колегите му от Инспекцията по труда, а и в останалите по-горе изброени VIP-служби вече чукат на дърво, да не ги надушат и тях. Поне няколко месеца ще са нащрек и в стрес, но такива са рисковете на професията им. Екстрите обаче май си заслужават риска, нали?
Парите са му най-малкия проблем на тоя помияр! Чакайте да ви разкажа сега една приказка ...... Отива тоя помияр - другаря Блажев в един обект и почва да плаши с някакви глоби 10 000 - 20 000 лв. , след като отклонява покана за почерпка обяснява следното: Виж сега моето момиче (собственичката е жена .. прилично изглеждаща ...) мен пари и подаръци не ме интересуват ... искам СЕКС. Ела утре сутрин в кабината ми няма смисъл да ми носиш документи, аз пари си имам .. имам апартамент в Несебър,... пък за маса ... аз сега от маса ставам .... Голама грешка че не се върна помияра, какво посрещане му бяхме подготвили .... По въпроса да не бъркаме човека - не бъркаме - визитка дава няма грешка!
Щом е на труда, значи е трудолюбив и ето - докадъл го е, човекът, а вие сега маану му намирате само! Хич тъй бива ли, бе, джанъм?!....Щом нападат бабички и ги насилват и грабят, защо той, завалията, да не си заработи някоя и друга хилядарка?! Ай-ай-ай, не мойте така с лошо!
Щом е на труда, значи е трудолюбив и ето - докадъл го е, човекът, а вие сега маану му намирате само! Хич тъй бива ли, бе, джанъм?!....Щом нападат бабички и ги насилват и грабят, защо той, завалията, да не си заработи някоя и друга хилядарка?! Ай-ай-ай, не мойте така с лошо!
Тоя е действал като при тотото, с малки суми ама редовно. Личи си колко му е работил птичия мозък, за 1000лв. и за 10000лв. като те хванат, наказанието е едно и също, само дето се вика цифрата си заслужава, па то некакви си там 1000лв., ама гориш.
Негови колеги от гр.Стара Загора се продават за доста по-големи суми и тук не става дума за един човек , а за цял екип от специалисти . Те ползват Тотко Младенов като чадър и са недосегаеми , дори и ухажвани . Сега като чуят , че мизата е паднала и пак ще тръгнат на масирани проверки ..... Айде .. на късмет !
Мисля , че тестът с полиграф трябва да е едно от условията за започване на работа в държавната администрация и полицията. И можеби след 200г. да се оправят нещата.
Няма малка и голяма корупция-и едното и другото е престъпление с разлика в тежестта му според това и наказанието...Е за големите подкупи трябва и повечко воля - ще е жалко ако само се маркира работа по борбата с корупцията с най ниските нива на опасност на този род престъпления.
взимат ,от татово време взимат, не са спирали, такава им е традицията и няма да спрат и чумата не ги тръшка ,бяга от тях...... и не се задавят дори....всички тези рекетьори в Дунав и да е почне отново...
maikata mu e da se strjaskame vsichki drujno - i rabotodateli i naeti. Ama trjabva , zastoto otkade da se palni tazi darjavna hazna. Az ne iskam da raboja do 64 god - prosto ne vijdam koi ste me naeme i darji na rabota do tazi vazrast......
Кво ревете бре; Важното е да се смаже корупцията сред чиновниците;Знаете ли колко хора си мълчат за груби нарушения в техните фирми,точно заради такива помияри инспектори. А шефовете на фирми правят каквото им хрумне,точно заради същите инспектори. Я НАП да вземе да им провери доходите,че работите и там са доста вмирисани
Ами, само този ли си е поискал толкова пари.Е в тази криза човек какво неправи.Не е виновен човека......... .
Къде са тези юнаци, че да проверят как в Монтана Инспекцията по охрана на труда охранява ...ама не работниците , а работодателите...и срещу какви суми и софри....
При 300лева заплата и глоби от 10000 до 15000лева които може да налага този инспектор, 1000-та лева,за които е изгорял,означава,че съвсем е бил на зор.
eiii tka pi4ove edna shavliva dama w PARV-may ga gepiha sas belyazani mangyzy -danmata e s leko powedenie-madam KON...
бабо, аферим, машаллах! Ударът на века! Най-после хванаха големия престъпник! Много ги бива, ей! Цели 1000 (хиляда) лева!!! Мамини па благи, те!
Хахахах - смешници...що на хванат Масларова, дето открадна милиони...човекът с 1000 лв. го хванали...смешна държава...
Най-голямаото наказание в този сектор-дисциплинарно уволнен. А някъкви други отговорности? Смях в залата!
Леле каква голяма сума и какъв инспектор са хванали. Що не вземат да хванат тия дето инспектират по-големите фирми (не че трябва да се подкупват инспекторите и другите контролни органи, ама при по-големите фирми веригата на подкупа е по-дългичка и съответно по-блажничка)
BRAVO MASHINI!! 1000lv.!!! BRAVO BOIKO!! Skoro ochakvaite pensioner otkradna hlqb - osuden e dojivot!!