Коментари - Дете на 3 г. почина - пило от метадона на майка си | dnes.dir.bg
назад

Дете на 3 г. почина - пило от метадона на майка си

3-годишно момченце почина, след като пило от разтворен във вода метадон, даден на наркозависимата му майка от Центъра за лечение на наркомании, съобщиха от пресцентъра на МВР.

Обратно в новината

Коментари - Дете на 3 г. почина - пило от метадона на майка си | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Господи,вярвам че невинното мъниче е при теб! Хората тук са неузнаваеми...

Хем на докторите им го написаха в закона, че са длъжни да уведомяват социалните служби при данни за насилие над дете и риск за дете, защото какъв по-голям риск има от това родители наркомани /когато постъпи в болницата или в друго здравно заведение/. Това задължение има и всеки гражданин. Така че хайде сега да не обвиняваме държавата, че некой доктор не си е свършил работата. Всеки човек е освен служител и гражданин и има лична съвест.

тази жена е за затвораа! но както често става във България....ще остане не наказана! Жалко за детето... лека му пръст!!!

Милото ангелче, да почива в мир невинната душица. Трябва да се вземат драконовски мерки от държавата за изкореняването на организираните престъпни групи, които се занимават с търговия и разпространение на наркотици. Само така няма след известно време пак да четем в черните хроники за умрели непокварени душици. Очаквам от новото правителство реални действия насочени точно в посока разбиването на наркоканалите и наркотрафика, а не PR aкции на правителствените прес служби!!!!

Майката не се ли е сетила да викне бърза помощ, като е видяла, че детето пие метадон? Или наркоманът като види наркотик от друго не се интересува.

А защо като го е намерила в 4 сутринта се е обадила в СДВР чак в 8?И защо това дете е било само цяла нощ...Като искаш да вредиш на себе си,прави го,но не повличай и други към бездната.Горкото дете.

Тази поредна трагедия е директно камък в чинията и по главата на виликите и мастити бълг. юриспруденти, създатели на родния сем. кодекс. Където под лицемерния и фалшив предлог за грижа към децата, същите при развод (без значение неговите причини) се дават за отглеждане на майката, с изключение на някакви мъгляви и далеч от действителността случаи. Този сем. Кодекс може да го сътвори човек, който цели унищожаване на семейството и отглеждане на нещастни и осакатени деца. Подобно нещо като този случай е невъзможно да се случи в САЩ... Но странно защо от там привнасяме отрицателните неща , а не и онези, от които можем само да се учим???

По същия тертип един грузинец и един австриец пратиха милиони на по добро място. Дано да идеш и ти там!

Тази поредна трагедия е директно камък в чинията и по главата на виликите и мастити бълг. юриспруденти, създатели на родния сем. кодекс. Където под лицемерния и фалшив предлог за грижа към децата, същите при развод (без значение неговите причини) се дават за отглеждане на майката, с изключение на някакви мъгляви и далеч от действителността случаи. Този сем. Кодекс може да го сътвори човек, който цели унищожаване на семейството и отглеждане на нещастни и осакатени деца. Подобно нещо като този случай е невъзможно да се случи в САЩ... Но странно защо от там привнасяме отрицателните неща , а не и онези, от които можем само да се учим???

Искам да поясня нещо, защото четейки коментарите оставам с впечатлението, че хората не са наясно. Това, че жената е на метадон, означава, че тя се ЛЕКУВА от наркотиците. Не обобщавайте така, познавам жена на метадон, има семейство, дете и се грижи за тях, ходи на работа и води съвсем нормален живот, човек, който не я познава, не би и предположил, че има нещо общо с наркотиците. И е много свестен човек, по-свестен от много от хората, които не са и помирисвали наркотици. Със сигурност мога да кажа, че детето и не би растяло по-добре в дом за изоставени деца. А за конкретния случай, голяма трагедия, ужасна, престъпна небрежност е това и майката трябва да си понесе последствията, разбира се, горкото дете...

Май... по-добре че си е отишло тихо и кротко... При такива родители....

майката е получила 4 кубика метадон???? Това е бая огромна доза,да не и е даден авансово този 4 кубически метра метадон за 20 години напред?Редактори,пиш ,завирайки химикалката или ръцете си в анусите. Преди да публикувате нещо,прочетете дали е издържано правописно,граматиче и стилистично,тогава публикувайте !!!!

Толкова ли ти пречеше да спиш ма!!!!

Жоро, става дума защо законът/ държавата допуска тази майка да гледа детето си??? Ясен ли е въпросът???

наркомани, мани маниии

Ужас! Настръхвам като чета за това. Почивай в мир мило детенце. Дано това да е бил по-добрия изход за теб

Драга, нещо сте разбрала. Дават ги не в доммайка-и-детe а в приемни семейства. Но че у нас тези въпроси въобще не са решени от толкова години, само доказва какво е обществото ни. Недейте сълзливо да изтъквате някакви единични случаи, като този на вашата позната, защото той не означава нищо. Нагледахме се на захвърлени на бунището и в тоелетните бебета, на какви ли не ужасии, но никой не иска да напрви нещо , за да се премахнат причините за тези явления. Разбирам че жините се чувствате косвено засегнати от случаи като тозиу но това не ви дава право да си затваряте очите за действителността. Вижте какъв семеен кодекс съществува в България и ако човек е честен към себе си, само може да се чуди какви хора са го писали.

обвинявате, обвинявате... Но някой има ли информация как се става зависим? какво ги кара тези млади хора да посягат към наркотиците? Не виждате ли безизходицата на младото поколение, оставено на самотек, да търси временно забравяне на материалното и социалното си положение, презрението на всички, които чета по-горе. А тези хора също са имали мечки, идеали, но лошия късмет и лабилната психика сди е казала думата. А къде е тук държавата, социалните служби, службите за закрила на децата? Какви мерки се взимат да се помога на тръгналите по този самоубийствен път млади хора? Защо в чужбина има институции, комуни, които правят всичко възможно, безвъзмездно да спасяват тези млади хора, да ги подкретпят в социализирането им, а у нас в тази изстрадала България освен за пари за нищо друго не се говори и прави. Този метадон лечение ли е? Има начини да се помогне на зависимите, но е необходима много просветна дейност. А не като тези сдружения Майки срещу дрогата, които си правят РR, с цел да бъдат забелязани, но ефекта от тях е никакъв. Дори на главните организатори децата са в комуни от по няколко години, а те се събират да въздействат, да възпитават изстрадалите родители... Ей хора, не осъждайте само нашите младежи, а се огледайте какво прави

кофти

Уважаеми дами и господа,къде живеем?Това ли е България на дъхавите рози,тучните поляни,високите борови гори,безкрайните житни и лозови масиви,на добрите гостоприемни българи,отворени към болката на всеки?Не мога да повярвам,че около мен е пълно с престъпници,убийци,н и всякаква безработна и шляеща се младеж,която в утрешния ден ще трябва да управлява тази държава.Съжалявам за милото дете,дано да е на по-доброто място,съжалявам за мечтаната демокрация,която така и не видяхме.

не знам какво да ги правят

maikata narkomanka.. ba6tata kradec.. qsnoo ..qsno... jalko za deteto..

Bashtata niama vina, a maikata e mojela pone da se konsultira s lekar kakvo moje da stane ako izpie metadon.Dokato autopsia ne se napravi ne se znae dali tova go e ubilo.Moje da e imalo i niakakvi drugi zdravoslovni problemi.Loshoto e che e mojelo pone da mu go izkarat tova ot sistemata s promivka.Tova e dosta silno za 3 godishno dete.Setete se samo kakva reakcia imashe vurhu organizma na onezi deca deto biaha pili po 1 hapche za nervi v detska gradina v Sofia minalata godina.

molia Vi tova che sme v chujbina ne ni predpazva zashtoto decata ni chetat nashite saitova no za boga ne publikuvaite poveche takiva ujasii.............. niama krai ima go navsiakade i shte go ima no zashto triabva da e top novina?

УЖАС

Бива бива да си тъп наркоман ама чак пък толкова като си такъв боклук за кво си правиш дете ма

МНОГО ДОБРЕ СИ ПОМИСЛЕТЕ , КОГАТО ЗАПОЧВАТЕ ДА ЗАКЛЕЙМЯВАТЕ НАРКОМАНИТЕ. ВНИМАВАЙТЕ МОРАЛИСТИ, НИКОЙ НЕ Е ЗАСТРАХОВАН!!! БЪДЕТЕ ЧОВЕЧНИ.МОЖЕ И ВАШЕТО ДЕТЕ ЕДИН ДЕН ДА СЕ ОЗОВЕ В ТАЗИ КЛОПКА.ПОВЕЧЕ МИЛОСТ И ЧОВЕЩИНА!!!!!

Горкото мъниче...лека му пръст...Защо въобще се позволява на наркомани да създават деца, не разбирам...Не е виновна само майката, бащата къде на майната си е бил по това време? И къде по дяволите са социалните? Ааа, вярно бе, тях ги мързи да работят, сега се сетих...

Ани, така хубаво си го написала за тучните поля, че ми иде да изляза на полето и да паса, да паса, до утре сутринта

Влезте в сайта на комуните в Италия. Вижте за какво става въпрос. Пътя до промяната на наркозависимите в пълноценни хора е много продължителен и труден, но възмездието е страхотно. Виждаш млади пълноценни хора, някои със семейства създали там, с дечица... И няма следа от въздействието на наркне се прилага метадон или други лекарстваотика. Ех, наистина 5-6 години от младия им живот е минал в лечение ,т.е. намиране на верния път. Хора не обвинявайте наркозависимите , ако сте се опитали с всички средства да им помогнете. Най-лесно е да ги осъдим на смърт, налинч... но с това няма да спасим нашето младо поколение. Дано бойко , който е специалист в борбата с разните престъпления,респект наркопласьорството намери сили и средства да предотврати този трафик или пък да намери някакъв метод на въздействие над тези баровци, които търгуват с наркотици. Защото това вече е страшно за нашата застаряваща и обедняла България. Тъсете начини да помагате, не осъждайте така жестоко, защото тази майка едва ли е желаела смъртта на детенцето си.

И как стигна до извода, че бащата няма вина? Къде е бил той в 4 сутринта? Може би е бил на работа (разбирай отишъл е да краде). Набий си в тъпата кратуна - винавни са и двамата родители, ако могат да се нарекат така

наркоманите не бива да отглеждат деца! нужен е закон който да им отнема родителските права. същото се отнася за алкохолиците!

госпожо, хайде да погледнем личната си вина и после да търсим вина в другите или държавата. Една наркоманка на метадон, без сигурна и стабилна подкрепа от родители, роднини и т.н. е НЕГОДНА МАЙКА /Метадона е наркотик. Незнам дали сте виждали някой лекуващ се с метадон. Аз съм виждала. Друсани са и спят. Ама заспиват на масата, така както се хранят. Ако мислите, че такъв човек може да се грижи за накой - добре. БИВША НАРКОМАНКА И БИВША ПРОСТИТУТКА НЯМА. Все едно какво говорят психиатри и тем подобни. Всеки ден да ходят социалните работници на адреса, без подкрепа на майката от семейството, детето е в риск.

Лекува се с метадон...а, метадонът лекува ли...и двамата до живот в затворът...

Браво бе -видяла го, че пие и си излязла спкойно и се прибрала в 5 часа!!!!!! Това кеото най-ме е яд, че такива хора има раждат деца, други които искат деца не могат да имат!

ЗАКОНЪТ ПОЗВОЛЯВА ДА СЕ ВЗЕМЕ ДЕТЕ ОТ ТАКАВА МАЙКА И ИЗОБЩО РОДИТЕЛИ, АКО СЕ ДОКАЖЕ ЧЕ ТЯ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ГРИЖИ ЗА ДЕТЕТО. АЗ БИХ СЕ НАПЪНАЛА И ДОКАЗАЛА. НИЩО ЧЕ Е НА МЕТАДОН. ЗА МЕНЕ Е НАРКОМАНКА И ЗНАМ КАК ДЕЙСТВА МЕТАДОНА. ВАЖНОТО ОБАЧЕ Е , ЧЕ АКО НЯКОЙ БЕШЕ ПОДАЛ СИГНАЛ ЧЕ ИМА ТАКОВА СЕМЙСТВО В ОТДЕЛ ЗАКРИЛА НА ДЕТЕТО, ТОВА МОЖЕШЕ И ДА НЕ СЕ СЛУЧИ. НО НИКОЙ НЕ ГО ПОДАВА - СЪСЕДИ ЛЕКАРИ И Т.Н.

Горкото! Просто се е отървало!Какъв ли живот щеше да живее с такива родители?

Ne haresvam takiva lichni napadki .Kakto i da e vseki ima nachini da komentira..iavno.Kat ne se znae kakvo dori maikata e kazala na bashtata i ako vuobshte ne e spomenala, che deteto e pilo metadon otkude moje da znae toi kolko moje da e seriozno tova?Ne che go opravdavam, no mislia, che nehaistvoto e na maikata, a ne negovo.Tia e bila tam i e triabvalo da reagira na momenta.Posle chovek, koito e suden za krajba ne e zaduljitelno da e losh bashta.Losh primer - da, no ne i losh v otnoshenieto si kum deteto.Taka, che tezi neshta kato ne se znaiat samo se spekulira.V 4 sutrinta naprimer mojesh da spish kakvoto obiknoveno se pravi.Ako deteto e izduhnalo v sunia si bez da razberat kakvo stava..Gorkoto dete. No po otnoshenie na bashtite v BG - povecheto ne sa mnogo aktivni v otglejdaneto na decata si taka ili inache.Sega dori e po-dobre ot predi godini.Veche mnogo semeistva jiveiat sami.Predi se tupcheha pri babite da im pomagat.Bashtite dori ne znaeha kakvo decata im iadat prez denia i dali ima mliako v hladilnika.Kakto i da e.Gorkoto dete.

боже,боже,колко мъка и глупост има по този свят...

СОЦИАЛНИТЕ ХВЪРЛЯТ БОБ. И ПОНЕЖЕ СА ЯСНОВИДЦИ, ЗНАЯТ НАВСЯКЪДЕ КАКВО СТАВА И КЪДЕ ДА СА. ХАЙДЕ ГЛЕДАЙТЕ СИ ДЕЦАТА И ГИ ВЪЗПИТАВАЙТЕ, НАБЛЮДАВАЙТЕ, ЗА ДА НЕ СЕ СТИГА ДО ТАМ. СТИГА СТЕ ИМ ПЪЛНИЛИ ГРАВАТА С ЧАЛГА. КАКВО ВИ ПРАВЯТ ДЕЦАТА В ДИСКОТЕКИТЕ И ПО УЛИЦИТЕ. КОЙ ВИ Е ВИНОВЕН СЕГА. НА КРИВА РАКЕТА И КОСМОСА И ПРЕЧИ.

Нелепо е завършил детският живот. Бог да го прости детенцето. Жал ми е и за майката, опитвала се да изчисти от наркотиците. Пътят и сега е назад, връщане към живота на наркозависима. Трагедия, дано все пак намери покой жената.

Ако не е казала..ако не е разбрал...ако това, ако онова... дрън-дрън. Факт е, че горкото детенце е починало и затова са виновни и двамата. И точно защото не се знае какво е станало, не приемам заключения от рода - бащата не е виновен. И пиши на български, ако можеш, де

Народе, загиват децата ни, от нашата немарливост, но и от това, че 20 години политиците ни се грижат за собственото забогатяване! Нещо повече, съсипаха и доброто, което имаше в образованието. Първо, днешните родители са необразовани, за голямо нещастие. Защо, ясно е, не ми се иска да споделям мнението на колеги-учители, че всичко е целенасочено, че на Европа й трябват бели роби, а не образовани хора. Дано не е така! Обаче в Европа има училище за родители, има такива часове в училищата, в детските градини. Какво стана у нас? Ако стане нещастие, виновен е учителят, а родителите? Кой ги обучава? Къде е тяхната отговорност? И друг път съм писала, че аз като учителка, изписах при Кумчо Вълчо, една кофа мастило, че наказах ученичка била съученичката си. Наказах я със ЗАБЕЛЕЖКА в бележника, защото ТОВА Е ПРОЦЕДУРАТА - първа степен на наказание. Но изписах сума страници обяснения, изтърпях обидите на родителите, че наказвам горкото дете със ЗАБЕЛЕЖКА! Никой не ме защити, напротив, пред директорката излезе, че не съм си свършила работата, щом съм допуснала конфликт между децата!? Нещо повече, родителите на детето, което е било друго дете заплашиха, че ще се жалват в Инспектората и лошо ми се пише. Извинете, за какво говорим!?

Страшна трагедия,незнам какво да кажа... Нека почива в мир детенцето :(

Интересно, интересно...А Е УМРЯЛО НЕВИННО ДЕТЕ! ДАВАТЕ ЛИ СИ СМЕТКА? 1.Метадонът никога не се дава за в къщи на самия зависим, а само на някой от близките му.Поне такива са правилата. 2. когато се дава метадон, за да се пие на място, той се дава в чаша с вода, тоест налива се след водата и се следи да се изпие цялото количество пред сестрата.Поне такива са правилата. 3. Най-вероятно тази майка да е приспивала хлапето си , за да излиза спокойно вечер. възможно е да го е приспала този път със собствения си метадон или с допълнително закупен от неблагоразумно злоупотребяващ с лечението си друг човек от програмата.

Е ама сме идиоти,детето си отишло и всички дървени философи тука знаят всичко за всички и са с решения за всички проблеми.Банда неудачници.Повръща ми се чак от такива!!!

Пак ви замазаха очите а?

защо държавате не еотнела макар ивременно родителските право на тази КУЧКА????!!! А мен ме кара същата тази държава да и въран половината майчинство понеже съм давала на детска ясла детето си от време на време преди да е навършило 2 години, т.е. не съм полагала достатъчно грижи за него!!!!!!!!!!! Иди,че разбери законите на скапаната държава!

Наркоманията е БОЛЕСТ и никой не е застрахован от нея. Дано никога не изпитате на гърба си вие или ваш близък да има този проблем. Но не... дебелокожи същества не могат да се зарибят - наркомани стават най-чувствителните деца, деца с някакъв проблем. А знаете ли колко юристи, икономисти, програмисти и т.н са наркомани? Знаете ли че това е затворен кръг от който малко са избягали? Един път стига, а е толкова достъпно. Питайте вашите деца!!!

Как кой ги карама,проста патко? Вие ги карате,родителите.Пр сте ги разглезили тези ваши отрочета...Това искам,онова искам,това така,онова така...Аз защо не станах наркоман? Щото като дете не съм имал хляб да ям-беднотия до шия.Само труд и четене на книги..и когато направя беля-бой и наказания.И станах човек.разбра ли за какво? От узур вашите задоволени и презадоволени деца стават наркомани.затова.