Коментари - Европа пропищя от румънските роми | dnes.dir.bg
назад

Европа пропищя от румънските роми

Норвежкият министър на правосъдието Кнут Стурбергет поиска Румъния да изпрати свои полицаи в страната, за да помогнат за справянето с големия брой закононарушители, пристигнали от Източна Европа, и по-специално от Румъния, предаде румънската телевизия Антена 3, на който се позова БТА.

Обратно в новината

Коментари - Европа пропищя от румънските роми | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

МАНГАЛПРЕСТЪПНИК ! В Западна Европа са го разбрали още през 13век , когато са изтребили значителна част от тази паплач. Затова е крайно лицемерно да ни натрапват някаква абсолютно невъзможна интеграция. Като толкова държат на правата цигански , що пищят и търсят помощ ?!

българите и румънците ще съсипят хубавите европейски страни

Всички български и румински цигани да заминават за европа, а европейците от по-богатите държави да ги интегрират.

Халал да са ви циганите.Дръжте си ги там, по-отблизко да си ги интегрирате,че ние не можахме.

Преди 15 години разпитвах наши цигани за кражбите им в Германия.Те казаха, че едниственото нещо, от което са се страхували там, били румънските цигани.Излиза, че все пак като племе све успели малко да си култивираме циганите, щов румънските са били по диви.Но говоря все пак за неща от преди 15 години.Във Виена питах един австриец имат ли сериозни проблеми с нашите цигани.Не, беше отговорът, имаме с румънските.Дано покрай румънските мангали европейците схванат какъв е проблема и ни дадат малко карт-бланш и за нашите.Няма да е лесно, но не е невъзможно.

Винаги трябва да се прави аналогия между животинският свят и този на хората.По този начин могат да се открият ценни изводи и закономерности.В тази насока може да се направи сравнението на паразитите по животинките като бълхи,кърлежи и други кръвосмучещи и циганите в обществото на хората.И едните и другите не създават никакви блага ,а се изхранват само за сметка на гостоприемника.Средс срещу тях е само едно-ефикасен обеззаразяващ препарат.

Защо след толкова десетилетия ромите в 90% не се променят към правилно поведение и човешки принципи, а причиняват мизерия,страдание на жертвите си хронично и толкова поколения не вземат мерки да превъзпитат децатата си и преди всичко да планират само толкова деца 1-2 ,колкото могат с достоен труд да изхранят,както е при другите хора -планира се образование на детето,и след като стане пълнолетно и данъкоплатец създава свое поколение,съобразно икономиката, защото децата не се хранят от въздуха или от камъни, или с песни и любов само, а от всичко комплексно и правилно само/да не учат малките си да лъжат,крадат,да не пребиват../ -какъв е проблемът с ромите/90-99%/,че десетилетия се държат нечовешки зле и злоупотребяват с хората по света..Нека вече се променят -сами трябва да работят в правилна насока, и при нужда -с допълнителни методи и програми,но не такива ,че да имат по 10-20 деца на помощи и кражби,което оставя обременените данъкоплатци без средства за собствени деца и лишени от доходите си ,окрадена земя и реколта,разрушени от крадци структури -х.п.,влакове,блоков без прозорци и врати....хронично крадени!!!!!!

Хак им е на западняците. Нека видят как живеем ние с тези крадльовци, пък после да говорят за дискриминация.

Просия, улични атракции, търговия с цветя и дребни кражби и вече пропищяхте? А това е само началото:) Да ви видим какви интеграционни мисли ще точите когато ви изкрадат електропроводите, когато се самонастанят по вилите ви, когато почнете да им плащате тока, водата и соц.помощи с парите на данъкоплатците:) Размислете преди да ги гоните - все пак 10-тина евро си е без пари за 1 цигански глас на Избори:)

Скоро и нашите ще се преселят там да крадат и безчинстват. Което е добре за нас. А най-добре да им направят огромен катун в Хелзинки, пред Комитета!

защо така бре европейци? хайде интегрирайте ги! едно време сте ги избивали и сте ги пращали на кладата заради което циганите са се заселили по нашите земи,пък сега искате ние да ги интегрираме! много искам вие европейците да ни демонстрирате как се интегрира мангал за да се научим и ние!

говориха за приобщаванена ромите а сега какво ще правим?

Нидьей ма би, бате! Ша ти нося баща ми да та прай на пистил!!! Аз, бате, ша ти играя, шом ша ми даваш пари! Само нидей ма би!!!

грешка - бълхите и другите кръвосмучещи в животинския свя си имат строго определни функции и значение циганите нямат

Хак да им е на другарките и другарите от Хелзингският комитет , нека те да ги интегрират ако могат!

ЩО РЕВЕТЕ БРЕ ДЕМОКРАТИ СПАЗВАЩИ ПРАВАТА НА ЧОВЕКА? КВО СА ВИ НАПРАВИЛИ МАНГАЛИТЕ РУМЪНСКИ? НАЛИ ПОСТОЯНО КАЗВАТЕ,ЧЕ ТРЯБВАЛО ДА СЕ ИНТЕГРИРАТ? ВСИЧКИ ЦИГАНИ И ТУРЦИ ВИ ГИ ДАВАМЕ БЕЗПАРИ ДА ГИ ИНТЕГРИРАТЕ.ДА ВИДИТЕ ЖИВОТНИ ИНТЕГРИРАТ ЛИ СЕ В ЦИВИЛИЗАЦИЯТА!

Аааааа така ли!!! Значи нас ни обвиняват, а като са при тях - вземайте си ги!!! Не, не така - сега ни покажете как да се справим с тях, как да ги интегрираме!!!!!!!!!

Хах, добро утро господа западняци! Ще ви светне лампичката, но късно... Само съм любопитен защо искат от Румъния полицай за да помагат, при условие, че те са безсилни да направят нещо повече от задържане за 1 денонощие или раздаване на социални помощи. Аз обаче имам идея - като толкова искат да си спят мирно, нека да спонсорирят пълното интегриране на малцинствата в самите страни, от които идват. Това обаче няма да стане, поради редица известни причини.

чакаме отзиви за нашите от махалата,да видим дали ша ги приемат да скарат малко пара за зимата че голям зор тука няма ко да си краде вечи,ша умираме гладни и в килограм на дрехи не можем да влезем вечи да вземем нешто.аууууууууу

Оох, голям кеф! Да живее хелзинкския комитет и всички европейски защитинци на ромите! Айде дойде ви реда да ни покажете как се интегрира циганин! Голям кеф!

Като са им в държавите ясно разбират какъв е проблема и пропищяват от зор. Като са си в България и Румъня - ромите са невероятно неоправдани и дискриминирани. Така е, до като не ти дойде до главата, всичко можеш да си говориш.

Не знам каква е истината, но знам, че италианците са също цигани само, че от по-друг сой. Те за това погнаха събратята си от румънско потекло из италия, защото не можаха да се разберат кой от тях е по-мангал!!! А иначе за циганите си трябва бой докато мърдат независимо от родословието им ! /ЗИГ ХАЙЛ/

ХАХАХА...приеха ни нас и комшиите в ЕС,сега да му мислят...жална му майка на тоз съюз...да са мислили когато си правиха кривите сметки...давайте мангали разкажете им играта на онез багаташки МУТРИ....като свършите няма да има ЕС,после може да прескочите до Китай....опаа,ама там жълтите комуняги не бият ами направо пуцат...хахаха,или пробвайте в Дубай...опа и там не става,там пък мнооого бият,по добре земете се върнете в родината си-Индия,направете едно добро на света,оттървете го от себе си като оставите следа в индийската икономика...

Хайде сега дави видя, господа европейски демократи и защитници на измислените права на разни малцинства! Халал да са ви ромите-интегрирайте си ги в Брюксел, Хелзинки, Хага и където ви хрумне! Осло също е подходящ град! Експериментът с интеграцията не успя дори при твърдата ръка на Тодор Живков, който ги поощряваше по всевъзможни начини - безплатни жилища, привилегирован прием в училищата(само и само да ги посещават). Сега им се радвайте и им покажете колко сте толерантни и демократични! Направете ни едно показно, пък белким се поучим от от челния ви опит в успешната им интерграция! Пък и вече границите нали са отворени? Щом при вас им харесва - нека всичките наши и други балкански мангусти отидат при вас!

То с пищене не става, привилегии трябват! Я сега да видим как се култивира паразит?! Хайде по-хуманно, европейците, къщи, коли, здравеопазване, високо-платено бездействие и да нема хай дискриминация.

Сешно да изпратим помощ на норвежците, които не могат да се справят със сто румънски цигани, простете, роми. Какво ли биха правили горките скандинавци, ако им пратим на екскурзия со хиляди от нашите мургави братовчеди.

Znatchi kogato tziganite sa u nas- evropeitzite ni iznasiat urotzi po demokratzia, a kogato sa pri tiah - tarsiat pomocht ot nachata politzia. Ha ha ha- Gospoda Democrati, ne ni davaite bezplatni i nejelani ot nas urotzi po democratzia, a ni pokajete s dela kak da gi integrirame tezi tzigani.

Дано най-после им светне на разглезените европейци, какъв ни е проблемът тук, на Балканите. Да спрат да пищят, че ние от циганите пищим вече толкова години и няма кой да ни чуе. Като почнат с години наред да ги обират по улиците, да им крадат реколтата и да тровят децата им с наркотици, дано се сетят, че права на човека имат и други хора на тая планета, освен циганите. Може пък да спрат да ги защитават и да тормозят страните от Източна Европа с разни измислени лиготии.

Като колониални страни европейците имат опит, но тук нещо клъцнаха на камък. Този опит в новите условия излезе ялов. Сега с техните камъни по техните глави - приказките за права без отговорности и безгранична свобода. Закон и Ред, безкомпромесин ред и ще омекнат. Без глезотии и разните му там правозащитници. Друг начин няма.

Итегрирайте ги, изучете ги, не ги затварайте и ако успеете да ги направите нормални хора ги върнете там откъдето са дошли. Но много се съмнявам ,че ще постигнете успех и тогава се надявам да не слушам приказки как нарушаваме правата на циганите, защото освен права те имат и задължения към обществото.

Вижте да се избиват в днешно време не може, пък и ефекта е малък. Но на цигани и индийци (в по-глобален мащаб индийците са същата напаст) трябва да се помага не с хляб, а с противозачатъчни, да се кастрират и да се ограничават само в района където си се въдят и където естествения подбор може да играе роля като в 15-и век.

Европейците дискриминират добрите цигани!Ужас!На норвежците незабавно да се спрат парите от ЕС!Къде гледа Барозу!

Като им дойде до главата, пищят:) Друго си е ножът да е забитв твойто тяло, нали европейски демократи??! Добре, че ние не сме добре, та и румънските роми да ни дойдат да довършат държавата,нашите ни артисват:)

Ние сме защитени. В България е такава беднотия, че никой румънски циганин не иска да идва.

Що искат полицаи? Не мой с полиция! Нека им пратим нашия Цветелин Кънческу. Ще им разкаже играта на норвежците, че и в Страсбург ще ги осъди. И ще им спретне и една партийка, че и в парламента им ще влезе. И може да продължава да ръси лъжи на ляво и на дясно, че го осъдили за откраднато куче. Там няма да са го опознали. Цигани от вси страни, обединявайте се!

Най-после и европейците разбраха що е то циганин. Сега да им спазват правата. Що ще ги гонят с полиция?

idvame da opravim genite na evropa..spoko. sega vsi4ko zapo4va...

Да подкрепим ромите в борбата им за права и свободи в ЗАПАДНА Европа.

Hubava rabota, ama eptem rumanska!

Нали искат да ги интегрираме. Ами да видят дали е лесно! За мен това не подлежи на интергация, колкото и лошо да звучи на някой!

Ще прочета статията с най-голям кеф още 3-4 пъти.

Чудя се във Българския парламент като няма цигани , във управлението на държавата също нито в НАП, ДАЙ и дргите инсттуций защо живеем зле . Европа пропищя от кражбите във всички фондове . Може би искаш да кажеш ,че българите не крадат..., че не цапат... че във входовете мерише на теменужки . В коя държава живееш АВРОРА виж какво е наоколо . Нали не мислиш ,че всички циганите са с осми клас или с основно образование ,нещо си се объркала!!! . Мислиш ,че само българина харчи пари за образование на децата си , толкова ли не си виждала образовани и работливи и чисти цигани много от тях не можеш дори да ги познаеш защото става дума за бяли колкото теб повечето със смесени бракове, интегрирани хора със сериозно образование и сериозна работа ... Не става дума за народност а за манталитет ние сме злобна нация .Колко пара се изкрадна от тази държава това цигани ли бяха ... Факт е че ВАСИЛ ЛЕВСКИ 250 километра пропътувал пеша / от къкринското хаче до софия /воден от 5 заптиета и не са се намерили 5 българи да го освободят -това е факта такива хора сме в тази държава . А иначе сме гордо племе със стара история и какво от това...

До: Циганин (02.08.2009 г. 16:37ч.) - Манго, Норвегия не е в европейския съюз.

Информационные бюллетени показывают, что цыгане отнюдь не мигрировали в сомнительных целях или потому что страсть к путешествиям у них в крови. Когда было возможно, они начинали вести оседлый образ жизни, но на протяжении длительного времени они должны были передвигаться между странами или внутри стран для того, чтобы избежать преследований или просто потому, что им не позволяли там оставаться. Еще одна из важных причин состоит в том, что им предлагались такую работу, которая сама по себе требовала постоянных переездов. Истори позволяет извлечь уроки, показывающие, как бороться с нынешним распространением антицыганских настроений в некоторых странах. Заявления некоторых политиков и ксенофобно настроенных СМИ возрождают вековые стереотипы о цыганах, а это в свою очередь придает законный характер действиям, иногда с применением насилия, по отношению к цыганам. И вновь они становятся козлами отпущения. Сегодн риторика в отношении цыган весьма похожа на ту, которую использовали фашисты и нацисты до проведения массовых убийств, начавшихся в 30-х и 40-х годах. И вновь заявляется, что цыгане представляют собой угрозу безопасности и общественному здоровью. Не проводится различий между отдельными преступниками и подавляющим большинством цыган. Все это постыдно и опасно. Томас Хаммарберг

Ами,като претендираш,че учите,не учите ли същата граматика като нас,БЪЛГАРИТЕ?Пише се институциИ,не институциЙ!

Потресен съм от неспазването на човешките права от страните в западна европа и по-специално Норвегия. Те просто отказват да интегрират румънскте роми в обществото си. Трябва да им се наложи санкция.

Благодаря за забележката ще внимавам за правописа , учил съм това което си учил и ти . Бял съм колкото и ТИ , може би и дипломата ми не е по лоша от твоята . Искам да ти кажа ,че има и нормални хора и ,че тези хора не живеят от кражби , тези хора не се различават по нищо от другите . Моят пра-дядо си е оставл костите в Унгария убит е в Отечествената война / дядо ми изгорен жив 1943 година името му изсечено заедно с българи участници в онези времена . Никога не сме се водили семейство на активни ... не обичам тази дума и не сме се ползвали от никакви облаги , татко ми не е бил член на БКП , аз никога не съм и няма да гласувам за червена партия . Не се различавам от нито един в този форум . Как мислиш през турско робство когато този народ е бил насилван,измъчван обиждан с думата гяур добре ли му е било как са се чувствали хората тогава .

Много си отворен драги! Човека поне си прави труда да изкаже мнение пък ти критикуваш правописа, идиот! Иначе е абсолютно прав, ние българите сме по-голяма мърша и от циганите защото пред обществото се правим на много знаещи, добри и можещи пък сме точно обратното-ние не сме народ, а мърша!

Да не се оплакват много много. Апропо , най-много цигани има в Чехия.