Коментари - Започва мегадело срещу зърнен бос | dnes.dir.bg
назад

Започва мегадело срещу зърнен бос

Започва съдебно дело срещу собственик на зърнобаза за обсебване в големи размери. Добричкият окръжен съд ще разгледа от днес до четвъртък наказателното дело срещу 60-годишния Филчо Колев от Пловдив.

Обратно в новината

Коментари - Започва мегадело срещу зърнен бос | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Него ли бяха отвлекли с откуп от 1 милион?! Имало защо!

костов явно ще си го върне тъпкано и поименно на бившите си и на някой настоящи колеги. явно действително е наясно че въпреки всичко си струва бъдеш уважаван...

Има ли хората дали, могъл Колчо Филчев взел, ама с композиции - голямо лъгане ги е лъгал аферим.

Донякъде го разбирам, защо не се признава за виновен. Новите капиталисти се образуваха чрез присвояване и измами, по партийно поръчение и подкрепа и пред благосклонния поглед на държавата. Затова, няма нито един виновен. Сега си играем на обвинения, прокуратури, задържания с ясното съзнание, че в България от 20 години се краде абсолютно законно.

Защо не е в пандиза? Така ли се водят дела в Европа! При такава огромна далавера - чак сега тръгва процеса и кой ще е жив та да го види зад решетките? Мирише страшно на корупция и далавера - колко ли около него са се облажили.

Интересно, става много интересно ! Нали всички знаем за зърнените кризи през цитирания период и до какво доведоха България !?! (е, и чии джобове препълниха) ....а фактът, че пловдивска (дори фиктивна да е била) компания е играла такава ключова роля и то в другия край на страната, е прелюбопитен .....

това става през дивите години на ИванКостовото управление на държавата. Времена през които ресторантьорите ставаха банкери, а престъпницитеикономи оператори. мистър 10 % съсипа икономиката, като я продаде на мошеници с кирливи договори, а парите ги помете банковите си сметки по Швейцария. смерт вам!

Този тип е чудесен пример какво е бизнесмен в БГ. Да купиш на безценица държавно предприятие е едно, но да го управляваш успешно - съвсем друго и напълно непосилно за малоумните ни бизнесмени.

През периода 96-2000 г. Филчо Колев е в стихията си! С помощта на министър Върбанов той приватизира около 20 мелници и зърнобази на смешни цени, като същите се купуват в период, когато зърното е изкупено и те са пълни, но в цената зърното не се индексира. Презумпцията е , че тези количества после ще бъдат издължени на собствениците като ишлеме или заплатени.Но това не се случва, зърното се преработва и продава, след което и обектите се продават на други фирми, а собствениците ще имат да вземат! Работи се с няколко фирми, дислоцирани в Пловдив и Сливен, дори се стига до куриоза, че на работниците в тези фирми не се изплащат заплатите! Това е бизнес! А Мелинвест е завоалирана негова групировка със сегмент около 40 % от мелничните мощности в България със седалище гр.Сливен...

Абе... коя дата ... не, година сме днеска?

А сега знаете ли чия е същата зърнобаза в Балчик??? На ТИМ..И втора имат на балчишкото пристанище. Оставете ги те да скършат вратлето на Ф.Колев!