Греда уби дете от интернат, докато търси съученик
14-годишно момче от социално-педагогическия интернат в тутраканското село Варненци е загинало при трагичен инцидент, съобщиха от Областната дирекция на полицията в Силистра.
Обратно в новинатаКоментари - Греда уби дете от интернат, докато търси съученик | Днес.dir.bg
Коментари
Моля Ви не коментирайте случая без да сте запознати със спецификата на възпитателската работа.Просто нещастен случай.Ако го изпрати майката и стане така? В случая задълженията на майка са поети от възпитател.
Вярно е, че този който е пратил децата да търсят приятелчето си е направил голяма грешка. Съгласно нормативната уредба, когато изчезне дете от дом, то задължително се обявява за издирване в МВР. Дома трябва да уведоми незебавно МВР за ниприбралото се дете. Предполагам, че възпитателя, понеже си познава особеностите на децата, е пратил някои от тях да проверят дали детето не се крие там. Явно са знаели, че избягалото ходи там. Просто са искали да проверят дали е там и се е случило нещастието. Що се отнася до робатещите в домовете, до работещите в отделите за закрила на детето - не говорете глупости. Просто отидете на място, за да видите, с какви хора/родители/, деца и какви случай има. Хората работят и си вършат работата /повечето/ за жълти стотинки. Когато стане нещо, плачат за децата, като за собствени. Защото тези деца имат само служителите. Родителите им обикновено са БОКЛУЦИ. Виждали ли сте пребити деца, изнасилени, изхвърлени на улицата, проституиращи - сигурно не сте. Когато видите и почуствате ужаса, а вечерта се чудите как да заспите, тогава ще говорите и коментирата хората които работят в тази сфера. А, когато децата ви напсуват и ви ударят, или ви окрадат, тогава да ви видим.
Лъжи и пак лъжи. Трите момчета са се скрили в изоставената къща, за да пият и пушат. Може и да са се сбили там. Ама такова нещо как да кажат? Случило се е най-лошото и сега двете лъжат, за да се оттърват, или за да не се разбере какво са правили там. Писали са се добри момчета. Уж момче е излязло от интерната, и то без позволение, а другите, понеже са добри момчета, тръгнали да го търсят и да го върнат. Хайде, бе! Нищо не остава скрито. Истината ще се разбере днес-утре. Контингентът в тези интернати е печен по лъжите и кражбите, включително на алкохол и цигари.
към жалко! Ти верно си жалко... същество. Наистина е жалко за загиналото дете, но да говориш такива простотии за хората, които вземат минималната заплата, а са като родители на тези деца, е направо кощунствено. Вземи та се поинтересувай малко по-подробно. Започни редовно да посещаваш такива домове и ще видиш кой е педофил, крадец или с крайна умствена изостанолост. Ама си много смел в простотията, която си излял тук, защото си анонимен. В противен случай за тези думи би трябвало да те разходят да разгледаш съдебните институции отвътре.
Ся остана и възпитателят да има вина. И нас като малки са ни пращали да търсим приятели и съученици. Ама то нещастието ако ше стане и през 2 метра охрана да има пак ше се случи. Жалко за момчето само :(
Жалко за детето, а на това му се вика възпитател! Вместо да уведоми полицията, чието задължение е да издирва детето, той изпраща 4 други деца. Ами ако и те бяха изчезнали?! По интернати, детски домове за сираци и др. човек остава с впечатлението, че там работят 1.педофили, 2.хора с крайна умствена изостаналост, 3.нагли крадци и убийци! Тези деца са част от бъдещето на България, това не бива да се забравя!!! Няма ли най-после този толкова тежък и болен въпрос да намери разрешение!? Незачитането живота на тези деца е фашизъм!!!
Моля Ви не коментирайте случая без да сте запознати със спецификата на възпитателската работа.Просто нещастен случай.Ако го изпрати майката и стане така? В случая задълженията на майка са поети от възпитател.
Вярно е, че този който е пратил децата да търсят приятелчето си е направил голяма грешка. Съгласно нормативната уредба, когато изчезне дете от дом, то задължително се обявява за издирване в МВР. Дома трябва да уведоми незебавно МВР за ниприбралото се дете. Предполагам, че възпитателя, понеже си познава особеностите на децата, е пратил някои от тях да проверят дали детето не се крие там. Явно са знаели, че избягалото ходи там. Просто са искали да проверят дали е там и се е случило нещастието. Що се отнася до робатещите в домовете, до работещите в отделите за закрила на детето - не говорете глупости. Просто отидете на място, за да видите, с какви хора/родители/, деца и какви случай има. Хората работят и си вършат работата /повечето/ за жълти стотинки. Когато стане нещо, плачат за децата, като за собствени. Защото тези деца имат само служителите. Родителите им обикновено са БОКЛУЦИ. Виждали ли сте пребити деца, изнасилени, изхвърлени на улицата, проституиращи - сигурно не сте. Когато видите и почуствате ужаса, а вечерта се чудите как да заспите, тогава ще говорите и коментирата хората които работят в тази сфера. А, когато децата ви напсуват и ви ударят, или ви окрадат, тогава да ви видим.
Лъжи и пак лъжи. Трите момчета са се скрили в изоставената къща, за да пият и пушат. Може и да са се сбили там. Ама такова нещо как да кажат? Случило се е най-лошото и сега двете лъжат, за да се оттърват, или за да не се разбере какво са правили там. Писали са се добри момчета. Уж момче е излязло от интерната, и то без позволение, а другите, понеже са добри момчета, тръгнали да го търсят и да го върнат. Хайде, бе! Нищо не остава скрито. Истината ще се разбере днес-утре. Контингентът в тези интернати е печен по лъжите и кражбите, включително на алкохол и цигари.
към жалко! Ти верно си жалко... същество. Наистина е жалко за загиналото дете, но да говориш такива простотии за хората, които вземат минималната заплата, а са като родители на тези деца, е направо кощунствено. Вземи та се поинтересувай малко по-подробно. Започни редовно да посещаваш такива домове и ще видиш кой е педофил, крадец или с крайна умствена изостанолост. Ама си много смел в простотията, която си излял тук, защото си анонимен. В противен случай за тези думи би трябвало да те разходят да разгледаш съдебните институции отвътре.
Ся остана и възпитателят да има вина. И нас като малки са ни пращали да търсим приятели и съученици. Ама то нещастието ако ше стане и през 2 метра охрана да има пак ше се случи. Жалко за момчето само :(
Жалко за детето, а на това му се вика възпитател! Вместо да уведоми полицията, чието задължение е да издирва детето, той изпраща 4 други деца. Ами ако и те бяха изчезнали?! По интернати, детски домове за сираци и др. човек остава с впечатлението, че там работят 1.педофили, 2.хора с крайна умствена изостаналост, 3.нагли крадци и убийци! Тези деца са част от бъдещето на България, това не бива да се забравя!!! Няма ли най-после този толкова тежък и болен въпрос да намери разрешение!? Незачитането живота на тези деца е фашизъм!!!